koszulki do cytadeli

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 25 times
Been thanked: 19 times

koszulki do cytadeli

Post autor: Filip z Lublina »

witam
potrzebuję koszulki do cytadeli z tym, że chciałbym je przeźroczyste. z tego co szukałem to są same kolorowe i z jakimś znaczkiem w rogu:/
z góry dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
LostLukas
Posty: 215
Rejestracja: 31 sie 2007, 22:17
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: LostLukas »

Niestety również nigdy nie widziałem przeźroczystych koszulek, do tego (nieco mniejszego) rozmiaru kart, jaki występuje w Cytadeli.
Myślę jednak, że standardowe przeźroczyste koszulki sprawowałyby się nieźle. Wiem, bo am używam do innej gry-Spadamy gdzie karty są tego samego rozmiaru jak w Cytadeli.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Post autor: BloodyBaron »

ja korzystam z koszulek Ultra-Pro Platinum - do prawie wszystkich karcianek, które mam. I polecam je, choć nie są bez wad. Są zwykle trochę za duże, karty do Cytadeli też mają spory zapas. Są nawet dość mocno za duże w przypadku kart do np. Munchkina, ale wymieniając zużyte co jakiś czas (8-12 miesięcy) i widząc różnicę między nową i starą folią (stara jest brudna jak nieboskie stworzenie, mimo że nie jemy czipsów podczas gry, myjemy ręce, etc.) naprawdę je doceniam.

Ok, karty się sklejają, ok, nie tasują się tak dobrze, ale mało mnie to obchodzi, bo można grać w zasadzie wszędzie, pić, jeść i nie bać się o grę.

Ok, koszulki są za duże, ale nie przeszkadza to wcale, bo są przezroczyste, a cena jest rewelacyjna 7 PLN-ów za 100 szt. Gdybym miał wydać 6 dyszek na komplet droższych koszulek(15-20 pln za 50 szt.) do gry kosztującej stówę i mającej ponad 150 kart, to bym sobie koszulki odpuścił i gdy karty się zniszczą, kupił nowy egzemplarz.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Post autor: dewodaa »

Podchwycę temat i zakomunikuje moje niezmierne zdziwienie faktem iż do kart rozmiaru MINI (GoT, Runebound etc. etc.) nie ma przeźroczystych tanich koszulek jak do standardowego rozmiaru. Po prostu dyskryminacja. Jakby ktoś, gdzieś znalazł niech da znać :)
Moja kolekcja. Sprzedałem/wymieniłem/sprezentowałem
"To będzie jedna z tych okoliczności, którą ludzie bez znajomości prawa wielkich liczb nazwaliby przypadkiem."
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Post autor: Jacek_PL »

W sumie dosyć ciekawa sprawa, bo kiedyś takowe koszulki były (kupiłem kiedyś 200 sztuk Ultra-Pro), a teraz widzę, że tylko do standardowych kart zostały. Jedyna droga to poszukać koszulek np. tej firmy http://www.arcanetinmen.dk/html/products.html#shield tylko jakby to powiedzieć, nie wiem kto tym w Polsce handluje :oops:
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Klos »

No wiec z tymi koszulkami to jest tak - idealny jest rozmiar mini, taki sam jak do YuGiOh. Przy czym mowiac ze jest idealny mam na mysli, ze wchodzi na styk, pzrez co gorna czesc karty czasami wystaje na 1mm albo jest idealnie z linia koszulki.. co nie wyglada az tak fajnie - wiem, bo tak wlasnie mam... wiec kupno tych wiekszych koszulek utwardzanych jest lepszym pomyslem. Nie zachowuja sie jak te zwykle, ze sie zsuwaja z kart albo cos, sa bardzo wygodne i karty w nich bez klopotu leza.
Wiec naprawde, mysle, ze warto kupic te duze przezroczyste utwardzane jesli sie trafi...

A co do dostepu do mini utwardzanych przezroczystych - jest to rzeczywiscie tragedia... ale nie nie mozliwe, jakis czas temu Rebel mial ich wyprzedaz to znikly jak swieze boleczki i sam sie nie zalapalem ;/

PS. Przezroczystych utwardzanych nie kupicie oddzielnie - dostapne sa tylko po drakonskich cenach w pakach stu-foliowych w pudelku....
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Post autor: dewodaa »

bajki opowiadasz, dobrze wiem że od jugioł :) pasują i nawet trochę takich utwardzanych mam. Ogólnie na kartach leżą idealnie i chyba tobie po prostu je jakoś przycięli ;), ale cena odstrasza...
Moja kolekcja. Sprzedałem/wymieniłem/sprezentowałem
"To będzie jedna z tych okoliczności, którą ludzie bez znajomości prawa wielkich liczb nazwaliby przypadkiem."
Awatar użytkownika
kisio
Posty: 502
Rejestracja: 31 sty 2007, 22:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: kisio »

Pasują tak, jak pisze Klos - na styk i zdarza się, że czasami wystają delikatnie z koszulki (karty polskiej edycji Cytadeli).
Awatar użytkownika
Arhtu
Posty: 518
Rejestracja: 06 paź 2004, 18:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: koszulki do cytadeli

Post autor: Arhtu »

Czy sytuacja z dostępnością tych koszulek zmieniła się? bo w takim formacie kart niestety jest wiele gier. :(
-
Bartual
Posty: 9
Rejestracja: 28 lut 2015, 19:30

Re: koszulki do cytadeli

Post autor: Bartual »

Te koszulki są ok jakby co :_)
FFG STANDARD AMERICAN GREEN 57x89
Pietruch
Posty: 228
Rejestracja: 04 gru 2014, 18:35
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty

Re:

Post autor: Pietruch »

dewodaa pisze:Podchwycę temat i zakomunikuje moje niezmierne zdziwienie faktem iż do kart rozmiaru MINI (GoT, Runebound etc. etc.) nie ma przeźroczystych tanich koszulek jak do standardowego rozmiaru. Po prostu dyskryminacja. Jakby ktoś, gdzieś znalazł niech da znać :)
Ja do kart Tides of Battle (GoT) i kart rozwoju (Wiedźmin GP) kupiłem takie koszulki:
http://3trolle.pl/213-Koszulki-Mayday-G ... 0-szt.html
Awatar użytkownika
Assaultmarine
Posty: 188
Rejestracja: 30 lis 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: koszulki do cytadeli

Post autor: Assaultmarine »

Chyba właśnie w takich mam cytadelę ale postaram się upewnić wiem że kupiłem sto lat temu od razu z grą (przymierzyłem w sklepie) i wystarcza i opakowanie jak nie wkładasz kart pomocy itp.
ODPOWIEDZ