Legendy Krainy Andor czy Runebound

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Daywalker
Posty: 43
Rejestracja: 28 gru 2014, 12:04

Legendy Krainy Andor czy Runebound

Post autor: Daywalker »

Witam

Jak w temacie, która grę bardziej polecacie wymagania:

- przygoda
- klimat
- 80% rozgrywek w dwie osoby głównie ja i mój syn 10 lat
- regrywalność
- długość rozgrywki max 2h

Troszkę mnie martwi, że Runebound i dodatki tylko z drugiej ręki przez co mogą być trudne do dostania.
Proszę poradźcie.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Legendy Krainy Andor czy Runebound

Post autor: Rune »

Claustrophobia ;)
Sent from my RM-914_eu_poland_348 using Tapatalk
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Daywalker
Posty: 43
Rejestracja: 28 gru 2014, 12:04

Re: Legendy Krainy Andor czy Runebound

Post autor: Daywalker »

Myślałem o tym, ale trochę moim zdaniem za ciężkie klimaty dla 10 latka, i wolelibyśmy kooperacje.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: Legendy Krainy Andor czy Runebound

Post autor: adam_k27 »

Odnośnie Legend to przeczytaj sobie ten wątek:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =1&t=20478
Generalnie gra się u nas sprawdziła. Dzieciom się bardzo spodobała. Regrywalność nie jest zbyt wysoka, bo gra jest oparta na scenariuszach (legendach) aczkolwiek np legendę trzecią można rozgrywać wielokrotnie, bowiem zarówno cele dla poszczególnych bohaterów jak i ułożenie potworów w tej legendzie są losowe, przez co rozgrywki będą się od siebie różnić.
ArniK
Posty: 198
Rejestracja: 03 wrz 2010, 15:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Legendy Krainy Andor czy Runebound

Post autor: ArniK »

A Runebound na 2h nie przejdzie. My siadamy koło 19, kończymy koło 22 i to jak już chcemy przyspieszyć rozgrywkę. Claustrophobia nie jest taka skomplikowana (szczególnie jak ktoś gra ludźmi), ale kooperacji brak. Horror w Arkham to typowa przygodowa kooperacja, no chyba że wolicie smoki, gobliny, ferroxy etc. to odpada. Chyba jednak lepszą opcją będą Legendy, sam się w nie zaopatrzyłem i sprawdzę jak to wygląda w praktyce.
Daywalker
Posty: 43
Rejestracja: 28 gru 2014, 12:04

Re: Legendy Krainy Andor czy Runebound

Post autor: Daywalker »

Już zamówiłem Legendy, w ten weekend na ŁPG przetestowaliśmy i syn był zachwycony, więc się nie zastanawiałem :D
ODPOWIEDZ