Deus

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Deus

Post autor: Nataniel »

Gra w hotach na BGG, a u nas ani słowa?

Moja opinia z FB: Im dłużej jestem graczem, tym bardziej cenię w grach klimat. Mechanika całkiem sprawna, działająca, ale kompletnie oderwana od rzeczywistości. Takie budowanie kombosów i modlenie się, aby przyszła akurat dobra karta - mnie zupełnie nie kręci, chociaż na pewno znajdą się amatorzy.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3363
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 116 times
Been thanked: 131 times

Re: Deus

Post autor: maciejo »

Postałem troche przy tej grze na targach.Powiem krótko - kolejna gra planszowa :|
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
TTR_1983
Posty: 3940
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Deus

Post autor: TTR_1983 »

Nataniel pisze:Gra w hotach na BGG, a u nas ani słowa?

Moja opinia z FB: Im dłużej jestem graczem, tym bardziej cenię w grach klimat. Mechanika całkiem sprawna, działająca, ale kompletnie oderwana od rzeczywistości. Takie budowanie kombosów i modlenie się, aby przyszła akurat dobra karta - mnie zupełnie nie kręci, chociaż na pewno znajdą się amatorzy.
ok, wiemy że Rebel tego nie rozważa :mrgreen:
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: Deus

Post autor: KubaP »

maciejo pisze:Postałem troche przy tej grze :D
Heh, nowa kategoria, coś pomiędzy "Nie znam się, to się wypowiem", a "Grałem i się wypowiem" :D
lubieciemnodzizuo
Posty: 14
Rejestracja: 13 wrz 2014, 18:41

Re: Deus

Post autor: lubieciemnodzizuo »

Wizualnie wygląda bardzo ładnie po rozłożeniu.
Jak oceniacie "głębie" i losowość tej gry?
Przez "budowanie comba" mam rozumieć, że chodzi o budowanie jakiegoś silnika z synergii kart czy zbieranie kompletów kart?
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3363
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 116 times
Been thanked: 131 times

Re: Deus

Post autor: maciejo »

KubaP pisze:
maciejo pisze:Postałem troche przy tej grze :D
Heh, nowa kategoria, coś pomiędzy "Nie znam się, to się wypowiem", a "Grałem i się wypowiem" :D
Usiadłbym ale nie było miejsca :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Deus

Post autor: tokage »

lubieciemnodzizuo pisze:Wizualnie wygląda bardzo ładnie po rozłożeniu.
Jak oceniacie "głębie" i losowość tej gry?
Przez "budowanie comba" mam rozumieć, że chodzi o budowanie jakiegoś silnika z synergii kart czy zbieranie kompletów kart?
Long story short - W swojej kolejce zagrywasz jedną z 5 kart i robisz to co na każdej zagranej przez ciebie do tej porty tego typu karcie (możesz mieć maks 5 przed sobą) i wstawiasz domek. Napisy na kartach to w 90% weź kartę, weź surowiec, weź kasę. Jak wstawisz domki do okoła odpowiedniego pola na planszy to dostajesz między 4 a 6 punktów.
maciejo pisze:Powiem krótko - kolejna gra planszowa

Dokładnie właśnie tak. Bardzo poprawna, bardzo.. no... "sympatyczna" w złym tego słowa znaczeniu. Mam, leży na półce jakby była moją jedyną grą to pewnie bym się jarał, jak mam 400 innych pudełek to nie wiem czy kiedyś ją jeszcze wyciągnę.
lubieciemnodzizuo
Posty: 14
Rejestracja: 13 wrz 2014, 18:41

Re: Deus

Post autor: lubieciemnodzizuo »

Long story short - W swojej kolejce zagrywasz jedną z 5 kart i robisz to co na każdej zagranej przez ciebie do tej porty tego typu karcie (możesz mieć maks 5 przed sobą) i wstawiasz domek. Napisy na kartach to w 90% weź kartę, weź surowiec, weź kasę. Jak wstawisz domki do okoła odpowiedniego pola na planszy to dostajesz między 4 a 6 punktów.
W sumie nuda :/
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Deus

Post autor: Hiu »

Love letter to tez tylko 16 kart...
Szukajac ciagle nowych, odkrywczych mechanik - mozna zbladzic (kryzys urodzaju?)

;)

Deus to nic odkrywczego, ale gra sie przyjemnie.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Deus

Post autor: kwiatosz »

Recenzja Deusa w Gradaniu ZnadPlanszy, zapraszamy :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Deus

Post autor: Hiu »

Po kilku partiach muszę zgodzić się z Natanielem. Buduj i miej nadzieje na dobra kartę.
Ciekaw jestem innych strategii - właśnie jak karta nie idzie.
Polowanie kasy i surowców to jedna opcja. A jak inaczej bronić się przed brakiem szczęścia w kartach?
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Deus

Post autor: Perpetka »

Jest wersja online na boiteajeux.net! Szok, że tak zaraz po premierze.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Deus

Post autor: Bea »

Czy ktoś może planuje wydać Deusa po polsku?

Ogrywam grę na Boite i muszę przyznać, że z czasem bardzo zyskuje i coraz bardziej mi się podoba.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Deus

Post autor: uday »

No właśnie ja też przejrzałem instrukcję, zagrałem na boiteajeux.net i jednak fajne to jest. Kart można mieć nie tylko 5, ale nawet 10. Poza tym, nawet wyrzucanie kart jest akcją przydatną. Wg mnie porządne 7/10.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4076
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 284 times
Been thanked: 171 times

Re: Deus

Post autor: lacki2000 »

Przemyślenia Rahdo o Deusie: http://youtu.be/7t2iaZbxsVs
I wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kapelusza! :D
Spoiler:
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2819
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 103 times
Been thanked: 160 times
Kontakt:

Re: Deus

Post autor: Ink »

lacki2000 pisze:
Spoiler:
To są przemyślenia Rahdo o co drugiej grze :>
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Deus

Post autor: BartP »

lacki2000 pisze:Przemyślenia Rahdo o Deusie: http://youtu.be/7t2iaZbxsVs
I wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kapelusza! :D
Dzięki za info o tej negatywnej interakcji, w związku z nią gra na razie spada z wishlisty.
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Deus

Post autor: Perpetka »

Ja też nie lubię negatywnej interakcji, a jakoś w tej grze mi nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Deus

Post autor: kwiatosz »

To podkradanie to ze 3 pz albo monety w całej grze, i to jak karty podejdą. Dużo wredniejsze w moim odczuciu jest podbieranie pezetów z wiosek.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6358
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Deus

Post autor: yosz »

Ja raczej miałem odczucie - dorzućmy coś żeby ludzie sobie nawzajem podbierali bo inaczej będzie totalny pasjans. Więc dorzucili coś niewielkiego. Ale faktycznie podkradanie pezetów z wiosek jest czasami mega wredne
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Deus

Post autor: uday »

A mnie najbardziej boli zajmowanie pól. Pewnie dlatego że raczej idę w świątynie niż w wioski ;)
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Deus

Post autor: espresso »

Dopiero po przeczytaniu tego wątku zdałam sobie sprawę, że w grze jest jakaś namiastka negatywnej interakcji :D są chyba tylko dwie karty, które pozwalają podkradać złoto lub punkty. Gra jest strasznie sucha i pasjansowata - nieco w stylu Felda, ale z większą niż u Felda losowością (dociąg kart w zasadzie wymusza określone ruchy w grze). Jak na łamigłówkę, zbyt dużo zależy od szczęścia w kartach.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Deus

Post autor: BartP »

Ja bym powiedział, że w grach Felda jest tyle interakcji, ile w typowej eurogrze (za wyjątkiem Notre Dame i Bruges, gdzie jest jej zdecydowanie mniej). Więc nie zgadzam się z espresso, która twierdzi, że gry Felda są z reguły pasjansowate - napisz proszę, na podstawie których gier wyciągnęłaś taki wniosek. Więc suche może są, ale nie pasjnasowate.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Deus

Post autor: espresso »

Nie napisałam, że gry Felda są "z reguły pasjansowate", tylko, że Deus jest według mnie nieco w stylu Felda. Gry Felda całkiem lubię, Zamki nawet bardzo lubię, ale uważam, że interakcji nie ma w nich bardzo dużo. Jasne, jak mam do wyboru czy wziąć kury czy owce, to sprawdzę, co zbierają przeciwnicy, jednak większość ruchów nie wymaga śledzenia na bieżąco każdego posunięcia współgraczy (szczególnie na początku gry). W Deusie interakcja z przeciwnikami to w zasadzie głównie blokowanie pól na mapie, która jest na tyle duża, że nie odczuwałam tego jako dużą przeszkodę (szczególnie, jeżeli się zaczeka trochę z wystawianiem świątyń, bo wtedy przeciwnicy nie wiedzą co blokować). Generalnie, według mnie poziom interakcji w tych dwóch grach jest podobny, z tym, że u Felda wszystko jakoś płynniej działa.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4076
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 284 times
Been thanked: 171 times

Re: Deus

Post autor: lacki2000 »

Mi ta negatywna interakcja nie przeszkadza, to co bardziej doskwiera to losowość. I Rahdo słusznie też zauważył że mając te 5 kart na ręku, próbujemy zrobić z tego jakiś układ ale brakuje nam surowców na ten idealny set więc część z niego musimy odrzucić by dostać surowce i nowe karty, które zupełnie nie pasują do planowanego układu. Nawet się zastanawiam i spróbuję przetestować strategię wariata-desperata wymieniając wszystkie karty na kasę, potem na więcej kart, na więcej kart, na kasę, na więcej kart, itd., by ostatecznie mieć kupę kasy i milion kart na ręku :P
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
ODPOWIEDZ