Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Karh »

Czy Cube zamierza w przyszłorocznej edycji Ligi SW wprowadzić obowiązkowe używanie zegarów? Był rok by się nad tym zastanowić.
I was born too late
And I'll never be like you
Corran
Posty: 65
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:48

Re: Summoner Wars

Post autor: Corran »

Jeśli zegary byłyby obowiązkowe, to kto miałby je kupić gdyby chciał organizować turnieje? Pewnie organizator, a to drastycznie zmniejszy i tak skromną ilość chętnych do organizowania turniejów.
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 439
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 43 times

Re: Summoner Wars

Post autor: grabol »

Darmowa apka z zegarem szachwym na tel. załatwia temat.
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Dokładnie tak - aplikacja. Raczej znajdzie się kilka smartfonów na turniej do tego. W dodatku usunęłoby to wszelkie wariacje po czasie, od kompletnie irracjonalnej pierwszej rany po najmniejsze zło jakim jest spalona ziemia.
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Sami używamy aplikacji. Na pewno jest to świetne wyjście, które należy promować (prosze bardzo: http://summonerwars.pl/turniej/222). Nie uważam natomiast, żeby należało je wymuszać.
Grajfer.pl
Posty: 5
Rejestracja: 02 gru 2013, 12:33

Re: Summoner Wars

Post autor: Grajfer.pl »

Jako organizatorzy turniejów możemy wymagać posiadania talii do gry w Summonersów, ale do kupowania smartfonów i ściągania aplikacji już nikogo nie zmusimy. Zastanawialiśmy się nad tym w Toruniu, ale zrezygnowaliśmy. Obecnie gramy na "spaloną ziemię".

Prywatnie jestem zwolennikiem grania na zegary. Posiadam smartfon i aplikację ;) M.
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Karh »

Wystarczy aby aplikację/tablet/smartfon miała połowa graczy, myśle że to żaden problem. Uważam również, że jedna klarowna zasada rozstrzygania pojedynków byłaby najlepszym wyjściem.
I was born too late
And I'll never be like you
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Odp: Summoner Wars

Post autor: kaszkiet »

Co oznacza spalona ziemia?
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Szczegółowo poczytaj na summonerwars.pl w zasadach ligi :) Ogólnie chodzi o to, że po czasie pola na planszy zaczynają zadawać obrażenia, po 4 turach już cała plansza (od 1 do 4 dmg). Dość szybko wykańcza graczy.
Corran
Posty: 65
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:48

Re: Summoner Wars

Post autor: Corran »

Krwawisz pisze:To ja tylko dodam, że oczywiście będzie PL i całkiem możliwe, że premiera będzie równocześnie (a nawet wcześniej) z wersją angielska. W tym oczywiście fajny, tradycyjny już pre-order
Niedawno coś mi przyszło do głowy i postanowiłem podać to jako pomysł do rozważenia zanim pojawi się polska wersja Alliances.
Czy jest szansa na udostępnienie frakcji z tego zestawu jako samodzielnych talii (poza Master Setem)? Podejrzewam, że może być z tym kłopot w wersji zupełnie samodzielnej, ale może dałoby się chociaż umożliwić dobranie dodatkowych pojedynczych talii podczas "fajnego, tradycyjnego pre-orderu"?
Nie wiem jakie byłoby zainteresowaniem takim rozwiązaniem, ale ja już widzę co najmniej jedną frakcję, którą chciałbym mieć w dwóch egzemplarzach, a na pewno nie kupię w tym celu drugiego Master Seta...
Co o tym sądzicie i jak to wygląda od strony możliwości wydawcy?
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Wassago »

Jak tam sprawa FAQ?
Awatar użytkownika
Maciek Mazgaj
Posty: 81
Rejestracja: 29 gru 2012, 14:11
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Summoner Wars

Post autor: Maciek Mazgaj »

Corran pisze:
Krwawisz pisze:To ja tylko dodam, że oczywiście będzie PL i całkiem możliwe, że premiera będzie równocześnie (a nawet wcześniej) z wersją angielska. W tym oczywiście fajny, tradycyjny już pre-order
Niedawno coś mi przyszło do głowy i postanowiłem podać to jako pomysł do rozważenia zanim pojawi się polska wersja Alliances.
Czy jest szansa na udostępnienie frakcji z tego zestawu jako samodzielnych talii (poza Master Setem)? Podejrzewam, że może być z tym kłopot w wersji zupełnie samodzielnej, ale może dałoby się chociaż umożliwić dobranie dodatkowych pojedynczych talii podczas "fajnego, tradycyjnego pre-orderu"?
Nie wiem jakie byłoby zainteresowaniem takim rozwiązaniem, ale ja już widzę co najmniej jedną frakcję, którą chciałbym mieć w dwóch egzemplarzach, a na pewno nie kupię w tym celu drugiego Master Seta...
Co o tym sądzicie i jak to wygląda od strony możliwości wydawcy?
Sam byłem zainteresowany takim rozwiązaniem w przypadku I Master Seta i o to zapytałem. Dostałem odpowiedź, że takie rozwiązanie jest niemożliwe. Gdzieś w tym wątku o to pytałem. Więc podejrzewam, że w przypadku II Master Seta będzie identycznie.
Ale samo rozwiązanie bardzo by mi podpasowało 8)
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Odnośnie Ligi SW. Jest szansa na regularne turnieje w Trójmieście. Przy dobrej frekwencji nawet bardzo duża :) A może i eliminacje do Mistrzostw Polski jak się wszystko powiedzie. Dlatego też zapraszam na poniższe wydarzenie:

Zapraszamy na turniej Summoner Wars w gdyńskim sklepie planszówkowym SHAGA (wygodny dojazd SKM, tuż obok przystanku Gdynia Grabówek).
10:00 - zapisy oraz nauka Summoner Wars dla chętnych
11:00 - start I rundy turnieju
Istnieje możliwość wypożyczenia gotowych talii na turniej dla graczy nowych, zatem wystarczy przyjść, poznać zasady i się sprawdzić z innymi :)
Obowiązują zasady turniejowe Cube. W razie problemów obowiązuje FAQ oraz decyzja sędziego.
Czas rundy: 60min, po jego upłynięciu następuje terminacja na zasadach spalonej ziemi.
Ilość rund zależna od liczby uczestników:
- do 8 włącznie - 3 rundy
- od 9 do 16 - 4 rundy
- powyżej 16 - 5 rund
Wpisowe wynosi 10zł od uczestnika. Pula z wpisowego zostanie podzielona pomiędzy uczestników w postanic bonów do wykorzystania w sklepie SHAGA:
I miejsce - bon o wartości 40% z puli
II miejsce - 30%
III miejsce - 20%
Pozostałe 10% zostanie rozlosowane wśród pozostałych uczestników.
Jeszcze raz zapraszamy do zabawy każdego chętnego!
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Karh »

Elbląg całą swoją siłą 1-osobową będzie się pojawiał :mrgreen:
I was born too late
And I'll never be like you
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Kiedy będą do nabycia summonerowe koszulki?
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Fuser.exe »

Tylko mi sie wydaje czy dali nowa czcionke w aplikacji? Moze niedlugo nowe talie :D
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

Czy coś już wiadomo na temat nowego FAQ? Czy nadal nad nim "pracujecie"?
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Kasper »

Witam

Jeżeli interesuje kogoś, zbiór dotychczasowych odpowiedzi na zadane w tym dziale pytania (połączone z oficjalnym FAQ 1.2 PL) proszę pisać na pw i podać swój adres mailowy.
UWAGA - NIE jest to oficjalna wykładnia prawa :) niemniej podczas zbierania tego materiału sprawdzałem czy do udzielonej odpowiedzi były jakieś wątpliwości. Jeśli były, starałem się je sprawdzić i poprawić. Jeżeli znajdziecie jakiś błąd proszę o kontakt (podajcie też źródło z którego korzystacie).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Krwawisz »

Witam

Nowy oficjalny FAQ pojawi sie wraz z nowym sezonem ligi - przełom grudnia/stycznia
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Jeszcze odnośnie do niedawnej ankiety dla organizatorów turniejów. Pytaliście o remisy, ale bez podania, jak by to miało wyglądać, więc trudno było coś takiego poprzeć. To była taka luźna idea, czy ktoś przedstawił konkretny pomysł?
Robert Srz
Posty: 80
Rejestracja: 09 mar 2014, 14:23

Re: Summoner Wars

Post autor: Robert Srz »

Fuser.exe pisze:Tylko mi sie wydaje czy dali nowa czcionke w aplikacji? Moze niedlugo nowe talie :D
Czcionka czasem się zmienia w zależności od tego czy wybierzesz grę online czy offline. Odnośnie aktualizacji to informacje prawie z pierwszej ręki - od playtesterów - są takie: gotowych i grywalnych jest już sześć nowych frakcji (FL,SO,SE,MR,SG i DD). Gra ma jeszcze sporo bugów, które są na bieżąco zbierane i (prawdopodobnie) poprawiane. Serwer raz działa raz nie działa co może oznaczać, że nie wszystko jest jeszcze stabilne i dopracowane. Niemniej - wydaje się, że premiera nowych frakcji odbędzie się już niebawem, spekuluje się, że początek roku 2015 jest całkiem realny.
Mój nick w Summoner Wars IOS: Nadhir 99.
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

Krwawisz pisze:Witam

Nowy oficjalny FAQ pojawi sie wraz z nowym sezonem ligi - przełom grudnia/stycznia
Trzymam za słowo w takim razie.

Jeszcze jedno pytanie: jak wygląda sprawa z nowym MS: A? Bo z tego co kojarzę to była taka możliwość aby pojawił się on wcześniej niż wersja EN. Wiadomo już coś więcej czy jeszcze za wcześnie aby coś powiedzieć? Jakiej ceny można się tak mniej więcej spodziewać?
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Trafiłem na Steamie na Tabletop Simulator (aktualnie kosztuje 15 ojro we wczesnym dostępie). Daje on możliwość tworzenia gier planszowych. Znalazł sie już zapaleniec SW, który tworzy talie do tego w warsztacie Steama. Nie wszystko jest grywalne, nie wiadomo też na ile rozwinie projekt, ale warto będzie to sprawdzić w swoim czasie. Plików jest kilkanaście, poniżej prezentacja głównego, talie ściąga się osobno. Płatna jest jedynie aplikacja Tabletop, nie SW.

http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =260856807
Awatar użytkownika
Koralina
Posty: 10
Rejestracja: 27 sty 2014, 15:05

Re: Summoner Wars

Post autor: Koralina »

Trochę sobie ponarzekam, ale ktoś mógłby pomyśleć o ujednoliceniu kwestii technicznych podczas turnieju - kości, kubeczki, inne bzdety...skoro ma być profesjonalnie, to chyba warunki też powinny być takie same..się człowiek nasłucha, jak to lepiej rzuty idą, itd, ale jakoś działa tylko w jedną stronę, bo już pytanie o to, czy przeciwnik ma talię własną czy podstawową zostało uznane za faux pas..se pomarudziłam..
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Co do talii - dowiesz się w trakcie gry. Zapytanie jest akceptowalne, ale nie należy liczyć na odpowiedź. Kości takie same dla wszystkich? Jestem przyzwyczajony do konkretnych, każdy ma zapewne swoje szczęśliwe. Kubeczki o ile są potrząsane to również żaden problem.
ODPOWIEDZ