Zombicide: Black Plague (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2389
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1295 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: vinnichi »

Różnica wieku :-)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Hipke »

BartP pisze:Jednego odcinka Xeny nie zdzierżyłem. Nawet ówcześnie prezentowało to niski serialowy poziom.
+1 :-)
Zamawiacie z tym Wolsburg? Na KS widać, ze zdecydowana większość bierze wszystko...

A ten caly early bird, to jak walka o karpia w Lidlu [emoji48]
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: lynwith »

Heh... To mój pierwszy KS i stąd może nieco głupie pytanie acz czy da się już teraz, ewentualnie w jaki sposób ustawić chęć kupienia dwóch egzemplarzy za 150$ ? No i czy w przypadku takiego zbiorczego kupna kwota dostawy pozostaje jak za jedną grę czy biorąc pod uwagę wagę zwiększa się znacznie albo jest mimo wszystko rozbijana na dwie ?
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Banan2 »

lynwith pisze:Heh... To mój pierwszy KS i stąd może nieco głupie pytanie acz czy da się już teraz, ewentualnie w jaki sposób ustawić chęć kupienia dwóch egzemplarzy za 150$ ? No i czy w przypadku takiego zbiorczego kupna kwota dostawy pozostaje jak za jedną grę czy biorąc pod uwagę wagę zwiększa się znacznie albo jest mimo wszystko rozbijana na dwie ?
I ja się dorzucę z pytaniem. Gdzie się kupuje/dodaje te dodatkowe rzeczy? Gdzie jest jakieś "dodaj do koszyka"? :wink:
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Wallenstein »

Nie ma opcji dodaj do koszyka.
W Pledge Menagerze (na koniec kampanii) wybierasz, które rzeczy bierzesz i to porównywane jest z kwotą, za którą backerowałeś.
Jeżlei ta kwota jest mniejsza to dopłacasz jeżeli większa to dorzuć coś jeszcze.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
lynwith
Posty: 242
Rejestracja: 27 sty 2015, 22:27
Lokalizacja: Katowice

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: lynwith »

Wielkie dzięki za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Wassago »

Mam wstępnie zestaw za 140$, ale po zastanowieniu na spokojnie, myślę że nie warto. Dlaczego?
Dodatek bardzo mało dodaje, same psy, które są takie same i tylko jeden wilkołak, a jak ktoś ma psy zombie (które lepiej wyglądają i są w kilku wersjach) to nie potrzebuje tych z dodatku bo i tak ma jednego wilkołaka gratis. bohaterowie nie pozwalają, zresztą i tak ich będzie multum gratis oraz są tylko 2 kafle. Dodatek kosztuje 50$, czyli jakieś 200, a nawet mniej będzie u nas po premierze (tak jak to wygląda aktualnie z dodatkiem do sezonu 3). Owszem dostajemy 1 bohatera więcej, ale czy ba pewno warto wydawać 200 zł na dodatek który mało co wprowadza?
W tej kampanii nie ma zestawów za 90$, co według mnie wynika pewnie z mniejszego zainteresowania dodatkami i chcą "zmusić" do pakietu z dodatkiem :)

Co do wysyłki, wszystko zależy ile dodatkowych rzeczy dadzą. 3 zestawy sezonu 3 kosztowały 60$ (było w dwóch paczkach), a wysyłka 2 zestawów kosztowała 40$. Czyli pewnie trzeba liczyć 20$ na zestaw i to niezależnie czy z dodatkiem, czy bez.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Wallenstein »

Trochę w tym racji.
Ale z drugiej strony są jeszcze dodatkowe karty, scenariusze, kampania.

Z bohaterami to faktycznie już przesadzili - w komplecie jest aż 36 + 8 w optional. Zaraz będzie ich więcej niż zombie. :D
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Wassago »

Wallenstein pisze:Trochę w tym racji.
Ale z drugiej strony są jeszcze dodatkowe karty, scenariusze, kampania.
2 double-sided game tiles 22 zombie wolf miniatures 4 survivor miniatures and ID cards 4 plastic dashboards and color bases 32 plastic trackers30 cards1 Rulebook

Czyli całe 30 kart, z czego kilka spawnu.
Dodatkowych dashboardów nie potrzeba bo i tak mamy ich na start 6+2. Lepiej ograć podstawkę i potem ewentualnie kupić dodatek, "stratni" będziemy jedynie o jednego bohatera.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: pan_satyros »

Wassago pisze:
Wallenstein pisze:Trochę w tym racji.
Ale z drugiej strony są jeszcze dodatkowe karty, scenariusze, kampania.
2 double-sided game tiles 22 zombie wolf miniatures 4 survivor miniatures and ID cards 4 plastic dashboards and color bases 32 plastic trackers30 cards1 Rulebook

Czyli całe 30 kart, z czego kilka spawnu.
Dodatkowych dashboardów nie potrzeba bo i tak mamy ich na start 6+2. Lepiej ograć podstawkę i potem ewentualnie kupić dodatek, "stratni" będziemy jedynie o jednego bohatera.
święte słowa ;) mimo chorobliwej dodatkomanii, ten sobie odpuszczę.
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: magneticzero »

Zdecydowanie nie opłaca się brać dodatku ( Nie wiem jak MRSP może byc 60 $ ) dużo mniej figurek i kart czy map w porównaniu do innych dużych dodatków.

Jednak załapałem się na early birda wiec dodatek kupię ;)
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: ghostartur »

Ja także dodatek odpuszczam, ale ze względu na figurki. Mogli zrobić tyyyle fajnych rzeczy, a dali nam po prostu 22 "pieski". Jednym słowem tragedia :roll: .
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 610
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Ja się jeszcze zastanawiam, określę się na koniec kampanii gdzie zobaczę wszystkie optional buy i przekalkuluję. Bohaterów jest multum nie wiem po jaką cholerę w sumie.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Pierzasty »

Gab pisze:Ja się jeszcze zastanawiam, określę się na koniec kampanii gdzie zobaczę wszystkie optional buy i przekalkuluję. Bohaterów jest multum nie wiem po jaką cholerę w sumie.
Jakbyś brał ten dodatek z Thrudem, to chcę do malowania :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 610
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Pierzasty pisze:
Gab pisze:Ja się jeszcze zastanawiam, określę się na koniec kampanii gdzie zobaczę wszystkie optional buy i przekalkuluję. Bohaterów jest multum nie wiem po jaką cholerę w sumie.
Jakbyś brał ten dodatek z Thrudem, to chcę do malowania :mrgreen:
Czekam do końca kampanii, na razie nie wiadomo co się będzie opłacało a co nie. Mam swój budżet w którym zamierzam się zmieścić bo przy Zombicide S3 zaszalałem i kupiłem wszystko :) I teraz to wszystko stoi, zwłaszcza bohaterowie, których jest multum :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

No właśnie, bohaterów jużjest 38, chyba nie ma sensu dokupować następnych. Tak samo kafelki, to są jednak te same co w podstawce. JUa akurat biore z dodatkiem ale na razie nie mam parcia na addony :) Chciałbym żeby jakieś stertch goale powiększały dodatek :/
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 610
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

No ja właśnie nad kaflami myślę, ale już raz się przejechałem kupując dodatkowe kafle do Z1 nastawiałem się na scenariusze w sieci tymczasem większość z dostępnych scenariuszy jest na podstawowe kafle dodawane wraz z pudłem. Cóż mi brakuje szczerze właśnie jakiegoś dodatku z większą ilością kafli np. z pomieszczeniami zamku lub typowa opuszczona wieś z płotkami, martwymi świniakami, łanami zboża i strachami na wróble :)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

No to widzisz, utwierdziłeś mnie w przekonaniu że kafli jednak nie biore ;)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 610
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

AkitaInu pisze:No właśnie, bohaterów jużjest 38, chyba nie ma sensu dokupować następnych. Tak samo kafelki, to są jednak te same co w podstawce. JUa akurat biore z dodatkiem ale na razie nie mam parcia na addony :) Chciałbym żeby jakieś stertch goale powiększały dodatek :/
Kafle zawsze możesz dokupić lepiej skupić się na rzeczach,które później nie będą dostępne.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 610
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

A tak swoją drogą mocno zwiększyli progi, bo za szybko wszystko byśmy odblokowali :) Nic zbliża się weekend licze na 3-4 odblokowane progi.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: AkitaInu »

Dokładnie, zwiększyli. No ale jak dobijemy do 2mln to dodadzą pewnie jakiś dodatek zombie za free i znów ruszy ;)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 610
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 98 times
Been thanked: 83 times

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Gab »

Za free albo płatne boxy :) Mogliby iść na całość i np dać box karłów zombie albo klaunów :) A tak serio to obserwuję że chyba wszystkim już sie bohaterowie przejedli i dlatego wolniej idzie :)
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Iesthir »

Ja tam bohaterów nigdy nie mam dość ;-)

Tyle, że tym razem jakoś tak słabo mi podchodzą. Nawiązania oprócz Xeny jakoś mnie ni ziębią ni chłodzą. Wolałbym, gdyby rzucili trochę klasyki (np. Robin Hood), gier komputerowych (np. Minsc, Assasins Creed) lub przeróbek czasoprzestrzennych (np. Mass Effect w średniowieczu). Filmy jakoś mi nie podchodzą, zwłaszcza, że jakieś (dla mnie) słabe wybrali.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Wallenstein »

Dla mnei najgorze jest to, że dodają właśnie tylko bohaterów.
Już jest 37-38, a oni tak naprawdę nie wnoszą nic nowego.

Lepiej by było dodać kilku nowych zombie lub innych stworów, nowe kafle (słusznie wspomniana wioska czy zamek, może lochy) ciekawe mechaniki, a tu po najmniejszej lini oporu.

A najgorsze, że tłuszcza chce więcej bohaterów... Czy oni naprawdę grają w gry zajebiście dużo osobowe?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Zombicide: Black Plague

Post autor: Iesthir »

Wallenstein pisze:Dla mnei najgorze jest to, że dodają właśnie tylko bohaterów.
Już jest 37-38, a oni tak naprawdę nie wnoszą nic nowego.

Lepiej by było dodać kilku nowych zombie lub innych stworów, nowe kafle (słusznie wspomniana wioska czy zamek, może lochy) ciekawe mechaniki, a tu po najmniejszej lini oporu.

A najgorsze, że tłuszcza chce więcej bohaterów... Czy oni naprawdę grają w gry zajebiście dużo osobowe?
Tłuszcza (w tym ja ;-)) chce więcej bohaterów z bardzo prostego powodu. Każdy ma swoich wymarzonych bohaterów w wersji Zombicide i liczy na to, że w końcu dostanie tego przysłowiowego Robin Hooda, Sheparda, Altaira czy innego Minsca :)

Ale zgadzam się, że dodatkowi przeciwnicy (inni niż w podstawce/dodatku), zombie npc, kafle czy choćby mini dodatki lepiej przysłużą się regrywalności gry niż nowi bohaterowie. Dodanie nowych elementów byłoby banalnie proste (wystarczy wziąć S2/S3 Zombicide i przerobić na BP), tyle że dodanie ich teraz skutkuje tym, że:
1. Wycinają sobie materiał z następnych dodatków/sezonów
2. Dodają de facto najlepsze cele na samym początku kampanii (który to, 4? 5? dzień)

Dlatego wydaje mi się, że w związku z mega sukcesem kampanii przeorganizowali cele i wrzucili wszystkich bohaterów na początek, tak żeby pod koniec wrzucić np. dodatki, smoki zombie, wampiry czy inne szkielety i w ten sposób napędzić końcówkę kampanii.
ODPOWIEDZ