Callisto - R. Knizia

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Callisto - R. Knizia

Post autor: Furan »

Callisto nie doczekało się własnego tematu.
Swego czasu Folko wyprodukował recenzję na GF.
Bard wydaje ,,nową edycję" tej gry. Tańszą niż wydania poprzednie. Patrząc jednak na grafikę promocyjną
Spoiler:
coś musiało zostać także zmienione w regułach. Domyślam się, że filary wolno stawiać tylko na brzegach (odpada więc reguła z wewnętrzną sferą) - w nowym wydaniu brak ,,matrycy" z wypustkami ustawiającej położenie klocków. Dodatkowo - plansza jest kwadratowa!, a nie jak w oryginalnym wydaniu a kształt +.

EDIT
Poprawione z ,,niż wersje zachodnie" na ,,wydania poprzednie"
Ostatnio zmieniony 02 lip 2015, 11:04 przez Furan, łącznie zmieniany 2 razy.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9431
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1443 times
Kontakt:

Re: Callisto - R. Knizia

Post autor: MichalStajszczak »

Furan pisze:Bard wydaje ,,nową edycję" tej gry. Tańszą niż wydanie zachodnie.
Z tego, co wiem, to nie jest specjalne wydanie na polski rynek, tylko nowe tańsze wydanie na wszystkie rynki. Tańsze przede wszystkim ze względu na tekturowe komponenty.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Callisto - R. Knizia

Post autor: Furan »

Pomijając marną jakość kartonu użytego w tej wersji, jest dodatkowy problem. Elementy mają zmieścić się w obszarze wyznaczonym puzzlowatymi ramkami. Ktoś przy projektowaniu wymierzył je ,,w punkt". Nie przewidział tylko, że każdy element wyciśnięty z wypraski ma pozostawiony ,,naddatek" w postaci małego ,,ogonka", który łączył go z wypraską. Wynikiem jest to, że elementy gry nie mieszczą się wewnątrz obszaru gry. Pewnie wystarczy papier ścierny i 20 minut roboty. Ja na to nie miałem nerwów.

---

Co do reguł nowej wersji - zmieniono je na takie: kolumny zagrywać można tylko do brzegów planszy.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
everan
Posty: 364
Rejestracja: 19 wrz 2007, 13:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 117 times

Re: Callisto - R. Knizia

Post autor: everan »

Furan pisze:Wynikiem jest to, że elementy gry nie mieszczą się wewnątrz obszaru gry. Pewnie wystarczy papier ścierny i 20 minut roboty. Ja na to nie miałem nerwów.
Potwierdzam, elementy po prostu nie mieszczą się w ramce. Napisałem w tej sprawie maila do wydawnictwa, załączyłem kilka zdjęć i Bard (odpowiadając zresztą bardzo szybko) zapewnił, że to problem tylko jakiegoś felernego egzemplarza, nie większej partii towaru, i już wysyłają nowy egzemplarz. Trzymam kciuki, żeby faktycznie tak było, bo sama gra wydaje się koncepcyjnie sympatyczna.
Moje sekretne imię voodoo to Papa Shango. Błogosławię każdy wątek, w którym się pojawię... ale jeden błogosławię najbardziej.
ODPOWIEDZ