Heroclix - "komiksowa" gra figurkowa

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Gabrys
Posty: 9
Rejestracja: 26 kwie 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Heroclix - "komiksowa" gra figurkowa

Post autor: Gabrys »

Niektórzy z Was zapewne zetknęli się z systemem Heroclix - dla wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji - garść informacji...

Obrazek

Witam wszystkich
Od ponad 1,5 roku prowadzę fanowskie forum oraz stronę na FB poświęcone grze Heroclix.

Dlaczego piszę o tym tutaj i teraz?
Ponieważ Heroclix to gra figurkowa, która od początków swojego istnienia jest całkowicie "superbohaterska" - chociaż od kilku lat wydawane są rozszerzenia z innych uniwersów (Władca Pierścieni, Assassin Creed, Gears of War, Bioshock Infinity, Yu-Gi-Oh!, nawet Star Trek) - wszystko w ramach jednej spójnej mechaniki gry.
WizKids wydaje również gry planszowe, w których można znaleźć figurki do wykorzystania w Heroclix - http://www.rebel.pl/product.php/1,302/2 ... -Game.html oraz najnowsza premiera, która dopiero co trafiła do Polski, http://www.rebel.pl/product.php/1,302/3 ... -Game.html.

Obrazek

Żeby trochę przybliżyć temat - Heroclix to gra figurkowa, rozgrywana na planszy - gracze tworzą drużyny z posiadanych przez siebie figurek przedstawiających (super)bohaterów znanych z komiksów i filmów.
Gra istnieje na rynku światowym od 12 lat! Na zachodzie osiąga rekordowe wyniki sprzedaży - w Polsce wciąż jest mało znana, ale zmienia się to bardzo szybko, odkąd (ok. 4 miesiące temu) firma ISA rozpoczęła dystrybucję na naszym rynku.
Graczy - i zbieraczy (bo Heroclix to również produkt kolekcjonerski) - przybywa z każdym miesiącem, a nawet tygodniem.
Heroclix to przede wszystkim uniwersum Marvela (od niego się zaczęło, w 2002r.) oraz DC, ale dostępne są również figurki z postaciami z innych komiksowych i filmowych "światów".
Wszystko w ramach jednej mechaniki gry.

Dlaczego teraz poruszam ten temat? - ponieważ zbliża się premiera trzech nowych dodatków - w tym dwa spod znaku Marvel Heroclix: Guardians of the Galaxy!
Jeden dodatek, mniejszy, będzie oparty w całości o film, który właśnie trafia do kin. Drugi, większy (ok. 80 wzorów nowych figurek), będzie w klimacie "bardziej komiksowy".

Obrazek

Trzeci to gratka dla fanów DC Comics - DC Heroclix: The Flash!
Będzie skupiał się na tytułowym bohaterze, jego sojusznikach i wrogach...

Obrazek

Warto też wspomnieć o dwóch "świeżych" premierach z przełomu maja i czerwca - na rynek trafiły dodatki Marvel Heroclix: Deadpool oraz Marvel Heroclix: X-Men - Days of Future Past!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sądzę, że może to Was zainteresować...

Na koniec kilka linków, by poszerzyć kontekst:

https://www.facebook.com/HeroclixPolska ... clixPolska
(polecam głównie galerię zdjęć, dzięki której możecie zapoznać się z wyglądem figurek).

http://heroclix.pl/forum/index.php
(polskie forum skupiające graczy i fanów - znajdziecie tu również zapowiedzi prezentacji i turniejów, które będą odbywać się w najbliższym czasie)

http://heroclix.com/#axzz36J2hOKYL
(oficjalna strona produktu)


Warto również wspomnieć, że dzięki udziałowi firmy ISA, Heroclix będzie "mocno" obecny na zbliżającym się konwencie Avangarda (7-10 sierpnia). Przez cały czas trwania imprezy będą odbywać się prezentacje i nauka gry. Zaplanowane są również dwa turnieje - z których przynajmniej jeden nastawiony będzie na "nowych" graczy...
Mam nadzieję, że udało mi się Was zaciekawić ;)
Gabrys
Posty: 9
Rejestracja: 26 kwie 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Heroclix - "komiksowa" gra figurkowa

Post autor: Gabrys »

Jak już wiecie - w piątek, sobotę i niedzielę w ramach atrakcji "Avangardowych" będzie można wziąć udział w prezentacjach i nauce gry systemu Heroclix.
Stoły, przy których będzie można nas spotkać będą w tej samej części konwentu, w której odbywać się będą inne prezentacje, w okolicy "gralni" - więc zapraszamy również już grających weteranów heroclixowych - będzie to doskonała okazja, by pograć z innymi "clixiarzami"... ;)

Turnieje odbywać się będą w części konwentu przeznaczonej na takie właśnie działania ;)
Będą dwa:

Sobotni turniej DC Heroclix: War of Light - rozpocznie się ok. godz. 15.00-15.30.
300 pkt. Golden Age!

Zapraszamy wszystkich - graczy doświadczonych, jak i całkowicie "zielonych".
Głównym założeniem tego turnieju będzie właśnie wdrożenie nowych, początkujących graczy w heroclixowe rozgrywki!
Będzie to wyśmienita okazja, by zdobyć wyjątkowy pakiet figurek "promo" , które wzbogacą każdą kolekcję - dla osób, które nie brały dotąd udziału w turniejach War of Light.
Po uiszczeniu wpisowego (w wysokości 35zł) każdy z uczestników otrzyma wyjątkowy zestaw figurek limitowanych edycji:

- figurkę "Green Lantern Power Battery"
Obrazek

- figurkę "Rond Vidar"
Obrazek

- obiekt specjalny - zielony konstrukt "Crossbow"

Obrazek

- planszę z War of Light OP


Jest to wyjątkowa okazja, by zdobyć te "skarby" - nie są one dostępne w żadnym z zestawów, które dostępne są w sprzedaży!

Każdy z graczy powinien posiadać własną 300-punktową drużynę.
Dopuszczone są wszystkie figurki, niezależnie od rozszerzenia, z którego pochodzą.

Informacje o drugim turnieju, który odbędzie się w niedzielę, podam wkrótce.
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Heroclix - "komiksowa" gra figurkowa

Post autor: Acaraje »

Cholera, dzisiaj po raz pierwszy zagrałem... wciąga.

Zasady w miarę proste, nawet fajnie wykonane figurki :)

Mnie się podoba...a szkoda bo nabrałem chrapki na zakup, a kasy w portfelu coraz mniej :P
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Heroclix - "komiksowa" gra figurkowa

Post autor: ghostartur »

Zastanawiałem się dość mocno czy wejść w system czy nie. Trochę mnie odpycha to, że prawdopodobnie w najbliższym czasie będę mógł grać tylko ze znajomymi którzy raczej swoich figurek nie kupią więc nie wiem czy warto samemu wejść dla samego kolekcjonowania i okazyjnego grania :/ .
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 800
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Heroclix - "komiksowa" gra figurkowa

Post autor: Michał M »

Znałem od lat, ale jakoś nigdy nie miałem chęci ani okazji, żeby zacząć, chociaż mój mózg jest od dzieciństwa przeżarty komiksami. W końcu kupiłem z kolegą po jednym starterze za 20zł na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Mam jeszcze kilka starych figurek (bez obrotowej podstawki, bez kart).

Zasady z tego małego startera wręcz zniechęcają zbyt wielką prostotą, na szczęście sprawdziłem zasady rozszerzone i okazało się, że wcale tak prostacko nie jest. Nie wiem tylko, gdzie kupić konkretne startery (na przykład większe zestawy z figurkami z Batmana). Podejrzewam, że prędzej czy później coś weźmiemy i spróbujemy poważniej pograć.
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Heroclix - "komiksowa" gra figurkowa

Post autor: Acaraje »

Ja miałem okazję zagrać wczoraj. Gra mi się strasznie spodobała... zamierzam zakupić starter, szkoda tylko że jest taki mały wybór.

Figurki do Heroclix znalazłem na Rebelu, Dragonusie, Planszostrefie i na Allegro jest tego trochę :)
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Heroclix - "komiksowa" gra figurkowa

Post autor: ghostartur »

Czuję się jak nekromanta ale cóż :twisted: . Postanowiłem wejść w system(portfel myśli już o seppuku). Zauważyłem, że jest wiele zestawów podstawowych. Stąd moje pytanie do wyjadaczy...czy są jakieś "lepsze" zestawy/boostery w które warto się zaopatrzyć w pierwszej kolejności? Grać będę raczej w domu więc zależy mi na ładnych figurkach oraz bohaterach którzy pozwolą na ciekawą, regrywalną rozgrywkę. Niekoniecznie więc chodzi o najmocniejsze zestawy.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Heroclix - "komiksowa" gra figurkowa

Post autor: Furia »

Jeśli już chcesz kupić zestaw podstawowy to lepiej starter set niż fast forces. Z drugiej strony jeśli chcesz grac tylko w domu i nie zależy Ci na mocnych drużynach możesz kupić dowolne boostery i do tego kupić na forum Heroclix używaną mapę (figurki zresztą też) ;). Wygląd poszczególnych figurek możesz sprawdzić tutaj i wtedy zdecydować które najbardziej wpasowują się w Twoje gusta.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Heroclix - "komiksowa" gra figurkowa

Post autor: ghostartur »

Wstępnie zamówiłem sobie starter z LOTRa oraz kilkanaście boosterów :D . Zobaczymy co mi się trafi :mrgreen: .
Awatar użytkownika
grejtkotongo
Posty: 81
Rejestracja: 08 wrz 2013, 18:45
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Heroclix - "komiksowa" gra figurkowa

Post autor: grejtkotongo »

A ja podepnę się pod ten temat. Wszystko po to, aby zaprosić do grupy fanów HeroClix w Trójmieście i okolicach. Niedawno otwarta :)

https://www.facebook.com/groups/1017281361616281/

Zapraszamy :)
Awatar użytkownika
Bombloslav
Posty: 57
Rejestracja: 11 cze 2013, 11:52
Lokalizacja: Gdynia

Re: Heroclix - "komiksowa" gra figurkowa

Post autor: Bombloslav »

Mam kilka figurek, nie miałem jednak przyjemności rozegrać ani jednej partii. Kupowałem tylko dla dreszczyka emocji przy otwieraniu boostera. O dziwo z sześciu paczek trafiłem, aż trzy figurki rare. Rzadkie figurki wcale nie są takie rzadkie, czy to ja miałem wyjątkowe szczęście?
Teraz jednak moi "wojownicy" leżą zakurzeni na półce, a do dwóch z nich nawet zdążył dobrać się pies. Ciągle jednak sobie obiecuję, że w końcu stoczę jakąś potyczkę.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1973
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 871 times

Re: Heroclix - "komiksowa" gra figurkowa

Post autor: Neoptolemos »

Jeśli ktoś myślał o wejściu w system, ale nie wie jak się do tego zabrać, jutro w Xjoy na warszawskim Tarchominie o 11 będzie pokaz i nauka gry :) pewnie będzie też można zagrać z kimś ogarniętym :)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Heroclix - "komiksowa" gra figurkowa

Post autor: Rocy7 »

Jak Star Trek HeroClix: Tactics 2 wypada w porównaniu z Star Trek: Attack Wing, podobna złożoność zasad? Ile różnych opcji konfiguracji floty da mi starter? Jak pod kątem złożoności taktyki Heroclix wypada w stosunku do klasycznych bitewniaków jak Star Wars Armada, Halo Fleet Battles czy Firestorm? Ta jedna recka, którą znalazłem niewiele mówi o regrywalności https://boardgamegeek.com/thread/1016691/fast-paced-fun
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Re: Heroclix - "komiksowa" gra figurkowa

Post autor: TOMI »

Hej. Mój syn zaczął w to grać. Ma jakąś startową mapę, figurki ale potrzeba podobno jakiś jeszcze żetonów. Gdzie je można dostać/ kupić ?
Bohr
Posty: 167
Rejestracja: 16 maja 2009, 00:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 37 times
Been thanked: 43 times

Re: Heroclix - "komiksowa" gra figurkowa

Post autor: Bohr »

Mogą to być dowolne znaczniki (kostki, groszki,...)....np tutaj http://www.rebel.pl/category.php/1,1500/Countery.html
(najlepiej dwa rodzaje kolorów żeby zaznaczać akcje ludzików i inne występujące w grze efekty np. bariera).
ODPOWIEDZ