Imprezowa gra dla 1 osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Imprezowa gra dla 1 osoby

Post autor: Neurocide »

metyu pisze:Zacznij cierpieć na zaburzenie dysocjacyjne tożsamości, a potem wybierz(cie?) coś z tego tematu: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 43&t=32546
;-)
Myślimy, że zrobiłam postępy w tej kwestii. Ja też dziękuję, za cenną wskazówkę. No ja też. I jeszcze ja.
LordDisneyland pisze:Przeglądałem wątek sprzedaży i coś zauważyłem, otóż grając solo, możesz bez skrępowania, wstydu i tym podobnych nadbagaży zagrać w "Poo- TheCardGame". W grę nie grałem, odrzuca mnie tematyka, ale tobie nie powinna przeszkadzać, bo niby kto się dowie? Śmigaj do wątku[nie, nie mojego] i kup-uj...
Cieszę się , że po raz kolejny mogłem pomóc.
Kup-imy.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Imprezowa gra dla 1 osoby

Post autor: DarkSide »

Neurocide pisze:Czy ktoś mógłby polecić imprezową grę karcianą lub planszową dla 1 osoby? Koniecznie imprezową!!! Sylwester się zbliża. Ważne - tylko wersje bez prądu.
rastula pisze:redtube - the one hand game
Wyszedły liczne dodatki z serii "Vasselinium & Lubricantum" w różnych konfiguracjach kolorystycznych i smakowych. Rozszerzenia pozwalają urozmaicić rozgrywkę (niektórzy by wspomnieli a dodaniu kolorytu i nabieraniu dodatkowych smaczków), a nawet umożliwiają grę większej liczbie graczy. Dzięki temu dochodzi (nomen omen) do obniżenia progu wejścia, co czyni ją atrakcyjną nawet dla casuali, więc stanowi doskonały gateway.
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Imprezowa gra dla 1 osoby

Post autor: ramar »

Flaszka Rumu! Szanty w tle! T-shirt w poziome pasy... Atrakcją imprezy może być ewentualnie Mohito (obowiązkowo z brązowym cukrem) i jakiś owoc tropikalny.
A na stole Robinson:)

Impreza jak się patrzy.
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Imprezowa gra dla 1 osoby

Post autor: Neurocide »

ramar pisze:Flaszka Rumu! Szanty w tle! T-shirt w poziome pasy... Atrakcją imprezy może być ewentualnie Mohito (obowiązkowo z brązowym cukrem) i jakiś owoc tropikalny.
A na stole Robinson:)

Impreza jak się patrzy.
Już próbowałem, ostatnio skończyło się to tym, że próbowałem podpalić meble (zdobyte na kafelku piwnica sąsiada) na dachu mojego ośmiopiętrowego bloku. No tak to jest, kiedy zamiast lunety wyciągasz lornetę z meduzą i to ciągiem. T-shirt w poziome pasy? A tak, Wladimir coś wspominał, że od roku można takie coś kupić w każdym sportowym sklepie.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Imprezowa gra dla 1 osoby

Post autor: macike »

AiS pisze:W takim razie znamy odmienne definicje imprezy. Ja uważam, że impreza to spotkanie min. 3 osób.
A jaka jest definicja dobrej imprezy?

Ano żeby zdefiniować dobrą imprezę, trzeba zdefiniować pochodną po imprezie.
Pochodna po imprezie to liczba pełnych butelek, jakie można kupić za pieniądze uzyskane ze zwrotu pustych butelek, które zostały po imprezie.

Wracając do definicji dobrej imprezy...

Dobra impreza, to taka impreza, dla której druga pochodna się nie zeruje. :twisted:
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Imprezowa gra dla 1 osoby

Post autor: gafik »

Neurocide pisze:No chodzi mi o to, żeby wrażenia były takie jak z gier imprezowych, czyli kupa śmiechu, kupa radochy, wiecie boki zrywać jak przy Santy Anno, emocjonować się presją czasu, żeby było dowcipnie jak przy Kalamburach, tylko to wszystko w wersji solo. A nie tam samotna wspinaczka na K2 czy inny Castaway w Robinsonie - wiecie to smutne historie, tam się umiera z zimna, głodu i omamów. Wiecie, żeby było jak na dobrej imprezie ze znajomymi, tylko bez znajomych, bez obcych i wogóle. Czyli standardowa gra imprezowa dla jednej osoby. A ma być pozytywnie, jak za Gierka. Może jakiś solo wariant Resistanca jest? Proszę pomocy.
Nie, no to mnie rozmontowało :lol:

Ale mam radę na twoje bolączki: Rozbierz się jak do rosołu. Wysmaruj cały oliwą i zagraj solo w Twistera. Najlepiej przed lustrem. Beka murowana.
Spoiler:
Awatar użytkownika
arturpe
Posty: 469
Rejestracja: 12 lis 2014, 21:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Imprezowa gra dla 1 osoby

Post autor: arturpe »

Granie ma, poza wszystkim, wywoływać emocje. Rozmaite, tak jak film czy książka. Skąd więc takie niezrozumienie dla chęci, dosyć jasno wyrażonej, osiągnięcia wesołości i samodzielnej zabawy przez tego forumowicza? Jeżeli takich gier, jakich szuka, nie ma, napiszcie to, zamiast ironizowac. Dla mnie ten wątek jest w zasadzie tragiczny, choć oczywiście mogłem zostać strollowany.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Imprezowa gra dla 1 osoby

Post autor: Neurocide »

A czymże jest twoja tragedia wobec mojej tragedii? Termin goni, impreza zaplanowana, zaproszenie sobie wysłałem z obietnicą grania na maksa, a tu lipa i znikąd pomocy. Obawiam się nawet, że tym niefortunnym zaproszeniem sam siebie strolowałem.

Chyba twister uratuje mnie i moje odbicie przed katastrofą.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Imprezowa gra dla 1 osoby

Post autor: pinata »

Neurocide pisze:Termin goni, impreza zaplanowana, zaproszenie sobie wysłałem z obietnicą grania na maksa, a tu lipa i znikąd pomocy.
Ale o co chodzi, jednak nie przyjdziesz do siebie?
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Imprezowa gra dla 1 osoby

Post autor: gafik »

No, pewnie odrzucił zaproszenie i pójdzie na konkurencyjną imprezę :lol:

"Na złość babci odmrożę sobie uszy" :twisted:

Neurocide: Nie wiem z jakiej jesteś bajki, ale na pewno z innej. Ten wątek jest przekozacki!
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Imprezowa gra dla 1 osoby

Post autor: Neurocide »

gafik pisze:No, pewnie odrzucił zaproszenie i pójdzie na konkurencyjną imprezę
W zasadzie to już sobie odpisałem, że będę, tak więc z każdej strony jestem już zobowiązany. Zaproszony zdaje sobie sprawę z trudnej sytuacji zapraszającego i odwrotnie. Więc ani nie mogę anulowac zaproszenia, ani wykpić się jakąś wymówką, w stylu nie dotarło twoje zaproszenie. Bo wysztko jest już potwierdzone i ani ja nie chcę zawieźć siebie, ani siebie nie chcę zawieść ja. To mogło by wpłynąć negatywnie na moje wewnętrze relacje.
gafik pisze:Neurocide: Nie wiem z jakiej jesteś bajki, ale na pewno z innej.
Obawiam się, że to nie bajka, lecz rzeczywistość - w bajce ktośby mi poleciał tytuł spełniający przecież tak niewygórowane wymagania.
gafik pisze:Ale mam radę na twoje bolączki: Rozbierz się jak do rosołu. Wysmaruj cały oliwą i zagraj solo w Twistera. Najlepiej przed lustrem. Beka murowana.
Tak wątpliwość - bo wygląda mi na to, że jednak ten Twister (postaram się zamieścić fotorelację z rozgrywki) - czy Oliwa Extra Vergina nie bedzie zakrawać o sprośność? Czy może lepiej posłużyć się może prostackim Olejem Rzepakowym? No i jak zabezpieczyć stopy, na wypadek gdybym podczas imprazy chciał iść po przekąskę do kuchni - chodzi o to, aby impreza nie skończyła się z potłuczoną głową, bo gdybym chciał ryzykować urazem to przecież poszedłbym na ten cholerny Sylwester na Łyżwach, który co roku organizuje się na naszym zimowym stadionie.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Imprezowa gra dla 1 osoby

Post autor: LordDisneyland »

Kup może jakiś zestaw painbtallowy i jako jednoosobowa armia wylegnij na ulice... zawszeć to trochę ruchu.
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Imprezowa gra dla 1 osoby

Post autor: Neurocide »

Dobra mam plan awaryjny. Jak nie znajdę gry, bedę oglądał mistrzostwa europy w gimnastyce korekcyjnej,
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1404
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 187 times

Re: Imprezowa gra dla 1 osoby

Post autor: Błysk »

I jak, grałeś w coś czy mistrzostwa?
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Imprezowa gra dla 1 osoby

Post autor: LordDisneyland »

Pewnikiem wybrał jednak rosyjską ruletkę...easy to learn, hard to master :twisted:
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5599
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 784 times
Been thanked: 1226 times
Kontakt:

Re: Imprezowa gra dla 1 osoby

Post autor: mat_eyo »

Wiem, że już po Sylwestrze, ale dobra impreza może trwać i trwać, więc może się przyda. Proponuję Battlestar Galactica albo coś innego z motywem zdrajcy. Kiedy już sam siebie będziesz potrafił przekonać o prawdziwości swojego blefu to gra z innymi będzie betką ;)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Imprezowa gra dla 1 osoby

Post autor: kwiatosz »

Znalazłem grę, która (prawie) odpowiada zapotrzebowaniu pytającego - zapraszam do przeczytania recenzji Linkee, imprezówki z dobrym trybem jednoosobowym - http://kwiatosz.znadplanszy.pl/2016/05/ ... by-linkee/ :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
WarHammster
Posty: 70
Rejestracja: 05 lip 2012, 13:17
Kontakt:

Re: Imprezowa gra dla 1 osoby

Post autor: WarHammster »

1. Rosyjska Ruletka byłaby w sumie dobrym rozwiązaniem ale jest zbyt duża losowość, czasem gra kończy się już na wstępie ;).
2. Szybki Nóż Między Palcami, szybkimi ruchami celujesz w puste obszary między palcami i przechodzisz za kolejny palec. Przy każdym trafieniu w wolną przestrzeń cofasz nóż za kciuk. Jeśli trafisz w palec, zaczynasz od nowa. W dzieciństwie byłem podwórkowo-szkolnym mistrzem.
3. Pikuty, za pomocą harcerskiego noża typu Finka celujesz z różnych części swojego ciała w ziemie. Najlepiej nanieść sporo ziemi do domu, w skutej lodzie ziemi ciężko będzie wbić nóż.
3. Strzelanie z Zapałek z Draski, masz do wystrzelenia 48 sztuk amunicji. Im więcej uda Ci się podpalić i wystrzelić tym lepszy wynik.
4. Sikanie na odległość lub wzwyż nie, nie... to ani planszówka ani karcianka ;).
5. Puszczanie Bączków (nie mylić z piardami). Kupujesz napój typu Ptyś, wypijasz go w sylwestra a z nakrętki robisz Bączka: do nakrętki dosypujesz saletry i cukier, zgniatasz kapsel i robisz dwie dziurki od spodu - podpalasz i Bączuś się kręci.
6. Strzelanie procą z hacli, za pomocą domowej procy i pocisków typu hacle razisz swoich sąsiadów, najlepiej trafiać w balony sylwestrowe.
7. Ślizgawa, za pomocą buta (najlepiej takiego, który idealnie się ślizga) i mięśni wykonujesz szybkie ruchy na śniegu, kiedy uda Ci się odkryć kawałek lodu np. 30 cm możesz wziąć rozpęd i się ślizgać. Im więcej wykonasz ślizgów tym ślizgawa będzie się powiększać. Gra typowo zimowa.
8. Murzyn, za pomocą nogi kopiesz piłkę o ścianę i musisz ją odbijać. Granie w domu jest niebezpieczne ale wystrzałowe.
9. Styropianem o szybę, gra polega na poślinieniu kawałku styropianu i pocieraniu nim o szybę. Gra może wywołać u osób starszych nerwicę.
10. Wyścig Ślimaków, przy użyciu ślimaków (najlepiej jest pomalować im skorupki) organizuj wyścig, alternatywą jest Pompowanie Żaby.
11. Trzepak, za pomocą własnych kończyn wieszasz się na Trzepaku i wisisz (nie zaleca się zakładania sukienek).
12. Wojna Podwórkowa, przy użyciu pocisków typu bryłka i tarcz fizycznych typu karton prowadzisz działania wojenne na terenie wrogich osiedli. Jest to gra bardziej bitewna niż planszowa ale dostarcza wiele wrażeń. Idealnie nadaje się na Noc Sylwestrową.
13. Dotykanie językiem metali (nie zaleca się lizania metalowców, mogą użyć glanów i ćwiekowanych rękawic).
14. Wulkan, do tej zabawy można użyć śniegu lub piachu. Palcem drążysz lej i wsypujesz tam saletrę z cukrem, podpalasz i jest wulkan.
15. Kapsle, gra imprezowa idealna dla jednej osoby. Kapsle odzyskujesz po wypiciu piw, najlepiej kilkudziesięciu. Za pomocą palca (najlepiej jest wyhodować długi paznokieć) wyjmujesz gumowe denko i odwracasz je. Na denko naklejasz flagę, herb lub nazwisko (może to być jakaś podobizna), gdzie całość owijasz w super błyszczącą folijkę. Po wykonaniu kapsli możesz w nie pstrykać. W single player nie można grać "na zachę".
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Imprezowa gra dla 1 osoby

Post autor: Bary »

Dodałbym jeszcze:
16. Folia bąbelkowa- wciąga jak sekta!
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Pan QnshT
Posty: 102
Rejestracja: 18 paź 2015, 14:55
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 2 times

Re: Imprezowa gra dla 1 osoby

Post autor: Pan QnshT »

Gra imprezowa dla jednej osoby... ?!
Taaaa... peleton solo, akumulator na baterie, łyse dredy i kant kuli...

Swoją drogą zastanawia mnie jak bardzo trzeba być "innym" żeby poszukiwać "twojego świętego grala" ?o_O
Hex Map Generator
Zaufani z forum:
Spoiler:
ODPOWIEDZ