Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
fahrad
Posty: 226
Rejestracja: 24 cze 2015, 10:46
Has thanked: 8 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: fahrad »

Mam to samo pytanie co wcześniej. Kiedy polskie dodatki do Królestwa w budowie ?
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: karawanken »

Co ze Small World Podziemia w wersji PL
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 773
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: raphaell7 »

Czy zapowiadany dodatek Wsiąść do Pociągu: Europa 1912 będzie wersją wielojęzyczną, czy tylko i wyłącznie polską? Pytam z czystej ciekawości, ponieważ prezentowane zdjęcie pudełka sugeruje wersję wielojęzyczną.
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: REBEL.pl »

------------------------
ODPOWIEDZI:
------------------------
raphaell7 pisze:Czy zapowiadany dodatek Wsiąść do Pociągu: Europa 1912 będzie wersją wielojęzyczną, czy tylko i wyłącznie polską? Pytam z czystej ciekawości, ponieważ prezentowane zdjęcie pudełka sugeruje wersję wielojęzyczną.
Okładka, którą mamy jest jeszcze z poprzedniej wersji, cały czas czekamy na Days of Wonder, aby wysłało do nas plik składowy aktualnej, aby podmienić ją na stronie. Dysponujemy zdjęciem, ale nie jest ono w tej perspektywie, na której nam zależy. Zmieni się niewiele - pośród dopisków na froncie pudełka pojawi się polskie "Wsiąść do Pociągu", a z tyłu polska flaga. W środku będzie polska kolorowa instrukcja.

Zapraszamy do odwiedzenia galerii produktu.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
karawanken pisze:Co ze Small World Podziemia w wersji PL
Jest w trakcie korekty. Planowana data premiery to przełom III/IV kwartału 2015.
Skywarden pisze:Kiedy można się spodziewać pierwszego polskiego dodatku do Królestwa w Budowie?
fahrad pisze:Mam to samo pytanie co wcześniej. Kiedy polskie dodatki do Królestwa w budowie ?
Pierwszy z nich pojawi się pod koniec tego roku, drugi w roku przyszłym, ale dokładna data nie została jeszcze ustalona.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Ginet
Administrator
Posty: 222
Rejestracja: 02 cze 2012, 00:20
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Ginet »

To i ja się może dopytam (choć możliwe, że ten wątek już był):

Jest szansa na premiery Pięciu Plemion i Alhambry w tym roku? (swego czasu były w planach wydawniczych)
Polecam:
GAMESFANATIC - Największy serwis o grach planszowych i karcianych
NEWS GAMESFANATIC - Najnowsze wieści z planszówkowego świata
Awatar użytkownika
RunMan
Posty: 1194
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: RunMan »

Five Tribes nie będzie wydawane po polsku
jakubcjusz
Posty: 23
Rejestracja: 15 lut 2015, 10:31

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: jakubcjusz »

A ja chciałem podziękować Rebelowi, za wybranie do Space Alerta kobiecego głosu - dużo bardziej kojarzy się ze Star Trekiem a to (przynajmniej dla mnie) znacznie podnosi klimat rozgrywki. No i znacznie przyjemniej się go słucha niż innych wersji językowych :)
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: TTR_1983 »

Panie Rebelu, jakie tytuły od QG zostaną jeszcze wydane w tym roku?
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: c08mk »

jakubcjusz pisze:A ja chciałem podziękować Rebelowi, za wybranie do Space Alerta kobiecego głosu - dużo bardziej kojarzy się ze Star Trekiem a to (przynajmniej dla mnie) znacznie podnosi klimat rozgrywki. No i znacznie przyjemniej się go słucha niż innych wersji językowych :)
Japończycy też mają lektorkę. Kojarzy się z dobrym anime sci-fi : )
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: REBEL.pl »

------------------------
AKTUALIZACJA:
------------------------

Lato, środek wakacji, gorąc za oknem. Ale my nie zwalniamy tempa!
Na stronie naszego wydawnictwa pojawiły się zapowiedzi kolejnych trzech gier:

------------------------
Boost!.

Pisaliśmy o niej na początku miesiąca. Z wypiekami na twarzach czekamy na ten tytuł, bo będzie to znakomite uzupełnienie i urozmaicenie portfolio naszych gier imprezowych. Okrągłe karty posłużą nam do odgadywania grup odkrywanych obrazków. Gracze po kolei, rytmicznie odkrywać będą swoje karty, a gdy ktoś zauważy dwa pojazdy, dwa potwory, czy dwa owoce i zdąży je zabrać przez innymi to zdobędzie punkty. Proste zasady, mnóstwo kart i przystępna cena czynią z niej kolejny świetny produkt dla każdego odbiorcy.

Obrazek

Szacowana data premiery - III/IV kwartał 2015r.
Polska instrukcja.

------------------------

Timeline: Nauka i odkrycia. Szacowana data premiery - III/IV kwartał 2015r.

Druga - po Wynalazkach - odsłona tej świetnej serii. Tym razem będziemy mierzyć się z tytułowymi odkryciami geograficznymi. Zasady pozostają niezmienione, a co ciekawsze, można dzięki temu obie części ze sobą wymieszać. Świetnie sprawdza się w gronie rodziny i jako przerywnik pomiędzy dłuższymi grami.

Obrazek

Polska instrukcja.

------------------------

Cardline: Dinozaury. Szacowana data premiery - III/IV kwartał 2015r.

Podobnie jak Timeline, ta gra również doczeka się kontynuacji z polskiej wersji językowej. Tym razem przenosimy się w czasy prehistoryczne, aby odgadywać cechy dinozaurów, ale także i innych zwierząt żyjących w rozmaitych okresach i erach, na długo przed pojawieniem się człowieka. Ta wersja świetnie sprawdza się jako prezent dla młodszych graczy, ale i starsi mogą się dzięki niej czegoś dowiedzieć.

Obrazek

Polska instrukcja.


--------------------------
ODPOWIEDZI:
--------------------------
mulek18 pisze:Panie Rebelu, jakie tytuły od QG zostaną jeszcze wydane w tym roku?
Będą to Push a Monster, Dragon Valley, Alhambra, Teby.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Do tego dodatki do Ucieczki: Świątyni Zagłady i Królestwa w Budowie. Cały czas główkujemy które ...
Ostatnio zmieniony 29 lip 2015, 14:53 przez REBEL.pl, łącznie zmieniany 2 razy.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: sirafin »

W wątku Space Alert nie udało mi się uzyskać odpowiedzi, więc dopytam tutaj :) Czy pojawi się polski przewodnik (handbook) w formie pdf? Na stronie CGE nie ma jeszcze naszej flagi w dziale downloads, a na stronie Rebela znalazłem jedynie instrukcję.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Rockas
Posty: 143
Rejestracja: 02 lip 2014, 12:38

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Rockas »

REBEL.pl pisze:Do tego dodatki do Ucieczki: Świątyni Zagłady i Królestwa w Budowie. Cały czas główkujemy które ...
Do Ucieczki jako pierwszy wybrałbym dodatek Quest (choć oba są bardzo dobre).
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: mig »

REBEL.pl pisze:Do tego dodatki do Królestwa w Budowie. Cały czas główkujemy które ...
Będzie można Wasze dodatki łączyć ze starymi, obcojęzycznymi wydaniami?
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: kwiatosz »

Czy dokładna data pojawienia się wznowienia Cyklad jest może już znana?
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: ChlastBatem »

Czy jakiś posiadacz gry Timeline wydanej przez Rebel w puszcze może potwierdzić jakie wymiary ma puszka?

12 cm x 12 cm czy 12,8 cm x 12,8 cm?

Albo może Pan Rebel mi pomoże :) ?
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1965
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 191 times
Been thanked: 839 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Neoptolemos »

@ChlastBatem - 12,8 :)
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: citmod »

Coś czuję, że w lato już sobie nie pogram w Spyfall...
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: everan »

citmod pisze:Coś czuję, że w lato już sobie nie pogram w Spyfall...
No niestety, to co wyczyniają to są jakieś straszne jaja. Rozumiem, że czynniki zewnętrzne i lista usprawiedliwień/wymówek, ale puszczenie gry do przedsprzedaży i wielokrotne przesuwanie terminu premiery to marketingowo rzecz bardzo słaba. Nie wchodząc w jakieś niepotrzebnie gorzkie słowa, po prostu nie ufam już firmie i tyle :/
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: pan_satyros »

everan pisze:
citmod pisze:Nie wchodząc w jakieś niepotrzebnie gorzkie słowa, po prostu nie ufam już firmie i tyle :/
Serio? Nie przesadzasz trochę?
Każdemu wydawcy zdarzały się obsuwy. Zbyt wiele tu zmiennych, by można wszystko wymierzyć co do miesiąca.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4039
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: AkitaInu »

everan pisze:
citmod pisze:Coś czuję, że w lato już sobie nie pogram w Spyfall...
No niestety, to co wyczyniają to są jakieś straszne jaja. Rozumiem, że czynniki zewnętrzne i lista usprawiedliwień/wymówek, ale puszczenie gry do przedsprzedaży i wielokrotne przesuwanie terminu premiery to marketingowo rzecz bardzo słaba. Nie wchodząc w jakieś niepotrzebnie gorzkie słowa, po prostu nie ufam już firmie i tyle :/

O lol ...

Proponuje na znak protestu spalić wszystkie gry Rebela które posiadasz. A jeżeli nie posiadasz to najlepiej kup jedną, podpal i wrzuć na youtube ;-)

A tak na poważnie, tak jak Pan_Satyros pisał - nigdy nie widziałeś w świecie planszówkowym że gra się opóźniała kilka miesięcy ? (btw - nigdy nie bierz kickstarterów ;))
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: mig »

No i pod względem terminowości akurat Rebel sprawdza się całkiem nieźle :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: everan »

AkitaInu pisze: O lol ...

Proponuje na znak protestu spalić wszystkie gry Rebela które posiadasz. A jeżeli nie posiadasz to najlepiej kup jedną, podpal i wrzuć na youtube ;-)

A tak na poważnie, tak jak Pan_Satyros pisał - nigdy nie widziałeś w świecie planszówkowym że gra się opóźniała kilka miesięcy ? (btw - nigdy nie bierz kickstarterów ;))
No niepotrzebnie i nieprzyjemnie ironizujesz. Nie podoba mi się po prostu, że sprzedaż jest otwarta od czerwca, a premiera jest przesuwana raz za razem (i to zawsze na tę "najbardziej pesymistyczną" wersję względem poprzedniej) do tego stopnia, że aktualnie nie ma już szans, żebym grę dostał w ręce przed powrotem z urlopu. A że zdarza się zawalić termin? Rozumiem, że się zdarza, ale klaskać z tego powodu przecież nie będę. Mam prawo być niezadowolony i tyle. A co do kickstartera - inne standardy mam wobec paru kolesi zbierających social funding, inne wobec poważnego wydawnictwa :)
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: REBEL.pl »

sirafin pisze:W wątku Space Alert nie udało mi się uzyskać odpowiedzi, więc dopytam tutaj :) Czy pojawi się polski przewodnik (handbook) w formie pdf? Na stronie CGE nie ma jeszcze naszej flagi w dziale downloads, a na stronie Rebela znalazłem jedynie instrukcję.
Coś musiało się źle zaimportować, już jest dostępny: http://www.rebel.pl/repository/files/in ... nik_PL.pdf
mig pisze:
REBEL.pl pisze:Do tego dodatki do Królestwa w Budowie. Cały czas główkujemy które ...
Będzie można Wasze dodatki łączyć ze starymi, obcojęzycznymi wydaniami?
Tak, drukowane są dla wydawnictwa Rebel przez Queen Games, w tej samej fabryce. Jakość druku gier Queen Games jest bardzo dobra, dlatego nie spodziewamy się żadnych przebarwień elementów, które uniemożliwiłyby takie połączenie.
kwiatosz pisze:Czy dokładna data pojawienia się wznowienia Cyklad jest może już znana?
Otrzymaliśmy informację, że skończył się druk dodatku Tytani, ale nie mamy informacji o druku gry podstawowej. Wysłaliśmy zapytania do Matagota, ale dopiero teraz wrócili z urlopu. Oczekujemy informacji zwrotnej na ten temat na dniach, podzielimy się z nią oczywiście.
citmod pisze:Coś czuję, że w lato już sobie nie pogram w Spyfall...
Jeszcze powinno się udać. Odbiór gier z Rosji zaplanowany jest na dziś na godzinę 11:00 (28-07-2015 r.) Transport powinien zająć kilka dni, odprawa celna powinna przebiec szybko i bezproblemowo. Spodziewamy się jej w pierwszym tygodniu sierpnia. Historia z przesunięciem premiery Mamy szpiega! ma ciekawy przebieg, dlatego krótko postaramy się ją poniżej opisać.

Hobbyworld swoje gry produkuje w różnych miejscach, "Mamy szpiega!" jest nieliczną z gier produkowanych bezpośrednio w Rosji. Transport z Rosji sam w sobie nie jest aż tak problematyczny, wystarczy znaleźć firmę transportową specjalizującą się w tym kierunku, która posiada zaprzyjaźnioną agencję celną, aby obieg dokumentów nie powodował dodatkowych opóźnień. Po podpisaniu zwyczajowych upoważnień do działania w formie stałego przedstawicielstwa bezpośredniego, dostarczeniu faktur, certyfikatów zgodności z dyrektywami UE dotyczącymi zabawek, tłumaczeniu tychże, wycenie transportu, podpisaniu zlecenia i wymienieniu się wszystkimi dokumentami pocztą następuje proces faktycznego odbioru transportu z zadeklarowanego miejsca. Sprawę nieco utrudnił fakt, iż nie był to transport całopojazdowy, tylko kilka palet, ale w końcu udało się odnaleźć kilka firm, które podjęłyby się transportu i zlecić jego wycenę.
Tutaj zaczęły się schody, których się nie spodziewaliśmy.
Wiemy jaka jest sytuacja polityczna na Krymie, a gdy dołożymy do tego fakt, że firma z Polski o wdzięcznie brzmiącej nazwie "Rebel" pragnie przetransportować z Rosji "grę planszową" o jeszcze wdzięczniej brzmiącej nazwie "Mamy szpiega!", to niestety okazuje się, że prosty transport zamienia się w ciąg tłumaczeń i udowadnianie, że to faktycznie gry planszowe wykonane z kartonu, a nie kontrabanda.
Summa summarum - jesteśmy w końcowej fazie odbioru towaru, liczymy, że po stercie dokumentów, które dostarczyliśmy nie będzie już żadnych wątpliwości podczas odprawy celnej. Wszystkich tych, którzy czekają przepraszamy, niestety takiego obrotu spraw zupełnie się nie spodziewaliśmy.

Przesyłką lotniczą otrzymaliśmy już próbkę poprodukcyjną, prezentuje się świetnie, graliśmy i bawiliśmy się wybornie. Zdjęcia już gotowego produktu zamieściliśmy na stronie wydawnictwa, zapraszamy do oglądania.
Ostatnio zmieniony 28 lip 2015, 10:01 przez REBEL.pl, łącznie zmieniany 3 razy.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: mig »

everan pisze:
AkitaInu pisze: O lol ...

Proponuje na znak protestu spalić wszystkie gry Rebela które posiadasz. A jeżeli nie posiadasz to najlepiej kup jedną, podpal i wrzuć na youtube ;-)

A tak na poważnie, tak jak Pan_Satyros pisał - nigdy nie widziałeś w świecie planszówkowym że gra się opóźniała kilka miesięcy ? (btw - nigdy nie bierz kickstarterów ;))
No niepotrzebnie i nieprzyjemnie ironizujesz. Nie podoba mi się po prostu, że sprzedaż jest otwarta od czerwca, a premiera jest przesuwana raz za razem (i to zawsze na tę "najbardziej pesymistyczną" wersję względem poprzedniej) do tego stopnia, że aktualnie nie ma już szans, żebym grę dostał w ręce przed powrotem z urlopu. A że zdarza się zawalić termin? Rozumiem, że się zdarza, ale klaskać z tego powodu przecież nie będę. Mam prawo być niezadowolony i tyle. A co do kickstartera - inne standardy mam wobec paru kolesi zbierających social funding, inne wobec poważnego wydawnictwa :)
Nikt Ci nie broni być niezadowolonym i pewnie nie znajdziesz osoby, która czekając na ten tytuł, by się cieszyła (czy nawet to opóźnienie byłoby jej obojętne). Mnie zamówiony Spyfall blokuje na przykład realizację zamówienia. Ale pomiędzy powiedzeniem: "jest ok, nic się nie stało" a pisaniem, że to "straszne jaja" i że się straciło zaufanie do firmy, jest przepaść (IMHO). Tym bardziej, że Rebel jest jednym z rzetelniejszych polskich wydawnictw jeśli chodzi o terminowość wydawania gier. Skoro obsuwa jednej na 10 wydawanych gier (szacunki "na oko";) o 2 miesiące powoduje u Ciebie utratę zaufania do wydawnictwa, to szczerze współczuję funkcjonowania na naszym planszówkowym rynku, bo musi być to niesamowicie frustrujące skoro przecież większe lub mniejsze (powiedzmy miesiąc-dwa) opóźnienia dotyczą na oko pewnie z 70% wydawanych gier ;)
EOT
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Pan_K »

REBEL.pl pisze: Wiemy jaka jest sytuacja polityczna na Krymie, a gdy dołożymy do tego fakt, że firma z Polski o wdzięcznie brzmiącej nazwie "Rebel" pragnie przetransportować z Rosji "grę planszową" o jeszcze wdzięczniej brzmiącej nazwie "Mamy szpiega!", to niestety okazuje się, że prosty transport zamienia się w ciąg tłumaczeń i udowadnianie, że to faktycznie gry planszowe wykonane z kartonu, a nie kontrabanda.
:lol: :lol: :lol:
Ale mieliśmy ubaw całą rodziną :!: Bardzo dziękujemy za miły początek dnia :)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Zablokowany