Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
serdi
Posty: 48
Rejestracja: 25 sie 2010, 09:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: serdi »

mig pisze:
sqb1978 pisze:Czy istnieje polskie tłumaczenie instrukcji do gry oraz dodatku? Na BGG nie znalazłem.
Pytam bo zamierzam treningowo coś przetłumaczyć i skłaniałbym się ku tej właśnie grze.
Jednak jeśli ktoś takowym dysponuje to może zabiorę się za coś co jeszcze nie zostało przetłumaczone.
Ja tez mam takie tłumaczenie na własne potrzeby. Jak bedzie potrzebne to moge przesłać.
Wielka Prośba,
Możesz mi przesłać tłumaczenie.
Mój angielski jest słabowity, ale i tak po jednej partyjce, zachorowałem na Spartacusa.
A tak przy okazji mam pytanie, jakich koszulek używacie?
ganikius
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwie 2015, 22:24

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: ganikius »

Witam, jestem fanem serialu,bardzo chciałbym zakupić grę, lecz angielski siedzi totalnie.
Proszę kogoś bardzo o tłumaczenie instrukcji i kart bądź jakiegoś linka.

maciej.najder@gmail.com
ganikius
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwie 2015, 22:24

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: ganikius »

https://www.dropbox.com/s/1gkgcv3hkeojp ... 1.pdf?dl=0 to link do spolszczonej instrukcji od użytkownika Mig, (dzięki wielkie) a ma ktoś jeszcze tłumaczenie kart może ?
ganikius
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwie 2015, 22:24

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: ganikius »

Dzięki wszystkim za pomoc :), lecz do pełnego spolszczenia brakuje mi jeszcze przetłumaczenia domów lanistów , ma ktoś może ?
ganikius
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwie 2015, 22:24

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: ganikius »

a ma ktoś może jeszcze spolszczenie do dodatku ? bo na bgg nie widze :(
Spartacus: The Serpents and the Wolf Expansion Set
Awatar użytkownika
Shodo
Posty: 28
Rejestracja: 04 cze 2011, 11:49

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Shodo »

Hmm, jak wchodzę na profil dodatku w Bgg to w plikach jest od 1 miejsca:
Pełne, poprawione tłumaczenie wszystkich kart PODSTAWKA + DODATEK, Tłumaczenie dodatek - gladiatorzy i niewolnicy, Tłumaczenie dodatek - reakcje i sprzęt, Tłumaczenie dodatek - zdolności lanistów, Tłumaczenie dodatek - spiski.
Chyba słabo patrzysz ;)
ganikius
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwie 2015, 22:24

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: ganikius »

ja wpisujac w wyszukiwarke na bgg pelna nazwe dodatku widze tylko jedna pozycje z grą do kupienia xD, co robie nie tak? a moze ktos da linka z dobrego serca
Awatar użytkownika
Shodo
Posty: 28
Rejestracja: 04 cze 2011, 11:49

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Shodo »

Jeśli w wyszukiwarce bgg wpisałeś Spartacus: The Serpents and the Wolf Expansion Set to wyświetla się taki ekran:
https://boardgamegeek.com/geeksearch.ph ... +Set&B1=Go

Jak klikniesz w nazwę gry to wyświetli Ci się strona gry:
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... ansion-set
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Dabi »

Niestety to tłumaczenie z BGG pierwsze pomimo opisu, że jest w klimacie uniwersum i jest poprawione jest zwyczajnie słabe.
Ktoś na pewno się napracował i za to należy się duży szacunek ale szkoda aby tak klimatyczna gra miała takie "nieklimatyczne" tłumaczenie.

Tłumaczenie "Spread cheeks wide..." + działanie karty a ktoś tłumaczy na "Wzdęte policzki" to... hmm naprawdę nie oglądał serialu. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1841 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Gambit »

Mam The Shadow of Death. Zapowiada się ciekawie. Nowy dom, nowy typ kart Reakcji, który odpala Primusa i robi z nim cuda wianki. Nowy Spartacus (z Andym Whitfieldem na zdjęciu), nowy Crixus i nowy Theokleos, który potrafi się niemalże odradzać raz na walkę. Jest MOC!
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Yavi »

Gambit pisze:Mam The Shadow of Death. Zapowiada się ciekawie. Nowy dom, nowy typ kart Reakcji, który odpala Primusa i robi z nim cuda wianki. Nowy Spartacus (z Andym Whitfieldem na zdjęciu), nowy Crixus i nowy Theokleos, który potrafi się niemalże odradzać raz na walkę. Jest MOC!
Czyli że warto i mam odkładać kasę? :(
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: rastula »

to jedna z tych gier, które ja lubię a wąska grupa moich współgraczy nie rozumie :). Pozostanę więc niestety przy podstawce w nadziei, że może za 10 -12 lat syn przyprowadzi kolegów ;D
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1841 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Gambit »

Yavi pisze:
Gambit pisze:Mam The Shadow of Death. Zapowiada się ciekawie. Nowy dom, nowy typ kart Reakcji, który odpala Primusa i robi z nim cuda wianki. Nowy Spartacus (z Andym Whitfieldem na zdjęciu), nowy Crixus i nowy Theokleos, który potrafi się niemalże odradzać raz na walkę. Jest MOC!
Czyli że warto i mam odkładać kasę? :(
Patrząc na zawartość i nowe możliwości, zdecydowanie TAK. Dziś sprawdzę to w walce.
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: adalbert »

A jak oceniasz w kategoriach stosunku ceny do zawartości? Czy to nie podchodzi pod "dojonko"?
pioma10
Posty: 299
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: pioma10 »

adalbert pisze:A jak oceniasz w kategoriach stosunku ceny do zawartości? Czy to nie podchodzi pod "dojonko"?
Wg mnie, chyba tak, bo faktycznie jedynymi elementami, które coś wnoszą do gry, są karty, choć i one wiele w rozgrywce nie zmienią.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1841 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Gambit »

adalbert pisze:A jak oceniasz w kategoriach stosunku ceny do zawartości? Czy to nie podchodzi pod "dojonko"?
Trochę jest dojonko. Nie jestem w pełni przekonany, czy trzeba było wrzucać figurki do tego dodatku. Spokojnie obyłby się bez nich. Karty są według mnie fajne, choć większość z nich dotyka Primusa. Jednak karty Festival dają więcej możliwości na odpalenie Primusa, który moim zdaniem jest naprawdę fajną sprawą. No i zmieniają jego zasady niekiedy, co daje grze kopa. Konieczność wystawienia na Primus pary gladiator i niewolnik? Awesome!
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: kaimada »

Gambit pisze:
Yavi pisze:
Gambit pisze:Mam The Shadow of Death. Zapowiada się ciekawie. Nowy dom, nowy typ kart Reakcji, który odpala Primusa i robi z nim cuda wianki. Nowy Spartacus (z Andym Whitfieldem na zdjęciu), nowy Crixus i nowy Theokleos, który potrafi się niemalże odradzać raz na walkę. Jest MOC!
Czyli że warto i mam odkładać kasę? :(
Patrząc na zawartość i nowe możliwości, zdecydowanie TAK. Dziś sprawdzę to w walce.
To warto czy nie?

Zastanawiałem się też nad wariantami Primusa z BGG. Pomysłem jest np. Primus za wejście pierwszego gracza na poziom 4. i 7. punktów. Ktoś tak próbował zagrać?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1841 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Gambit »

kaimada pisze:To warto czy nie?

Zastanawiałem się też nad wariantami Primusa z BGG. Pomysłem jest np. Primus za wejście pierwszego gracza na poziom 4. i 7. punktów. Ktoś tak próbował zagrać?
Nie grałem z tymi progami wejścia. Może kiedyś spróbuję.

A co do pytania "warto, czy nie" jeśli chodzi o The Shadow of Death, to zapraszam do mojej recenzji:
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Yavi »

Gambit pisze:
kaimada pisze:To warto czy nie?

Zastanawiałem się też nad wariantami Primusa z BGG. Pomysłem jest np. Primus za wejście pierwszego gracza na poziom 4. i 7. punktów. Ktoś tak próbował zagrać?
Nie grałem z tymi progami wejścia. Może kiedyś spróbuję.

A co do pytania "warto, czy nie" jeśli chodzi o The Shadow of Death, to zapraszam do mojej recenzji:
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Faktycznie szybko poszło od konkursowego maila z prośbą do recenzji :).
Skoro tak polecasz, to dodatek trafia na listę zainteresowań. Fajnie, że wprowadza trochę nowości, a nie tylko więcej tego samego.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: kaimada »

Fajnie działa ten dodatkowy primus po pierwszym przekroczeniu 7 influence.

Co do dodatku to strasznie boli brak nowych kart marketu...
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5235
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 1841 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Gambit »

kaimada pisze:Fajnie działa ten dodatkowy primus po pierwszym przekroczeniu 7 influence.
Na pewno sprawdzę :) Nawet tematycznie to jakoś ciekawie wygląda.
kaimada pisze:Co do dodatku to strasznie boli brak nowych kart marketu...
Szczerze mówiąc brak nowych kart Marketu jakoś mnie nie zabolał. To co jest trzyma się kupy i nie czułem, żeby było zbyt mało sprzętu/ludzi. Bardziej cenię sobie nowe możliwości w fazie Intryg jak na razie.
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: wajdzik83 »

Witam. Czy ma ktoś namiar na polską instrukcję do Spartacusa ?? Dzięki z góry ;)
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: miszcz »

Wrzuciłem na BGG tłumaczenie instrukcji. https://boardgamegeek.com/filepage/1196 ... cja-do-gry
Awatar użytkownika
mikelo75
Posty: 59
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:23
Lokalizacja: Warszawa / Komorów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: mikelo75 »

A gdzie można zanabyc Shadow of Death za polskie złotówki ?
Pozdrawiam,
Michał

Moje gry
ODPOWIEDZ