Kamień Gromu

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Kamień Gromu

Post autor: RUNner »

Tura gracza kończy się w momencie dobrania kart, po czym następuje uzupełnienie hali lochu i przemieszczanie potworów. I w takim momencie każdy gracz ucierpi na efekcie wtargnięcia.
Wiem że zgodnie z przepisami by było tak jak napisałeś, ale to chyba jakiś błąd w grze.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
jarekk
Posty: 7
Rejestracja: 10 wrz 2012, 12:14

Re: Kamień Gromu

Post autor: jarekk »

Instrukcja wyraźnie określa kiedy rozstrzygane są efekty Wtargnięcia: przed odrzuceniem kart i przed wylosowaniem nowych :D
W opisie działania efektu Wtargnięcia Tyxra jest to powtórzone: Gdy Tyrx
osiągnie 1 szereg w Hali Lochu, wszyscy gracze muszą odrzucić po dwie karty, również aktywny gracz. Odbywa się to przed dopełnieniem ręki przez aktywnego gracza.
W angielskiej wersji: This effect takes place before he refills his hand.
Teoria z błędem może być słuszna :D
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Kamień Gromu

Post autor: RUNner »

Fabularnie można to tak wytłumaczyć: aktywny gracz poszedł do lochu i pokonał potwora, co spowodowało że inny potwór wtargnął do wioski. No ale aktywny gracz w tym czasie był w lochu więc efekt wtargnięcia nie miał na niego wielkiego wpływu.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
DeKa
Posty: 71
Rejestracja: 07 lip 2011, 00:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Kamień Gromu

Post autor: DeKa »

Nie zjedzcie mnie jeżeli gdzieś jest ale nie mogę znaleźć instrukcji po polsku dla opcji gry solo. Wspomoże ktoś?
piotrekbier
Posty: 208
Rejestracja: 04 lis 2009, 21:47
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 4 times

Re: Kamień Gromu

Post autor: piotrekbier »

Mam Kamień Gromu od dwóch dni i próbuję ogarnąć instrukcję. Mam dwa pytania.

1. Strażnik Miejski pozwala pociągnąć dwie karty. Rozumiem, że te karty ciągnę ze swojej Talii Drużyny i w danej kolejce mam ich w tym momencie 8 na ręce?

2. Stos kart odrzuconych tasuję przed każdym braniem kart czy gdy po doborze kart (albo w trakcie) brakuje już kart do dobrania?
warcello
Posty: 29
Rejestracja: 15 sty 2015, 22:50

Re: Kamień Gromu

Post autor: warcello »

1) Dokładnie tak
2) Gdy po doborze kart (albo w trakcie) brakuje już kart do dobrania.
Tasowanie non stop oznaczałoby, że mógłbyś mieć cały czas taką samą rękę :)
piotrekbier
Posty: 208
Rejestracja: 04 lis 2009, 21:47
Lokalizacja: Siedlce
Has thanked: 4 times

Re: Kamień Gromu

Post autor: piotrekbier »

Dzięki za odpowiedź. Tak też myślałem :). Wczytuję się więc dalej w instrukcję.
warcello
Posty: 29
Rejestracja: 15 sty 2015, 22:50

Re: Kamień Gromu

Post autor: warcello »

Swoją drogą to drukował ktoś dodatek do kamienia gromu?
Jeśli tak to gdzie? Jest jakaś drukarnia która może zrobić to za rozsądną cenę i w miarę podobnie jakościowo do podstawki?
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Kamień Gromu

Post autor: akahoshi »

Odświeżę lekko temat.

W którym momencie wykonuje się akcje z opisanej na karcie potwora BITWA?
Niby na poprzedniej stronie jest napisane:
RUNner pisze:Jeśli coś masz odrzucić z powodu efektu Bitwa, to robisz to po walce.(...)
Ale trochę mnie to zastanawia.
Jeśli jest np. napisane "Odrzuć (czyli nie usuń) bohatera", to jaki jest sens tego nakazu, skoro i tak na koniec tury odrzuca się całą rękę (łącznie z tymże bohaterem) na stos kart odrzuconych?
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Kamień Gromu

Post autor: arqueek »

Bo karte usuwasz calkowicie z gry, a nie kladziesz na talie odrzuconych ;)
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Kamień Gromu

Post autor: akahoshi »

Dzięki.
To już wiem co kaszaniłem.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
hanys246
Posty: 37
Rejestracja: 22 cze 2016, 16:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Kamień Gromu

Post autor: hanys246 »

Witam. Jak rozumieć w wariancie solo sprawę wchodzenia potworów do wioski...mianowicie, jeżeli nie pokonam potwora to wchodzi on do wioski, ale talia lochu się nie przesuwa, jeżeli go pokonam, to karty lochu przesuwają się ale dopiero od następnej tury?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Kamień Gromu

Post autor: Gromb »

Tak jak napisałeś. To taki bonusik za zabicie niemilca. Masz jedną turę więcej na przygotowanie drużyny. Rozumiem, że grasz w polską podstawkę. Proponuję grać wg zasad z Advanced. Jest troche trudniej, ale tez akcja przygotowania dochodzi.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
hanys246
Posty: 37
Rejestracja: 22 cze 2016, 16:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Kamień Gromu

Post autor: hanys246 »

To w sumie wychodzi to samo. Jest tu jakaś różnica? Co w przypadku wygranej znaczy "refill"? Wytłumacz chłopcu że Śląskiego. Kiedy dokładamy kartę kiedy nie?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2820
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 841 times
Been thanked: 363 times

Re: Kamień Gromu

Post autor: Gromb »

Czy chłopiec ze Śląska zada sobie trud i przeczyta cały wątek liczący raptem 3 strony :?: Znajdzie wtedy wyczerpującą odpowiedź na swoje pytanie. :wink:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
hanys246
Posty: 37
Rejestracja: 22 cze 2016, 16:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Kamień Gromu

Post autor: hanys246 »

Hej. A czemu w solo uzupełniamy na początku tury a nie na końcu?

:twisted:
Veridiana pisze:Dla mnie tryb solo jest odrobinę niejasny w jednym punkcie, ale napiszę jak my gramy.

Karty przygotowujesz normalnie. Różnica jest taka, że na początku gry nie ma żadnego potwora w lochu.
Następnie na początku każdej rundy odkrywasz potwora i umieszczasz go w 3 szeregu. czyli suma sumarum rozpoczynasz samą grę z jednym w lochu.
potem grasz normalnie, przy czym gdy loch się zapełni i trzeba na początku rundy dołożyć nowego potwora, to ten nowy wypycha z lochu tego w 1 szeregu, który automatycznie wchodzi do wioski. wchodzenie do wioski polega na tym, że tworzysz osobny stos potworów. zakryty, więc ile zapamiętałeś tyle Twojego.
tak więc większe znaczenie ma ubijanie gadów ;)
jeśli potwora pokonasz to uzupełniasz loch jak zwykle, ale na początku przyszłej rundy nie dochodzi nowy, więc żaden do wioski nie wchodzi. tak więc nagroda jest podwójna - punkty i spokój wśród wieśniaków.
gra się do momentu, gdy Kamień Gromu przesunie się do 1 szeregu, przy czym ubicie ostatniego gada przed nim powoduje zwyczajowe zabranie i Kamienia.
Następnie podliczasz punkty z potworów, które nawiedziły wioskę i Twoje punkty. jeśli masz więcej - wygrałeś.
ODPOWIEDZ