The Lord of the Rings / Władca Pierścieni LCG - zasady, pytania, wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: uday »

Ale tylko przez jedną rundę.
natruszka
Posty: 36
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:46

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: natruszka »

czyli w tym wideo został popełniony błąd z tym pająkiem? ok.15:30 https://www.youtube.com/watch?v=jLZklEShnDA
serafin098
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2011, 14:16
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: serafin098 »

W sytuacji gdy podczas wyprawy leży 9 żetonów postępu na scenariuszu (wymagane jest 10 aby ukończyć etap) a w danej fazie wyprawy miałbym dołożyć 4 żetony postępu - czy te 3 nadprogramowe przenoszą się na kolejny etap? Czy zostają odrzucone?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: Bary »

natruszka pisze:czyli w tym wideo został popełniony błąd z tym pająkiem? ok.15:30 https://www.youtube.com/watch?v=jLZklEShnDA
Taa, Gambit się walnął. :P
"Whether an enemy is engaged through an engagement check, through a card effect, or through a player’s choice, the end result is the same, with the enemy and the player engaging one another. In all cases, the player is considered to have engaged the enemy and the enemy is considered to have engaged the player."

@serafin098: nadprogramowe żetony przepadają.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
natruszka
Posty: 36
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:46

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: natruszka »

tak mnie to właśnie zmyliło :) a co z tą jedną rundą? gdy w jednej rundzie ten pająk nie zginie to w nastepnej walce już mi tego +1pkt obrażeń nie dodaje? czy dodaje ZAWSZE gdy mnie atakuje?
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: zioombel »

natruszka pisze:tak mnie to właśnie zmyliło :) a co z tą jedną rundą? gdy w jednej rundzie ten pająk nie zginie to w nastepnej walce już mi tego +1pkt obrażeń nie dodaje? czy dodaje ZAWSZE gdy mnie atakuje?
Mógłbyś przytoczyć treść karty? Dawno nie grałem a są różne pająki. I generalnie zawsze przy pytaniach warto dodać treść karty.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: Bary »

natruszka pisze:tak mnie to właśnie zmyliło :) a co z tą jedną rundą? gdy w jednej rundzie ten pająk nie zginie to w nastepnej walce już mi tego +1pkt obrażeń nie dodaje? czy dodaje ZAWSZE gdy mnie atakuje?
Napisane jest jednoznacznie na karcie: "do końca tej rundy otrzymuje +1".
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: Bary »

Podróż do Rhosgobel - Prośba Radagasta.
Jest na tej karcie info: "Kiedy efekt karty wyleczy Wilyadora, usuń tę kartę z gry." Oznacza to, że muszę mieć jakąś leczniczą kartę w talii (np." Wiedza z Imlandris") i dopiero jak jej użyję to przejdę do kolejnego etapu misji?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: zioombel »

Bary pisze:Podróż do Rhosgobel - Prośba Radagasta.
Jest na tej karcie info: "Kiedy efekt karty wyleczy Wilyadora, usuń tę kartę z gry." Oznacza to, że muszę mieć jakąś leczniczą kartę w talii (np." Wiedza z Imlandris") i dopiero jak jej użyję to przejdę do kolejnego etapu misji?
Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Chodzi o to, że jak wyleczysz karta x orła to nawet jak normalnie karta nie jest odrzucana bo jest no. sprzymierzeńcem to w tym scenariuszu ja odrzucasz.
Z tego co pamiętam bo dawno w to grałem. Ktoś może potwierdzić?
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: Bary »

zioombel pisze:
Bary pisze:Podróż do Rhosgobel - Prośba Radagasta.
Jest na tej karcie info: "Kiedy efekt karty wyleczy Wilyadora, usuń tę kartę z gry." Oznacza to, że muszę mieć jakąś leczniczą kartę w talii (np." Wiedza z Imlandris") i dopiero jak jej użyję to przejdę do kolejnego etapu misji?
Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Chodzi o to, że jak wyleczysz karta x orła to nawet jak normalnie karta nie jest odrzucana bo jest no. sprzymierzeńcem to w tym scenariuszu ja odrzucasz.
Z tego co pamiętam bo dawno w to grałem. Ktoś może potwierdzić?
Ok, dzięki. Źle to zinterpretowałem w pierwszej chwili, ale już wszystko jasne.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
idefiks
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2015, 19:27

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: idefiks »

Hej,

prośba o wyjaśnienie kilku niejasności początkującego. Niby instrukcja przeczytana, ale wciąż nie jestem pewien czy wszystko dobrze robię i czy nie utrudniam sobie w jakiś sposób rozgrywki, bo pierwsze trzy partie to tragedia...

1. Zasoby dostają się tylko żyjącym bohaterom. Sprzymierzeńcy nic nie generują, tak?
2. Kiedy zabijają mi bohatera jego zasoby przepadają razem z nim czy może "przejąć" je inny bohater?
3. Jeśli zginą mi wszyscy bohaterowie, ale mam jeszcze żyjących sprzymierzeńców, to gram nimi dalej?
4. Co w przypadku gdy jedynego bohatera wyczerpię w fazie wyprawy, a potem decyduję się na nieobroniony atak. Dostaje on obrażenia czy nie?
5. Chciałbym spróbować z wymieszaniem dwóch sfer w talii. Liczba kart w talii gracza to minimum 30 czy może być mniej? W instrukcji napisane, że do talii każdej ze sfer trzeba wtasować jednego Gandalfa. Czy jeśli mieszam sfery mogę wtasować ich dwóch, trzech, czterech?
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: RUNner »

idefiks pisze: 1. Zasoby dostają się tylko żyjącym bohaterom. Sprzymierzeńcy nic nie generują, tak?
Zgadza się.
idefiks pisze: 2. Kiedy zabijają mi bohatera jego zasoby przepadają razem z nim czy może "przejąć" je inny bohater?
Wszystko przepada, łącznie z dodatkami.
idefiks pisze: 3. Jeśli zginą mi wszyscy bohaterowie, ale mam jeszcze żyjących sprzymierzeńców, to gram nimi dalej?
W momencie gdy ginie ostatni bohater, gracz jest eliminowany.
idefiks pisze: 4. Co w przypadku gdy jedynego bohatera wyczerpię w fazie wyprawy, a potem decyduję się na nieobroniony atak. Dostaje on obrażenia czy nie?
Niebronione ataki muszą być wykonane na bohaterach i nie ma znaczenia czy są wyczerpani.
idefiks pisze: 5. Chciałbym spróbować z wymieszaniem dwóch sfer w talii. Liczba kart w talii gracza to minimum 30 czy może być mniej? W instrukcji napisane, że do talii każdej ze sfer trzeba wtasować jednego Gandalfa. Czy jeśli mieszam sfery mogę wtasować ich dwóch, trzech, czterech?
Możesz mieć w talii maksymalnie 3 sztuki danej karty, a dokładnie 3 karty o tej samej nazwie. Limit kart to minimum 50, ale na samym coresecie można składać mniejsze talie bo wybór jest skromny.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7331
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: detrytusek »

jak to jest z kartą "schwytany w sieć"? Bohater schwytany pozostaje wyczerpany chyba, że zapłaci 2 zasoby ale co potem? Załóżmy, że płacę te 2 zasoby i wtedy tak sieć jest odrzucana? Nic na karcie na ten temat nie ma ale gdybym jej nie odrzucał to oznacza, że bohater na koniec rundy znów sam włazi w tą sieć - trochę to nieintuicyjne.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: sqb1978 »

Normalnie w fazie Odpoczynku przygotowujesz wszystkie postacie. Ale aby w tej fazie przygotować Bohatera "schwytanego w sieć" musisz zapłacić 2 zasoby z jego puli. Karty nie możesz odrzucić ot tak. Chyba, że użyjesz jakiegoś efektu, który pozwala odrzucić kartę z cechą "stan".

Klimatycznie, chodzi o to, że Bohater zaplątał się w sieć i ma ograniczone ruchy, pajęczyna cały czas się klei i go krępuje.
Ostatnio zmieniony 05 lip 2015, 10:48 przez sqb1978, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: Bary »

Na koniec kazdej rundy musisz zapłacić 2 monety żeby moc przygotować bohatera. Karta samoistnie nie schodzi z gry, ale wiedza ma postac zdolną ją usunąć. Bardzo wredna karta. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: RUNner »

detrytusek pisze:jak to jest z kartą "schwytany w sieć"? Bohater schwytany pozostaje wyczerpany chyba, że zapłaci 2 zasoby ale co potem? Załóżmy, że płacę te 2 zasoby i wtedy tak sieć jest odrzucana? Nic na karcie na ten temat nie ma ale gdybym jej nie odrzucał to oznacza, że bohater na koniec rundy znów sam włazi w tą sieć - trochę to nieintuicyjne.
Też na początku nie umiałem zrozumieć sensu fabularnego tej karty. Ale obecnie tłumaczę to sobie tak: bohater wpadł w sieć i został zatruty jadem pająka. To sprawia że musi w każdej rundzie poświęcić więcej sił i środków (zasobów) żeby cokolwiek zrobić bo jest pod wpływem trucizny.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7331
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: detrytusek »

RUNner pisze:
detrytusek pisze:jak to jest z kartą "schwytany w sieć"? Bohater schwytany pozostaje wyczerpany chyba, że zapłaci 2 zasoby ale co potem? Załóżmy, że płacę te 2 zasoby i wtedy tak sieć jest odrzucana? Nic na karcie na ten temat nie ma ale gdybym jej nie odrzucał to oznacza, że bohater na koniec rundy znów sam włazi w tą sieć - trochę to nieintuicyjne.
Też na początku nie umiałem zrozumieć sensu fabularnego tej karty. Ale obecnie tłumaczę to sobie tak: bohater wpadł w sieć i został zatruty jadem pająka. To sprawia że musi w każdej rundzie poświęcić więcej sił i środków (zasobów) żeby cokolwiek zrobić bo jest pod wpływem trucizny.
no to już lepiej brzmi:)

właśnie jestem po 2 rozgrywce (oczywiście 2x w łeb) i tak: jeśli na karcie cień mam napisane, że przydzielam jedną ranę każdej postaci broniącego się gracza to oznacza, że przydzielam nawet tym postaciom przydzielonym do wyprawy? Na logikę tak ale boli...:)
Grałem talią z czerwonym mieczem w scenariusz pierwszy i to się chyba bez mieszania talii nie uda...losowałem same obszary i już po chwili miałem sumę obszarów 7 (podróż wykorzystana), a wszystkich celów 4 potem 5. Także licznik zagrożenia się dość szybko przekręcił. Siłę w mieczykach miałem ogromną tylko co z tego jak nie było się z kim lać.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: sqb1978 »

Monotalią z Taktyką gra się ciężko. Generalnie granie bez mieszania talii jest raczej dla doświadczonych graczy :)

Ja na początku również zacząłem Taktyką i same bęcki, dopiero potem spróbowałem Wiedzą i już było lepiej. A jak pomieszałem 2 kolory to były w miarę wyrównane rozgrywki.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: Bary »

Na początku dobrze zagrać każdą monotalia na próbę ze 2 razy, zeby poznac ich charakterystyki. Wszyskimi oprocz taktyki powinieneś dac radę z pierwszym scenariuszem. :)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7331
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: detrytusek »

Mam kolejną wątpliwość. Jak to jest z kończeniem 1 scenariusza? Na karcie mam napisane że muszę znaleźć i pokonać potwora ug.... No wiecie :). Ale jak skoro on może ciągle przewijać się przez deck jako cień? Cienie są odrzucane po fazie walki więc wcale go pokonać nie muszę. Wogóle to by się liczyło?? Może być jeszcze gorzej bo jeśli mam dodatek, który powoduje, ze mnie nie można atakować to cienie chyba mają być odrzucane bez patrzenia.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: RUNner »

Możesz zdać się na los i czekać aż Pomiot Ungolianty sam wejdzie do gry, ale może to zrobić jako cień i jest problem. Dlatego lepiej go sobie wprowadzić do gry przy pomocy efektu karty wyprawy. No i jeszcze trzeba go wyeliminować. Nawet jak pokonasz go wcześniej to i tak musisz to zrobić drugi raz.
Zwróć też uwagę na fakt, że karty które występują w roli cienia nigdy nie są traktowane jako pokonane przez gracza i te z punktami zwycięstwa nie lądują wtedy w puli zwycięstwa.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7331
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: detrytusek »

RUNner pisze: Dlatego lepiej go sobie wprowadzić do gry przy pomocy efektu karty wyprawy.
co to jest karta wyprawy?? Grałem narazie 3/4 talii i nie takiego efektu
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: RUNner »

detrytusek pisze:
RUNner pisze: Dlatego lepiej go sobie wprowadzić do gry przy pomocy efektu karty wyprawy.
co to jest karta wyprawy?? Grałem narazie 3/4 talii i nie takiego efektu
Zalecam ponowne przestudiowanie instrukcji.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: zioombel »

detrytusek pisze:
RUNner pisze: Dlatego lepiej go sobie wprowadzić do gry przy pomocy efektu karty wyprawy.
co to jest karta wyprawy?? Grałem narazie 3/4 talii i nie takiego efektu
Ja również zalecam instrukcję przeczytać ponownie. W tej grze nazewnictwo jest bardzo istotne. Na karcie wyprawy czyli scenariusza jest napisane, że musisz ubić pomiot, ale masz również nakazane wyciągnąć jednego potwora pająka. Popatrz na kartę Pomiotu i zastanów się co dalej ;-)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7331
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1106 times

Re: Władca Pierścieni - gra karciana

Post autor: detrytusek »

jestem ślepy...kilka razy gapiłem się w treść tej karty (bo nie napisze czytałem:) ) i nie zobaczyłem fragmentu o przeszukaniu stosu.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ