Dice Masters

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
mejsu
Posty: 37
Rejestracja: 09 wrz 2013, 13:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Dice Masters

Post autor: mejsu »

Witam.
Rozważam kupno którejś z gier Dice Masters: Marvel Dice Masters: Uncanny X-Men lub Justice League Dice Masters. Jednakże mam kilka pytań:
1. Jak wygląda kwestia dostępności, ponieważ widzę, że Marvel Dice Masters: Avengers vs. X-Men jest już nie dostępne. Czy jeżeli kupię, któryś starter nie okaże się, że za miesiąc lub dwa boosterki będą już niedostępne?
2. Czy można łączyć ze sobą Uncanny X-Men, Avengers vs X-Men i Justice League.
3. Jeśli się nie mylę jest to gra trochę jak mtg tylko kośćmi i stąd pytanie w jak dużą ilość boosterków trzeba się zaopatrzyć by gra była ciekawa i niemonotonna.
4. Czy lepiej żeby dwie osoby kupowały czy wystarczy jak jedna osoba kolekcjonuje.
To jak na razie tyle, z góry dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
minnen
Posty: 131
Rejestracja: 05 lut 2014, 07:00
Lokalizacja: Warka
Been thanked: 3 times

Re: Dice Masters

Post autor: minnen »

Podpinam się pod pytanie kolegi. Długo się wzbraniałem przed tematem MDM ale jak ukazało się Justice League to chyba pęknę ;)
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Dice Masters

Post autor: Chaaber »

Co do dostępności, to raczej trzeba pytać sklepów. Ale ogólnie WizKids wyciągnęło lekcję po tym jak AvX poszło jak świeże bułeczki i kolejne edycje mają solidną ilość kopii na rynku.
Łączyć można wszystko nie ma najmniejszego problemu, żeby do decka opartego na Wolverinie wrzucić Batmana czy też Paladyna z D&D. To jest dla jednych piękno tej gry, dla innych wada. Ja osobiście ograniczam się do zestawu opartych na komiksach. Do czasu kiedy wyjdzie Dragon Ball Dice Masters (oby!).
Co do ilości kostek, wiadomo, że im więcej tym ciekawiej. Moim zdaniem, żeby mieć w miarę ciekawy zestaw postaci to trzeba wziąć podstawkę i tak 20-30 boosterów. Taka porcja powinna Ci odpowiedzieć na pytanie czy chcesz się w to dalej bawić czy nie.
Co do składu osobowego to zawsze jest kwestia tego jak preferujesz. Z tych 30 boosterów raczej na spokojnie jesteś w stanie skleić jakieś 2 sensowne ekipy. Także teoretycznie wystarczy jedna osoba zbierająca. Odbiera to jednak trochę ten element zaskoczenia z jakim deckiem wyjdzie na Ciebie przeciwnik.
mejsu
Posty: 37
Rejestracja: 09 wrz 2013, 13:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Dice Masters

Post autor: mejsu »

Dzięki za informacje. Poszukałem też trochę w internecie i raczej, zacznę się w to bawić zwłaszcza, że w najbliższym czasie wychodzi Age of Ultron. Moja obawa była spowodowana właśnie tym, że tak szybko zniknęli AvX a chciałem ten zestaw kupić.
ODPOWIEDZ