Dodawanie różnych pomocy na BGG

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Dodawanie różnych pomocy na BGG

Post autor: Al »

Już od dawna myślałem o zapodaniu sporej liczby przetłumaczonych przeze mnie tekstów - instrukcji, kart i różnych takich.

Jak to się ma jednak to praw autorskich ?

Po przeczytaniu zasad i ograniczeń BGG, mam pewne wątpliwości czy nie będzie to z nimi kolidowało.
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Z obserwacji działania BGG widzę, że dodawanie tłumaczeń zasad i card summary to raczej standard.
bb.bartosz
Posty: 217
Rejestracja: 17 cze 2006, 10:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bb.bartosz »

uważaj, za tłumaczenie filmów można mieć problemy, kwestia czasu kiedy wezmą się za tłumaczy instrukcji do gier;)

a poważniej- jeśli chciało ci się coś przetłumaczyć i masz ochotę się tym dzielić-dodawaj ile wlezie, społeczność będzie ci wdzięczna

no i wśród użytkowników bgg wzrośnie świadomość istnienia kraju 'poland', może zainteresują się naszymi grami:)
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Post autor: konev »

To jeszcze jedno pytanie. Czy nie uważacie, że lepiej by było stworzyć polską stronę/podstronę z zasobami do gier planszowych po polsku? Jest dział do Pobrania w Gry-Planszowe. Można by go uporządkować i wszystko tam wrzucać.
Z doświadczenia wiem, że niewiele osób przekopuje się przez te wszystkie zasoby BGG w poszukiwaniu czegoś polskiego. Zazwyczaj robią to planszówkowcy już z doświadczeniem, którym polska instrukcja nie jest i tak potrzebna.

Sam przerabiam ostatnio karty pomocy i skróty zasad do Caylusa, GoTa, AoE III, czy innych gier ale nie widzę sensu wrzucania tego na BGG.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

konev pisze: Sam przerabiam ostatnio karty pomocy i skróty zasad do Caylusa, GoTa, AoE III, czy innych gier ale nie widzę sensu wrzucania tego na BGG.
A co za problem wrzucić na gry-planszowe.pl i na BGG?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

a ja mam podobny problem z bgg. Stworzyłem listę gier, które dzieją sie w podziemiach:

http://www.boardgamegeek.com/geeklist/24179

i poprosiłem o stworzenia na jej podstawie nowej kategorii gier. Przebrnąć przez niechęć adminów jest bardzo trudno.
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Post autor: Al »

Czy ktoś się orientuje ile czasu zajmuje takiemu adminowi z BGG zweryfikowanie podesłanych mu plików ?
Przeszło tydzień temu zapodałem kilka plików i do dziś cisza - nima odpowiedzi czy złamałem może jakieś tam prawo, czy też tłumaczenia mu nie podchodzą ;-).
Awatar użytkownika
klema
Posty: 461
Rejestracja: 20 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1 time

Post autor: klema »

U nich się cosik pozmieniało. Kiedyś pliki dodawali od razu, a teraz trzeba czekać ok. 2-3 tygodni na weryfikację. Tylko zdjęcia wrzucają szybko.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Zdjęcia wchodzą szybko, bo zdjęcia są moderowane przez użytkowników - każdy może wejść do ekranu, w którym przegląda zdjęcia oczekujące na publikację i wyrazić swoją opinię o nich. Jeśli kilka osób potwierdzi, że zdjęcie się nadaje, albo że się nie nadaje - zdjęcie jest przepuszczane albo odrzucane, a te osoby zarabiają geekgold (bodaj 0.01 za zdjęcie). Z plikami, linkami itp już tak się nie dzieje.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Tak jak pisze klema - długo, czyli kilka tygodni trzeba czekać na akceptację.
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

Ja czekałem ok 1,5 tygodnia na akceptację mojego tłumaczenia instrukcji do Shifting Sands
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

ja_n pisze:Zdjęcia wchodzą szybko, bo zdjęcia są moderowane przez użytkowników - każdy może wejść do ekranu, w którym przegląda zdjęcia oczekujące na publikację i wyrazić swoją opinię o nich. Jeśli kilka osób potwierdzi, że zdjęcie się nadaje, albo że się nie nadaje - zdjęcie jest przepuszczane albo odrzucane, a te osoby zarabiają geekgold (bodaj 0.01 za zdjęcie).
Gdzie to? Podaj link proszę. Chętnie sie pobawię w przyjmowanie i odrzucanie zdjęć.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

draco pisze:Gdzie to? Podaj link proszę. Chętnie sie pobawię w przyjmowanie i odrzucanie zdjęć.
Misc/GeekMod w menu. Potem wybierasz czy chodzi Ci o zdjęcia czy inne artykuły. Tylko uważaj - jeśli okaże się, że jesteś zbyt odmienny w swoich ocenach od ogółu moderujących, możesz dostać jakieś kary (nie pamiętam dokładnie jakie, chyba bana na GeekMod tylko).
ODPOWIEDZ