Stone Age / Epoka Kamienia (Bernd Brunnhofer)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stone Age

Post autor: bartek_mi »

U mnie SA wygrywa bo sa kostki :)

A tak serio - obydwie mi pasuja. Wg mnie ciezko je porownywac...
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: Stone Age

Post autor: lacki2000 »

FortArt pisze:Ale jak agresji? Przecież w tej grze nie ma za grosz negatywnej interakcji. Czerwonej jak proponowano na tym forum oznaczac. Nic nikomu nie możesz zniszczyć. Jest tylko rywalizacja o zasoby (surowce, budynki, karty).
Ja w kwestii kolorów w grach jestem daltonistą a zaproponowałem tę agresję jako przeciwwagę do familijności (to kolor różowy? :P ). Ja wiem, że można w SA zagrać z dziećmi, rodziną, babcią ale osoba grająca na luzie może mieć problem by wygrać z osobą maniakalnie optymalizującą. Nawet w Go da się grać przy piwie, grillu i śmichach-chichach. (znów mnie zaskoczył FF - rozumie co to są śmichy-chichy)
Zatem przyznaję, że przesadziłem z agresywnością SA ale przesadą też jest określenie, że EK jest familijna. Zasiądzie geek i się familia popłacze, zglanują geeka w akcie rozpaczy i mamy agresję jak nic.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Yorick
Posty: 67
Rejestracja: 09 mar 2014, 23:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stone Age

Post autor: Yorick »

Bard wypuszcza w poniedziałek dodruk - wiec wreszcie będę miał kolejnego gateway'a. Prawie że zamówiłem z amazon.de ale koszt dostawy to połowa kosztu gry. W sumie jakoś z cichacza to zrobili bo dowiedziałem się wchodząc na ich stronę.

Mea Culpa: w Planszostrefie było dostępne... anyway chwilowo w Bardzie lepsza cena, no i znajdzie się w sklepach stacjonarnych pewnie - szczególnie przy grach dla początkujących to według mnie plus.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2014, 13:34 przez Yorick, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2879
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Stone Age

Post autor: romeck »

Yorick pisze:Prawie że zamówiłem z amazon.de ale koszt dostawy to połowa kosztu gry.
Przecież choćby na Planszostrefie od dawna Stone Age był dostępny wraz z dodatkiem, w przyzwoitej cenie.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7875
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Epoka Kamienia (Czyli Stone Age po polsku)

Post autor: kwiatosz »

Recenzja Epoki kamienia w Gradaniu ZnadPlanszy, zapraszamy :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Epoka Kamienia (Czyli Stone Age po polsku)

Post autor: adam_k27 »

Co do kart w grze i ich sensu to chodzi po prostu o handel. Przypływają łodzie, a w nich są ludki, którzy chcą kupić jakieś surowce i oferują różne rzeczy w zamian. Jeśli mamy rzucić dwoma kostkami na ilość surowca to można sobie wyobrazić zawarcie umowy, że za określoną ilość surowca np dwóch ludków z łodzi pójdzie pracować dla nas na cały dzień do lasu i co drzewa narąbią to nasze :D. W końcu pieniędzy wtedy nie było, ale jakoś handlować i dogadywać się trzeba było.
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Epoka Kamienia (Czyli Stone Age po polsku)

Post autor: Andarist »

Ktos na planszowkowym bazarze u Pegaza sieje informacje, ze ma byc dodruk. Dysponuje ktos potwierdzonym info czy to tylko plotki?
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Elisek
Posty: 105
Rejestracja: 25 paź 2013, 23:52

Re: Epoka Kamienia (Czyli Stone Age po polsku)

Post autor: Elisek »

Ta, ma być. Podobno pod koniec marca ma być dostępne, ale równie dobrze może im się wydłużyć. Na szczęście znalazłem w końcu niemiecką wersję, więc dosyć czekania :)
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Epoka Kamienia (Czyli Stone Age po polsku)

Post autor: Andarist »

skoro dodruk, to moze cos wiadomo czy bedzie dodatek tez po polsku? :)
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Epoka Kamienia (Czyli Stone Age po polsku)

Post autor: ernin »

Dodatek który kupiłem na stronie barda jest niemieckim wydaniem ale ma w środku kolorową polską instrukcję na papierze kredowym. Wątpię więc by inne polskie wydanie dodatku się pojawiło szczególnie, że gra niezależna językowo.
Elisek
Posty: 105
Rejestracja: 25 paź 2013, 23:52

Re: Epoka Kamienia (Czyli Stone Age po polsku)

Post autor: Elisek »

Dodatku nie dodrukowuja ani nic bo wg. Nich jest malo popularny.
Awatar użytkownika
zomboni
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:55
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Epoka Kamienia (Czyli Stone Age po polsku)

Post autor: zomboni »

ernin pisze:Dodatek który kupiłem na stronie barda jest niemieckim wydaniem ale ma w środku kolorową polską instrukcję na papierze kredowym. Wątpię więc by inne polskie wydanie dodatku się pojawiło szczególnie, że gra niezależna językowo.
Dokonałeś tego zakupu ostatnio? Byłem na stronie Barda, ale ten produkt jest niedostępny. Podstawka zresztą też. Na i-szopie jest w trzech sklepach, po angielsku. Zdaje się, że w maju zeszłego roku robili dodruk i szybko się rozszedł. Ciekawe jaki mieli nakład?
Elisek pisze:Dodatku nie dodrukowuja ani nic bo wg. Nich jest malo popularny.
Skąd takie info? Na stronie Barda cisza w tym temacie, a chętnie kupiłby egzemplarz w rozsądnej cenie i ojczystym języku. Wprawdzie dodatek jest w Planszostrefie za 115zł, ale raz że na zamówienie, dwa po niemiecku...
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 341 times

Re: Epoka Kamienia (Czyli Stone Age po polsku)

Post autor: tomb »

Elisek pisze:Dodatku nie dodrukowuja ani nic bo wg. Nich jest malo popularny.
Generalnie jestem fanem dodatków, ale "W dobrym stylu" nie kupiłem, bo:

- drogi, a w garstce elementów wiele z nich to komplet dla 5-ego gracza (u nas niepotrzebny)
- całkowicie zmienia rozgrywkę - z płynnej połóż-rzuć-zbierz na ostrożną i żmudną przekalkuluj-połóż-rzuć-zamień-kup-bonusuj - moim zdaniem charakter gry zmienia się i Stone Age z zaawansowanej gry rodzinnej, w której to kategorii jest wyróżniającą się pozycją, przechodzi do kategorii lekkopółśrednich eurosów, na tle których nie jest już pozycją wyjątkową.

Jednym zdaniem - chętnie kupiłbym, pod warunkiem, że tanio, bo i tak prawdopodobnie dodatek nie byłby za często w użyciu.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Hobold
Posty: 46
Rejestracja: 27 mar 2013, 14:35
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Epoka Kamienia (Czyli Stone Age po polsku)

Post autor: Hobold »

Epoka Kamienia jest niezależna językowo. Wydanie PL to pudełko z wydania czeskiego z naklejonym frontem po polsku i instrukcja PL na kredowym papierze i to tyle. Łapcie jakiekolwiek pudło w dobrej cenie :).
Awatar użytkownika
Christoforos
Posty: 437
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:51
Lokalizacja: Lublin / Czerniejów
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Epoka Kamienia (Czyli Stone Age po polsku)

Post autor: Christoforos »

Z tego co ćwierkają wróble za oknami redakcji Board Times, Bard nie tyle zrobi dodruk, co wyda pełną polską wersję. Co do terminu wróble mówią tylko tyle, że na pewno w tym roku.
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Epoka Kamienia (Czyli Stone Age po polsku)

Post autor: Andarist »

Co to znaczy 'pelna polska wersja jezykowa' w tym kontekście?
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Epoka Kamienia (Czyli Stone Age po polsku)

Post autor: Pixa »

Pewnie zamiast naklejki na pudelko zrobia w pelni polskie "opakowanie". Instrukcja "od zawsze" byla po polsku na fajnym papierze.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Elisek
Posty: 105
Rejestracja: 25 paź 2013, 23:52

Re: Epoka Kamienia (Czyli Stone Age po polsku)

Post autor: Elisek »

. pisze:
Elisek pisze:Dodatku nie dodrukowują ani nic bo wg. Nich jest malo popularny.
Skąd takie info? Na stronie Barda cisza w tym temacie, a chętnie kupiłby egzemplarz w rozsądnej cenie i ojczystym języku. Wprawdzie dodatek jest w Planszostrefie za 115zł, ale raz że na zamówienie, dwa po niemiecku...

Co z tego, że po niemiecku jest dodatek ? Przecież gra jest niezależna językowo, chyba, że ktoś ma fioła i musi mieć polski napis na pudełku... Sam właśnie kupiłem niemiecką edycje i jestem bardzo zadowolony.

Co do info na temat dodatku. Wystarczy zadzwonić do wydawnictwa Bard co ja uczyniłem gdy szukałem Epoki i wszystkiego się dowiedziałem.
Art
Posty: 3
Rejestracja: 17 lut 2015, 11:01

Re: Epoka Kamienia (Czyli Stone Age po polsku)

Post autor: Art »

Wiecie coś o dodruku Epoki? Chciałem kupić a tu nigdzie nima...
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Epoka Kamienia (Czyli Stone Age po polsku)

Post autor: Przemek Bard.pl »

Dodruk Epoki Kamienia planowany jest w okolicach II kwartału (najpóźniej III) tego roku z tą różnicą, że będzie to w pełni polskie wydanie. Żadnych naklejek, żadnych czeskich napisów, wszystko po polsku :)
Ostatnio zmieniony 03 mar 2015, 14:34 przez Przemek Bard.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Epoka Kamienia (Czyli Stone Age po polsku)

Post autor: hutriel »

Przemek Bard.pl pisze:wszystko po polsku :)
A przynajmniej będziecie się starać ;)
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Epoka Kamienia (Czyli Stone Age po polsku)

Post autor: Przemek Bard.pl »

hutriel pisze:
Przemek Bard.pl pisze:wszystko po polsku :)
A przynajmniej będziecie się starać ;)

Cóż... taki jest plan ;) Ale cała instrukcja trafiła do ponownej redakcji i korekty, także myślę, że wszystko będzie ok :) Jeżeli ktoś miałby jakieś uwagi to obecnej wersji gry, to będą mile widziane, kiedy mamy jeszcze okazję coś zmienić/poprawić.
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Epoka Kamienia (Czyli Stone Age po polsku)

Post autor: Przemek Bard.pl »

Przemek Bard.pl pisze:
hutriel pisze:
Przemek Bard.pl pisze:wszystko po polsku :)
A przynajmniej będziecie się starać ;)
Cóż... taki jest plan ;) Ale cała instrukcja trafiła do ponownej redakcji i korekty, także myślę, że wszystko będzie ok :) Jeżeli ktoś miałby jakieś uwagi to obecnej wersji gry, to będą mile widziane, kiedy mamy jeszcze okazję coś zmienić/poprawić.
Przemek Bard.pl pisze:Dodruk Epoki Kamieni...
Zaczyna się... :P[/quote]

haha, masz mnie ;)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: Epoka Kamienia (Czyli Stone Age po polsku)

Post autor: gafik »

:D
Trzymam kciuki za sukces!
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 18 times

Re: Epoka Kamienia (Czyli Stone Age po polsku)

Post autor: Harth »

Czy będzie też dodruk dodatku do Epoki Kamienia?
Mam/Miałem
3Trolle 7%
ODPOWIEDZ