Braki w grach - co robić (instrukcja w pierwszym poście)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
AiS
Posty: 324
Rejestracja: 08 wrz 2014, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: AiS »

Adar pisze:Mam takie pytanie.

Zakupiłem angielską wersję Zombicide: Prison Outbreak. Niestety, jest pewien zgrzyt - czerwone znaczniki celów (czerwono - czerwone) maja inny odcień niż ich dwukolorowe odpowiedniki (czyli np. czerwono - niebieski). Powoduje to oczywiści problem w misjach, gdzie te znaczniki układa się losowo. Od razu widać, które są zwykłymi czerwonymi, a które kryją pod spodem inny kolor. Ma ktoś coś podobnego? Myślicie że coś takiego podlega reklamacji?
Spróbować nie zaszkodzi. Zrób fotkę- najlepiej taką, na której będzie to dokładnie widoczne i napisz maila do wydawcy lub dystrybutora. Przynajmniej Ci odpiszą (powinni) czy podlega czy nie i będziesz wiedział.
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: mbork »

Córka strasznie by chciała mieć drewniane koniki (takie z Agricoli). Czy ktoś ma może jakieś zapasowe czy coś? Czy da się gdzieś w Polsce zakupić (nie przesadnie drogo) jakieś animeeples?
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: CydPL »

mbork pisze:Córka strasznie by chciała mieć drewniane koniki (takie z Agricoli). Czy ktoś ma może jakieś zapasowe czy coś? Czy da się gdzieś w Polsce zakupić (nie przesadnie drogo) jakieś animeeples?
Jakieś świnki, krowy i owce znajdziesz w planszostrefie. 8,50zł za 10 sztuk.
prusak
Posty: 16
Rejestracja: 28 cze 2015, 15:26

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: prusak »

Witam zakupiłem c&c Napoleon + dodatek pruski, w podstawce brakuje kart terenu Terrain Tile Effects Chart za t było 4 karty ranged fire and meele tables natomiast w dodatku pruskim są 2 karty terenu i 2 walki, myślę że powaliło im się i w podstawce dali 4 te same karty zamiast 2 terenu i 2 walki, zakupiłem w plaszostrefa.pl napisałem reklamacje zobaczymy jak długo to będzie trwać
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: crsunik »

Duży plus dla Rebela. Co prawda nie miałem braku, ale jeden z elementów posiadał skazę, która skutecznie uniemożliwiała rozgrywkę. Wysłałem maila ze zdjęciem w odpowiedzi otrzymałem informację, że zamiennik jest już w drodze :)
Jabol
Posty: 207
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Jabol »

Brawa dla Rebela! Brak w grze wyniknął z mojej niezdarności co prawda ale wydawca zareagował doskonale. Podczas rozgrywki w Small Worlda na działkowym tarasie znajomych gra spadła nam ze stołu. Wszystko było by spoko gdyby nie to, że podłoga miała 2 centymetrowe odstępy w efekcie czego wiele znaczników spadło pod taras. Część z nich udało się wyciągnąć ale około 15 zostało tam na zawsze... Rebel bez gadania, przy najbliższym zamówieniu zapakował mi do przesyłki wszystkie brakujące znaczniki :)
Każdy w końcu kiedyś zaczyna...
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: DarkSide »

Ogromny plus dla Piotra Sobieraja. Po akcji na wspieram.to nie dostałem promosek do Dominiona. Po mailu informującym o tym otrzymałem je błyskawicznie. :D
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
dariuszkoziel
Posty: 105
Rejestracja: 18 lut 2015, 00:32
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/ Katowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: dariuszkoziel »

Podziękowania dla Rebel.pl za dosłanie przy kolejnym zamówieniu uszkodzonej karty do Alchemików.
mapa295
Posty: 12
Rejestracja: 13 wrz 2014, 10:56
Been thanked: 1 time

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: mapa295 »

Pod koniec lipca dwukrotnie wysłałam maila do Lacerty z prośbą o znacznik owoców z "Santiago de Cuba".
Do tej pory zero reakcji.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: crsunik »

Duży + dla Rebela :) Dwa zgłoszenia w sprawie uszkodzonych elementów i dwa razy po dwóch dniach elementy zastępcze czekały w skrzynce ;)
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: citmod »

Również muszę pochwalić Rebel.pl. Kupiłem w innym sklepie Spyfall, jednak nie dostałem promek które powinny być w zestawie. Szybki kontakt mailowy i drugiego dnia roboczego promki były u mnie w skrzynce. Także pełna profeska!
von Klamke
Posty: 120
Rejestracja: 12 lut 2013, 00:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: von Klamke »

Chwalę galaktę,
Mój egzemplarz Imperium atakuje miał aż cztery niebieskie kości, za to zero czarnych. Szybki mail, parę dni i kostki w skrzynce pocztowej.
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: kdsz »

MisterC pisze:Na stronie podają też numer telefonu.
Szczerze mówiąc nie mogę znaleźć numeru telefonu na stronie Lacerty. Być może kiepsko u mnie z umiejętnością szukania.
Na mail pisany na adres kontakt@lacerta.pl niestety nie otrzymałem odpowiedzi. Nawet krótkiego trzyliterowego "Nie". Mam prośbę do szczęśliwców, którym udało się nawiązać kontakt z wydawnictwem, o info jak tego dokonali.
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Cyberpuncur »

Plus dla Matagota.
Dosłali w końcu kafelki z Room 25 Season 2 pasujące kolorystycznie do podstawki.
Przy okazji przysłali wszystkie kartonowe żetony jakie są w grze chociaż o nie nie prosiłem.
Jeśli ktoś ma ten sam problem to na ich stronie jest formularz do zamawiania brakujących
elementów. Działają bardzo szybko.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: AkitaInu »

Hmm przecież jest tam numer nadal ...
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: kdsz »

Otrzymałem mailową odpowiedź Lacerty. Moja prośba została bardzo miło i pozytywnie załatwiona. Duży plus dla wydawcy ode mnie!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: warlock »

Zamówiłem Trajana z planszostrefa.pl ale mam problem - w pudełku brakuje dwóch dysków brązowego gracza. Napisałem do sklepu z prośbą o przesłanie brakujących elementów (chociaż nie wiem czy to możliwe biorąc pod uwagę, że Trajana w sklepach jak na lekarstwo), ale w przypadku, jeśli sklep odmówi - orientujecie się czy można gdzieś kupić dwa brązowe odpowiedniki takich dysków w możliwie jak najbliższym oryginałowi wymiarze i kolorze?

Kolejna sprawa to polska instrukcja jaką dostałem - niezwykle miernej jakości czarno-biały wydruk na zwykłym papierze... wstyd.

****
Swoją drogą, mam cholernego pecha do gier. Moja wersja Puerto Rico miała niewłaściwą proporcję znaczników towarów. Splendor miał jeden niebieski żeton bez grafiki. W obu przypadkach Rebel błyskawicznie załatwił sprawę, wielki szacunek i podziękowania dla sklepu. Ale mam ciągle niesmak, że wydaję tyle kasy na planszówki i wciąż nacinam się na słabą kontrolę jakości...
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Paskudnik »

Przy okazji chciałem wspomnieć, że wydawnictwo Bard szybko i sprawnie wysyła zamienniki nieprawidłowo wydrukowanych kart do IV edycji Zimnej wojny - ja swoją odebrałem w tym tygodniu wraz z kartą promo. Polecam wydawnictwo i wymianę swojej karty tym, którzy tego jeszcze nie zrobili :)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: warlock »

MisterC - dzięki, tak własnie zrobię. Polską wersję w kolorze wydrukuję dla znajomych, którzy nie radzą sobie z angielskim.

Nie zmienia to faktu, że taki wydruk jest niepoważny. Naprawdę, sklep mógłby wykazać minimum przyzwoitości i wydrukować to chociaż w kolorze. Nie potrzebuję polskiej instrukcji, spokojnie ogarnę po angielsku. Ale niesmak pozostaje ;).

Na razie wyciągnąłem z szafy dwa brązowe guziki :D Potrzeba matką wynalazków ;).

Problem polega na tym, że w przypadku posiadanych przeze mnie gier brakujące/uszkodzone elementy są raczej regułą niż wyjątkiem.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: kwiatosz »

warlock pisze: Problem polega na tym, że w przypadku posiadanych przeze mnie gier brakujące/uszkodzone elementy są raczej regułą niż wyjątkiem.
Będę miał to na uwadze jeśli będziesz kiedyś organizował zamówienie grupowe z Kickstartera ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Bary »

Ostatnio wraz z Netrunnerem dostałem instrukcję w połowie po hiszpańsku. ;) E-mail do Galakty ze zdjęciami prezentującymi problem i po tygodniu w skrzynce znalazłem poprawną instrukcję. Także potwierdzam, że nie ma co pisać do pośredników tylko od razu uderzać do wydawcy.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4636
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1027 times
Been thanked: 1945 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: warlock »

Sklep planszostrefa od razu zobowiązał się przesłać brakujące znaczniki do Trajana, wielki szacunek ;) Czasem jednak opłaca się "uderzyć" do pośredników ;)
Awatar użytkownika
MegAn
Posty: 12
Rejestracja: 19 gru 2013, 15:41

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: MegAn »

Z mojego doświadczenia Rebel reaguje błyskawicznie i co ważniejsze pozytywnie :). I to zarówno w przypadku elementów brakujących/uszkodzonych od nowości (jeden brakujący i jeden krzywo naklejony czarny żeton w Splendor) jak i w razie zgubionych (po którejś z rozgrywek zginęły wszystkie 3 dworce jednego koloru w TTR). Dosyłają bez problemu - żetony przyszły samodzielnie, a dworce dołączyli do kolejnego zamówienia.

Także jeśli Rebel jest wydawcą to nie ma się o co martwić - można do nich pisać bez żadnych obawień ;)
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Pixa »

MegAn pisze:można do nich pisać bez żadnych obawień ;)
Ech, az szkoda, ze Wiesiek Wszywka zniknal z netu. Zeby bylo w temacie - mi Rebel przeslal nowa plansze do Cyklad (stara byla zle wydrukowana - nie dalo sie jej zlozyc na 4 graczy). Szacun, biorac pod uwage, ze gra byla z drugiej reki i nie mialem paragonu.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Braki w grach - co robić

Post autor: Wassago »

The Age of Discovery (hobbity) - brak jednej z czarnych figurek
Spartacus (CPD.pl / Gale Force Nine) - brak jednego z 4 gladiatorów.

Hobbity od razu dosłały brakującą figurkę :)
Spartacus został otwarty miesiąc od zakupu, wtedy okazało się, że brakuje figurki. CPD PL nie miało już tej gry i zaoferowali zwrot pieniędzy. Postanowiłem jednak napisać do wydawcy Gale Force Nine i tylko przeprosili, że takie coś miało miejsce i od razu wysłali brakującą figurkę :)
ODPOWIEDZ