Czego to ludzie nie wydadzą...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Uiek
Posty: 99
Rejestracja: 30 sie 2004, 11:40
Lokalizacja: Kraków

Czego to ludzie nie wydadzą...

Post autor: Uiek »

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=44058664
ech nawet takie coś jako gra planszowa
chociaż, szczerze mówiąc mam wrażenie, że to bardziej zabawka niż pożądna gra (tak jak wykrywacz kłamstw)

a tu prosze link na BGG (troche inna wersja)
http://www.boardgamegeek.com/game/10094
i jak widać nie ma zbyt wysokiej oceny
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Generalnie jest taka zasada, że jak pojawi się jakiś atrakcyjny film, teleturniej itd., to zarabia się na różnych gadżetach, których jakość jest zwykle wątpliwa (mam na myśli jakość "intelektualną" a nie wykonanie). Jak pojawił sie teleturniej Koło Fortuny, wydano w Polsce chyba ponad 20 gier, mniej lub bardziej wzorowanych na tym pomyśle. Podobnie było z filmami Disneya. Miałem wątpliwą przyjemność tłumaczenia instrukcji do gier Krów Lew, Pocahontas, Dzwonnik z Notre Dame. Były to wszystko gry o klasę głupsze od Chińczyka.

Michał Stajszczak
Awatar użytkownika
Uiek
Posty: 99
Rejestracja: 30 sie 2004, 11:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Uiek »

owszem, tak niestety jest. Dobrze, że nikt nie probowal wydawać czegoś na podstawie relity shows, bo nie wiem jak bym to zniósł... ;)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Czego to ludzie nie wymyślą - inny przykład (gra komputerowa)

http://gry.interia.pl/news?inf=599069
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Post autor: wolfe »

Czego to ludzie nie wymyślą - inny przykład: bench warmer ccg
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

To nie jest gra tylko karty do kolekcjonowania. W Stanach jest masa takich serii - glownie z gwiazdami baseballu. Stad wziely sie gry TCG/CCG :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
cashan
Posty: 22
Rejestracja: 16 lut 2005, 22:38
Lokalizacja: Kolbudy k.Gdańska

Post autor: cashan »

moze nie tyle wydadza co wymysla....

Pomysl standardowy, tyle ze skierowany.. do mlodszych strategów :)

http://www.juniorgeneral.org/index.html

ciekawostka sa gotowe do wydruku "figurki" :), np..

http://www.juniorgeneral.org/hastings/normanc.jpg

(trafione podczas googlania czegosc zupełnie innego : ) )
Awatar użytkownika
Uiek
Posty: 99
Rejestracja: 30 sie 2004, 11:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Uiek »

wreszcie znalazłem na BGG
Carabande - http://www.boardgamegeek.com/game/150
wygląda mi to na "grę", w którą grałem w dzieciństwie z kolegami na asfalcie przy użyciu kapsli od piwa. Tylko, że tam trasa była namalowana kredą, i nie zawsze udawało się ją ponownie odtworzyć...
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Uiek pisze:wreszcie znalazłem na BGG
Carabande - http://www.boardgamegeek.com/game/150
wygląda mi to na "grę", w którą grałem w dzieciństwie z kolegami na asfalcie przy użyciu kapsli od piwa. Tylko, że tam trasa była namalowana kredą, i nie zawsze udawało się ją ponownie odtworzyć...
Eee no chyba jednak nie w to graliscie :). W Carabande mam wrazenie, ze kwintesencja gry jest jazda po bandach, która na podwórku jest awykonalna :).

BTW, SKAD MIELISCIE KAPSLE OD PIWA???? Kto Wam sprzedal to piwo?? moze sie jeszcze nie przedawnila ta zbrodnia?
Awatar użytkownika
Uiek
Posty: 99
Rejestracja: 30 sie 2004, 11:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Uiek »

W Carabande mam wrazenie, ze kwintesencja gry jest jazda po bandach, która na podwórku jest awykonalna
ale jak sie narysowało planszę przy krawęznki to można było się odbijac :)
generalnie chodziło mi o to, że jest to strrasznie podobne do naszych "kapsli"
SKAD MIELISCIE KAPSLE OD PIWA???? Kto Wam sprzedal to piwo?? moze sie jeszcze nie przedawnila ta zbrodnia?
akurat nie piliśmy tego piwa, w okolicznym spożywczaku, było pudełko z kapslami i otwieraczem, jak ktoś kupował "na miejscu" to kapsle wrzucał do tego pudełka, a potem wybieraliśmy je stamtąd z kumplami :D
Maciej
Posty: 43
Rejestracja: 16 lis 2004, 20:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej »

Pamiętam że zawsze pzrtegrywałem, bo inni umieli "jechać po krawędzi". Tak pstrykali w kapsel, ze ten robił obrót o 90* i toczył się dalej niż normalnie. Niedawno red bull organizował "rally trophy" czy coś w ten deseń. To były właśnie zawody w "kapslach"
Awatar użytkownika
Uiek
Posty: 99
Rejestracja: 30 sie 2004, 11:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Uiek »

Tak pstrykali w kapsel, ze ten robił obrót o 90* i toczył się dalej niż normalnie.
:shock: no to ja nie mam pytań
Niedawno red bull organizował "rally trophy" czy coś w ten deseń. To były właśnie zawody w "kapslach"
ano było takie coś,rok, albo dwa lata temu (o ile dobrze licze, bo jeśli chodzi o lata to mam zawsze problem, kiedy co bylo), nawet można było zrzucić jakąś taką gierke na kompa
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

ja_n pisze: Eee no chyba jednak nie w to graliscie :). W Carabande mam wrazenie, ze kwintesencja gry jest jazda po bandach, która na podwórku jest awykonalna :).
Jak to? Przecież bandy usypuje się z piasku, kamieni, cegieł i innych podwórkowych śmieci.
Amatorzy... phi! :P
Awatar użytkownika
Uiek
Posty: 99
Rejestracja: 30 sie 2004, 11:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Uiek »

Jak to? Przecież bandy usypuje się z piasku, kamieni, cegieł i innych podwórkowych śmieci.
Amatorzy... phi!
no, a jak ktoś jest zapalonym graczem to moze sobie "planszę" wykopać ;)
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Posty: 67
Rejestracja: 04 paź 2004, 17:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gerard Heime »

Ostatni raz grałem w to z bratem w zeszłe wakacje... takie gry sie nigdy nie starzeją :) Tylko że u nas tor zawsze był ziemny, było też sporo przeszkadzajek na trasie, a skocznie, mosty i tunele to klasyka :) Ech, przygotowanie takiej trasy daje połowe funu z całej rozgrywki :]

Ale przepraszam, rozmarzyłem się.

Z serii gier dla młodych graczy widziałem kiedyś (daaawno temu) strategię opartą chyba na heksach, w klimatach wojny nowoczesnej - niestety nie wiem jakie były zasady, tylko planszę i zetony, ale była to typowa gra niskobudzetowa dla dzieciaków. Niemniej jednak gdybym mógł sobie wtedy ją kupić, to bym kupił :]
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Uwaga:Gra tylko dla osób powyżej 18 lat
ODPOWIEDZ