StarCraft: The Board Game (Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

SAMSON pisze:czy Rebel jest przygotowany na taką falę wysyłek?? Bo oczekiwania klientów są spore :twisted:
Bez przesady, nie jest to zadna fala :)
SAMSON pisze:Swoją drogą może uchylisz rąbka tajemnicy czy Rebel pracuje nad polską wersją instrukcji?
Tak, pracuje.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Post autor: waffel »

JB pisze:Jakiego rozmiaru sa karty?
Nie mierzyłem, ale chyba takie "normalne", pasujące do protectorów.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

Są dwa podstawowe rozmiary. Do tego większego pasuje zwykły deck protector, a do mniejszego wygodniej zaopatrzyć się w mini deck protector (jak komuś chce się płacić za protectory). Karty mniejsze są tylko troszkę węższe. Także standardowe może znaczyć tylko to, że nie są całkowicie nietypowe, a nie wiadomo o który standard chodzi :) trzeba pamiątać by na spotkania planszówkowe nosić ze sobą linijkę :D
Awatar użytkownika
Lukasz Lasocha
Posty: 39
Rejestracja: 22 sie 2007, 10:57
Lokalizacja: Krakow
Been thanked: 4 times

Post autor: Lukasz Lasocha »

Witam,

Starcraft jest od dzis dostępny w Bard Centrum Gier Krakow. W pozostałych sklepach sieci od srody

Pozdrawiam
Lukasz
psycho_l
Posty: 50
Rejestracja: 07 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: psycho_l »

co oznacza że jest dostępny??? leży na półce???
Awatar użytkownika
Lukasz Lasocha
Posty: 39
Rejestracja: 22 sie 2007, 10:57
Lokalizacja: Krakow
Been thanked: 4 times

Post autor: Lukasz Lasocha »

Witam,

Owszem "stoi na półce"

Bard jako firma z 10 letnia tradycja sprzedaje tylko gry jesli sa na półce jesli jest przedsprzedaz płacisz dopiero wtedy kiedy gra pojawi sie w magazynie

Pozdrawiam
Łukasz
psycho_l
Posty: 50
Rejestracja: 07 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: psycho_l »

A jaka jest cena???
Janusz-10
Posty: 36
Rejestracja: 14 paź 2007, 12:32
Lokalizacja: Śrem

Post autor: Janusz-10 »

Witam
Właśnie zamówiłem w Bardzie. Jest z pełną polską instrukcją.
Janusz
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 574
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Post autor: miras23 »

psycho_l pisze:A jaka jest cena???
godzinke temu byla 215, teraz 260 :D
Awatar użytkownika
qotsa
Posty: 91
Rejestracja: 28 cze 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: qotsa »

A co na to Rebel?

Czy już wiadomo kiedy SC będzie w Rebelu?
You Think I Ain't Worth A Dollar, But I Feel Like A Millionaire
-----------
Moje pasje:
http://www.boardgamegeek.com/user/gooser
http://jpgmag.com/people/jarek
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Do nas niestety dopiero jedzie i spodziewamy sie jej pod koniec tygodnia lub najpozniej na poczatku przyszlego.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Lukasz Lasocha
Posty: 39
Rejestracja: 22 sie 2007, 10:57
Lokalizacja: Krakow
Been thanked: 4 times

Post autor: Lukasz Lasocha »

miras23 pisze:
psycho_l pisze:A jaka jest cena???
godzinke temu byla 215, teraz 260 :D
Witam

Skonczyla sie przedsprzedaz :(:(:(:(

Lukasz
Janusz-10
Posty: 36
Rejestracja: 14 paź 2007, 12:32
Lokalizacja: Śrem

Post autor: Janusz-10 »

Właśnie przyszła do mnie przesyłka z Barda. Prezentuje się okazale. Jest polska instrukcja, są tłumaczenia wszystkich kart. Szkoda tylko, że instrukcja czarno biała. Konkurencja Barda chyba trochę zaspała (jeśli chodzi o terminy oraz polskie tłumaczenie)
Janusz
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 298 times
Been thanked: 97 times

Post autor: MataDor »

no raczej że zaspała, szczególnie z terminem dostawy...
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
wilczelyko
Posty: 174
Rejestracja: 04 cze 2004, 09:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 39 times

Post autor: wilczelyko »

Ech, a ja ciągle czekam... To bodaj pierwszy raz, kiedy żałuję, że zamówiłem coś w Rebelu. No, nic, cierpliwości! Zen...
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2790
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Post autor: bogas »

Hmm... w komentarzach do gry na rebelu wywiązała się cała dyskusja gdzie SC już jest i jak to źle, że jest wszędzie tylko nie w rebelu, a ten z kolei twardo milczy i nawet nie protestuje, że miejsce na komentarze zamieniło się w forum :P
SAMSON
Posty: 94
Rejestracja: 02 paź 2007, 12:46
Lokalizacja: W-wa

Post autor: SAMSON »

Nie da się ukryć, że Rebel przegrał z konkurencją tą rozgrywkę.

Ciekawe swoją drogą skąd to opóźnienie w stosunku do innych sklepów. Rebel w końcu to lider na polskim rynku planszówek. Więc szlaki ma przetarte i zamówienia pewnie u europejskich dystrybutorów lub producentów robi spore. Tak więc i traktowany powinien być przy zamówieniu co najmniej równie dobrze jak inni.

Niepokojąca jest też cisza z ich strony. Przecież trzymają rękę na pulsie i wiedzą, że oczekiwanie na tą pozycję jest ogromne. Zaryzykuję twierdzenie, że chyba największe w tym roku. Brak komentarza z ich strony, czy po prostu luźnej informacji puszczonej w środowisko np. za pośrednictwem m.in. tego forum to według mnie błąd. Teraz w ich własnym sklepie pojawiają się niezbyt pochlebne komentarze.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Hmm, z drugiej strony wiadomo że Rebel czeka aż dostanie paczki, wątpię żeby im zależało na olewaniu klientów :wink:
No i taki plus, że to bodaj ostatni sklep, gdzie SC jest taki tani :)
(najlepsze są komentarze "gdyby nie zniżka 60zł to już dawno bym zamówił gdzie indziej" :lol: :lol: :lol: Czyli jednak taka akcja jest ludziom potrzebna, dowiadują się że istnieją różne aspekty, a oni je muszą priorytetyzować (w sensie czy zapłacić 60 więcej czy mieć grę jutro)) - przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać. Nieco jest chyba za wcześnie na aferę o skali miedzynarodowej - kilka dni spóźnienia nie z winy Rebela najpewniej (no bo i po co im opóźnienie?) to nie taki dramat, to nie są narządy do przeszczepów :wink:

Chociaż z drugiej strony - wszyscy się na grę nakręcą, a na Rebelu taka tania, to jeszcze zdążą domówić jakby co :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Trojan
Posty: 31
Rejestracja: 18 wrz 2007, 13:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trojan »

jeśłi chodzi o komentarz ze strony rebela:
Sprzedaż przedpremierowa

Tylko do dnia premiery obowiązuje promocyjna cena 214,95 zł - możesz oszczędzić nawet 60 zł i otrzymać grę jako jedna z pierwszych osób w Polsce!



Dostawa gier dojedzie do nas w poniedziałek 19 listopada i tego samego dnia rozpoczniemy wysyłkę oraz zakończymy przedsprzedaż.

i mnie to wystarczy. po co więcej bić piany. osobiscie wole poczekać i zapłacić kilkadziesiąt złotych mniej. robienie z opóźnienia o kilka dni takiego szumu to jakieś nieporozumienie.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Wklejam to co napisalem w komentarzach:
To niestety nasza wina. REBEL sprowadza gre innym kanalem niz Bard (i jego siec sprzedazy). Bard otrzymal gre kilka dni temu, do REBEL'a dopiero jedzie, powinna byc u nas w piatek / poniedzialek. Tak sie generalnie zdarza, ze gdzies jakis tytul jest szybciej, gdzies pozniej :-) Mam nadzieje, ze wybaczycie nam to potkniecie a zaostrzony apetyt tylko zwiekszy satysfakcje z gry. Jeszcze raz przepraszam w imieniu calej ekipy.
I pare slow mniej oficjalnie :-)

Do tej pory nie slyszalem narzekania na jakis sklep, ze tam gra pojawila sie tydzien pozniej niz w REBELu, stad musze przyznac reakcja mnie troche zaskoczyla.

Z drugiej strony jest zrozumiale, ze jezeli ktos czekal miesiac (przedsprzedaz rozpoczela sie ponad miesiac temu) i czyta, ze gdzies juz ten tytul jest a on jest straszliwie napalony - to sie denerwuje. Trudno tutaj "dyskutowac" z tymi uczuciami. Z tego tez powodu wszyscy, ktorzy oczekuja na gre juz jutro otrzymaja od nas mala niespodzianke na otarcie lez :-).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
oneiros
Posty: 76
Rejestracja: 04 mar 2007, 15:20
Lokalizacja: Tichau

Post autor: oneiros »

<offtop mode on>
Natanielu, a z Brassem i Imperialem też się coś opóźnia srodze?
<offtop mode off, odpowiedź może być na priva coby nie spamować forum>
Janusz-10
Posty: 36
Rejestracja: 14 paź 2007, 12:32
Lokalizacja: Śrem

Post autor: Janusz-10 »

Chciałem tylko zaznaczyć że Bard sprzedaje już na starcie z polską instrukcją, oraz także sprzedawał do dnia premiery za 214zł.
Janusz
Awatar użytkownika
5zyderca
Posty: 94
Rejestracja: 07 mar 2006, 09:04
Lokalizacja: Trójmiasto & Olsztyn

Post autor: 5zyderca »

Nataniel pisze: Z drugiej strony jest zrozumiale, ze jezeli ktos czekal miesiac (przedsprzedaz rozpoczela sie ponad miesiac temu) i czyta, ze gdzies juz ten tytul jest a on jest straszliwie napalony - to sie denerwuje. Trudno tutaj "dyskutowac" z tymi uczuciami. Z tego tez powodu wszyscy, ktorzy oczekuja na gre juz jutro otrzymaja od nas mala niespodzianke na otarcie lez :-).
Szkoda tylko, że to taka wybiórcza "działalność", bo po czekaniu cztery i pół miesiąca na nieuszkodzonego Caylusa jakoś nie dostałem nic na otarcie łez...

A nie przepraszam - coś jednak dostałem - radę, że konta internetowe są kiepskie i lepiej płacić gotówką.

W momencie, gdy kupowałem dostępność gry określono jako "14 dni".
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

5zyderca pisze:Szkoda tylko, że to taka wybiórcza "działalność", bo po czekaniu cztery i pół miesiąca na nieuszkodzonego Caylusa jakoś nie dostałem nic na otarcie łez...
A nie przepraszam - coś jednak dostałem - radę, że konta internetowe są kiepskie i lepiej płacić gotówką.
W momencie, gdy kupowałem dostępność gry określono jako "14 dni".
Sorry, nie znam tej sprawy, wiec nie bede sie wypowiadal. Przesylam do osoby, ktora sie tym zajmowala.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
SAMSON
Posty: 94
Rejestracja: 02 paź 2007, 12:46
Lokalizacja: W-wa

Post autor: SAMSON »

Nataniel pisze:Wklejam to co napisalem w komentarzach:
To niestety nasza wina. REBEL sprowadza gre innym kanalem niz Bard (i jego siec sprzedazy). Bard otrzymal gre kilka dni temu, do REBEL'a dopiero jedzie, powinna byc u nas w piatek / poniedzialek. Tak sie generalnie zdarza, ze gdzies jakis tytul jest szybciej, gdzies pozniej Smile Mam nadzieje, ze wybaczycie nam to potkniecie a zaostrzony apetyt tylko zwiekszy satysfakcje z gry. Jeszcze raz przepraszam w imieniu calej ekipy.
I pare slow mniej oficjalnie Smile

Do tej pory nie slyszalem narzekania na jakis sklep, ze tam gra pojawila sie tydzien pozniej niz w REBELu, stad musze przyznac reakcja mnie troche zaskoczyla.

Z drugiej strony jest zrozumiale, ze jezeli ktos czekal miesiac (przedsprzedaz rozpoczela sie ponad miesiac temu) i czyta, ze gdzies juz ten tytul jest a on jest straszliwie napalony - to sie denerwuje. Trudno tutaj "dyskutowac" z tymi uczuciami. Z tego tez powodu wszyscy, ktorzy oczekuja na gre juz jutro otrzymaja od nas mala niespodzianke na otarcie lez Smile.
Powiem szczerze, że Twoja wypowiedź uspokoiła mnie.

Jeśli chodzi o kwestię, że nikt nie narzeka na inne sklepy to sorry ... w końcu to Wy sami tak wysoko podnieśliście jako sklep poprzeczkę. Rozpieściliście nas. :)
ODPOWIEDZ