Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
nimloth
Posty: 36
Rejestracja: 06 maja 2014, 23:15

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: nimloth »

Rocy7 pisze:
nimloth pisze:@Rocy7
Co rozumiesz przez "nie grając w tryb kampani?
myslalem, ze da sie grac misje oddzielnie.

By gra stala sie przyjazna dla mniej obeznanych z angielskim graczy na chwile obecna musialbym przetlumaczyc 6 hero sheets i 54 hero class cards czy rowniez musialbym tlumaczyc 36 item cards i 12 supply cards?

Chyba poczekam do tego II kwartalu choc zanajc zycie bedzie to pewnie koniec II kwartalu.

hero sheets - tutaj nie ma za dużo tłumaczenia
hero class cards - tutaj wypada przetłumaczyć
36 item cards - tutaj nie trzeba moim zdaniem. broń i pancerz są zrozumiałe bez tłumaczenia, a inne itemu można wytłumaczyć jeśli zostaną wylosowane
12 supply cards - jeśli ktoś wylosuje supply card to można mu wytłumaczyć co robi i nie ma sensu robić tłumaczeń moim zdaniem
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: NTomasz »

jak ktoś gra z ludźmi którzy nic po angielsku nie rozumieją to ciężko... ale hmm tłumaczenia też jakoś bardzo dużo nie ma... zwyczajnie niewygodne.
co do skirmisha i niby 2 podstawek... a nie uważacie że w heropackach do podstawki będą właśnie między innymi dodawane 2gie egzemplarze niektórych kart? wydaje się to dość logiczne... nie uważam aby FFG zaplanowalo sobie że aby pograć w skirmish trzeba mieć 2 podstawki na gracza :)
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Ash »

Curiosity pisze:Czyli identycznie jak w Descencie.
No nie. Dodatkowy ruch można kupić tylko 2 razy, a umiejętności specjalne odpala się raz na turę.
nimloth
Posty: 36
Rejestracja: 06 maja 2014, 23:15

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: nimloth »

Ash pisze:
Curiosity pisze:Czyli identycznie jak w Descencie.
No nie. Dodatkowy ruch można kupić tylko 2 razy, a umiejętności specjalne odpala się raz na turę.

To była wypowiedź dotycząca mechaniki zmęczenia, a nie całości.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Hiu »

nimloth pisze:
Ash pisze:
Curiosity pisze:Czyli identycznie jak w Descencie.
No nie. Dodatkowy ruch można kupić tylko 2 razy, a umiejętności specjalne odpala się raz na turę.
To była wypowiedź dotycząca mechaniki zmęczenia, a nie całości.
Zgadzam sie z Ash'em -> tez tak to zrozumialem.
Ale teraz mamy jasnosc.
Awatar użytkownika
Fiszu
Posty: 197
Rejestracja: 01 mar 2010, 18:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Fiszu »

NTomasz pisze:nie uważam aby FFG zaplanowalo sobie że aby pograć w skirmish trzeba mieć 2 podstawki na gracza :)
Tu może być taka sama dyskusja jak z LCG, np Inwazja, wystarczy jedna podstawka, czy 2 czy może 3 na gracza... i to też sobie zaplanowali :-)
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

Po 4 skirmishach w domu z synem i córką oraz po obserwowaniu 2 skirmishów kolegów w Paradox Cafe uważam, że jedna podstawka wystarcza i nie było planowane w FFG więcej.
40 punktów na swój oddział to nie jest dużo.
Zwykle z 6 bohaterów lub kilku bohaterów i postaci w Rebelii. Po stronie Imperium Lord Vader i ze dwa oddziały i już. Albo kilka oddziałów i oficerów.
Więc to co jest w podstawce starcza aż nadto na długie testy różnych kombinacji i rozwiązań.
Przepisy o podwójnych kartach dowodzenia tez odnoszą się do nielicznych kart za punkty, których jest po 2 w podstawce. :)

Jeżeli już, to widzę inny problem. Za mało fajnych bohaterów w Imperium. Praktycznie Lord Vader albo Champion (czy jak się ten gwardzista nazywa)?
Samo wojsko Imperium jest chyba za słabe. :?:
W ostatnich dwóch skirmishach testowałem różne składy samych szturmowców, oficerów, zwiadowców i działek i za każdym razem było pozamiatane przez Rebelianta z co najmniej 10 punktową przewagą.
Ale w sumie. Na tym polega urok Imperium, a ja lubię nim grać właśnie w takim nie najmocniejszym składzie. :D
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Ash »

Całość pomalowana!

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

Ash - no nareszcie skończyłeś.
Już się nie mogłem doczekać.
Teraz czas na moje.
Kiedy przyjeżdżasz z warsztatem?
:lol:
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Ash »

Neoberger pisze:Ash - no nareszcie skończyłeś.
Już się nie mogłem doczekać.
Teraz czas na moje.
Kiedy przyjeżdżasz z warsztatem?
:lol:
Miło, że chciałbyś mnie utrzymywać przez czas malowania, ale to mogłoby niekorzystnie wpłynąć na Twoją płynność!;p
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Rocy7 »

Na ile realny jest drugi kwartał jako data premiery wersji polskiej? Dziś słyszałem, że bliżej Świąt.
Awatar użytkownika
blazej_c
Posty: 127
Rejestracja: 04 lis 2014, 12:57
Lokalizacja: Poznan, Poland
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: blazej_c »

A kto by to wiedział?:) podejrzewam ze sama galakta (biorac pod uwagę wcześniejsze doswiadczenia, z dystrybucją innych gier FFG) nie ma pojęcia;)
Awatar użytkownika
Owczy
Posty: 29
Rejestracja: 07 paź 2009, 17:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Owczy »

No i jestem po rozegraniu całej kampanii. W sumie 4 sesje po 3-4 godziny i uwinęliśmy się z całością. W większości wygrywali rebelianci, prócz dwóch głównych misji. Niestety po paśmie zwycięstw w finałowym scenariuszu za bardzo pobiegli do przodu i jedi został sam przeciwko Vaderowi, ATST i dwóm łowcom co skończyło się dla niego szybką śmiercią, a wookie, który bronił tyłów poległ w walce z hordą szturmowców.
Zwycięstwo dla mnie jako MG i dzisiaj planujemy kolejną kampanię ze zmianą jednej osoby w ekipie.
Dla wszystkich malkontentów powiem, że tryb kampani jest zaje...fajny i na razie nie mam ani czasu ani ochoty na skirmisha
, więc może potem dam znać jak mi się podobał skirkish :)
Tylko spróbuj :>
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Ash »

Owczy pisze:No i jestem po rozegraniu całej kampanii. W sumie 4 sesje po 3-4 godziny i uwinęliśmy się z całością. W większości wygrywali rebelianci, prócz dwóch głównych misji. Niestety po paśmie zwycięstw w finałowym scenariuszu za bardzo pobiegli do przodu i jedi został sam przeciwko Vaderowi, ATST i dwóm łowcom co skończyło się dla niego szybką śmiercią, a wookie, który bronił tyłów poległ w walce z hordą szturmowców.
Zwycięstwo dla mnie jako MG i dzisiaj planujemy kolejną kampanię ze zmianą jednej osoby w ekipie.
Dla wszystkich malkontentów powiem, że tryb kampani jest zaje...fajny i na razie nie mam ani czasu ani ochoty na skirmisha
, więc może potem dam znać jak mi się podobał skirkish :)
A jaką talią imperialną grałeś? Military might?
Awatar użytkownika
Owczy
Posty: 29
Rejestracja: 07 paź 2009, 17:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Owczy »

Tak na Military Might. Niestety na początku jako, że przegrałem sporo misji dostałem znikome ilości XP i dopiero w połowie kampanii kupiłem jakieś karty z talii. Następnym razem chyba wezmę inną talię.
Tylko spróbuj :>
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

Ash - powiedzmy tydzień malowania (w piwnicy mam dobre światło, a drzwi nie sforsujesz :D ), to daje jakieś 8 zł dziennie na jedzenie - to jest 56 zł. Plus za farby i takie tam.
Spoko. :lol:
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Rocy7 »

W kwestii premiery polskiej wersji
Witam

Należy spodziewać się, że będzie to koniec II kwartału, jednak nigdy nie mamy pewności. Nie wszystko od nas zależy i zawsze mogą być opóźnienia wynikające z produkcji czy transportu na które nie mamy wpływu.

Polecam śledzić naszą stronę i plany wydawnicze, jak będziemy mieli konkretniejsze informacje będziemy informować.

Pozdrawiam
Stanisław Błaszkiewicz
GALAKTA
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: NTomasz »

no to pod grudniową choinkę 2015 jak znalazł!
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: sewhoe »

NTomasz pisze:no to pod grudniową choinkę 2015 jak znalazł!
Czekasz na polską wersję, czy się wyzłośliwiasz?
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: NTomasz »

sewhoe pisze:
NTomasz pisze:no to pod grudniową choinkę 2015 jak znalazł!
Czekasz na polską wersję, czy się wyzłośliwiasz?
wyzłośliwiam! a nie tyle wyzłośliwiam co ironizuję :) posiadam wersje eng. byłem zainteresowany wersją pl przez jakiś czas no ale ... galakta :)
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: sewhoe »

Pytanie czy to Galakta jest winna takim, a nie innym terminom wydawania gier, czy jest to raczej świadoma polityka wydawnicza FFG związana z organizacją druków międzynarodowych.

Także może powinniśmy się złościć na FFG, że w tak sprytny sposób anglicyzuje nam społeczeństwo :)

Jeśli ktoś chce mieć tytuł w pierwszym możliwym terminie i pewność ukazania się wszystkich dodatków w jednej wersji językowej, to niech kupuje wersję angielską. Ale żarty z Galakty i pośrednio z graczy, którzy z różnych powodów preferują i czekają na wersję w rodzimym języku nie są przyjemne.

Uważam też, że mimo pewnych potknięć, Galakta robi świetną robotę dla polskojęzycznego rynku planszówek. Życzyłbym sobie aby inni wydawcy wykazywali się co najmniej taką samą determinacją w wydawaniu dodatków jak Galakta. Patrzę w tym momencie na moje podstawki do Race for the Galaxy i Claustrophobię ;)
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: NTomasz »

sewhoe pisze:Pytanie czy to Galakta jest winna takim, a nie innym terminom wydawania gier, czy jest to raczej świadoma polityka wydawnicza FFG związana z organizacją druków międzynarodowych.

Także może powinniśmy się złościć na FFG, że w tak sprytny sposób anglicyzuje nam społeczeństwo :)

Jeśli ktoś chce mieć tytuł w pierwszym możliwym terminie i pewność ukazania się wszystkich dodatków w jednej wersji językowej, to niech kupuje wersję angielską. Ale żarty z Galakty i pośrednio z graczy, którzy z różnych powodów preferują i czekają na wersję w rodzimym języku nie są przyjemne.

Uważam też, że mimo pewnych potknięć, Galakta robi świetną robotę dla polskojęzycznego rynku planszówek. Życzyłbym sobie aby inni wydawcy wykazywali się co najmniej taką samą determinacją w wydawaniu dodatków jak Galakta. Patrzę w tym momencie na moje podstawki do Race for the Galaxy i Claustrophobię ;)
Kto tu żartuje bezpośrednio z graczy? nikt nie mówi Ci że jesteś głuptaskiem bo czekasz na wersje pl... Ani nie śmieje się że ludzie czekają na pl bo są nieukami i nie znają języków...
Co do odczuć na temat świetności lub innych określeń na temat pracy Galakty - to każdy może mieć swoją i oczywiście Ty możesz zachwalać oraz reklamować jako przykładna firmę! Temat poruszany był już w tylu wątkach i tyle razy że o... Mam nadzieje że Galakta wyda w terminie ( jakimś który poda i go dotrzyma) oraz że nie zawiedzie jeżeli chodzi o ciągłość wydawanych dodatków... Ale osobiście bardziej się martwię czy dodatki eng nie będą wydane 2 miesiące po terminie
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: NTomasz »

BTW: gracze kampanijni macie już jakieś przemyślenia odnośnie balansu herosow? jacys wydają wam się "lepsi" "gorsi"?
my gramy kampanie 2 legendarnymi championami wybralismy jedi i MacDonalda... ciekawi mnie opinia odnosnie innych - szczególnie wookiego i admirała
Awatar użytkownika
Neoberger
Posty: 190
Rejestracja: 09 lis 2009, 17:35
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Neoberger »

Jak komuś mało tego co jest w grze:

http://thruxus.shadows-angels.com/1SW/SWTokens/
Awatar użytkownika
Samanar
Posty: 122
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:02
Has thanked: 17 times

Re: Star Wars: Imperial Assault

Post autor: Samanar »

Neoberger pisze:Jak komuś mało tego co jest w grze:

http://thruxus.shadows-angels.com/1SW/SWTokens/
Żeby się nie okazało, że to jest przeciek z FFG - te tokeny to wszystkie zaplanowane dodatki figurkowe :shock: :twisted:

Obrazek
ODPOWIEDZ