The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: uday »

Kiedy bohater opuszcza grę odrzuca się wszystkie jego dodatki, zasoby i rany.

Do siły zagrożenia wlicza się tylko karty znajdujące się w strefie przeciwności. Aktywny obszar nie, wrogowie w zwarciu nie.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1401
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: raiden25 »

sqb1978 pisze:
W podanym przykładzie Legolas może zaatakować powtórnie Trolla, ale nie poprzez dołączenie się do ataku Aragorna z Szybkiego Uderzenia, tylko po prostu gracz posiadający Legolasa w swojej rundzie może go zadeklarować jako atakującego Trolla z Dystansu. A może tak zrobić ponieważ wcześniejszy atak Legolasa był dołączeniem się do ataku Aragorna pierwszego gracza, czyli nie użyto deklaracji ataku przeciwko Trollowi przez gracza posiadającego Legolasa.
Czyli postacie z cechą Dystans podczas ataku dolaczonego do inne do innej postaci nie wyczerpuje sie? Robi to tylko wtedy kiedy sama sie deklaruje do ataku?
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: sqb1978 »

Przydzielając Postać do czegokolwiek zawsze się ją wyczerpuje. Tam akurat był podany przypadek z użyciem Ponurej Determinacji.
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: MsbS »

uday pisze:Kiedy bohater opuszcza grę odrzuca się wszystkie jego dodatki, zasoby i rany.

Do siły zagrożenia wlicza się tylko karty znajdujące się w strefie przeciwności. Aktywny obszar nie, wrogowie w zwarciu nie.
Dzięki, czyli trochę sobie utrudniłem tymi wrogami. Insrukcja jasno i boldem objaśniała obszary (że aktywny obszar nie dodaje zagrożenia), o wrogach nie wspominała... Muszę jeszcze zgłębić FAQ!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: Bary »

MsbS pisze:
uday pisze:Kiedy bohater opuszcza grę odrzuca się wszystkie jego dodatki, zasoby i rany.

Do siły zagrożenia wlicza się tylko karty znajdujące się w strefie przeciwności. Aktywny obszar nie, wrogowie w zwarciu nie.
Dzięki, czyli trochę sobie utrudniłem tymi wrogami. Insrukcja jasno i boldem objaśniała obszary (że aktywny obszar nie dodaje zagrożenia), o wrogach nie wspominała... Muszę jeszcze zgłębić FAQ!
Na diagramie z WinOnBoard, o którym wspomniałeś, jest to wyjaśnione. Polecam dokładne przeanalizowanie go, a następnie zagranie runda po rundzie z diagramem w ręce. Można wyłapać trochę błędów, które się robi pomimo przeczytania instrukcji i FAQ.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: MsbS »

Racja! Zemścił się na mnie głupi nawyk z pracy w korporacji - zaczynasz coś czytać, w pewnym momencie jest 'tak, wiem, co będzie dalej napisane' i odpuszczasz. A tam jak byk stoi 'NIE dodawaj aktywnych obszarów, oraz wrogów w zwarciu'.

:D
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: MsbS »

Post pod postem, i znowu samokrytyka - jestem gupi :-P

Karta 'Namiestnik Gondoru' - dodatek do bohatera, tytuł. Wyczerpanie Namiestnika, żeby dostać 2 zasoby.

Moja (błędna) interpretacja? Wyczerp Namiestnika = wyczerp bohatera z tytułem Namiestnik... Karta wydawała mi się taka sobie, a tu piszą, że supermocna. I zrozumiałem pomyłkę.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: Bary »

Czy, jeżeli używamy karty Atak z Zaskoczenia na Gandalfie, to możemy skorzystać z jego odpowiedzi?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Palmer
Posty: 1270
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 193 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: Palmer »

Tak. Dlatego jest to jedna z ciekawszych kombinacji ;)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: Bary »

Palmer pisze:Tak. Dlatego jest to jedna z ciekawszych kombinacji ;)
Miodzio! :D
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: Bary »

Pytanko odnośnie wpisów z faq:
Nazgûl z Dol Guldur -Treść powinna brzmieć: „Na Nazgûla z Dol Guldur nie można zagrywać żadnych dodatków.”
Wieża Nekromanty - Treść powinna brzmieć: „(…) weź 3 karty celów, odkryj je i umieść w strefie przeciwności.”
Sprawdziłem i właśnie takie opisy mam na kartach (oczywiście karty zawierają także dodatkowe info). Trochę mnie to dziwi, bo ponoć nie było korekt wydanych już dodatków. Jak więc interpretować te poprawki? Dodam, że instrukcja zawiera błędy opisane w faq.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 330
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: niwgnip »

Jak wygląda sytuacja gdy idziemy na wyprawę i mamy zdolność która mówi ze dodajemy znacznik postępu na obszar w polu zagrożenia w przypadku gdy będzie to ostatni potrzebny znacznik? Usuwamy ja przed rozpatrywaniem wyprawy czy po?

Drugie pytanie - Gandalf jako sprzymierzeniec po turze odrzucany jest z gry. Rozumiem ze ląduje on poza stosem kart odrzuconych?

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e przy użyciu Tapatalka
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: uday »

Natychmiast gdy na karcie obszaru pojawia się odpowiednia ilość żetonów - obszar ten zostaje zbadany.

Gandalf jest normalnie odrzucany na stos kart odrzuconych gracza, z którego talii pochodził. Do wyrzucania kart zupełnie poza grę służy słowo "usuń".
natruszka
Posty: 36
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:46

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: natruszka »

Mam pytanie dotyczące kart dodatków a mianowicie, w instrukcji przy opisie kart dodatków jest taka informacja "Jeśli karta do której dołączono dodatek , opuści grę, karta dodatku zostaje odrzucona" , czyli gdy zabiję wroga, który miał na sobie leśną pułapkę to ten dodatek trafia do stosu kart odrzuconych? Oraz czy wszystkie karty sprzymierzeńców i dodatków zostają w grze po zakończeniu rundy czy trafiają do ręki i muszę je ponownie wykupić? Oczywiscie jesli jakiś efekt nie nakazuje ich z gry usunąć.
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: wojo »

Tak, jeżeli pokonasz wroga do którego dołączono leśną pułapkę to wróg idzie na stos odrzuconych kart przeciwności a Leśna Pułapka na stos kart odrzucony gracza (tego który ją zagrał).

Karty dodatków i sprzymierzeńców zagrane pozostają do końca gry chyba że zostaną odrzucone w wyniku zasad gry (np. sprzymierzeniec zostanie zabity) lub efektu karty (np. Gandalf jest odrzucany na końcu rundy albo karta przeciwności może Cię zmusić do odrzucenia kontrolowanego przez Ciebie dodatku).
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
natruszka
Posty: 36
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:46

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: natruszka »

to jeszcze co dzieje się w sytuacji gdy w strefie przeciwności mam dwa obszary ale nie mam żadnego wroga , fazy spotkań, walki a ataku są pomijane i następuje odpoczynek?
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: sqb1978 »

Technicznie fazy nie są pomijane. Ale jeśli nie ma z kim walczyć to walki nie ma.
natruszka
Posty: 36
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:46

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: natruszka »

Karty unikatowe - w grze mogą być 2 karty unikatowe ale muszą być to inne postacie?
Gdy wyczerpią się karty gracza , a gdy karta nakazuje by dobrać kartę , żeby wyczerpać postać to tworzę nową talię z kart odrzuconych czy po prostu nie dobieram żadnych nowych kart?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: Bary »

Nie może być dwóch takich samych kart unikatowych w grze (mogą być na ręce). Karty przeciwności przetasowujemy, karty gracza- nie.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
natruszka
Posty: 36
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:46

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: natruszka »

czyli tak jak napisałam mogą być w grze 2 karty unikatowe ale MUSZĄ być to osobne postacie? Tzn.nie mogą to być np dwa Gleowiny ? Ale Gleowin z Henamarth'em już tak?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: Bary »

Tak, zgadza się.
Ciekawe jak ma się natomiast sprawa z dwoma Aragornami z różnych stref. Niby dwie różne karty ale postac ta sama.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Matrin
Posty: 55
Rejestracja: 07 sty 2013, 11:58

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: Matrin »

Liczy się nazwa karty. Aragorn to nazwa karty, więc tylko jeden w grze. Podobnie np. Gandalf.
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: godpuppet »

no i nie ma limitu 2 kart unikatowych. Możesz ich mieć dowolną ilość, byle się nie powtarzały u ciebie lub innych graczy. Jeśli inny gracz ma Namiestnika Gondoru, ty swojego nie możesz zagrać.
All work and no play makes Jack a dull boy!
natruszka
Posty: 36
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:46

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: natruszka »

Gdy jestem w zwarciu i dobrowolnie wybrałam wroga , w tym przypadku "leśny pająk", który ma adnotacje, iż gdy on będzie mnie atakował to dostaje +1 do ataku, to ten +1 do ataku się nie liczy, gdy zdecyduję się z nim dobrowolnie zmierzyć? Jest on naliczany dopiero gry wróg wejdzie ze mną w zwarcie po wykonaniu testów zwarcia?
Ostatnio zmieniony 28 cze 2015, 17:12 przez natruszka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: Bary »

natruszka pisze:Gdy jestem w zwarciu i dobrowolnie wybrałam wroga , w tym przypadku "leśny pająk", który ma adnotacje, iż gdy on będzie mnie atakował to dostaje +1 do ataku, to ten +1 do ataku się nie liczy? Jest on naliczany dopiero gry wróg wejdzie ze mną w zwarcie po wykonaniu testów zwarcia?
Bonus dla pająka jest naliczany niezależnie, z jakiego powodu wróg wejdzie z Tobą w zwarcie.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
ODPOWIEDZ