Card Games Platform

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
martmil
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2015, 09:17

Card Games Platform

Post autor: martmil »

Jesteśmy zespołem niezależnych programistów - Lumi-Systems i chcemy zrewolucjonizować tradycyjne karcianki naszym produktem: Card Games Platform. Wierzymy, że dzięki temu świat gier karcianych całkowicie się zmieni. Myślisz, że w gry karciane nie da się grać wszędzie, zawsze i z każdym? Otóż: jesteś w błędzie! CGP to platforma mobilna. Żeby z niej korzystać potrzebujesz kompanów do gry, smartphonów i tableta lub laptopa. Tablet jest wirtualnym stołem. Za jego pomocą możesz wybrać grę, a także śledzić postępy w grze. Z kolei smartfon jest ręką każdego gracza - widzisz na nim swoje karty i za jego pomocą wykonujesz niezbędne do gry akcje (np. wybieranie karty, wybieranie gracza, na którego chcesz zadziałać swoją kartą). Urządzenia nie potrzebują połączenia z internetem - będzie można grać wszędzie! :D

Cały czas rozwijamy aplikację i tworzymy nowe gry. Dużo się dzieje. Wciąż udoskonalamy nasz produkt. Ciężko jest w skrócie opowiedzieć co już zrobiliśmy i co wciąż robimy. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o CGP, zapraszamy Cię do czytania naszego bloga: http://card-games-platform.tumblr.com

W każdy piątek publikujemy listę zrealizowanych zadań, a także celów na kolejny tydzień.

Czy to nie brzmi wspaniale ? Przygotowaliśmy krótki film pokazujący działanie aplikacji. Może zechciałbyś go obejrzeć ? :P https://www.youtube.com/watch?v=_mKegQq22uM

Masz jakieś pytania ? Napisz do nas: card-games-platform@lumi-systems.com
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Card Games Platform

Post autor: kolderek »

będzie można samemu robić gry? czy tylko Wy to będziecie robić?

już jakiś czas temu myślałem o czymś takim ale nie mam takich umiejętności ani takich znajomych. ludzie by przysyłali pomysły swoich gier kościano-karciano-planszowych a gdyby się spodobały robilibyśmy te gry i umieszczali je w sieci. albo taki kreator gier, wybierasz ile kart, wybierasz zestaw symboli, dodajesz mechanikę i gra gotowa :-)

po zobaczeniu gry "Spyfall" pomyślałem, że fajnie byłoby tak zrobić Resistance a tu proszę zrobiliście (Collaborant), ale do tej gry chyba nie potrzeba stołu (tabletu)?
kkowalski
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2015, 18:06

Re: Card Games Platform

Post autor: kkowalski »

Na początku planujemy sami umieszczać gry w naszym systemie - osoby z zewnątrz nie miałyby zbyt łatwej pracy z obecnymi narzędziami :)

Będzie za to można zmieniać zasady niektórych gier (ile kart się ciągnie co turę, co jest jawne a co nie, kto wygrywa itp) oraz tworzyć własne karty. Druga opcja będzie głównie dla gier imprezowych/quizów - dzięki temu gracze będą mogli grać według znanej mechaniki (np. CAH) z własnymi kartami dostosowanymi do grupy bądź imprezy.

Aktualnie stół jest wymagany do wszystkich gier - jakieś urządzenie musi sprawdzać kto co może robić lub czyja jest tura :) Jednak to bardzo wczesna wersja naszego systemu - możliwe że się zmieni.

Jeśli masz więcej pytań/uwag z chęcią odpowiemy :)
Awatar użytkownika
Zimoch
Posty: 251
Rejestracja: 28 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Kwidzyn\Łódź

Re: Card Games Platform

Post autor: Zimoch »

Zróbcie coś ala Octgn na tablety i będzie git
ODPOWIEDZ