Arena Maximus- jak z tego coś wycisnąć?

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
meham
Posty: 149
Rejestracja: 26 lis 2006, 15:06
Lokalizacja: Sanok

Arena Maximus- jak z tego coś wycisnąć?

Post autor: meham »

Hej!

Grałem ze 3 razy i tak już sobie gierka rok na szafie leży. Jakoś nie wiem jak coś z tego wycisnąć. Słyszałem kilka pochlebnych wypowiedzi, podobno jest patent zmieniający zasady, tak że robi się ciekawie. Ktoś ma jakieś pomysły?

Pozdro

Meham
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

z góry przepraszam za offtopic, ale na pytanie "Arena Maximus- jak z tego coś wycisnąć?" (nie grałem) nasuwa się odpowiedź - NA ALLEGRO
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Post autor: pomimo »

A konkretnie, to o co Ci chodzi, meham, z tym wyciskaniem?

Może spróbuj zadać jakieś konkretne pytania, sproblematyzowane, bo tak to nie wiadomo czy pytasz czy wiatr siejesz ;-)?

o arenie tak a propos już coś było wspominane ale tez ledwie powierzchownie: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... na+maximus
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Nie za bardzo wiem, co chcesz z tej gry wycisnąć. Gra jest dobra w swej kategorii. Prawda, że istnieje wiele lepszych, ale to nie neguje wartości tej gry. Arena wymaga konkretnego podejścia - jeżeli gracze zamiast walczyć między sobą, zabawiają się w dżentelmenów, to gra jest równie nudna, jak GoT z trwałymi sojuszami.
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: steady »

Jak dla mnie Arena jest grą co najwyżej średnią- a i tak jestem pobłażliwy w mojej ocenie. Wydaje mi się, że ciężko jest z niej sklecić cokolwiek- trzeba byłoby pisać zasady od nowa, bo parę home-rulów by nie wystarczyło. A wtedy byłaby to już totalnie inna gra. Więc, nie polecam:)
ODPOWIEDZ