Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: mckil »

Drodzy forumowicze,
czy ktoś byłby tak miły i przesłał mi skan skorupek z cenami ( i z rybami z drugiej strony) z gry Hawaii? Niestety moja córka zostawiła worek ze skorupkami na podłodze po ostatniej jej "grze" i piesek mi "troszku" je pouszkadzał a HiG powiedziało że mają mnie w ...eee... znaczy nie mogą mi pomóc.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Yavi »

Drmaryjane84 pisze:Dobry temat, choć wkurzający... Moim wymienionym tu przykładem będzie The Sims 4, która wykazuje ewidentne braki i niedociągnięcia. Przede wszystkim mała liczba dostępnych karier oraz brak losowych reakcji pomiędzy bohaterami niezależnymi. Najbardziej wkurzające jednak jest usunięcie elementów, nieodzownie związanych z charakterem tej gry! Trzeba się przerzucić na inne pozycje...
Zawsze można przerzucić się na pozycje planszowe, których dotyczy to forum ;)

Jakiś czas temu kupiliśmy Star Realms, w pudełku nie było braków, ale jedna z kart miała na rewersie niewielkie znamię.
Wydawnictwo kazało po mailu kontaktować się ze sklepem, Rebel skontaktował się z wydawnictwem, bo nie miał karty na wymianę, a wydawnictwo w końcu odezwało się do mnie z pytaniem o adres.
Na razie czekam na przesyłkę (lub jej brak) :)
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Sekator »

Przesylka z FFG wlasnie dotarla, w nieco wiecej niz tydzień. Zamiast brakujacych fungoidow dostalem... caly kompletny zestaw figurek do Nexus Ops :D. W razie gdyby ktos mial braki to chętnie pomoge.
Dyso
Posty: 202
Rejestracja: 15 lut 2014, 21:21
Lokalizacja: Oława / Drzemlikowice
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Dyso »

Serdeczne podziękowania dla sklepu 3trolle za podesłanie brakującej karty do gry Belfort.
Stowarzyszenie Planszoaktywni- Tak działamy z grami planszowymi w Oławie.
---
Profil osobisty na BGG
Awatar użytkownika
b3r53rk3r
Posty: 143
Rejestracja: 12 sie 2014, 00:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: b3r53rk3r »

Podziękowania dla Matagot za podesłanie nowszych lepszych czapeczek do "Giants" - nawet dostałem z nimi mini dodatek :)

Panowie z Rebel wywiązali się z obietnicy poprawienia kart postaci do "Pokoju 25" i bardzo szybko mi je wysłali :) Ale to w sumie żadna nowość :)
Zawsze wybieram czerwone.
Moja skromna kolekcja
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 202 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Losiek »

To się już staje nuuuuuudne ;) Podziękowania dla Rebela za wymianę kilku źle wyciętych kart w "Porach roku". Po otrzymaniu dobrych kart okazało się, że jedna z nich została prawdopodobnie uszkodzona podczas wkładania do woreczka strunowego - uszkodzenie niewielkie na awersie jednak nieco szpecące. Bez problemów otrzymałem nową karę.

I jeszcze jedno - wcześniej zapomniałem :oops: Serdecznie dziękuję Irkowi z Board&Dice za dosłanie żetonu do "Dice Brewing".
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4056
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: AkitaInu »

A z mojej strony podziękowania dla ZMANA, dosłali mi z Kanady zgubiony znacznik idei do Clash Of Cultures :)
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: romeck »

Buziaki dla Rebela za nowe znaczniki postaci do Pokoju-25 dla trybu podejrzliwości (4x więzień, 2x strażnik). Moje były źle wycięte / niedocięte, a przez to były znaczone i za bardzo nie nadawały się do gry.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
aaxxee
Posty: 233
Rejestracja: 08 wrz 2014, 17:14
Lokalizacja: Ciechocinek
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: aaxxee »

+1 dla Galakty za dosłanie brakujących kart postaci w Descent.
Awatar użytkownika
zeca
Posty: 5
Rejestracja: 28 kwie 2013, 23:31

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: zeca »

+1 dla Galakty za przysłanie brakujących żetonów do Rundbonda i dla Queen Games za dosłanie brakujących postaci do Escape: The Curse of the Temple.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Yavi »

Muszę pochwalić White Wizard Games.Mimo kilku negatywnych komentarzy, które znalazłem na BGG na temat ich działu wsparcia bez większych problemów podesłali mi nową kartę.
Przy okazji też brawa dla Rebela za szybką reakcję w tej sprawie :)
Awatar użytkownika
dawciu
Posty: 242
Rejestracja: 24 kwie 2012, 22:07
Has thanked: 16 times
Been thanked: 37 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: dawciu »

Czy ktoś sie orientuje czy istnieje jakis sposób żeby dostac lub kupic drewniane żetony czołgów do gry Imperial 2030? Posiadam pierwszego imperiala z upgrade kitem, który nie zawierał niestety banknotów i czołgów z 2030, a chciałbym je dokupić
Awatar użytkownika
mckil
Posty: 598
Rejestracja: 13 cze 2008, 18:44
Lokalizacja: Ostrołęka
Has thanked: 49 times
Been thanked: 57 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: mckil »

mckil pisze:Drodzy forumowicze,
czy ktoś byłby tak miły i przesłał mi skan skorupek z cenami ( i z rybami z drugiej strony) z gry Hawaii? Niestety moja córka zostawiła worek ze skorupkami na podłodze po ostatniej jej "grze" i piesek mi "troszku" je pouszkadzał a HiG powiedziało że mają mnie w ...eee... znaczy nie mogą mi pomóc.
Podbijam. Może ktokolwiek pomóc?
Awatar użytkownika
morris
Posty: 605
Rejestracja: 21 lis 2010, 10:52
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 5 times
Been thanked: 145 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: morris »

mckil pisze:
mckil pisze:Drodzy forumowicze,
czy ktoś byłby tak miły i przesłał mi skan skorupek z cenami ( i z rybami z drugiej strony) z gry Hawaii? Niestety moja córka zostawiła worek ze skorupkami na podłodze po ostatniej jej "grze" i piesek mi "troszku" je pouszkadzał a HiG powiedziało że mają mnie w ...eee... znaczy nie mogą mi pomóc.
Podbijam. Może ktokolwiek pomóc?
Nie wiem o jakie elementy może Ci chodzić (nie znam tej gry), ale na BGG są jakieś skany elementów gry (https://boardgamegeek.com/images/boardg ... 217/hawaii) - sprawdzałeś tam?
M.O.R.R.I.S.: Mechanical Obedient Replicant Responsible for Infiltration and Sabotage
m_knox @ BGG
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: grabash4u »

Chciałem pochwalić pana Michała Szczepkowskiego - reklamacje Rebel.

Ostatnio otrzymałem bonusowego zwierzaka do gry Pupile Podziemi ale nie mogłem go poprawnie zmontować. W podstawce i dodatku Dark Alleys były łączniki do wszystkich zwierząt z tych pudełek i tylko 2 zapasowe. Jako, że brakowało mi takiego łącznika zwróciłem się z prośbą do działu reklamacji w Rebelu i po krótkiej i miłej korespondencji w swojej skrzynce na listy znalazłem ekstra 3 elementy. Super sprawa, żadnego targowania się, czy też dodatkowych warunków realizacji przesyłki. Wzorcowo! DZIĘKUJĘ.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 576
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 457 times
Been thanked: 307 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: vikingowa »

Ja bardzo dziękuję wydawnictwu Lacerta za szybką odpowiedź na maila (15min) i za dosłanie w 3 dni brakujących żetonów umiejętności do gry Mage Knight:-)
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Szaweł »

Nie braki ale... Zakupiłem na forum Magnatów. Okazało się, że pudełko było fabrycznie rozerwane, a po kilku dniach kolega zalał mi instrukcję. Nie dość, że mam nowe pudełko to i instrukcja jest "brand new". Brawo Phalanx! Profesjonalizm na najwyższym poziomie! Dziękuję.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
czupakabra
Posty: 23
Rejestracja: 21 mar 2013, 13:10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: czupakabra »

Duuuuże podziękowania dla TREFLa za poprawione kostki do Steam Parku. Super kontakt i szybka reakcja!
Soveliss
Posty: 1
Rejestracja: 04 cze 2015, 09:34

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Soveliss »

Witam,

mój pierwszy post.

Zakupiłem grę Shogun(PL, zafoliowana, wydawnictwo Rebel). Zakup w sklepie będącym partnerem wydawcy(znany sklep MtG W-wa - świetni fachowcy, nie mogę mieć zastrzeżeń do nich, to w końcu nie ich wina). W środku - wszystko... oprócz planszy głównej(mapa Japonii). Cały umówiony wieczór z przyjaciółmi (studenci, 22-24 lata, wieczór przed wolnym dniem - Święto) poleciał w zapomnienie.
Pakowali chyba 2 stycznia :)

Mam nadzieję, że moja sprawa się rozwiąże w najbliższym czasie.

Pozdrawiam,

Patryk.
kowalica123
Posty: 1
Rejestracja: 05 cze 2015, 12:37

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: kowalica123 »

Powinieneś sprawę oddać jako reklamację do sklepu z którego pochodzi towar. ;)
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Yavi »

kowalica123 pisze:Powinieneś sprawę oddać jako reklamację do sklepu z którego pochodzi towar. ;)
W takich przypadkach lepiej pisać do wydawnictwa. Jest po prostu szybciej ;)
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: sillue »

czy ktoś może pomóc gdzie ścigać Lacertę?

bo z kontakt@lacerta.pl brak odzewu od grudnia... ponowienie na koniec marca...

zadowoliłbym się zwykłym "bujaj się", cisza mnie wpienia...
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 576
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 457 times
Been thanked: 307 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: vikingowa »

sillue pisze:czy ktoś może pomóc gdzie ścigać Lacertę?

bo z kontakt@lacerta.pl brak odzewu od grudnia... ponowienie na koniec marca...

zadowoliłbym się zwykłym "bujaj się", cisza mnie wpienia...
Hmmm dziwne.... Ja nie miałam z Lacertą żadnego problemu. Odpowiedź na maila przyszła błyskawicznie i pare dni później miałam brakujące części. Może spróbuj jeszcze raz się z nimi skontaktować przez ich strone. Tylko bez nerwów i bądź miły to pewnie szybko odpowiedzą:-)
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: sillue »

vikingowa pisze:
sillue pisze:czy ktoś może pomóc gdzie ścigać Lacertę?

bo z kontakt@lacerta.pl brak odzewu od grudnia... ponowienie na koniec marca...

zadowoliłbym się zwykłym "bujaj się", cisza mnie wpienia...
Hmmm dziwne.... Ja nie miałam z Lacertą żadnego problemu. Odpowiedź na maila przyszła błyskawicznie i pare dni później miałam brakujące części. Może spróbuj jeszcze raz się z nimi skontaktować przez ich strone. Tylko bez nerwów i bądź miły to pewnie szybko odpowiedzą:-)
też kiedyś odpowiedzieli od razu i dosłali, potwierdzam, zepsuli się dla mnie od grudnia...

dziękuję wszystkim za odzew, sprawa załatwiona, udało się obejść Lacertę...
Adar
Posty: 242
Rejestracja: 05 sty 2015, 12:03
Lokalizacja: Wałcz

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Adar »

Mam takie pytanie.

Zakupiłem angielską wersję Zombicide: Prison Outbreak. Niestety, jest pewien zgrzyt - czerwone znaczniki celów (czerwono - czerwone) maja inny odcień niż ich dwukolorowe odpowiedniki (czyli np. czerwono - niebieski). Powoduje to oczywiści problem w misjach, gdzie te znaczniki układa się losowo. Od razu widać, które są zwykłymi czerwonymi, a które kryją pod spodem inny kolor. Ma ktoś coś podobnego? Myślicie że coś takiego podlega reklamacji?
ODPOWIEDZ