(Wodzisław) Spotkania w Wodzislawiu (WCK)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Lir
Posty: 273
Rejestracja: 14 mar 2010, 18:45
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 20 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Lir »

Tak mi przysżło to głowy "przyszli łysi i pobili Andrzeja (tzn wygrali)" - Przepraszamy ;DDD
Glory: A Game of Knights - rzuć okiem na grę, którą przygotowujemy! Zagramw.to / FB
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Al »

O widzisz, dobry wpis - bo jeden więcej ;-)

Mirek nie brzmi przekonująco w swoich zeznaniach ;-), Krzysiaczek nie jest wiarygodny (jako osoba postronna) bo nie do końca jestem pewien czy w danym momencie wiedział co kto robił - czy dodawał punkty na zakończenie rundy, czy też na zakończenie całej gry.

No i jest kolejny wpis ;-) Aleśmy się rozkręcili.

I nikt nie będzie mógł mi zarzucić, że się na forum nie udzielam ;-)
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Piontek, 22.05.2015 r.

No to pięknie :)
W tej intensywnej i jakże długiej wymianie zdań, jak na nasz wodzisławski wątek, ustaliliśmy już, że w ostatni piątek było fajnie. Z tym chyba wszyscy się zgadzają. Ponadto wiemy, że na spotkaniu był Alek z Mirkiem i prawdopodobnie grali w coś razem. Z Krzyśkiem? Raczej nie, bo Alek stwierdza, że Krzysiek nie jest wiarygodny jako osoba postronna. Hmm… Kto jeszcze mógł z nimi grać? Na pewno nie łysi, bo oni przyszli i pobili Andrzeja… Świetnie. Z tego wynika, że byli jeszcze Adam z Dominikiem i grali ze mną ;) No, jesteśmy już coraz bliżej rozwikłania tej piątkowej zagadki z cyklu „Kto z kim i w co”. Ale kto jeszcze mógł grać z Alkiem i Mirkiem? Proste – wystarczy spojrzeć na nasze gradki. W ostatni piątek 22 maja oprócz Krzyśka, składkę wpłacił jeszcze Kacper. I mamy rozwiązanie. Przy stole numer jeden grali Alek, Kacper i Mirek, a przy stole numer dwa – Adam, Dominik, Krzysiek i ja. Heh, wszystko przez to, że właśnie oglądam serial „True Detective” i ciągle mi zagadki w głowie ;)

A w co graliśmy?
Przy pierwszym stole można było uzyskać 6 punktów za mega mnicha w kościele. Co to za gra? Oczywiście Pokolenia z dodatkami Port i Gospoda. Alek z Kacprem i Mirkiem zagrali we trójkę i dość długo im zeszło, bo pod koniec partii za drzwiami czaiła się już pani ze szmatą ;) Wygrał Mirek o dwa punkty przed Alkiem, o ile dobrze pamiętam. Alku, żeby nie było – ja też bardzo lubię tę grę, ale jakoś nie ma okazji… albo gdzieś na sali czai się jakiś Rosenberg ;)
Tak, tak… Przy drugim stole zagraliśmy w Szklany Szlak Rosenberga i dostałem baty, że aż mi wstyd do dzisiaj ;) Wygrał Adam przed Krzyśkiem i Dominikiem. A ja mimo wszystko uważam, że ta gra nie jest taka losowa na jaką wygląda i mi się podoba :) Na zakończenie zagraliśmy jeszcze w tym samym składzie dwie partyjki Koryo. Jak to napisał Dominik? Przyszli łysi i pobili Andrzeja… i Krzyśka… i podzielili się wygranymi ;)

A wieczorem… Le Havre… Wyśmienity… Hardcorowa, pięcioosobowa partia, którą udało mi się wygrać. Później jeszcze jedna czteroosobowa partyjka Koryo wygrana przez Monikę i to by było na tyle…

Pozdroofka :)

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GROTEKA * GRADKI * GROPOZYCJE
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Zmagania w wiosce ciekawa pozycja ale trochę mi się dłużyło pod koniec dlatego zostanie ciekawą pozycją .A punkty z kościoła doliczane były ja miałem 0 Al 6 a Kacper 4 albo 5
Okradanie magazynów w porcie no jakoś nie czuję [ klimatu] tej gry, i dobrowolnie nie wybiorę tej pozycji ale też nie będę stanowczo odpychał, byle nie za często [raz w roku wystarczy :) ] Do tego dawno nie grałem [rok?] nie pamiętałem zasad.
A Koryo jest spoko.

A no i pięknie było :)
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Al »

Powiem tak - byłem :-)

A teraz wiadomość z ostatniej chwili :-)

Kto pisze się na nowego Kickstartera z Zombicide?

Tym razem klimat magii i miecza: https://www.youtube.com/watch?v=oAfCuOT ... ture=share

Mnie się bardzo podobuje :-)
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Piontek, 29.05.2015 r.

Wygrałem w Cavernę!!! Nareszcie!!! :D
Co prawda Mirek trochę eksperymentował i pewnie mi to pomogło, ale zdobyłem 91 punktów, co jest całkiem przyzwoitym wynikiem. W ten sposób w Warce zakończyliśmy z Mirkiem piątkowe spotkanie.

Wcześniej w klubie...
Krzysiek na początku wygrał z Kubą w Patchworka, a później nie dał nam żadnych szans w Szklanym Szlaku. Michał z Kubą wygrali ex aequo partyjkę Alchemików, a Marek pierwszą, dwuosobową partię Splendora. Drugą - trzyosobową - wygrałem ja, a w tym samym czasie Michał był najlepszy w Dixicie.

Pozdroofka :)

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GRALERIA:
Obrazek Obrazek Obrazek

GROTEKA * GRADKI * GROPOZYCJE
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Przegrałem w Cavernę :( spadek formy. :)
Zresztą wszystko przegrałem.
A Alchemicy no nie wiem co sądzić o tej grze trochę dziwna, zła nie jest, miałem problem z ogarnięciem zasad których w sumie nie ma wiele fajny aspekt detektywistyczny z kartką na której skreślam wyniki swoich i częściowo innych badań.

No i zastanawiać się nad nową grą klubową-Kto chętny ?

Porolowałbym chętnie ale właściciel rola nie chce nas odwiedzić :(

Alku MiM zombi fajny ale ja się nie skuszę, Michał chyba też się nie skusi.

Krzyśku trochę spasuj tak jak ja i daj innym też wygrać :)

A co zrobiliście Adamowi że tak nagle wyszedł ?

Ciekawe czy w piątek normalnie czynne w WCK ?
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

grymir pisze:Przegrałem w Cavernę :( spadek formy. :)
Tak, tak... Kombinowałeś za dużo i dlatego udało mi się wygrać :)
grymir pisze:Ciekawe czy w piątek normalnie czynne w WCK ?
Trza będzie przedzwonić i się zapytać.

Podsumowanie miesiąca
Miesiąc: MAJ
Rok: 2015
Liczba rozegranych partii: 27
Liczba zagranych tytułów: 18
Liczba spotkań: 5
01.05.2015 - 2 osoby, 3 partie, 3 tytuły
08.05.2015 - 11 osób, 6 partii, 6 tytułów
15.05.2015 - 6 osób, 5 partii, 4 tytuły
22.05.2015 - 7 osób, 6 partii, 4 tytuły
29.05.2015 - 9 osób, 7 partii, 6 tytułów
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
pawluus_3
Posty: 84
Rejestracja: 05 mar 2015, 11:27
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: pawluus_3 »

No to zgodnie z sugestiami przedzwoniłem i miła pani zakomunikowała że do 20 ktoś będzie więc standardowo możemy się na dole rozłożyć :)
A tym razem zapowiem się oficjalnie i prawdopodobnie przybędę wraz z Szymonem i Anią.

Na koniec przepraszam za spóźnienie na ostatnie spotkanie i gratuluje Krzyśkowi wygranych - zwłaszcza w Splendor gdyż mimo przegranej partii jestem niezwykle pozytywnie do niej nastawiony :D
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

O, to fajnie :)
Będę miał tradycyjnie Szklany Szlak i chętnie zagram, jakby tak ktoś jeszcze chciał. A nie wiem czyj był ten Splendor, bo też bym tak nieśmiało może jeszcze raz. Chyba, że będzie coś cięższego ;)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Tylko przypomnę że w Jastrzębiu o 12.00 sobota turniej SPLENDOR
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

A ja jeszcze dodam, że chyba uda mi się przygotować Operę na jutrzejsze spotkanie. Mam nadzieję, że ktoś zechce posłuchać? ;)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

To masz w planie Operę i Szklany szlak będzie ciężko.
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Do ciężkich świat należy... ;)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
piechu
Posty: 267
Rejestracja: 26 sty 2010, 10:09
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 5 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: piechu »

Witajcie!
W dniach 20-21 czerwca w Gliwicach odbywa się Pionek - jedna z najważniejszych w Polsce impreza poświęcona planszówkom (http://pionek.org). Zapraszam!

A przy okazji - poszukujemy tzw. Pomarańczowych Koszulek, czyli ludzi, którzy będą tłumaczyć zasady gier uczestnikom konwentu. Nie trzeba znać nie wiadomo jak dużej liczby tytułów. A za pomoc nagradzamy fajną grą na koniec imprezy :D

Zainteresowanych proszę o kontakt :)
Więcej informacji: http://pionek.org/?p=13
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Piontek, 05.06.2015 r.

Adam, Mirek, Paweł i ja – w takim kameralnym gronie pojawiliśmy się na pierwszym, czerwcowym spotkaniu klubowym. Zagraliśmy w przygotowaną przeze mnie Operę i prototyp Adama będący nową wersją popularnych Hooop’ek o tajemniczej i intrygującej nazwie Hooop 2.0 ;) Obie partie wygrał Mirek.

Cóż, napiszę od razu bez ogródek: ta Opera jest coś nie tego. Nie podoba mi się. Ma kilka dziwnych zasad, a gdy jeszcze wyczytałem, że sam autor też nie podlicza przychodów w ostatniej rundzie, to… wybaczcie, ale według mnie jest to nieeleganckie. A ja nie lubię nieeleganckich gier. Przecież wystarczyło dać fazę przychodów na początku rundy. Nie wiem, nie znam się… Może jeszcze raz spróbuję zagrać, ale to chyba wszystko. Alku, szykuj się :)

Wieczorem zagraliśmy jeszcze u Moniki w Amerigo i Brugię - taki wieczorek feldowski. Obie partie czteroosobowe z Anią, Moniką i Mirkiem. Amerigo wygrała Monika, bo dużo budowała, a Brugię wygrałem ja, bo… tez dużo budowałem ;) I powiem Wam, a raczej napiszę, że Amerigo coraz bardziej mi się podoba. Tam to wszystko elegancko działa i ładnie się zazębia. Poza tym, ciągle przegrywam i muszę uczyć się jak grać, żeby wygrać, a to uwielbiam. Gdyby jeszcze nie było takie brzydkie ;) Bo Brugia jest przeurocza… :D

I przepraszam wszystkich, że byłem taki pociągający... Jak ja nie lubię być przeziębiony :twisted:

Pozdroofka :)

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GRALERIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

GROTEKA * GRADKI * GROPOZYCJE
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

A ktoś lubi być przeziębiony? :twisted:
Feld raczej nie zostanie moim ulubionym twórcą, co nie oznacza że mi się jego gry nie podobają a wręcz; Burgia całkiem fajna przyjemna gierka chętnie zagram znowu, Amerigo mogę grać rewelacji jak dla mnie nie ma ale zagram bez marudzenia znowu.
Żabki 2.0 podobne ale inne niż wersja wydana.
Opera ja tam nic nieeleganckiego nie widzę. Ale jakoś mi się dłużyło i gra mi nie podeszła
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

grymir pisze:A ktoś lubi być przeziębiony? :twisted:
Ale ja nie lubię najbardziej :twisted: :twisted: :twisted:
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: asiok »

Firenski pisze:I znowu se będę pisał post pod postem... Bo nikomu nie chce się nic napisać abo tylko skomentować... Heh, co za człowieki... :twisted:
(...)

Inni czytają ale nie wypowiadają ;)

A jak już się w Wasz wątek wcinam - Wy jesteście prawie same eurosuchary więc się na grach znacie.
Dodatek "Port i Gospoda", w który niedawno graliście - warty on kupna? Same Pokolenia czasem grywam ale zaczęły być nudnawe...
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Asioku drogi, serce me rośnie czytając Twój komentarz. Dziękuję pięknie za te kilka słów, bo te wodzisławioki to jakieś nie czytate i nie pisate som ;)

Ja się na grach nie znam, ale tym bardziej spieszę czym prędzej z poradą. O ile dobrze pamiętam to są dwa osobne dodatki, chyba, że ostatnio coś zmieniło się w kanałach dystrybucyjnych ;)

I tak, jeśli chodzi o te dodatki to... bardzo podobał mi się Port, który całkowicie zastępuje akcję podróży z podstawki i jest dużo, dużo ciekawszy i bardziej różnorodny niż podróże z podstawowej wersji. Pojawił się tylko zarzut, że bez korzystania z portu nie ma szansy na zwycięstwo. Nie mam pojęcia czy to prawda, bo za mało grałem, ale wydaje się być to wielce prawdopodobne. Co do Gospody to mam mieszane odczucia. Niby fajna, wprowadza dużo kart punktujących na koniec gry i pomagających w trakcie partii, ale niektóre karty wydają się być bardzo słabe, a niektóre zbyt mocne. Tylko, że tutaj też za mało grałem, by wypowiadać się ostatecznie.

Podsumowując, Port bardzo polecam, a Gospodę radziłbym sprawdzić „u kolegi”. Tam pojawia się w grze browarrrr... ;)

A może jeszcze Alek się wypowie – to chyba jego ulubiona gra :) A może inni wypowiedzą się też? :mrgreen:
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 327 times
Been thanked: 76 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: asiok »

Firenski pisze: (...)
I tak, jeśli chodzi o te dodatki to... bardzo podobał mi się Port, który całkowicie zastępuje akcję podróży z podstawki i jest dużo, dużo ciekawszy i bardziej różnorodny niż podróże z podstawowej wersji. Pojawił się tylko zarzut, że bez korzystania z portu nie ma szansy na zwycięstwo. Nie mam pojęcia czy to prawda, bo za mało grałem, ale wydaje się być to wielce prawdopodobne. Co do Gospody to mam mieszane odczucia. Niby fajna, wprowadza dużo kart punktujących na koniec gry i pomagających w trakcie partii, ale niektóre karty wydają się być bardzo słabe, a niektóre zbyt mocne. Tylko, że tutaj też za mało grałem, by wypowiadać się ostatecznie.

Podsumowując, Port bardzo polecam, a Gospodę radziłbym sprawdzić „u kolegi”. Tam pojawia się w grze browarrrr... ;)

A może jeszcze Alek się wypowie – to chyba jego ulubiona gra :) A może inni wypowiedzą się też? :mrgreen:

Mój portfel zdecydowanie nie chciał tego czytać... Cała nadzieja w Alku że go "zjedzie"....
Alku! Nie bądź taki! Napisz że do niczego i w ogóle! Możesz używać dowolnych wyrazów!
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Ja właściwie zgadzam się z Andrzejem w kwestii Pokoleń i dodatków. Grałem w podstawkę i była ok z pierwszym dodatkiem mi mniej podchodziła a z dwoma jest lepiej. Tylko pytanie czy wolałbym ją z dodatkami czy bez hmm.
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Hejooo!!!

Może usłyszą ;) Adam prosił, żebym napisał, że będzie składał zamówienie. Jakby ktoś coś chciał, to pisać do niego bezpośrednio maila albo SMSa :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Słyszę ee widzę czytam dotarło :)
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Jutro do naszego klubu nadejdzie MARTWA ZIMA. [przygotowałem się ]
Tak wiele gier a tak mało czasu
ODPOWIEDZ