Portal Games w roku 2015

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4131
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: tomb »

Ja chciałbym poznać od Portalu terminy wypuszczenia na rynek wznowień armii do Neuroshimy (Stalowa już jest w przedsprzedaży do dostania) i dowiedzieć się, czy będą jakieś nowe neuroshimowe minidodatki w tym roku?

Tygrys69 pisze:Ehhh... Gra miała wyjść w tym roku... Potem wyszło, że pod koniec roku ruszy zbiórka... teraz jednak nie... Dobrze, że jest VASSAL i moduł Nowa Era :)
Pokopałem i znalazłem - 22 maja zeszłego roku napisałem do Ciebie:
W sprawie big boxa nie ma żadnych decyzji, ale Portal tu i tam przebąkuje, że myśli na ten temat. Radzę na razie nie sprzedawać gry, bo to może być kwestia lat.
Jeśli sprzedałeś to niestety jeszcze pocierpisz.
Merry pisze:Twoją wypowiedź interpretować jako sympatyczną ironię a nie zjadliwą złośliwość?
A Twoją, Merry? Kurczę, po co takie posty...
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Merry »

Moją jako pytanie i NIC WIĘCEJ.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2814
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Ink »

Merry pisze:Moją jako pytanie i NIC WIĘCEJ.
No tak, stwierdzenie "tu na forum nigdy nic nie wiadomo" jest absolutnie neutralne.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Merry »

Kurde. Proponuję takie ćwiczenie:
czytając posty wyobraźcie sobie, że osoba je pisząca uśmiecha się do Was życzliwie, bez podtekstu. Że siedzicie w knajpie, pijecie piwo, kawę, co tam kto lubi. Że sobie rozmawiamy, nawet jak się nie znamy.
Osobiście, określenie "mikrofalówka" ubawiło mnie, aczkolwiek podszyte złośliwością. Ale wyobraziłam sobie właśnie, że siedzimy, rozmawiamy, jest miło. Ot takie rpg;-)
Ja po prostu lubię ludzi i podejrzewanie kogoś o bycie wrednym mam na końcu listy interpretacji. Czy jakoś tak;-)
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Merry »

Ok, idę stąd.
Zaglądnę znowu za parę miesięcy;-)
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: raphaell7 »

;-)
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
Awatar użytkownika
Tygrys69
Posty: 197
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:04
Lokalizacja: Słupsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Tygrys69 »

Drogi tomb, czemu ja Ciebie nie posłuchałem ? :( Skusiły mnie obietnice i wizja poprawionych kart... Powiem szczerze, że Nowa Era w mojej skromnej opinii to najlepsze dzieło Trzewiczka. To jest gra na którą dosłownie z niecierpliwością czekam niczym dziecko na gwiazdkę :) Ciekawi mnie też nowe Pret-a-Porter, pomysł z biurem tworzącym gry według mnie jest strzałem w 10 ! :)
Focus!
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 24 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

Tak prezentuje się zawartość naszej gry Statki, łupy, kościotrupy:)

https://www.boardgamegeek.com/image/258 ... -grab-loot

Nie zapomnijcie zostawić kciuka :>
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: to tylko ja »

Śliczne kostki :P
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 24 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

To jeszcze nie koniec na dziś:)

Startujemy z nową formą naszego Vloga. Od dziś nie mówimy tylko o Nas! Mówimy o wszystkich i wszystkim co związane z naszym fandomem!
https://www.youtube.com/embed/wXPGjqqTU9c
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: orzeh »

Jesteście nieźli :)
Bardzo sympatyczne w odbiorze :)
Awatar użytkownika
antsaren
Posty: 86
Rejestracja: 29 sty 2014, 18:46

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: antsaren »

Portal Games pisze:Startujemy z nową formą naszego Vloga. Od dziś nie mówimy tylko o Nas!
Już miałem napisać, że się nie pochwaliliście Portal TV. ;) Jak zawsze bardzo fajnie i tak trzymać.:)
warran
Posty: 253
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: warran »

Portal Games pisze:Startujemy z nową formą naszego Vloga. Od dziś nie mówimy tylko o Nas! Mówimy o wszystkich i wszystkim co związane z naszym fandomem!
Dotąd Portal Vlog oglądało się całkiem przyjemnie, ale nowa forma jest o wiele lepsza. Zmiana zdecydowanie na plus.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Ryu »

Zmiana zdecydowanie na plus :)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: vojtas »

Ano zmiana na plus, świetnie, że Portal dodał newsy. Z drugiej strony ilość dialogów z offu lekko drażni, co gorsze sprawia wrażenie braku przygotowania Ignacego i, co najważniejsze, negatywnie wpływa na rytm i klarowność przekazu. Bardzo sobie cenię inicjatywy Portalu i ciągły rozwój tej formy komunikacji, ale te rozmowy warto by ograniczyć (a najlepiej całkowicie wyeliminować). Wystarczy dokładnie przemyśleć, co się chce powiedzieć (oczywiście bez czytania z kartki). Życzę powodzenia!
Zwieżak
Posty: 91
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:44

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Zwieżak »

A mi się podoba. Dzięki temu jest to nie tylko Ignacy, ale i inni. A przecież wszystkiego wiedzieć ni musi. Może to też kwestia przyzwyczajenia, bo vlog był prowadzony w podobny sposób i mi to nie przeszkadzało, a nawet dodawało kolorytu i oryginalności.
warran
Posty: 253
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: warran »

Zwieżak pisze:Dzięki temu jest to nie tylko Ignacy, ale i inni.
Swoją drogą: fajnie, że Ignacy mówi też o tym, czym zajmują się w danej chwili pozostali ludzie z Portalu. Dotąd można było mieć wrażenie, że Portal to takie one-man army ;)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: mig »

One-man army ? O pracownikach żadnego wydawnictwa w Polsce nie wiem tyle co o pracownikach Portalu. :)

Mnie się bardzo podoba po przedstawianie drugiej linii. Sama forma może niekoniecznie, ale już we vlogu trzewik często opowiadał kto nad czym siedzi i co pilotuje.

Cały odcinek bardzo pozytywnie - i merytorycznie i technicznie. Zasubskrybowalem :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Rafal_Kruczek »

Merry pisze:Kurde. Proponuję takie ćwiczenie:
czytając posty wyobraźcie sobie, że osoba je pisząca uśmiecha się do Was życzliwie, bez podtekstu. Że siedzicie w knajpie, pijecie piwo, kawę, co tam kto lubi. Że sobie rozmawiamy, nawet jak się nie znamy.
Osobiście, określenie "mikrofalówka" ubawiło mnie, aczkolwiek podszyte złośliwością. Ale wyobraziłam sobie właśnie, że siedzimy, rozmawiamy, jest miło. Ot takie rpg;-)
Ja po prostu lubię ludzi i podejrzewanie kogoś o bycie wrednym mam na końcu listy interpretacji. Czy jakoś tak;-)
Oczywiście, że "mikrofalówka" miała być sympatyczną złośliwością :)
Wznowienia to normalna rzecz w tej branży - zazwyczaj dobrze swiadczaca o oryginalnym wydaniu. To ze wydawca stara sie poprawić produkt przy kolejnej edycji to pozytywna rzecz.
Chciałęm wswiadomić osobie pytajaca z nieciepliwością o wydanie Master Set, że poprawki zajmuja czas nawet jesli ktos nie jest perfekjonistą. Poza tym Portal zapewne będzie wydawać także nowe gry, więc grafik mają pełny.
Po drugie z buznesowago punktu widzenia wydawanie MS51 w krótkim odstepie czasu po ONI to lekka kanibalizacja rynku. Lepiej jak sie Osadnicy troche ustabilizują i resztki zapasów 51/NE wyprzedają ze sklepów :)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 24 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Portal Games »

Wydawnictwo Portal pragnie poinformować, że na przełomie lipca i sierpnia świat świat Neuroshimy Hex 3.0! zasili nowa armia – Stalowa Policja! Pliki trafiły do drukarni i nowa frakcja lada moment pojawi się na sklepowych półkach!

Stalowa Policja to przemierzająca kraj brygada fanatyków prawa i porządku, zakuta w przedwojenne, eksperymentalne pancerze wspomagane. Aplikowane przez pancerze chemikalia i cybernetyczne usprawnienia podnoszą zdolności organizmu kosztem psychiki – funkcjonariusze reagują automatycznie na wszystko, co program zidentyfikuje jako zagrożenie lub przestępstwo. Pojawiają się znikąd i pacyfikują teren pośród huku eksplozji i kanonady ognia. Godna automatów nieskazitelna praworządność sprawia, że mieszkańcy wybawionych terenów szybko zaczynają tęsknić do dawnego chaosu i bezprawia.

Autorem Stalowej Policji jest Michał Oracz. Armia wprowadza do gry nową zdolność – Odbicie. Odbicie chroni jednostkę przed wszelkimi atakami skierowanymi w bok oznaczony ikoną Odbicia. Atak ten zostaje odbity w przeciwnym kierunku na odległość jednego pola i trafia jednostkę przeciwnika (Żołnierza, Sztab lub Moduł), o ile ta stoi na sąsiednim polu na linii tego ataku. Odbity atak nie czyni żadnej szkody żetonom Stalowej Policji.

Link do strony gryhttp://portalgames.pl/pl/stalowa-policja/
Gra na BoardGameGeekhttps://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... eel-police
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Bary »

Portal please, dajcie znać, jak wygląda sprawa z Atlantydami. Angielska wersja jest już w preorderze od kilku tygodni, a o polskiej cisza...
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6128
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: pan_satyros »

Bary pisze:Portal please, dajcie znać, jak wygląda sprawa z Atlantydami. Angielska wersja jest już w preorderze od kilku tygodni, a o polskiej cisza...
Z tego co wiem PL Atlantydzi we wrześniu.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Bary »

pan_satyros pisze:
Bary pisze:Portal please, dajcie znać, jak wygląda sprawa z Atlantydami. Angielska wersja jest już w preorderze od kilku tygodni, a o polskiej cisza...
Z tego co wiem PL Atlantydzi we wrześniu.
Coś tam było lakonicznie na vlog-u rzucone, ale jakieś konkretniejsze info by się przydało. Wszakże mieliśmy obiecaną premierę równolegle z wersją międzynarodową. :P
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Cytryn
Posty: 41
Rejestracja: 09 sie 2013, 20:55
Been thanked: 1 time

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: Cytryn »

a jak sytuacja wygląda z grą "Zapraszamy do podziemi" jakaś zbliżona data wydania ? Początek sierpnia już niedługo a na stronie portalu nawet w planach wydawniczych nie ma tej gry :/
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Portal Games w roku 2015

Post autor: ChlastBatem »

ja już zamówiłem "zapraszamy do podziemi" na planszomani z nadzieję, że na początku sierpnia dostanę tę grę. Mam nadzieję, że w sierpniu jeszcze ją dostanę.
Zablokowany