Spiel Essen Essen 2015

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
fantazyn
Posty: 311
Rejestracja: 05 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: nad - Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Spiel Essen Essen 2015

Post autor: fantazyn »

Hej,

chcialbym w tym roku po raz pierwszy pojechac do Essen na targi gier.
Chcialbym zabrac jeszcze zone i dzieciaka (bedzie mial prawie 3 lata wtedy).

Mozecie opisac wrazenia, podac ceny, jakies sugestie/wskazowki?

Pozdrawiam i z gory dziekuje.
Awatar użytkownika
fantazyn
Posty: 311
Rejestracja: 05 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: nad - Warszawa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Spiel Essen Essen 2015

Post autor: fantazyn »

Wielkie dzieki za tresciwa odpowiedz! : )
Blizej terminu sprawdze jeszcze czy bedzie cos dla mojego syna ; )

Prawdopodobnie przyjade pociagiem, no chyba, ze znajde tanszy hotel gdzies w okolicach (Kolonia?).

Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje!
Awatar użytkownika
Naro
Posty: 197
Rejestracja: 22 paź 2012, 15:42
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Spiel Essen Essen 2015

Post autor: Naro »

Cześć.

Też chcę jechać na targi a raczej lecieć, ale noclegi zaczynają się od 50 Euro za noc.
Ktoś zna jakiś sposób na tańszy nocleg i co warto wiedzieć/zabrać z sobą/załatwić przed wyjazdem?
Pozdrawiam
NoWyGra - Klub Gier Planszowych
Sprzedam
"Golda i złota"
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Spiel Essen Essen 2015

Post autor: Piehoo »

Naro pisze:Cześć.

Też chcę jechać na targi a raczej lecieć, ale noclegi zaczynają się od 50 Euro za noc.
Ktoś zna jakiś sposób na tańszy nocleg i co warto wiedzieć/zabrać z sobą/załatwić przed wyjazdem?
Jakie jest najlepsze połączenie? Lecieć do Kolonii + pociąg?
Niby Essen ma lotnisko, ale co tam lata z Polski... :)
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Spiel Essen Essen 2015

Post autor: Nataniel »

Najbliższe sensowne lotnisko to chyba jednak Dortmund (tak lataliśmy z Gdańska).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Naro
Posty: 197
Rejestracja: 22 paź 2012, 15:42
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Spiel Essen Essen 2015

Post autor: Naro »

Nataniel pisze:Najbliższe sensowne lotnisko to chyba jednak Dortmund (tak lataliśmy z Gdańska).
Też chcę tak zrobić tylko co z noclegiem?
Pozdrawiam
NoWyGra - Klub Gier Planszowych
Sprzedam
"Golda i złota"
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Spiel Essen Essen 2015

Post autor: Nataniel »

Naro pisze:
Nataniel pisze:Najbliższe sensowne lotnisko to chyba jednak Dortmund (tak lataliśmy z Gdańska).
Też chcę tak zrobić tylko co z noclegiem?
Z Dortmundu jedziesz pociągiem do Essen, po drodze w całej metropolii jest masa hoteli - my nocowaliśmy kiedyś w Geselkirchen, jakieś 40 min. drogi pociągiem od targów. Bliżej zwykle trudno znaleźć wolne miejsca w hotelach albo są one bardzo drogie.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Hex games
Posty: 27
Rejestracja: 09 maja 2015, 23:01

Re: Spiel Essen Essen 2015

Post autor: Hex games »

Jeśli chcecie pojechać na Essen a nie macie jeszcze transportu to zapraszamy do zabrania się z naszą ekipą :)


https://www.facebook.com/events/120589674942165/
Z miłości do gier planszowych.

Kawiarnie dla wielbicieli planszówek:
Hex Kraków
Hex Wrocław

Nasze wydawnictwo:
Hex Games
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Spiel Essen Essen 2015

Post autor: elprzybyllo »

A czy szanowni koledzy, którzy już na Spiel bywali, mogą naświetlić kwestie wyprzedaży targowych?
W sensie po ile, jaki asortyment, które stoiska. Ogólnie wrażenia i porady :-)
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Spiel Essen Essen 2015

Post autor: elprzybyllo »

:wink:

Wielkie dzięki za cenne informacje!
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 311 times
Been thanked: 526 times

Re: Spiel Essen Essen 2015

Post autor: kaszkiet »

Bardzo dużo ciekawych informacji, dzięki!

A jak podchodzić do zakupów u wydawnictw?
Hity jak najszybciej pierwszego dnia, bo się kończą, czy jednak na Essen przywożą sensowną liczbę kopii?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Spiel Essen Essen 2015

Post autor: rattkin »

kaszkiet pisze:Bardzo dużo ciekawych informacji, dzięki!

A jak podchodzić do zakupów u wydawnictw?
Hity jak najszybciej pierwszego dnia, bo się kończą, czy jednak na Essen przywożą sensowną liczbę kopii?
Wg mnie - pierwsza godzina/dwie pierwszego dnia konwentu, jeśli chodzi o hity albo potencjalne hity. Niektórzy wydawcy mają szczątkowe ilości kopii, które lecą na Essen samolotem. Niektórzy mają więcej, ale za mało, żeby zostało do drugiego dnia. Szczególnie szybko trzeba patrzeć do Z-Mana.

W przypadku bardzo niewielu wydawców (głownie Asmodee), jakieś większe tytuły mogą być przywiezione w naprawde dużej ilości kopii, wtedy starczy do końca targów.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Spiel Essen Essen 2015

Post autor: KubaP »

rattkin pisze:
kaszkiet pisze:Bardzo dużo ciekawych informacji, dzięki!

A jak podchodzić do zakupów u wydawnictw?
Hity jak najszybciej pierwszego dnia, bo się kończą, czy jednak na Essen przywożą sensowną liczbę kopii?
Wg mnie - pierwsza godzina/dwie pierwszego dnia konwentu, jeśli chodzi o hity albo potencjalne hity. Niektórzy wydawcy mają szczątkowe ilości kopii, które lecą na Essen samolotem. Niektórzy mają więcej, ale za mało, żeby zostało do drugiego dnia. Szczególnie szybko trzeba patrzeć do Z-Mana.

W przypadku bardzo niewielu wydawców (głownie Asmodee), jakieś większe tytuły mogą być przywiezione w naprawde dużej ilości kopii, wtedy starczy do końca targów.
Również Japan Brand wyprzedaje się właściwie przed samym rozpoczęciem targów.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Spiel Essen Essen 2015

Post autor: kwiatosz »

Ja Colt Express kupiłem w niedzielę po południu ostatnio. Zdarza się też tak, że wydawnictwo mówi, że danej gry nie ma/nie przywiozło, ale w sklepach na targach da się ją wyrwać (Pints of Blood tak kupiłem, choć do dzisiaj nie wiem po co). Jak wiesz, że chcesz coś kupić to jeżeli to hit to nie ma co czekać. Jeżeli to jakiś skandaliczny crap, to powinien tanieć z dnia na dzień. Ale nie wiem na ile to prawda, bo ja nic takiego nie upolowałem. Dobrze jest znaleźć sklep z sensownym asortymentem i w kilka osób się na zakupy dogadać, a później targować ze względu na liczbę gier - ja kupując 6 pudełek bodajże zapłaciłem 85 zamiast 119 euro.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Spiel Essen Essen 2015

Post autor: rastula »

rattkin pisze:
kaszkiet pisze:Bardzo dużo ciekawych informacji, dzięki!

A jak podchodzić do zakupów u wydawnictw?
Hity jak najszybciej pierwszego dnia, bo się kończą, czy jednak na Essen przywożą sensowną liczbę kopii?
Wg mnie - pierwsza godzina/dwie pierwszego dnia konwentu, jeśli chodzi o hity albo potencjalne hity. Niektórzy wydawcy mają szczątkowe ilości kopii, które lecą na Essen samolotem. Niektórzy mają więcej, ale za mało, żeby zostało do drugiego dnia. Szczególnie szybko trzeba patrzeć do Z-Mana.

W przypadku bardzo niewielu wydawców (głownie Asmodee), jakieś większe tytuły mogą być przywiezione w naprawde dużej ilości kopii, wtedy starczy do końca targów.

obserwując doniesienia z imprez to "wyprzedaż w ciągu godziny/ dnia" wszystkich egzemplarzy staje się stałym elementem marketingowym wydawców

na bgg widać, że nawet lokalni ( niemieccy) wystawcy przygotowują np po 200 pudełek z grami ( co w przypadku potencjalnych przebojów na największej imprezie w Europie można uznać za świadome ograniczanie podaży)


zresztą : te gry są potem i tak tańsze w polskich sklepach niż na targach...nie wspominając o kosztach wyjazdu

na pewno takie targi to fun ( jak ktoś lubi tłumy) - ale okazja do zakupów - niekoniecznie
Awatar użytkownika
jacus666
Posty: 262
Rejestracja: 07 lip 2015, 17:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Spiel Essen Essen 2015

Post autor: jacus666 »

Korzystając z okazji chce zapytać czy jakaś grupa jedzie na tegoroczne targi Essen z Gdańska?
Podzielę się rabatem: Planszostrefa.pl -11%
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 311 times
Been thanked: 526 times

Re: Spiel Essen Essen 2015

Post autor: kaszkiet »

rastula pisze: obserwując doniesienia z imprez to "wyprzedaż w ciągu godziny/ dnia" wszystkich egzemplarzy staje się stałym elementem marketingowym wydawców

na bgg widać, że nawet lokalni ( niemieccy) wystawcy przygotowują np po 200 pudełek z grami ( co w przypadku potencjalnych przebojów na największej imprezie w Europie można uznać za świadome ograniczanie podaży)


zresztą : te gry są potem i tak tańsze w polskich sklepach niż na targach...nie wspominając o kosztach wyjazdu

na pewno takie targi to fun ( jak ktoś lubi tłumy) - ale okazja do zakupów - niekoniecznie

Oczywiście, nie liczę na to, że obłowię się na tanich zakupach, ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie, żebym wrócił z Essen bez kilku pudeł.
No i bywają gry sprowadzane do Polski w zaledwie kilku egzemplarzach, a później nie tak łatwo je dostać.

To jeszcze jedno pytanie logistyczne - co można zrobić z zakupionymi grami podczas targów? Da się je gdzieś zrzucić, czy trzeba się później pół dnia przeciskać między ludźmi z wypełnioną siatą z Ikei?
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Spiel Essen Essen 2015

Post autor: Moniczka.s »

MisterC pisze: Niektórzy specjalnie czekają do niedzielnego popołudnia, żeby wymęczyć od wydawcy kolejny upust (nie potwierdzone), ale ja zawsze zmywałem się wcześniej, bo na poniedziałek do pracy. No, a niedzielne dopołudnie to brak chodliwych tytułów i ciągle wysokie ceny na resztki.
Potwierdzam, to działa. Wydawcy chcą się pozbyć pudełek i w niedzielę można targować się o dodatkowe zniżki. Nie są one może wielkie, ale zawsze miło kupić grę z upustem 10%.
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Spiel Essen Essen 2015

Post autor: kwiatosz »

W sumie wiem gdzie były zniżki - w amerykańskich wydawnictwach, bo oni nie wiozą nic z powrotem - jak przechodziłem obok AEG to wielki, czarny pan wyrwał mi 20 euro z ręki, ale za to pozwolił wybrać gry za 30. Nie było ich tam zbyt wiele, ale coś tam przytuliłem.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Spiel Essen Essen 2015

Post autor: elprzybyllo »

Zaraz sobie pozbieram te wszystkie informacje do kupy i będę miał poradniczek essenowca :-)

A jak jest z wifi?
I jeszcze o zakupach - rozumiem, że można sobie z hali wyskoczyć do samochodu bez problemu z ponownym wejściem?

A skoro o parkingu mowa, to słyszałem, że jest po 5 euro za dzień. Prawda to?
A miejsc parkingowych wiela jest?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Spiel Essen Essen 2015

Post autor: kwiatosz »

Z wifi jest tak, że kup sobie starter internetowy do przenośnego modemu. W Niemczech to nie takie proste jak w Pl, bo chcą dane z dowodu do aktywacji (przynajmniej tak było jakiś czas temu), albo znajdź tani roaming internetowy u polskiego operatora.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Spiel Essen Essen 2015

Post autor: elprzybyllo »

O super! W sumie niedaleko, więc okej.
Torbę z sieciowego szwedzkiego sklepu meblowego koniecznie trzeba wziąć.

W playu można wykupić pakiet danych w raomingu, np. 100MB za 29 zł. Na awaryjne sprawdzenie powinno wystarczyć.
Awatar użytkownika
for2players
Posty: 857
Rejestracja: 06 sie 2013, 17:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 22 times
Kontakt:

Re: Spiel Essen Essen 2015

Post autor: for2players »

MisterC pisze:Wjazd na parking targów 5€ dziennie.
Kontynuując temat parkingu - rozumiem, że na koniec dnia trzeba wyjechać swoim złomem z parkingu i nie można go tam zostawić na noc? :-)
Znajdź nas na: NASZA STRONA, FACEBOOK
margielm
Posty: 102
Rejestracja: 16 wrz 2013, 18:17

Re: Spiel Essen Essen 2015

Post autor: margielm »

Mobilny internet w Niemczech jest dużo droższy niż w Polsce. Zdecydowanie polecam wykupić europejski pakiet u polskiego operatora.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Spiel Essen Essen 2015

Post autor: WRS »

Takie coś
http://essengeek.pcs-box.ch/

wpadło mi dziś w oko.

Jeśli ktoś się wybiera, to warto przejrzeć listę, dokonać oceny (koniecznie zapisać :) ) i potem można drukować listy, stoiska, mapy...
(w miarę jak się nowe informacje pojawiają)
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
ODPOWIEDZ