Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Realms

Post autor: Darboh »

Gra dostępna na Amazonie w sensownej cenie 15$.
http://www.amazon.com/White-Wizard-Game ... amegeek-20
ktoś wie jakie są tam koszty przesyłki?
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1090
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 30 times

Re: Star Realms

Post autor: Rafal_Kruczek »

Darboh pisze:Gra dostępna na Amazonie w sensownej cenie 15$.
http://www.amazon.com/White-Wizard-Game ... amegeek-20
ktoś wie jakie są tam koszty przesyłki?
Krótka symulacja:
Wysyłka jednej sztuki wysz mi drugie tyle co gra
Items: PLN 51,67
Shipping & handling: PLN 51,73

Total before tax: PLN 103,40
Estimated tax to be collected: PLN 0,00

Order total: PLN 103,40

Jak dodałem druga sztukę to przesyłka nie była wyzsza ,ale jak nie kijem to pałką pojawiło sie cło:
Items (2): PLN 103,33
Shipping & handling: PLN 58,69

Total before tax: PLN 162,02
Estimated tax to be collected: PLN 0,00
Import Fees Deposit PLN 37,26

Order total: PLN 199,28

Niewiele lepiej przy 3 sztukach"

Items (3): PLN 154,99
Shipping & handling: PLN 65,66

Total before tax: PLN 220,65
Estimated tax to be collected: PLN 0,00
Import Fees Deposit PLN 50,73

Order total: PLN 271,38
Więc może warto sprawdzić czy z Anglii nie byłoby taniej.
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Star Realms

Post autor: Vandal »

Polecam wersje cyfrową, kupując raz dostajesz wersje PC/OS/Android.
Baaaardzo dobrze zrobiona apka, do tego usuwa problem tasowania co 3min całej talii.
Ma pass-play, więc nawet na jednym telefonie można grać na 2 osoby.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Realms

Post autor: Darboh »

Vandal pisze:Polecam wersje cyfrową, kupując raz dostajesz wersje PC/OS/Android.
Baaaardzo dobrze zrobiona apka, do tego usuwa problem tasowania co 3min całej talii.
Ma pass-play, więc nawet na jednym telefonie można grać na 2 osoby.
Elektronicznie tłukę cały czas, ale chciałem przy okazji pomiętościć kartoniki, tym bardziej że fajnie się prezentują i w sumie niedroga gra. No i z młodym pograć. Poczekam na planszomanie.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Realms

Post autor: Darboh »

W grudniu rozszerzenie :) mam tylko nadzieję w końcu nabyć te kartoniki do grudnia, bo planszomania coś nie daje rady.
Rozszerzenie obejmuje 48 nowych kart podzielonych na 4 części, każda "tematyczna". Pojawiają się nowe karty - bohaterowie. Wygląda ciekawie.
Obrazek
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Realms

Post autor: Darboh »

Dobra, mają mnie. Jest efekt WOW! Grę muszę mieć na 100% - z tego co wiem szukają dystrybutorów lokalnych w europie, może być opcja na wersję pl :) Tylko duża robota z promocją w Polsce jak nic.

Ale co do efektu WOW!
Pokazali na czym ma polegać nowy dodatek i jestem pod wrażeniem - gra się fajnie komplikuje i robi bardziej taktyczna.
http://starrealms.com/announcing-star-r ... on-crisis/
Mało tego dzięki podzieleniu dodatku na części - sami wybieramy w jaki sposób chcemy skomplikować grę, czyli kupić tylko "Battleships and Bases" i/lub "Fortress and Fleets" i z nowymi kartami bawić się po staremu:
Obrazek
Obrazek
Lub dorzucamy eventy i/lub bohatyrów i nam się gra może zrobić ciekawsza:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: pan_satyros »

Rozumiem, że paczki nie są losowe jak w CCG?
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Realms

Post autor: Darboh »

Nie. Każda zawiera te same karty. Sam dodatek obejmuje tylko 47 kart.
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Realms

Post autor: Teokrata »

gralem, takie calkiem spoko ale jak na moj gust za duzy "snow ball" ale sie slabo zagra pierwsze tury albo nie podejdzie na stol nic dla nas to jest po grze, ale to opinia totalnego nooba w tej grze :?
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Realms

Post autor: Darboh »

Teokrata pisze:gralem, takie calkiem spoko ale jak na moj gust za duzy "snow ball" ale sie slabo zagra pierwsze tury albo nie podejdzie na stol nic dla nas to jest po grze, ale to opinia totalnego nooba w tej grze :?
Ja snowballa nie stwierdziłem. Niejednokrotnie zdarzały mi się gry ze słabym początkiem, co zmusza to trochę innego podejścia w późniejszej fazie gry. Zdarzały mi się gry kiedy przeciwnik zbijał mnie do np. 8 authority przy jego około 45, po czym wyskakiwała mi w końcu dobrze kombiąca się ręka, albo wysyp outpostów i wygrywałem grę :) Rzaba może potwierdzić, podobnie wyglądała nasza ostatnia gra - ale tutaj miałem farta.
Raz mi się zdarzyła gra kiedy zaczęły się kończyć karty w trade row :) Oj długo graliśmy.
Przewidywalna nieprzewidywalność Star Realms jest jednym z jego atutów :D

A tak z ciekawości - jakie frakcje najbardziej lubicie wrzucać do decku? Ja zawsze poluje na Trade Federation, defensywe fajną robią w decku szczególnie na szybkie robale, czerwony Mechaniczny Kult tylko w zasadzie pod scrapy, chociaż ich outposty są świetne. Do ofensywy to w zasadzie co szybciej przyjdzie, robale czy imperialna flota. Chociaż wole Imperialnych, jakąś tam kontrole robią, dużo drawa, a szybki blitz na zielonych robalach to tak de facto nie sztuka ;)
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Star Realms

Post autor: Teokrata »

może bym się wciągnął gdyby nie infinity wars :roll:
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Realms

Post autor: Darboh »

Teokrata pisze:może bym się wciągnął gdyby nie infinity wars :roll:
Dzięki, widziałem kiedyś taką fajną grę online, tylko tytuł mi umknął. Właśnie widzę że chodzi o Infinity Wars :D

Star Realms to zupełnie inna bajka. Płacisz te 15 zł i popykujesz na luzie kiedy masz chwile czasu :)
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: Star Realms

Post autor: ahrian »

co do frakcji to najbardziej lubię Imperiali. jak juz wspominales robią kontrolę i jest draw - bardzo to lubię. do tego trochę defensywy od trade'ow i nawet robale nie straszne ;)
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Realms

Post autor: Darboh »

Planszomania w końcu ma u siebie :)
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Realms

Post autor: Darboh »

W końcu mam prawdziwe kartoniki w rękach :D
Oj gra nabrała, nowego, pełniejszego wymiaru i gra się rewelacyjnie. Nie mam problemu z częstym tasowaniem, ani z liczeniem authority. Karty są ładne (wiadomo kwestia gustu) i porządne.
Poza tym syn molestuje mnie o granie praktycznie na okrągło - dawno nie widziałem gry która tak by go wciągnęła. Szybko opanował te kilka zwrotów na kartach i w zasadzie musze kupić chyba druga podstawkę dla siebie :)

Deckbuilding rządzi! Szczególnie tak radosny :)
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Star Realms

Post autor: Valarus »

Muszę się zgodzić, ta gra wsysa niemiłosiernie. Ustawilismy się ostatnio z kumplem i mieliśmy grać w coś dużego na kilka godzin. Ale najpierw postanowiłem mu pokazać Star Realms... i jednak nie zagraliśmy w nic innego, bo ciągle było tylko "to dawaj jeszcze jedną i już potem zmieniamy" :mrgreen:

Szkoda tylko, że dodatki tyle kosztują - 17 zł za 11 kart! Przerażające trochę :?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Gambit »

Valarus pisze:Szkoda tylko, że dodatki tyle kosztują - 17 zł za 11 kart! Przerażające trochę :?
W kwestii dodatków...wystarczy jedna sztuka każdego, czy trzeba kupić więcej?
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Realms

Post autor: Darboh »

Gambit pisze:
Valarus pisze:Szkoda tylko, że dodatki tyle kosztują - 17 zł za 11 kart! Przerażające trochę :?
W kwestii dodatków...wystarczy jedna sztuka każdego, czy trzeba kupić więcej?
Jedna sztuka każdego.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Star Realms

Post autor: rattkin »

Witam, pograłem w tę grę trochę na iOS i mam pytanie do wyjadaczy - czy po iluśtam partiach, ta gra nie robi się nudna? Kart jest wszak ograniczona ilość, a decyzyjność jest stosunkowo niewielka, a po obraniu startegii - wybory oczywiste. Fajnie mi się w to gra, ale mam wrażenie, że szybko się nudzi, a losowość potrafi dać w kość. Nawet przy jakimś mitygowaniu przez scrapowanie czy dodatkowy dociąg, czasem niektóre gry tak się układają, że właściwie nic się nie da zrobić, tylko zgarniać ustawicznie w papę, bo wypadło się z tempa. Trochę to frustrujące.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Realms

Post autor: Darboh »

rattkin pisze:Witam, pograłem w tę grę trochę na iOS i mam pytanie do wyjadaczy - czy po iluśtam partiach, ta gra nie robi się nudna? Kart jest wszak ograniczona ilość, a decyzyjność jest stosunkowo niewielka, a po obraniu strategii - wybory oczywiste. Fajnie mi się w to gra, ale mam wrażenie, że szybko się nudzi, a losowość potrafi dać w kość. Nawet przy jakimś mitygowaniu przez scrapowanie czy dodatkowy dociąg, czasem niektóre gry tak się układają, że właściwie nic się nie da zrobić, tylko zgarniać ustawicznie w papę, bo wypadło się z tempa. Trochę to frustrujące.
Kwestia gustu raczej. Ja mam dopiero onlineowych gier coś około 250 i ciągle mi mało :) Nie licząc w realu czy z ie.
Dla mnie nudne może być granie na jakimś wysokim levelu, bo dostając w dupe od takiego 20+ levelu nawet nie wiesz kiedy i gdzie - a w zasadzie oni wszyscy grają już bardzo podobnie - w podobny sposób optymalizują deck. Skuteczniej. Nawet granie przeciwko bywa nudne.
Losowość idzie w obie strony - przestałem się jej czepiać :)
ma_rio
Posty: 190
Rejestracja: 30 lip 2011, 02:58
Been thanked: 6 times

Re: Star Realms

Post autor: ma_rio »

Grę dostałem dzięki uprzejmości Świętego Mikołaja i od tej pory gramy z żoną prawie codziennie. W tej chwili dodaliśmy już wszystkie dodatki oprócz bohaterów i mimo, ze nie zmieniają one gry jakoś mocno to trochę ja urozmaicają. Generalnie gra jest świetna, szczególnie jak ktoś ma niewiele czasu, a na dodatek bardzo klimatyczna.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Star Realms

Post autor: rattkin »

No kojarzy mi się z Quarriors mocno, podobna mechanika. Miło się w to gra, ale mam wrażenie, że to trochę zbyt prościutka gra, żeby usprawiedliwić zakup papierowej wersji. Ot, kupowanie najlepszej możliwej karty z środka, w ramach dostepnej kasy i optymalizacja decku, żeby wywalić z niego początkowe śmieci. Patrzyłem na te dodatki, ale one nawet nie zmieniają za bardzo mechaniki, tylko dodają więcej kart z nieco innym rozstrzałem wartości i tyle. Eventy, żeby wprowadzić więcej chaosu i nieprzewidywalności, czyli kolejny "wk**wiacz". Z drugiej strony jest wrażenie, że planuje się support tej gry, że będzie rozwijać się fajnie dalej. Tylko ten pierwszy dodatek chyba jest słabym przykładem. Chciałbym zobaczyć więcej zanim zacznę to ściągać.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Realms

Post autor: Darboh »

Na tym chyba polega fenomen tej gry - prosta prostota, ograniczona pula kart której dosyć szybko się można nauczyć, ale w efekcie masa kombinacji i to wessanie w kolejną i kolejną grę :) Ja tak mam z synem. Jak zaczniemy - ciężko przestać. :)

Na dodatki się nie nastawiam na razie. Poczekam jak będą bardziej dostępne u nas.
Twórcy i wydawcy gry to zawodowi gracze MtG - oni wiedzą jak to wsparcie robić :)
Biorąc pod uwagę że to format zbliżony do lcg, ciekawe jak długo utrzymają scenę turniejową w USA.
Sukces gry ich trochę zaskoczył.

Ciekaw jestem wrażeń multiplayerowych - bo kilka fajnych opcji jest :)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Star Realms

Post autor: pattom »

Czy jest gdzieś instrukcja PL?
Awatar użytkownika
Bogenhafen
Posty: 113
Rejestracja: 02 lut 2013, 10:38
Lokalizacja: Katowice i okolice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Star Realms

Post autor: Bogenhafen »

Nigdy na żadną nie trafiłem, ale na http://www.starrealms.com/digital-game/ dostępna jest aplikacja z całkiem dobrym tutorialem, który pokazuje wszystko krok po kroku. Niestety też po angielsku.
ODPOWIEDZ