Osadnicy: Narodziny Imperium (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
japacyk
Posty: 50
Rejestracja: 12 paź 2012, 15:32

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: japacyk »

Jest planowany kolejny dodatek taki "ogólny", a po nim nowa frakcja która będzie z tego co pamiętam na gencon czyli końcówka lipca. Co więcej, nowa frakcja ma mieć dodatkowe karty, które zawierają mechaniki z tych wcześniejszych dodatków.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: evenstar »

A wiadomo coś jaka to będzie frakcja?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
japacyk
Posty: 50
Rejestracja: 12 paź 2012, 15:32

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: japacyk »

Mi niestety nic nie wiadomo na ten temat, choć sam jestem ciekaw. Szybko się chyba jednak nie dowiemy, bo dodatek frakcyjny nie zmieścił się na portalowe premiery w pierwszym półroczu.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: vojtas »

evenstar pisze:A wiadomo coś jaka to będzie frakcja?
Nie i nie sądzę, by została ona wcześniej ujawniona niż przed Portalkonem (6 czerwca).
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: mig »

Portal pisze:Drodzy Fani,
Z uwagi na odkrycie niezamierzonego nieskończonego kombo (pętli) postanowiliśmy wprowadzić następującą zmianę w zasadach Osadników:
Jeśli w którymkolwiek momencie gry zabraknie kart w talii Frakcyjnej, odrzucone karty Frakcyjne nie są przetasowywane, aby utworzyć nową talię.
Nasi zagraniczni partnerzy zostali już o tej zmianie poinformowani i edycje lokalne, które się ukażą będą zawierały tę zmianę. Podobnie angielska i polska edycja, które od lutego trafiają do sprzedaży.
Przepraszamy za niedogodność i wierzymy, że pomimo tej drobnej zmiany wciąż będziecie czerpać z gry wiele satysfakcji.
I nic? Zupełnie żadnej reakcji graczy???

To ja pierwszy. Okazuje się, że Portal wypuścił kolejny niedotestowany bubel. No, ileż można. Jak nie krzywe żetony, to inne wtopy... Eeech...
Nie powinniśmy tego płazem puścić, bo to przyzwolenie na bylejakość i olewanie klienta. Ze swej strony deklaruję, że żadnej gry Portalu nie kupię co najmniej przez najbliższe dwa miesiące. A, co!
:wink:
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: elprzybyllo »

Gdyby Trzewik tu był to by jeszcze raz opuścił forum :wink:
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Bea »

Ciekawa jestem dlaczego akurat ponowne użycie odrzuconych kart pozwala stworzyć to kombo?
rav
Posty: 60
Rejestracja: 14 sty 2014, 13:49

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: rav »

Awatar użytkownika
splanszowani
Posty: 42
Rejestracja: 22 gru 2014, 01:18

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: splanszowani »

Jak by tak jeszcze ktoś miał wątpliwości czy kupić, to powiem, ze nawet owieczkom :wink: spodobało się pudło.

https://www.youtube.com/watch?v=mlCiTUKYrTQ
Ostatnio zmieniony 20 lut 2015, 18:24 przez splanszowani, łącznie zmieniany 1 raz.
Nasz blog: Splanszowani.pl
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Yavi »

OwieczkOM! ;)

Powiedzcie mi proszę, jakie wyniki uzyskujecie średnio w Osadnikach w grze dwuosobowej. Szukałem na BGG, ale trafiłem tylko na wątek punktowy o grach solo.
Awatar użytkownika
japacyk
Posty: 50
Rejestracja: 12 paź 2012, 15:32

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: japacyk »

Ostatnio z dziewczyną mieliśmy rekordowe jak na nas wyniki ~70 do ~90 ale są ludzie co ponad sektę wykrecają.
mrozy16
Posty: 292
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: mrozy16 »

Mój rekord to 78 Rzymem, dziewczyny 90 Egiptem a kolegi 112 Barbarzyńcami... nie wiem, czy to ważne, ale gramy z dodatkiem. Chyba ważne, bo bez dodatku takich osiągów nie mieliśmy. A może to kwestia doświadczenia. A tak średnio to koło 60.
ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: ceville »

Mój rekord barbarzyńcami to 156 punktów. Ale było to podczas gry solo kampanii, więc w 4 a nie 5 rund.
ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: ceville »

evenstar pisze:A wiadomo coś jaka to będzie frakcja?
Tego nie wiadomo. Natomiast w jednym z odcinków portalowego vloga w wersji angielskiej Trzewik zdradził, że testuje obecnie dwie frakcje i ta która zostanie lepiej zbalansowana pojawi się w tym roku. Dodatkowo dodał tam jakie to frakcje nie będą. Pamiętam, że nie będą to wikingowie i jeszcze jakieś 3 wymienione ale mi wyleciało i nie chce mi się teraz sprawdzać ;) Dla dociekliwych warto poszukać tego vloga :)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Yavi »

ceville pisze:Mój rekord barbarzyńcami to 156 punktów. Ale było to podczas gry solo kampanii, więc w 4 a nie 5 rund.
Pytam o grę dwuosobową, bo jednak przeciwnik robi różnicę - grając we dwoje może niszczyć lokacje, które są Tobie najbardziej potrzebne, a nie losowe ;)

Mój rekord w grze dwuosobowej to jakieś ~160-170 punków, normalnie udaje mi się na ogół zdobyć te 90-110.
ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: ceville »

Yavi pisze:
ceville pisze:Mój rekord barbarzyńcami to 156 punktów. Ale było to podczas gry solo kampanii, więc w 4 a nie 5 rund.
Pytam o grę dwuosobową, bo jednak przeciwnik robi różnicę - grając we dwoje może niszczyć lokacje, które są Tobie najbardziej potrzebne, a nie losowe ;)

Mój rekord w grze dwuosobowej to jakieś ~160-170 punków, normalnie udaje mi się na ogół zdobyć te 90-110.

W zasadzie tak ale zazwyczaj i tak nie zostawia się neutralnych budynków na pastwę innych (przynajmniej ja tak robię). No i brak przeciwnika myślę, że jednak rekompensuje brak 5 rundy, która zazwyczaj przynosi najwięcej punktów :)
Kal-El83
Posty: 1139
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 240 times
Been thanked: 122 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Kal-El83 »

Ja w grach 1v1 zaczynslem od marnych 27 punkcikow. Ale z gry na gre jest lepiej. Po kilku rozgrywkach wykrecilem ok 80 egipcjanami. A tak srednio 40-60 ... Niestety rzadko mamy z zona czas zagrac a innych chetnych jie ma :/
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
annajak
Posty: 100
Rejestracja: 03 sty 2014, 02:09

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: annajak »

Yavi pisze: Powiedzcie mi proszę, jakie wyniki uzyskujecie średnio w Osadnikach w grze dwuosobowej.
Pierwsze gry 30-40 do 50-60 potem 60-70 do 80-90 (bez dodatku), z dodatkiem (na razie wtasowanym, żeby po prostu poznać karty, więc "talia rozwodniona") zazwyczaj w granicach 100, ale myślę, że się dopiero rozkręcamy i jak zaczniemy grać poprawnie (czyli 30 kart wybranych zgodnie z zasadami), to wyniki 130-150 są spokojnie osiągalne. Jednak ostatnio trafiła nam się parta, że obie strony miały dramatycznie zły dociąg, dużo plądrowania i skończyliśmy 32 (Japonia): 37 (Rzym). Najczęściej różnica punktowa między zwycięzcą, a pokonanym w granicach kilkanaście - dwadzieścia parę punktów.

Rekord: Japonia vs Rzym 51:131 (jeszcze bez dodatku, Rzym wyczerpana talia frakcyjna)
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Kasper »

Udało mi się dziś a w zasadzie wczoraj rozegrać wariant solo. Grałem talią Barbarzyńców zbudowaną konkretnie pod ten tryb. Nabiłem 68 pkt. Przez całą rozgrywkę Wirtualny Gracz nie zdobył ani jednej mojej lokacji (sam używałem ich do budowy frakcyjnych albo przy pomocy "Hołoty" zamieniałem w fundamenty których jak mniemam nie mógł ruszyć). Mieliście kiedyś tak? Czy ja grałem źle?
Awatar użytkownika
BIgBadWolf
Posty: 154
Rejestracja: 29 paź 2014, 23:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: BIgBadWolf »

100+ punktacja chyba przy grze "przeciwnik jest idiota ..."

poza tym moje stwierdzenie na 4 frakcje: Rzym słaby
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: AkitaInu »

Dzisiejsza rozgrywka:

1. Barbarzyńcy - 204 punkty (przeciwnicy pozwolili ale też nie mieli jak przerwać mojego combo, głónie produkcja 7 mieczyków na ture, plus 2 za karte akcji, nastepnie plądrowanie za 4 punkty i chłopka, plus zbieranie kart zwykłych z akcji i za chłopków no i potem plądrowanie ich)

2. Rzym - 126 - głównie na sztabach i administracji

3. Egipt - nowy kolega, grał 2 raz, akcjami za złoto sporo zdobył w ostatniej turze ale troche przegapił poprzednie :)

Przeciwnicy nie wybrali kart z budowania talii które by pozwolili mi wywalić jakieś karty frakcyjne ;)
ceville
Posty: 187
Rejestracja: 22 sty 2013, 19:00
Lokalizacja: Zielona Góra
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: ceville »

Kasper pisze:Udało mi się dziś a w zasadzie wczoraj rozegrać wariant solo. Grałem talią Barbarzyńców zbudowaną konkretnie pod ten tryb. Nabiłem 68 pkt. Przez całą rozgrywkę Wirtualny Gracz nie zdobył ani jednej mojej lokacji (sam używałem ich do budowy frakcyjnych albo przy pomocy "Hołoty" zamieniałem w fundamenty których jak mniemam nie mógł ruszyć). Mieliście kiedyś tak? Czy ja grałem źle?
U mnie to norma, więc grasz dobrze pewnie.
Neutralne buduję by mi coś dały lub ich użyć, i w tej samej turze je poświęcam bądź plądruję hołotą. No chyba, że są kluczowe jakieś i widzę, że są duże szanse na ich przetrwanie do następnej rundy.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: Rafal_Kruczek »

Brawa dla Macieja Obszańskiego za wygranie 2014 Golden Geek w kategorii Solo.
Star Realm było nie do pobicia w innych kategoriach :)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4130
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: tomb »

Gratulacje i rispekt.
O:NI w kilku kategoriach byli w grupie pościgowej, więc było blisko rozbicia banku.
Awatar użytkownika
microwave
Posty: 102
Rejestracja: 20 sty 2015, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Osadnicy: Narodziny Imperium (Imperial Settlers)

Post autor: microwave »

Dobrze, że ten przedruk tylko w kategorii Solo coś osiągnął.
ODPOWIEDZ