Summoner Wars (Colby Dauch)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Koralina
Posty: 10
Rejestracja: 27 sty 2014, 15:05

Re: Summoner Wars

Post autor: Koralina »

Czasem mam wrażenie, że akceptowalne są tylko kwestie, które za akceptowalne uważa bardzo pewny siebie gracz. Ale to już chyba jest kwestia kultury osobistej, nie zasad turniejowych. I tak uważam, że należałoby to ujednolicić.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Dabi »

Nikt nie wymyślił jeszcze takiego regulaminu który zlikwidowałby chamstwo turniejowe. :)
Sam jestem raczej sceptyczny co do ujednolicania. Sędziowie powinni reagować w takich przypadkach i zwykłym "Weź się <wstaw ksywkę gracza albo imię> nie wydurniaj tylko graj normalnie" ogarnąć sytuację.
Awatar użytkownika
Koralina
Posty: 10
Rejestracja: 27 sty 2014, 15:05

Re: Summoner Wars

Post autor: Koralina »

Musiałam sobie po babsku pogderać:) Brak kultury drażni mnie zawsze. Rozumiem sceptycyzm, jednak czasem, gdy słyszę niektóre uwagi, to wydaje mi się, że to mogłoby ograniczyć niektóre niefajne sytuacje.
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Kultura to jedna rzecz. Ale ogólne zasady są określone. Stos doboru jesr nietykalny i niepoliczalny w trakcie gry, stos magii do wglądu gracza kontrolującego a jego zasobność to wiedza dla obu graczy, natomiast cmentarzysko jest do wglądu dla obu graczy. Przed meczem można, lecz nie trzeba informować o swojej talii. Można przekładać talię przeciwnika, lecz nie trzeba. Zwracać uwagę na grę na czas oraz nie turlanie koścmi, tylko charakterystyczne "suwanie" nimi po stole. Po meczu podziękowanie i uścisk dłoni. Ot, karciany savoir-vivre.
Awatar użytkownika
Koralina
Posty: 10
Rejestracja: 27 sty 2014, 15:05

Re: Summoner Wars

Post autor: Koralina »

Mam nadzieję, że przeczyta kto powinien:) Czasem zamiast podziękowania za grę można usłyszeć "to była bułka z masłem", albo "miałeś/miałaś szczęście bo mi kości nie szły" (w zależności od wyniku).
Corran
Posty: 65
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:48

Re: Summoner Wars

Post autor: Corran »

No pewnie, tak też można ;)
Tylko jak ktoś narzeka na losowość i obwinia o przegraną pecha w kościach, to w ogóle nie powinien grać w takie gry.
Pewnie, że czasem pech wyłamuje się z reguł statystyki i faktycznie wpływa na wynik potyczki, ale to jeden z uroków tej gry - nigdy nie można być całkowicie pewnym wyniku.
Zresztą, jak ktoś chce uniknąć pecha w kościach, to niech weźmie Elfy Feniksa i wybierze do talii wyłącznie jednostki z precyzją. Chociaż... nie, to też nie wystarczy, bo nawet jak przeciwnik weźmie taką samą talię, to można sobie ponarzekać na kolejność dobieranych kart... :)
Awatar użytkownika
Koralina
Posty: 10
Rejestracja: 27 sty 2014, 15:05

Re: Summoner Wars

Post autor: Koralina »

No przecież to jest "głupia losowa gra" :wink:
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1535
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 185 times
Been thanked: 566 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Ayaram »

Przecież na tych turniejach 75% ludzi to dzieciaki, czego wy oczekujecie :shock:
Awatar użytkownika
Karh
Posty: 166
Rejestracja: 13 lis 2011, 13:01
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 14 times
Been thanked: 1 time

Re: Summoner Wars

Post autor: Karh »

Chyba w Poznaniu :)
I was born too late
And I'll never be like you
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Summoner Wars

Post autor: adalbert »

Chyba w Poznaniu :)
+1
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Summoner Wars

Post autor: rattkin »

Flogiston pisze:nie turlanie koścmi, tylko charakterystyczne "suwanie" nimi po stole
?

Natomiast, z moich obserwacji, średni wiek graczy w SW jest DUŻO niższy niż np. karcianki FFG.
Awatar użytkownika
Orik
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2013, 09:36
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 4 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Orik »

rattkin pisze:
Flogiston pisze:nie turlanie koścmi, tylko charakterystyczne "suwanie" nimi po stole
?

Natomiast, z moich obserwacji, średni wiek graczy w SW jest DUŻO niższy niż np. karcianki FFG.
Myślę, że Flogiemu :) chodziło o rzucanie kośćmi, a nie jak zauważyłem u niektórych osób rzucanie ich tak by ledwo się przewróciły, co osobiście mnie irytuje. Użył niedokładnego sformułowania :wink:

Z tobą nie mogę się zgodzić, gdyż jak ja to zaobserwowałem to 75-80% moich przeciwników jest starsza lub mieści w moim przedziale wiekowym. Jak porównam to z przedziałem wiekowym grających w MtG to jesteśmy grupą starszaków ;) Nie jakoś bardzo zdecydowanie ale jednak.
Mało pisząc Dużo czytam ;)
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Dlatego "suwanie" w cudzysłowie. Nie wiem jak określić takie rzuty. Chodzi o to, że kość się nie turla, lecz po wypadnięciu z dłoni ślizga się na jednym boku nie wykonując obrotu (może raz przeskoczy). Trochę wprawy i można dzięki temu rzucać co się chce, a już na pewno zwiększyć szansę na trafienia.
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Martin_Valdez »

To może warto na turniejach wymagać dice tower? :)
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Bez sensu, nie po to będę teraz używać metalowych kości, żeby nie czuć ich chłodu w dłoni ;)
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Summoner Wars

Post autor: Martin_Valdez »

Flogiston pisze:Bez sensu, nie po to będę teraz używać metalowych kości, żeby nie czuć ich chłodu w dłoni ;)
To nie zamierzasz nimi w ogóle rzucać? :P
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 439
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 43 times

Re: Summoner Wars

Post autor: grabol »

Vasel JUŻ :oops: zrecenzował SW: Alliances

Pytanie do CUBE, kiedy rusza przedsprzedaż polskiego wydania?
Ostatnio zmieniony 21 gru 2014, 08:40 przez grabol, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

Pytałem się jakiś czas temu ale nie uzyskałem odpowiedzi. Też czekam na te informacje bo nie wiem ile kasy i na kiedy mam przygotować :)
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 439
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 43 times

Re: Summoner Wars

Post autor: grabol »

mckil pisze:Pytałem się jakiś czas temu ale nie uzyskałem odpowiedzi. Też czekam na te informacje bo nie wiem ile kasy i na kiedy mam przygotować :)
Z tego co pamiętam, ktoś z CUBE pisał w tym wątku, że jest szansa aby polskie wydanie pojawiło się równolegle z oryginalnym.
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Summoner Wars

Post autor: mckil »

grabol pisze:
mckil pisze:Pytałem się jakiś czas temu ale nie uzyskałem odpowiedzi. Też czekam na te informacje bo nie wiem ile kasy i na kiedy mam przygotować :)
Z tego co pamiętam, ktoś z CUBE pisał w tym wątku, że jest szansa aby polskie wydanie pojawiło się równolegle z oryginalnym.
Były też informacje (Krwawisz) że jest szansa na to aby wersja pl była wcześniej od oryginału ale tak jak pisałem nic jak na razie nie wiadomo.

Obejrzałem recenzje V. i pewne moje obawy zostały potwierdzone. Mianowicie pudło jest za małe aby pomieścić karty i plansze razem oraz cały czas do końca nie jestem przekonany co do tego czy pomieści wszystkie karty w koszulkach ( czyli też te talie które dopiero przed nami).
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

Orientuje się ktoś po ile jednostek jest w taliach Alliances? Mignęło mi gdzieś, że w Tundra Guild mamy 7 x Ice Golem, 6 x Marauder, 5 x Scribe. Przydałoby się wiedzieć więcej na ten temat :)
Robert Srz
Posty: 80
Rejestracja: 09 mar 2014, 14:23

Re: Summoner Wars

Post autor: Robert Srz »

Dla tych, którzy są zainteresowani graniem za pomocą aplikacji SW Ios/Android. Zauważyłem, że niektórzy forumowicze narzekali na poziom/sposób gry/wybór frakcji itp. niektórych przeciwników. Miałem nawet przedstawic listę graczy, których warto zaprosic do wspólnej rozgrywki, ale - mówiąc krótko - nie chciało mi się:) Z pomocą przyszedł jeden z użytkowników PHG, który analizując różne dane zrobił ranking graczy SW App. Na razie jest gotowa pierwsza dwudziestka, ale niebawem będzie gotowa pierwsza pięcdziesiątka. Żeby nie byc przesadnie skromnym - znalazło się miejsce również i dla mnie:) Tak czy inaczej - ręczę, że zaproszenie jakiegokolwiek ze znajdujących się w rankingu graczy zaowocuje super grą.
Poniżej link do rankingu:
http://www.plaidhatgames.com/sum_forums ... -on-SW-App
Mój nick w Summoner Wars IOS: Nadhir 99.
Rumcajs
Posty: 161
Rejestracja: 31 sie 2012, 09:24

Re: Summoner Wars

Post autor: Rumcajs »

Master Set Alliances pewnie niedługo do nas zawita a ja mam jeszcze sporo zaległości z tym co posiadam (bez Thundrowych Orków i Elfów Ognia wszystko). Czytam wypowiedzi ludzi pojawiające się w różnych wątkach – jeden ograł już wszystko, drugi całego Master Seta… Co uważacie za ograną talię/frakcje? Ile partii potrzebujecie, żeby powiedzieć, że coś jest ograne?
Corran
Posty: 65
Rejestracja: 20 maja 2014, 15:48

Re: Summoner Wars

Post autor: Corran »

mckil pisze:
grabol pisze:
mckil pisze:Pytałem się jakiś czas temu ale nie uzyskałem odpowiedzi. Też czekam na te informacje bo nie wiem ile kasy i na kiedy mam przygotować :)
Z tego co pamiętam, ktoś z CUBE pisał w tym wątku, że jest szansa aby polskie wydanie pojawiło się równolegle z oryginalnym.
Były też informacje (Krwawisz) że jest szansa na to aby wersja pl była wcześniej od oryginału ale tak jak pisałem nic jak na razie nie wiadomo.

Obejrzałem recenzje V. i pewne moje obawy zostały potwierdzone. Mianowicie pudło jest za małe aby pomieścić karty i plansze razem oraz cały czas do końca nie jestem przekonany co do tego czy pomieści wszystkie karty w koszulkach ( czyli też te talie które dopiero przed nami).
Była tu informacja, że polskie wydanie może być inne niż oryginalne.
Powtórzę więc wielką prośbę do Cube: zróbcie naszą wersję tak, żeby pomieścić karty w koszulkach i dodatkowo, żeby nad nimi było miejsce na planszę z pierwszego Master Seta (tak, żeby nie leżała na kartach, tylko na jakiejś wyprasce) :!:
Awatar użytkownika
Flogiston
Posty: 236
Rejestracja: 11 lut 2014, 19:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Summoner Wars

Post autor: Flogiston »

@Rumcajs
Do ogrania talii trzeba z 30-50 gier jak dla mnie. Wtedy już też widać win rate danym Mistrzem. Widać również potencjalne synergie oraz combo. U mnie najbardziej wyeksploatowny jest Grognak, teraz się wziąłem za Tacullu, z nim nieco więcej możliwości jest, więc trochę czasu mi jeszcze z nim zejdzie.

@Corran
Tak, polskie wydanie szybciej i w idealnym pudle na wszystko :D Daj spokój, dostaniemy pół roku po premierze anglojęzycznej w wytłoczce po jajkach jak dobrze pójdzie. Ja liczę chociaż na brak błędów na kartach, w MS nawet dobrze poszło.
ODPOWIEDZ