Doom, Puerto Rico? Jaką planszówkę kupić??

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Avandrel
Posty: 193
Rejestracja: 05 wrz 2006, 20:51
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Avandrel »

Właśnie dostaliśmy przesyłkę z FFG z nowymi kostkami. Teraz mamy 3 komplety (w tym jeden prawie starty) i jest plan na eksperyment - wyżłobienie takim urządzonkiem do grawerki na szkle symboli i pomalowanie ich czarną farbą do figurek. Zobaczymy, czy to zda egzamin.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

A ja nie odradzam lakierowania kostek. =)

Trzeba po prostu użyć właściwego lakieru i lakierować we właściwy sposób. Ja tam od lat używam matowego Varnisha Citadel Coulour... Fakt, jest drogi, ale naprawdę dobry, a że nie lakieruję już figurek, to zużywam go mało. Pryskać z daleka, nakładać kilka warstw i elementy gry będą zabezpieczone jak nigdy.
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Post autor: konev »

Dlaczego użytkownicy tak rzadko używają narzędzia ankieta w przypadku tego typu pytań?
Idealne do zapoznania się z opinią forumowiczów na temat, czy kupić grę A,B,C czy D. Oczywiście oprócz tego forumowicze, którzy mają na to ochotę mogą się trochę rozpisać, ale dużo osób pewnie nic nie napisze, a głos pewnie by oddało chętnie.

Wiem! To wszystko wina moderatorów, którzy nie uświadamiają nowych użytkowników w możliwościach forum. Jakiż z nich więc pożytek?

:twisted:
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
michub
Posty: 18
Rejestracja: 09 wrz 2005, 21:01

Post autor: michub »

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Chyba zdecydowałem się że kupię Dooma. Myślicie że łatwo będzie wkręcić w tą grę jakąś dzięwczynę?(grałem z nią już w konfrontacje-bardzo się podobała) Aha, jeszcze jedno,- przeczytałem już instrukcję po polsku ale nigdzie nie widzę żeby przetłumaczone zostały scenariusze i karty. Czy są przetłumaczone? Jest z tym jakiś problem bo nie jestem pewnien czy wszystko zrozumiemy :P
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Eee, jeżeli dziewczynie nie przeszkadza konfliktowość to nie powinno być problemu - jeśli nie lubi przegrywać to lepiej niech ona gra Invaderem :)

Od razu polecam pobrać instrukcję do dodatku i wprowadzić z niej kilka zasad, do tego skan kart zmieniających poziom trudności - też się przydaje, wszystko oczywiście jest na BGG, warto też zajrzeć tu - nowe scenariusze, programy z podkładami dźwiękowymi, edytor map, słowem wszystko ,co może być przydatne do Dooma, w jednym miejscu :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
michub
Posty: 18
Rejestracja: 09 wrz 2005, 21:01

Post autor: michub »

A karty i scenariusze są przetłumaczone w jeżyku polskim? Można znaleść w sieci te przetłumaczenia?
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Jervon »

Jakoś nigdzie tłumaczeń nie szukałem ale również się z nimi nie spotkałem. Prawdopodobnie tylko instrukcja jest tłumaczona.
michub
Posty: 18
Rejestracja: 09 wrz 2005, 21:01

Post autor: michub »

A nie znając dobrze języka angielskiego można grać bez problemów w tą grę?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Tylko Invader musi znać angielski, reszta niekoniecznie (o ile Invader jest uczciwy :twisted: ). Karty tekstowe dla Marines są 2, wystarczy je na początku gry wytłumaczyć (w sensie 2 losowane, bo ogółem jest ich więcej)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Jervon »

No, grając z modami są trzy :) Jak będziesz miał z czymś problemy to pytaj w odpowiednim temacie - jest tu taki o Doomie - a na pewno Ci pomożemy.
Avandrel
Posty: 193
Rejestracja: 05 wrz 2006, 20:51
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Avandrel »

Poza tym, ten angielski na kartach nie jest jakiś wyjątkowo wymagający.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2007, 22:40 przez Avandrel, łącznie zmieniany 1 raz.
Narzędzia Mathtrade - http://mathtrade.mgpm.pl
michub
Posty: 18
Rejestracja: 09 wrz 2005, 21:01

Post autor: michub »

Dobra. Jestem juz prawie pewny, że kupię ta grę (prawie). Poczekam tylko na napływ gotówki ;)
Ps W sklepie polecili mi za to grę War of the Ring. Co o niej sądzicie? Trudna? Ciekawa czy do bani? Czekam na Wasze opinie
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Nuda, losowość, bez znajomości realiów Tolkiena nie ma co podchodzić. Ja osobiście aż takim fanem Tolkiena żeby przeczytać trylogię to nie jestem, gra mi nie podeszła w ogóle - dla złych to w zasadzie taki Risk, natomiast dobrymi faktycznie trzeba się chyba nakombinować. Ja odradzam, natomiast jestem w tym zdaniu na tym forum dość odosobniony :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
ThomasBittern
Posty: 108
Rejestracja: 27 sty 2005, 15:39
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: ThomasBittern »

michub pisze:A karty i scenariusze są przetłumaczone w jeżyku polskim? Można znaleść w sieci te przetłumaczenia?
Tak, instrukcja podstawowa, scenariusze i karty są tłumaczone.
michub
Posty: 18
Rejestracja: 09 wrz 2005, 21:01

Post autor: michub »

A mogłbyś podać stronę gdzie można znaleść tłumaczenia? Naprawde szukałem długo i nic nie udało mi się znaleść poza podstawową instrukcją...
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

kwiatosz pisze:Nuda, losowość, bez znajomości realiów Tolkiena nie ma co podchodzić. Ja osobiście aż takim fanem Tolkiena żeby przeczytać trylogię to nie jestem, gra mi nie podeszła w ogóle - dla złych to w zasadzie taki Risk, natomiast dobrymi faktycznie trzeba się chyba nakombinować. Ja odradzam, natomiast jestem w tym zdaniu na tym forum dość odosobniony :)
Oczywiscie, ze jestes. Mozesz nie byc fanem Tolkiena (choc sam tego nie zrozumiem), ale gra na pewno nie jest nudna, a losowosc zdecydowanie w normie gier tego typu. Znajomosc i fascynacja klimatem bardzo podnosza ocene gry, ale i bez tego Twoje zarzuty sa zupelnie bezpodstawne.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Vasquez21
Posty: 167
Rejestracja: 21 lip 2004, 14:26
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Vasquez21 »

Popieram Don Simona.

Również nie jestem fanem Tolkiena, ale WoTR zdecydowanie jest bardzo fajnym tytułem. Gierka na pewno nie jest nudna. Nudna może być gierka w której przez większość czasu siedzimy i obserwujemy co się dzieje nie mając na to praktycznie żadnego wpływu. Tutaj natomiast każda decyzja wpływa w pewien sposób na decyzje przeciwników. Poza tym na temat tego czy WotR jest dobrą grą było już bardzo wiele rozmów i argumentów. Radzę poszukać na forum, żeby tutaj dalej nie ciągnąć od nowa tego co już było.
http://www.mgla.pl - ogromny wybór gier bitewnych, gier planszowych i gier karcianych. Jeżeli jesteś w Jaworznie lub okolicach odwiedź nas!
(HUDSON): Hey Vasquez, Have you ever been mistaken for a man?
(VASQUEZ): No... Have you ?
Awatar użytkownika
Martie
Posty: 83
Rejestracja: 27 cze 2004, 14:59
Lokalizacja: Łodź

Post autor: Martie »

michub pisze:A mogłbyś podać stronę gdzie można znaleść tłumaczenia? Naprawde szukałem długo i nic nie udało mi się znaleść poza podstawową instrukcją...
Wszystko masz tutaj
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Jervon »

Martie, myślę, że chodziło o instrukcję i karty do Dooma...
Awatar użytkownika
ThomasBittern
Posty: 108
Rejestracja: 27 sty 2005, 15:39
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: ThomasBittern »

Jervon pisze:Martie, myślę, że chodziło o instrukcję i karty do Dooma...
... a te nie są upublicznione, a jedynie dodawane do zakupionego egzemplarza gry...
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Jervon »

Są tłumaczenia kart i scenariuszy?
michub
Posty: 18
Rejestracja: 09 wrz 2005, 21:01

Post autor: michub »

A czy kupując grę w sklepie (nie internetowym), powiedzmy Bradzie czy dostanę pełne tłumaczenie kart i scenariuszy? Może ktoś już kupował tą grę w tym sklepie?xD
ODPOWIEDZ