Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
czarny_mj
Posty: 11
Rejestracja: 04 sty 2015, 15:37

Re: Kemet

Post autor: czarny_mj »

Witam,

Jakis czas temu na boardgame geeku widzialem jakeis przecieki figurek z "nadchodzacego dodatku" w ktorym mial byc kolejny kolor piramid i takie tam :) I teraz pytanie: Wiadomo cokolwiek o tym dodatku? jak ma sie nazwyac keidy ma wyjść? jakiekolwiek przecieki poza tym nowym kolorem kafelkow mocy?
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Kemet

Post autor: Kolejarz »

Kemet: Ta-Seti to będzie modułowe rozszerzenie, jak w Cykladach. Można używać wszystkich nowości, albo niektórych. Na pewno będzie nowy kolor piramidy, nowa faza pomiędzy nocą, a dniem, jakiś zupełnie nowy element (path of the souls - ścieżka dusz) i nowe karty interwencji. Pomiędzy wierszami można przeczytać o najemnikach i kapłanach, pojawiły się zdjęcia dwóch nowych potworów - hieracosphinx (głowa sokoła, skrzydła) i cryosphinx (barania głowa). Będzie też trzeci, nieujawniony jeszcze potwór.
Dodatek jest gotowy, planowany był już na zeszłoroczne Essen. Pewnie zdążą na Gen Con, ale oficjalnej daty nie ma, a i tak nie można byłoby na niej polegać.
Awatar użytkownika
zawias
Posty: 228
Rejestracja: 08 gru 2013, 00:45
Has thanked: 4 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Kemet

Post autor: zawias »

Czy to znaczy też, że będą nowe plansze gracza z dodatkowym polem akcji do czwartej piramidy ? :)
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Kemet

Post autor: Kolejarz »

Może tylko nakładka na pole? Na pewno będzie można mieć maksymalnie trzy piramidy, więc liczba pól się będzie zgadzać (o ile nie dojdzie nowa akcja), tylko kolory nie.

Ale przecież można skorzystać z cudzej piramidy do kupna kafelka! Tak więc cztery pola będą potrzebne, a z nowym kolorem piramidy, a więc koniecznością rezygnacji z jednego podbieranie piramid może zdarzyć się częściej.
Konduktor
Posty: 116
Rejestracja: 26 lip 2009, 15:59
Lokalizacja: Nysa

Re: Kemet

Post autor: Konduktor »

świetnie że wyjdzie dodatek. Jak by ktoś znał datę to chętnie poznam.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Kemet

Post autor: Hiu »

chwilowo brak informacji... takze moze Essen...
na poprzednie sie nie wyrobili...
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1842 times
Kontakt:

Re: Kemet

Post autor: Gambit »

Jakby ktoś chciał dowiedzieć się czegoś o grze, zapraszam do obejrzenia mojej wideorecenzji Kemeta.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Macok
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2011, 22:58
Lokalizacja: NeoGliwice 3
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Kemet

Post autor: Macok »

Gambit pisze:Jakby ktoś chciał dowiedzieć się czegoś o grze, zapraszam do obejrzenia mojej wideorecenzji Kemeta.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Jedna spora uwaga; w podsumowaniu mowisz o tym, ze na 3 osoby osoba w srodku zwiaze sie albo z tym u gory albo na dole i ma przez to gorzej. To nie jest prawda. Plansza w Kemecie jest tak zaprojektowana, ze kazdy z graczy ma rowna odleglosc do kazdego innego. Nawet na 5 osob 3 ruchy z miasta wystarcza aby znalesc sie pod murami ktoregokolwiek innego miasta.
Kazdy ma rowniez 3 ruchy do obu swiatyn dajacych 3 modlitwy. Jedyna dysproporcja to swiatynki za 2 modlitwy (do ktorych nadal jest 2 ruchu). Przy 5 osobach o jedna bija sie 3 osoby a o druga 2.
Spoiler:
Owned
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1842 times
Kontakt:

Re: Kemet

Post autor: Gambit »

Macok pisze:Jedna spora uwaga; w podsumowaniu mowisz o tym, ze na 3 osoby osoba w srodku zwiaze sie albo z tym u gory albo na dole i ma przez to gorzej. To nie jest prawda.
To jest prawda. Choć mogę przyznać, że to moja prawda, bo takie mam doświadczenia z gry w trójkę :). Fakt, że trochę się źle wyraziłem i to "gorzej" dotyczyło tego, że ten na środku miał na głowie jednocześnie tego z góry i tego z dołu. Przy tym wiązaniu walką nie tyle ten ze środka miał gorzej, co ten niezwiązany miał przez chwilę "lepiej".
Z drugiej jednak strony zgodzę się, że konstrukcja planszy sprawia iż pierwszym ruchem możesz znaleźć się gdziekolwiek na planszy. I to mi się cholernie podoba.
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Kemet

Post autor: trabiniu »

siedzenie na środku planszy to niezła taktyka.

kupujesz kafelki niebieskie (VP za zwycięstwo w obronie, kafel dający +2 ludków do armii i sfinxa) i można trzaskać punkty okopując się w przytulnej świątyni ;), jednocześnie drugą armią można podokuczać innym
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1842 times
Kontakt:

Re: Kemet

Post autor: Gambit »

trabiniu pisze:siedzenie na środku planszy to niezła taktyka.

kupujesz kafelki niebieskie (VP za zwycięstwo w obronie, kafel dający +2 ludków do armii i sfinxa) i można trzaskać punkty okopując się w przytulnej świątyni ;), jednocześnie drugą armią można podokuczać innym
To faktycznie może działać, jeśli nikt inny na to nie wpadnie, albo tego nie zna. Generalnie nie wiem, czy Kemet ma jakąś jedną wygrywającą strategię...ale nie wydaje mi się.
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Kemet

Post autor: trabiniu »

Gambit pisze:To faktycznie może działać, jeśli nikt inny na to nie wpadnie, albo tego nie zna. Generalnie nie wiem, czy Kemet ma jakąś jedną wygrywającą strategię...ale nie wydaje mi się.

może nie jedną ale niestety ma pewne powtarzalne schematy. Wiadomo, że trzeba reagować na to co robią pozostali gracze, ale zasadniczo gra zmierza w kierunku by uzyskać najlepszą (optymalną) kombinację kafelków, akurat pasującą pod naszą taktykę. Gra mimo tego, że jest dobra to niestety sporo traci na atrakcyjności po X rozgrywkach. Jak pod tym względem porównam Kemet do takiego Nexus Ops to gra wypada słabo. Nam się po prostu dość szybko znudziła ale może to kwestia osobistych preferencji.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Kemet

Post autor: AkitaInu »

No widzisz, ja znow nexus opsa sprzedałem bardzo szybko a kemeta nie sprzedam ;)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Kemet

Post autor: trabiniu »

AkitaInu pisze:No widzisz, ja znow nexus opsa sprzedałem bardzo szybko a kemeta nie sprzedam ;)

no i dobrze - to w końcu wolny kraj :D
Eltonos
Posty: 112
Rejestracja: 12 sie 2011, 16:30
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Kemet

Post autor: Eltonos »

Jak chodzi Kemet na 3 osoby? Właśnie w takim gronie gram najczęściej i się zastanawiam nad zakupem.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Kemet

Post autor: Hiu »

Eltonos pisze:Jak chodzi Kemet na 3 osoby? Właśnie w takim gronie gram najczęściej i się zastanawiam nad zakupem.
spoko ;)
Konduktor
Posty: 116
Rejestracja: 26 lip 2009, 15:59
Lokalizacja: Nysa

Re: Kemet

Post autor: Konduktor »

Ja gram w trójkę i gra działa świetnie. To że ktoś jest na środku planszy w ogóle nie ma znaczenia. Bijemy się o świątynie. Gry nie sprzedam na pewno. Jak na razie u nas najmocniejszy kafelek to łucznicy w połączeniu z potworem miażdży i jak ktoś jeszcze ma +1 do kosy to masakra.
Awatar użytkownika
Ciuniek
Posty: 401
Rejestracja: 12 kwie 2012, 18:33
Lokalizacja: Babin k/ Lublina
Has thanked: 2 times
Been thanked: 372 times

Re: Kemet

Post autor: Ciuniek »

Kemet w Gradaniu ZnadPlanszy, zapraszamy do posłuchania recenzji.
Lir
Posty: 273
Rejestracja: 14 mar 2010, 18:45
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 20 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Kemet

Post autor: Lir »

Nietypowa prośba ;) Nie mam kemeta a ciekawi mnie rozwoązanie walki i proszę o rozklad kart walki. Jesli ktos moglby napisac tu lub w wiadomosci do mnie.
W formie:
Np.
1. Kosy 5 krew 0, tarcze 0
2. Kosy ......

Dziękuję
Glory: A Game of Knights - rzuć okiem na grę, którą przygotowujemy! Zagramw.to / FB
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Kemet

Post autor: Kolejarz »

https://www.boardgamegeek.com/image/2042882/kemet

Dwie karty najbardziej na lewo zdobywa się kupując odpowiednie moce.

PS To nie kosy, tylko ręce z mieczami.
Awatar użytkownika
Macok
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2011, 22:58
Lokalizacja: NeoGliwice 3
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Kemet

Post autor: Macok »

https://boardgamegeek.com/image/1567150/kemet

Tu masz rozklad kart. Ta sie tez podmienic dowolna karte na 3kosy i 3 krwi lub/i na 3kosy i 3 tarcze.

Edit: spoznilem sie :(
Spoiler:
Owned
Lir
Posty: 273
Rejestracja: 14 mar 2010, 18:45
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 20 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Kemet

Post autor: Lir »

Bylem na chwile poza sieciowy w gorach, a tu widze 2 odpowiedzi. Dziekuje, bardzo mi pomogły!
Glory: A Game of Knights - rzuć okiem na grę, którą przygotowujemy! Zagramw.to / FB
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Kemet

Post autor: AkitaInu »

Uwaga Uwaga :)

Ta-Seti !


Nowe kafle:
Spoiler:
Nowe potwory:
Spoiler:
No :)

Generalnie gra będzie jeszcze lepsza :D
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1842 times
Kontakt:

Re: Kemet

Post autor: Gambit »

AkitaInu pisze:Uwaga Uwaga :)

Ta-Seti !
Zaśliniłem klawiaturę...
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Kemet

Post autor: AkitaInu »

Gambit pisze:
AkitaInu pisze:Uwaga Uwaga :)

Ta-Seti !
Zaśliniłem klawiaturę...
Nie dziwie się :)

Tutaj (stety/niestety po angielsku) opisy nowych kafelków, jeden z użytkownikó BGG zgadywał co dają, autor powiedział "Almost 100%" ;)

1,2,3,4 - poziom kafelka :) Obok mój komentarz :P

1- an extra token that can only be used to pray? - Masakra :D
1- whenever you recruit 2 soldiers you get a 3rd free? - niezłe
1- 3 mercenaries (bringing your total soldier pool to 15) - ciekawe, o 3 jednostki więcej
1- 3 mercenaries (bringing your total soldier pool to 15)

2- RAM: +1 power/+1 move/ it costs 2 prayer points to move into the same square as him - Dobry strategicznie kafelek :)
2- an action token that can allow an extra purchase that must be used at the same time as another purchase, but you gain 1 prayer point when you do - Masakra :)
2- for every guy you lose in battle gain 1 prayer point - fajne (Takie Aphotecary z Clash'a ;))
2 - gain 2 prayer points when you attack - W połączeniu z czerwonymi kafelkami - extra :)

3 - 1 VP - pfff ;)
3 - attackers sacrifice 1 guy when attacking you - Masakra :)
3 - HARPY Sphinx: +2 power you can teleport from an obelisk - Masakra, w końcu drugi kafelek pozwalający to zrobić
3 - an action point that can only be used for movement - to już w ogóle jeszcze większa Masakra ;) 3 ruchy zamiast 2 są baaardzo dużą przewagą

4 - during the day, whenever you gain a prayer point from any source, gain another - to nie wiem czy jest warte aż 4 ale kto wie
4 - Boar/hippo thing: +1 speed/+2 power, when you would deal at least 2 blood, instead don't and gain a victory point. - 2 VP za walkę wygraną - też masakra
4 - gain a blue action token which can be used o block an opponents action - to jest Masakra :D
4 - +1 power/+1 blood/+1 move for all armies - A to już w ogóle Masakra ;)

Także jak widać, same masakry. Przesadzam ale kafelki są mocne i poważnie zmienią grę, wątpie żeby tu było cokolwiek zepsute ;)

Nic tylko czekać.
ODPOWIEDZ