Cyclades / Cyklady (Bruno Cathala, Ludovic Maublanc)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Matti_C
Posty: 346
Rejestracja: 03 cze 2013, 10:24
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Cyclades

Post autor: Matti_C »

Zamiast ściągać leczysz. Nie umierają. Przeciwnik ewentualnie ściąga poległego a Ty tylko oddajesz 1 monetę, potem ewentualne wycofanie obrońcy , jeśli nie to ewentualne wycofanie atakującego i kolejna runda tej samej walki.
PS: nie ten wątek ;)
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Cyclades

Post autor: michalldz90 »

Chcialem zapytać co sadzicie o takiej modyfikacji w Cykladach z Tytanami, że zamiast 3 karty mitologicznych stworów widoczne jest 4 albo 5 kart z kosztem odpowiednio 5JZ i 6JZ. Druga modyfikacja to wybudowanie 3 metropolii zamiast dwóch przy grze na 3 graczy. Ostatnio odczuwam lekki niedosyt rozgrywka nawet jak wygram partie, bo mam wrazenie że w grze rzadzi więcej przypadku niż przemyślane ruchy. Nie wiem z czego dokładnie to wynika, być może dlatego że gra dla mnie wydaje sie juz powoli zbyt prosta a podczas jednej partii gra nie przedstawia calego wachlarza możliwości np talia nie dochodzi do konca podczas jednej rozgrywki przez co nie pojawiają sie kluczowe potworki.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Cyclades

Post autor: misioooo »

Jak dla mnie potworów nie ma sensu modyfikować - zrobi się za prosto. Pamiętaj, że mocą Zeusa możesz "przewijać" talię mitycznych monstrów, nawet do dna ;P I znaleźć tego stwora, którego potrzebujesz/chcesz.
Na ilość metropolii można zawsze się umówić. Choć osobiście wolałbym zagrać we 3 osoby w wariancie drużynowym 2vs2vs2 i każdy kontroluje dwie nacje (zgodnie z zasadami takiej gry opisanymi w instrukcji). I tam już jest wymóg 3 metropolii (na drużynę). Do tego na planszy robi się znacznie gęściej i ciekawiej, wszyscy bogowie są w akcji.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Cyclades

Post autor: michalldz90 »

Wczoraj tak graliśmy wlasnie i nie wszystkim sie podobalo ;) mnie osobiście taki wariant odpowiada. Wole jak jest bardziej skomplikowanie:D Chyba jest wiecej strategii niż w przypadku gry na 3, a więc i przypadek tak nie denerwował. W grze na 3 Zeus pojawiał sie rzadko a w dodatku jak sie pojawial kazdy sie na niego rzucał i ciężko było go dostać.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Cyclades

Post autor: misioooo »

michalldz90 pisze: W grze na 3 Zeus pojawiał się rzadko a w dodatku jak sie pojawial kazdy sie na niego rzucał i ciężko było go dostać.
Ni i masz piękną okazję na sztuczne podbicie ceny (aby ktoś cię przelicytował) tylko po to, aby wypłukał się z zasobów ;P A ty na spokojnie skorzystasz z czegoś dużo tańszego by w następnej licytacji zaszaleć!

Załóż może nowy temat w "Co kupić?" i podpytaj, opisz dokładnie co wam się podoba, a co nie w Cykladach. Na pewno jakiś kompromis w postaci nieco innej gry się znajdzie.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Cyclades

Post autor: michalldz90 »

Jest Clash Of Cultures ale ta gravz dodatkiem troche kosztuje [emoji14] mysle ze ona by mnie w pełni zaspokoila
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Cyclades

Post autor: Pixa »

Hej!

Czy ktoś byłby tak miły i przesłał mi skan płytki Hadesa? Chciałbym sobie zrobić samoróbkę.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Cyclades

Post autor: kwiatosz »

Jeżeli dla informacji to jest tutaj: https://www.boardgamegeek.com/image/125 ... e=original
Jeżeli do wydruku to nie pomogę, bo nie mam.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Cyclades

Post autor: Pixa »

Chcialbym do wydruku :-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
guucio8
Posty: 37
Rejestracja: 28 kwie 2015, 16:25
Been thanked: 1 time

Re: Cyclades

Post autor: guucio8 »

misioooo pisze:Jak dla mnie potworów nie ma sensu modyfikować - zrobi się za prosto. Pamiętaj, że mocą Zeusa możesz "przewijać" talię mitycznych monstrów, nawet do dna ;P I znaleźć tego stwora, którego potrzebujesz/chcesz.
Mam pytanie co do tego "przewijania" talii potworów za pomocą Zeusa.
Jeśli użyje się tego odrzucania kart potworów i zastępowania ich innymi to można wykonać tę czynność tylko 3 razy pod rząd, ponieważ karta potwora już zastąpiona nie może być ponownie odrzucona i wymieniona na inną. Czy nie jest właśnie tak?
Pytam bo nie jestem pewny...
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 373 times
Been thanked: 94 times

Re: Cyclades

Post autor: farmer »

Nie,
można to robić do oporu, chyba, że:
1. Skończy Ci się kasa,
2. Skończą się potwory (potwory mogą zostać zastąpione kartami bohaterów, których odrzucać nie wolno).

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
guucio8
Posty: 37
Rejestracja: 28 kwie 2015, 16:25
Been thanked: 1 time

Re: Cyclades

Post autor: guucio8 »

Dzięki :)
Narazie jeszcze nie mam dodatku hades więc nie wiem jeszcze o co chodzi z tymi bohaterami
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Cyclades

Post autor: xilk »

guucio8 pisze:Dzięki :)
Narazie jeszcze nie mam dodatku hades więc nie wiem jeszcze o co chodzi z tymi bohaterami
Jeśli dobrze pamiętam (nie grałem w Cyklady przez ostatni kwartał), to do talii mitycznych stworów dodaje się karty bohaterów, a kart bohaterów nie można odrzucać z toru przy użyciu zdolności, o którą pytałeś.
guucio8
Posty: 37
Rejestracja: 28 kwie 2015, 16:25
Been thanked: 1 time

Re: Cyclades

Post autor: guucio8 »

Ok wszystko rozumiem. Ci bohaterowie to bardzo fajne urozmaicenie gry. Zresztą wkrótce sam się o tym przekonam.
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 145 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Cyclades

Post autor: Munchhausen »

Niebawem organizuję partyjkę, ale podstawka wydawała się nam za długa, więc tym razem wypróbujemy Tytanów. Mam w kolekcji również Hadesa - ktoś próbował połączyć oba dodatki? Warto użyć jakichś modułów z Hadesa? Osobiście myślę tylko o bohaterach i ewentualnie Hadesie.
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Cyclades

Post autor: michalldz90 »

Wszystko pasuje i jest ciekawie także nie rezygnuj z przedmiotów i Hadesa ;)
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 145 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Cyclades

Post autor: Munchhausen »

Nie chciałbym przytłaczać ludzi nadmiarem zasad i przedłużać czasu gry, więc przedmioty tak średnio do mnie przemawiają :)
Awatar użytkownika
michalldz90
Posty: 572
Rejestracja: 07 wrz 2014, 20:47
Has thanked: 28 times
Been thanked: 60 times

Re: Cyclades

Post autor: michalldz90 »

Ale ich dzialanie nie jest skomplikowane. Nawet po infografikach mozna sie domyśleć co robią, a jak nie to jeden szybki rzut okiem w instrukcje i po sprawie. Fajnie mieć dzięki temu asa w rękawie, tym bardziej jak kupisz sobie przemiot w ukryciu przed innymi dzięki Dionizosowi ;)
Adalbertus123
Posty: 137
Rejestracja: 01 maja 2014, 11:02
Has thanked: 1 time

Re: Cyclades

Post autor: Adalbertus123 »

Jak grałem z braćmi, to stwierdziliśmy, że artefakty chrzanią balans, więc im akurat podziękowaliśmy.
Gry, które mogę wziąć ze sobą:
http://boardgamegeek.com/collection/user/Adalbertus123
szachy, scrabble
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Cyclades

Post autor: Chaaber »

Wiadomo coś o jakimś dodruku Cyklad, bo kojarzyło mi się że coś czytałem, ale nie pamiętam terminów ani gdzie to czytałem. Ktoś jest w stanie coś doradzić? Widziałem dostępność w paru sklepach, ale większość ma niedostępny jako stan magazynowy.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Cyclades

Post autor: kwiatosz »

Rebel ogłaszał dodruk na sierpień podstawki i Tytanów. Radził też zaopatrywać się w obecny nakład Hadesu, bo nie planują póki co dodruków.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
b4STEK
Posty: 46
Rejestracja: 07 kwie 2011, 10:19
Lokalizacja: Okolice Szczecina

Re: Cyclades

Post autor: b4STEK »

kwiatosz pisze:Rebel ogłaszał dodruk na sierpień podstawki i Tytanów. Radził też zaopatrywać się w obecny nakład Hadesu, bo nie planują póki co dodruków.
Masz gdzieś linka do tego info? bo na stronach wydawnictwa cisza (jest tylko stare info o dodruku na wrzesień 2014), a mam okazję kupić używkę i nie wiem czy warto...
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Cyclades

Post autor: kwiatosz »

b4STEK pisze:
kwiatosz pisze:Rebel ogłaszał dodruk na sierpień podstawki i Tytanów. Radził też zaopatrywać się w obecny nakład Hadesu, bo nie planują póki co dodruków.
Masz gdzieś linka do tego info? bo na stronach wydawnictwa cisza (jest tylko stare info o dodruku na wrzesień 2014), a mam okazję kupić używkę i nie wiem czy warto...
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 50#p672784 - to dłuuugi post, ale to tam jest ;) Tylko że od tamtej pory minęło trochę czasu, słyszałem o obsunięciu na wrzesień - ale do tego źródła już Ci nie podam, bo nie pamiętam gdzie to widziałem.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
b4STEK
Posty: 46
Rejestracja: 07 kwie 2011, 10:19
Lokalizacja: Okolice Szczecina

Re: Cyclades

Post autor: b4STEK »

Dzięki, znalazłem odpowiedź Rebela z 28 lipca, węc jednak dodruk już niebawem :)
kwiatosz pisze:Czy dokładna data pojawienia się wznowienia Cyklad jest może już znana?
Otrzymaliśmy informację, że skończył się druk dodatku Tytani, ale nie mamy informacji o druku gry podstawowej. Wysłaliśmy zapytania do Matagota, ale dopiero teraz wrócili z urlopu. Oczekujemy informacji zwrotnej na ten temat na dniach, podzielimy się z nią oczywiście.
Awatar użytkownika
Lesny
Posty: 34
Rejestracja: 15 maja 2015, 15:36
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 56 times
Been thanked: 1 time

Re: Cyclades

Post autor: Lesny »

O dodruk Cyklad i paru innych gier pytałem w pewnym sklepie internetowym na początku lipca, odpowiedź brzmiała "Otrzymałem od wydawców potwierdzenie, że wszystkie wymienione gry powinny się pojawić jeszcze w te wakacje. Najwcześniej powinny być Cyklady i Terra Mystica (może jeszcze w lipcu), (...)". Czas mija, na razie ani widu, ani słychu. Jak tydzień temu zapytałem o Cyklady w sklepie stacjonarnym Rebela w Gdańsku, pracownicy nie wiedzieli nic na temat dodruku. Jak ktoś ma jakieś informacje albo w miarę potwierdzone plotki, to sam chętnie posłucham.
ODPOWIEDZ