Rynek gier planszowych w Polsce, praca mgr

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
jawohl
Posty: 303
Rejestracja: 06 sty 2012, 13:18
Lokalizacja: Warszawa

Rynek gier planszowych w Polsce, praca mgr

Post autor: jawohl »

Cześć,

kończąc studia postanowiłem zrobić sobie rachunek sumienia i dojrzałem do decyzji, by nie iść po linii najmniejszego oporu, ale napisać pracę magisterską na ciekawy i przełomowy temat.
Z racji kierunku studiów, który kończę (finanse) i dzielonego z Wami, drodzy forumowicze, hobby obrałem na cel planszówki, a konkretnie polski rynek gier planszowych.

Choć wielu z nas zajmowało się grami w sposób akademicki, sam widziałem wiele tematów z prośbą o wypełnianie ankiet do prac mgr., to nie znalazłem jeszcze żadnej pracy traktującej o rynku, rozwoju, kondycji i perspektywach – w skrócie o cyferkach wokół planszówek.
Statystyk, danych i liczb na ten temat – jak na lekarstwo, dlatego postanowiłem zwrócić się do Was o pomoc – jakąkolwiek. Promotor na sprawie się nie zna, więc zostałem z tym sam.

W końcu część z Was to właściciele sklepów/wydawnictw/autorzy gier, jak oceniacie chęć pomocy przy udostępnianiu statystyk, liczb na temat gier/sprzedanych egzemplarzy? Są tu na pewno użytkownicy, którzy pamiętają początki gier planszowych w Polsce – może warto wspomnieć o jakiś tytułach, które przed renesansem sprzed kilku lat, formowały polski rynek?
Może ktoś już próbował zasięgnąć języka wcześniej, albo prowadzi jakieś badania na ten temat?

Przyda mi się każde słowo, nawet zwrócenie uwagi na kluczowe wydawnictwa, czy pozycje, których nie mogę pominąć opisując kondycję rynku gier planszowych. Może można wzbogacić taką pracę analizując koszt wytworzenia i sprzedaży jakiegoś produktu? Może coś innego?


Uważam, że taka praca jest bardzo potrzebna, ponieważ informacji jest bardzo mało i w końcu przydałoby się zebrać to co mamy do kupy.
Pozdrawiam,
Rob
siefczyk
Posty: 371
Rejestracja: 11 gru 2012, 09:36

Re: Rynek gier planszowych w Polsce, praca mgr

Post autor: siefczyk »

cześć

cel ambitny ale jak sam napisałeś informacji jest mało, rynek wciąż wąski, powiedziałbym wręcz hermetyczny i nie sądzą (to tylko moja niczym nie podparta opinia), że wielu chętnych do podzielenia się informacjami znajdziesz... a jak rozumiem wciąż ma to być praca z ekonomii (w zakresie finansów) a nie z historii rozwoju planszówek w Polsce. No poza tym nawet tematu nie podałeś. Jeśli potrzebujesz danych/pomocy do pisania to raczej powinieneś się zwrócić do wydawców i sklepów a nie forumowiczów, z których zdecydowana większość to gracze a nie gracze wydawcy czy gracze sprzedawcy :-)

Mimo powyższego życzę powodzenia.
Pozdrawiam
Łukasz
Karolcia
Posty: 13
Rejestracja: 15 maja 2014, 07:39
Lokalizacja: Wroclove

Re: Rynek gier planszowych w Polsce, praca mgr

Post autor: Karolcia »

Ten watek powinien Ci pomoc http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =5&t=22074

Pozdrawiam K.
Get Rich or Die Tryin' or Playin'....
ODPOWIEDZ