Kolejna dla 2os.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
repi_1
Posty: 84
Rejestracja: 25 lis 2014, 11:16

Kolejna dla 2os.

Post autor: repi_1 »

Witam.
Gramy z żoną od ok. 2 miesięcy. Przerobiliśmy już Osadników:NI, Mage Knight, Zimną Wojnę, Robinsona, Zombicide:PO, Eldricht Horror, Listy z Whitechapel.
Od dwóch dni posiadamy Epokę Kamienia i to jest tytuł, który bardzo się mojej żonie spodobał. Być może dla tego, że spuściła mi straszny łomot już w drugiej rozgrywce. Małżonka zaproponowała również wizytę w naszym ulubionym sklepie dzisiaj, więc nie będę marnował okazji do zepsucia paru złotych.
A teraz proszę o pomoc bo mam mało czasu na decyzję. Potrzebuję gry średniej wagi, ponieważ żona (ja chyba trochę też) jest zmęczona ciężkimi tytułami ktorymi ją częstowałem ostatnio (patrz robinson, mage knight). Widzę że podoba jej się kolorowa grafika (Osadnicy, EK). Myślę, że powinien to być worker placement.

Moje początkowe typy:
1. Tzolkin
2. Bora Bora (ewentualnie coś innego z Felda)
3. 51 stan + Nowa Era + Zima - tutaj żona typuje ze względu na klimat postapo i podobieństwo do Osadników. Może odradzicie?
4. Agricola - (kurcze znowu wybieram duży kaliber)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Kolejna dla 2os.

Post autor: Maxxx76 »

Szczęść Boże, średniej ciężkości, klimatyczna eurogra :-)
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Kolejna dla 2os.

Post autor: Chaaber »

Lords of Waterdeep, jeśli nie przeszkadza Wam jedynie ang wersja językowa i kapka negatywnej interakcji. Poza tym gra działa płynnie, wygląda fantastycznie, worker placement wg życzenia. Moim zdaniem strzał w dziesiątke w Waszej sytuacji :)
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Kolejna dla 2os.

Post autor: oopsiak »

Tzolkin jest piękny, kolorowy i bardzo satysfakcjonujący

Bora-Bora miała jakoś absurdalnie dużo elementów mechaniki, ale z Felda BARDZO polecam Castles of Burgundy - mają preoste zasady, ale też są mega satysfakcjonujące.

Jeśli Agricola, to może mała? (znaczy Chłopi i ich zwierzyniec). Jest mniej złożona i większość ludzi woli ją od oryginału ;)

Zobacz też sobie Pory roku i Pokolenia - bardzo zacne, dobrze skalujące się euro.
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
repi_1
Posty: 84
Rejestracja: 25 lis 2014, 11:16

Re: Kolejna dla 2os.

Post autor: repi_1 »

Raczej wolelibyśmy po polsku, ale nie dlatego, że angielski jest nam obcy. Ale dziękuję za sugestię.

Zamki rozważałem, ale wydają się niedostępne (?).
Tzolkin po przeczytaniu instrukcji wydaje się bardzo dobry, ale nie wiem jak to chodzić będzie na 2 os?
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Kolejna dla 2os.

Post autor: oopsiak »

Zmiany w Tzolkinie na dwie osoby: przed rozpoczęciem gry na 12 losowych polach kół rozkładasz znaczniki w nieużywanych kolorach, co pozwala na szybsze dotarcie do pól o wysokich wartościach. Moim zdaniem działa dobrze, na 40 partii pewnie z 28 rozegrałam w trybie dwuosobowym :)

Dwa sklepy z warszawy - planszoM* i planszoS* - mają Zamki dostępne ;)
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
hydrox
Posty: 142
Rejestracja: 26 gru 2014, 20:20
Lokalizacja: Kraków/Katowice
Kontakt:

Re: Kolejna dla 2os.

Post autor: hydrox »

+ dla Seasons (Pory roku).
Książęta Florencji.
Ostatnia wola.
Awatar użytkownika
microwave
Posty: 102
Rejestracja: 20 sty 2015, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolejna dla 2os.

Post autor: microwave »

oopsiak pisze: Dwa sklepy z warszawy - planszoM* i planszoS* - mają Zamki dostępne ;)
Z wawy jeszcze Graal. W 3trollach chyba też są.
repi_1
Posty: 84
Rejestracja: 25 lis 2014, 11:16

Re: Kolejna dla 2os.

Post autor: repi_1 »

Dziś będę kupował stacjonarnie we Wrocku w sklepie na P. Coraz bardziej chyba wygrywa ten tzolkin skoro dobrze się gra w 2 osoby. Szturm na zamki jednak chyba zrobie w przyszłym miesiącu i poszukam w necie.
repi_1
Posty: 84
Rejestracja: 25 lis 2014, 11:16

Re: Kolejna dla 2os.

Post autor: repi_1 »

A co myślicie o;
1.Santiago de Cuba
2. Puerto Rico
3. Le Havre

Jak wam się grało w 2 osoby?
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Kolejna dla 2os.

Post autor: Bea »

repi_1 pisze:A co myślicie o;
1.Santiago de Cuba
Santiago de Cuba w dwie osoby pokazuje największy pazur, rozgrywka jest bardzie taktyczna niż w więcej osób. Ja tę grę lubię właśnie najbardziej w 2 osobowym składzie.
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Kolejna dla 2os.

Post autor: oopsiak »

Dla mnie Le Havre to gra na 10. W styczniu nastąpił wielki come back i zagraliśmy 8 partii (7 dwuosobowych). Bardzo dobra gra i doskonale się skaluje. Przy czym to też jest większy kaliber.

SdC mieliśmy, sprzedaliśmy, ale rzeczywiście na dwie osoby chodzi lepiej niż w więcej graczy. Dla mnie jest jakaś taka za mdła, za mało możliwości, a i funu nie za wiele.

Puerto Rico na dwie osoby jest beznadziejne, zdecydowanie nie polecam. Działa raczej w 4-5.
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Kolejna dla 2os.

Post autor: Bea »

oopsiak pisze: SdC mieliśmy, sprzedaliśmy, ale rzeczywiście na dwie osoby chodzi lepiej niż w więcej graczy. Dla mnie jest jakaś taka za mdła, za mało możliwości, a i funu nie za wiele.
Bo to bardzo prosta gra jest, szczególnie w porównaniu z Le Havre. Takie familijne euro :).
repi_1
Posty: 84
Rejestracja: 25 lis 2014, 11:16

Re: Kolejna dla 2os.

Post autor: repi_1 »

No i wyszło jak zwykle. Zdecydowani na Tzolkina lub na Santiago de Cuba pojechaliśmy do sklepu po JEDNĄ z nich. Okazało się, że jak wcześniej leżały na półce tak zniknęły. Ale nic to, wybieramy z tego co jest. Żona mówi Pandemia, ja proszę o jakieś ładne lekkie euro. W tym samym czasie żona patrzy na jakiś nieznany przeze mnie tytuł Pokój 25. Kończy się tak, że mamy w domu 3 gry zamiast jednej: Pandemia, Dolina Królów i wspomniany mocno ryzykowny Pokój 25. Następnym razem jadę bez portfela, a w kieszeni mam tylko wyliczoną gotówkę. Teraz mam w domu 3 nowe gry, a lista życzeń tylko po ty wątku rozszerza się (poza Tzolkinem i Santiago de Cuba, bo te z listy nie zeszły) o Le Havre, Zamki Burgundi i pewnie jak przejże wszystkie propozycje to o coś jeszcze. Chyba czas na jakiś 2 etat :). Niemniej dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
ko2a
Posty: 761
Rejestracja: 08 gru 2014, 17:06
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 195 times
Been thanked: 22 times

Re: Kolejna dla 2os.

Post autor: ko2a »

repi_1 pisze:No i wyszło jak zwykle. Zdecydowani na Tzolkina lub na Santiago de Cuba pojechaliśmy do sklepu po JEDNĄ z nich. Okazało się, że jak wcześniej leżały na półce tak zniknęły. Ale nic to, wybieramy z tego co jest. Żona mówi Pandemia, ja proszę o jakieś ładne lekkie euro. W tym samym czasie żona patrzy na jakiś nieznany przeze mnie tytuł Pokój 25. Kończy się tak, że mamy w domu 3 gry zamiast jednej: Pandemia, Dolina Królów i wspomniany mocno ryzykowny Pokój 25. Następnym razem jadę bez portfela, a w kieszeni mam tylko wyliczoną gotówkę. Teraz mam w domu 3 nowe gry, a lista życzeń tylko po ty wątku rozszerza się (poza Tzolkinem i Santiago de Cuba, bo te z listy nie zeszły) o Le Havre, Zamki Burgundi i pewnie jak przejże wszystkie propozycje to o coś jeszcze. Chyba czas na jakiś 2 etat :). Niemniej dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
Znam ten ból; Dlatego staram się kupować przez neta a wcześniej zagrać chociaż raz w dany tytuł :DD
repi_1
Posty: 84
Rejestracja: 25 lis 2014, 11:16

Re: Kolejna dla 2os.

Post autor: repi_1 »

ko2a pisze:
repi_1 pisze:No i wyszło jak zwykle. Zdecydowani na Tzolkina lub na Santiago de Cuba pojechaliśmy do sklepu po JEDNĄ z nich. Okazało się, że jak wcześniej leżały na półce tak zniknęły. Ale nic to, wybieramy z tego co jest. Żona mówi Pandemia, ja proszę o jakieś ładne lekkie euro. W tym samym czasie żona patrzy na jakiś nieznany przeze mnie tytuł Pokój 25. Kończy się tak, że mamy w domu 3 gry zamiast jednej: Pandemia, Dolina Królów i wspomniany mocno ryzykowny Pokój 25. Następnym razem jadę bez portfela, a w kieszeni mam tylko wyliczoną gotówkę. Teraz mam w domu 3 nowe gry, a lista życzeń tylko po ty wątku rozszerza się (poza Tzolkinem i Santiago de Cuba, bo te z listy nie zeszły) o Le Havre, Zamki Burgundi i pewnie jak przejże wszystkie propozycje to o coś jeszcze. Chyba czas na jakiś 2 etat :). Niemniej dziękuję wszystkim za podpowiedzi.
Znam ten ból; Dlatego staram się kupować przez neta a wcześniej zagrać chociaż raz w dany tytuł :DD
Ja tam wole stacjonarnie. Dotknąć pudełek. Porozmawiać z naszym ulubionym sprzedawcą. Jakoś to mi bardziej pasuje, ale niesie ze sobą w/w konsekwencje.
Nadis
Posty: 451
Rejestracja: 05 lut 2015, 21:24
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kolejna dla 2os.

Post autor: Nadis »

Następnym razem nie odpuszczaj Tzolkina - jak się człowiek w niego ,,wgryzie" to gra jest super. Na początek polecam obejrzeć gameplaya z graniewchmurach, potem jedna próbna partia, doczytanie zasad z instrukcji i wszystko jasne :)
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Kolejna dla 2os.

Post autor: Fuser.exe »

Na dwie osoby zdecydowanie lepiej chodzi Le Havre, Tzolkina bym przesunął na koniec listy.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Kolejna dla 2os.

Post autor: Neoptolemos »

Pandemii nie pożałujecie, a i Pokój 25 wydaje się być super (choć osobiście jeszcze nie znam ;))
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
ODPOWIEDZ