Teomachia (T. Bylina, A. Kwapiński, J. Wasilewski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Teomachia

Post autor: misioooo »

zakwas pisze:Kto właściwie dostanie tych herosów? Bo już się pogubiłem w gąszczu progów... ;)
Wszyscy, którzy zakupili dodatek "Cthulu" :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Sienio »

Na stronie projektu jest już kolejna aktualizacja: tutaj. Jak Wam się podoba ostatni cel kampanii?
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Teomachia

Post autor: zakwas »

misioooo pisze:
zakwas pisze:Kto właściwie dostanie tych herosów? Bo już się pogubiłem w gąszczu progów... ;)
Wszyscy, którzy zakupili dodatek "Cthulu" :)
Czyli za "Kultytę Premium", też to dostanę? :o
Najlepiej wydane 19 złotych w życiu! :D
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Teomachia

Post autor: misioooo »

zakwas pisze:
misioooo pisze:
zakwas pisze:Kto właściwie dostanie tych herosów? Bo już się pogubiłem w gąszczu progów... ;)
Wszyscy, którzy zakupili dodatek "Cthulu" :)
Czyli za "Kultytę Premium", też to dostanę? :o
Najlepiej wydane 19 złotych w życiu! :D
Może i nie ;P Masz jasno napisane przy nagrodzie, że dostajesz dwie nowe mitologie... Mój błąd wyżej - przepraszam. Sienio pewnie zaraz nam wyjaśni, która nagroda gwarantuje herosów.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Adam Kwapiński
Posty: 107
Rejestracja: 01 gru 2011, 10:59
Been thanked: 3 times

Re: Teomachia

Post autor: Adam Kwapiński »

Może nie Sienio ale już wyjaśniam:)
Każdy dostanie komplet 10 herosów niezależnie od tego jaki próg wsparcia wybrał. Także faktycznie Twoje 19 zł zrobiło się całkiem opłacalną inwestycją:)
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Teomachia

Post autor: Szaweł »

2 dni do końca i nie ma jeszcze żadnych wieści odnośnie ostatnich planowanych dodatków (pudełka i żetonów)? :?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Teomachia

Post autor: misioooo »

Nie rozumiem o co chodzi z instrukcją... Przy wsparciu na poziomie Mistrz Loży, gdzie dostaję podstawową wersję gry + dodatkowe mitologie... Jak nie osiągniemy celu za 20tys to nie będzie aktualnej instrukcji? :shock:
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Sienio »

Szaweł pisze:2 dni do końca i nie ma jeszcze żadnych wieści odnośnie ostatnich planowanych dodatków (pudełka i żetonów)? :?
Będą dziś. Właśnie przygotowujemy kolejną aktualizację.
misioooo pisze:Nie rozumiem o co chodzi z instrukcją... Przy wsparciu na poziomie Mistrz Loży, gdzie dostaję podstawową wersję gry + dodatkowe mitologie... Jak nie osiągniemy celu za 20tys to nie będzie aktualnej instrukcji? :shock:
Instrukcja będzie, ta z pudełka. W niej większość zasad jest aktualnych, jednak nie wszystkie. Instrukcja, która jest do pobrania z naszej strony (tutaj) posiada zaktualizowane zasady. Ostatnim celem finansowym (20 tys. zł) jest przedrukowanie instrukcji i przekazanie jej wszystkim wspierającym. Na jutro przygotowujemy dla Was oficjalną informację związaną z papierową wersją nowej instrukcji. To co napiszemy, na pewno zaciekawi wiele osób.
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 124 times
Been thanked: 79 times

Re: Teomachia

Post autor: eltadziko »

W tym drewnianym pudełku na pewno zmieszczą się też karty bóstw? :P Bo na zdjęciu nie bardzo widzę na nie miejsce.

A w sumie już tak przy okazji - istnieją jakieś koszulki, w których można by trzymać te karty bóstw? :P
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Sienio »

eltadziko pisze:W tym drewnianym pudełku na pewno zmieszczą się też karty bóstw? :P Bo na zdjęciu nie bardzo widzę na nie miejsce.
Zmieszczą, sprawdzaliśmy :)

Na stronie kampanii jest już dostępna nowa aktualizacja. A w niej znajdziecie informacje o:

- pudełku
- nowych żetonach do "Teomachii"

Aktualizację znajdziecie tutaj.

Wybaczcie, że tyle to trwało. Mamy nadzieję, że wszyscy zdążą na spokojnie się zastanowić i podjąć decyzję.
Do środy do godz. 23:59 macie czas! :)
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 124 times
Been thanked: 79 times

Re: Teomachia

Post autor: eltadziko »

Przepraszam, ze drążę temat, ale w którym miejscu te karty bóstw mają być schowane? :P
Są trzy przegródki. Rozumiem, że ta tylna większa jest na matę. Te przednie mniejsze na karty i żetony. Więc gdzie karty bóstw? Na samej górze, położone na tych przegródkach? Dopytuję się, bo zastanawiam się nad kupnem :P
Szkoda też, że nie ma podziału na karty, ze tu na talię żywiołów, tu na talię modlitw, a tu na talię mitów.
PS. Karty w koszulkach też się zmieszczą? :P
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Sienio »

eltadziko pisze:Przepraszam, ze drążę temat, ale w którym miejscu te karty bóstw mają być schowane? :P
Są trzy przegródki. Rozumiem, że ta tylna większa jest na matę. Te przednie mniejsze na karty i żetony. Więc gdzie karty bóstw? Na samej górze, położone na tych przegródkach? Dopytuję się, bo zastanawiam się nad kupnem :P
Szkoda też, że nie ma podziału na karty, ze tu na talię żywiołów, tu na talię modlitw, a tu na talię mitów.
PS. Karty w koszulkach też się zmieszczą? :P
Pytaj, pytaj, Twoje święte prawo :)

Karty bóstw zmieszczą się w największej przegródce. Nie zajmują one dużo miejsca, więc zmieszczą się w tej przegródce zarówno mata jak i karty bóstw.
W tajemnicy powiem, że jeśli nasze zdolności manualne wystarczą, to zrobimy dodatkowe przegródki, ale tego nie możemy Wam jeszcze obiecać ;)
Tak, karty w koszulkach też się zmieszczą.
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Teomachia

Post autor: Szaweł »

Ludzie bierzta te żetony. Warto! :)

Pudełka oczywiście też bierzta, bo też warto! :D
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
mrozy16
Posty: 292
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Teomachia

Post autor: mrozy16 »

Może gdzieś przegapiłem, ale jakie są wymiary pudełka?
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Teomachia

Post autor: Szaweł »

No i przedostatni cel osiągnięty :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Sienio »

Szaweł pisze:No i przedostatni cel osiągnięty :)
Tak!
Dziękujemy! :)
mrozy16 pisze:Może gdzieś przegapiłem, ale jakie są wymiary pudełka?
Wymiarów pudelka nie podawaliśmy, więc niczego nie przegapiłeś. Pisaliśmy tylko, że to pudełko zmieści wszystkie elementy gry, łącznie z matą.
Awatar użytkownika
Sienio
Posty: 390
Rejestracja: 04 sty 2010, 21:44
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Sienio »

Na platformie ZnadPlanszy znajdziecie opis "Panteonu Koszmarów", czyli ostatniej mitologii, która nam została do opisania pod kątem projektowym.
Zapraszam do przeczytania tego tekstu :)

Zostało zaledwie 33h do końca zbiórki. Jest szansa, że przedrukowana instrukcja znajdzie się w podstawowym pakiecie wraz z innymi dodatkami. Ale to już zależy tylko od Was!
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Teomachia

Post autor: Aduanath »

Szczerze? Chciałam teraz (po wypłacie) wesprzeć teomachię. Kupić dodatki wszystkie możliwe, podstawkę, pudełko... pójść na całość. Ale informacja o tym, że bazowo dostaję w jakiś sposób "wybrakowaną" grę (instrukcja z błędami), którą MOŻE się uda naprawić... Nie, dziękuję. Rezygnuję. A szkoda, bo Cthulhu uwielbiam...
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Teomachia

Post autor: Trolliszcze »

Też mnie zdziwiło, że ostatnim (a więc w teorii tym "najbardziej wypasionym") progiem kampanii jest coś, co powinno się znajdować w każdym pudełku z grą - czyli instrukcja z poprawnymi zasadami... Skoro Teomachia jest teraz sprzedawana jako gra 2-4 os. (a nie gra 2 os. z nieoficjalnym wariantem dla większej liczby graczy), to brak aktualnej instrukcji wydaje się wręcz kuriozalny. Trochę to psuje wizerunek kampanii, która IMHO wcześniej była prowadzona bardzo fajnie.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2015, 15:41 przez Trolliszcze, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Teomachia

Post autor: Wspieram.to »

Aduanath pisze:Szczerze? Chciałam teraz (po wypłacie) wesprzeć teomachię. Kupić dodatki wszystkie możliwe, podstawkę, pudełko... pójść na całość. Ale informacja o tym, że bazowo dostaję w jakiś sposób "wybrakowaną" grę (instrukcja z błędami), którą MOŻE się uda naprawić... Nie, dziękuję. Rezygnuję. A szkoda, bo Cthulhu uwielbiam...
Ostatni cel gwarantuję nową przedrukowaną instrukcję. Do jego osiągnięcia brakuje niecałych 3 tyś zł - o nie bym się raczej nie martwił - ostatnie 48 godzin kampanii zawsze jest związane z duża ilością wsparć. Sam wspieram ten projekt i mocno trzymam kciuki za ostatni cel, bo przyznaje, że obecna pudełkowa instrukcja (przynajmniej dla mnie) do łatwych nie należy :/
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Teomachia

Post autor: Szaweł »

Aduanath pisze:Szczerze? Chciałam teraz (po wypłacie) wesprzeć teomachię. Kupić dodatki wszystkie możliwe, podstawkę, pudełko... pójść na całość. Ale informacja o tym, że bazowo dostaję w jakiś sposób "wybrakowaną" grę (instrukcja z błędami), którą MOŻE się uda naprawić... Nie, dziękuję. Rezygnuję. A szkoda, bo Cthulhu uwielbiam...
Szczerze? Staram się raczej nie być niemiły i przepraszam jeśli tak to odbierzesz, ale trochę mi się wydaje, że wypisujesz kompletne bzdury. Pamiętaj, że jest to kampania DODATKU a nie TEOMACHII Z DODATKAMI. Subtelna różnica... nie, jednak nie taka subtelna. Czy wszyscy, którzy kupili grę wcześniej, kupili takową "wybrakowaną"? Mnie się zdaję, że kampania dotyczy TYLKO dodatku, a przy okazji możesz kupić również podstawkę, do której może jeszcze dodatkowo uda się dodrukować nową instrukcję obejmującą dodatki i nowe warianty gry. Powiedz, czy dostałeś kiedyś od np. FFG instrukcję do podstawki przy okazji, kiedy wydawali jakiś dodatek? Nawet jeśli instrukcja była najeżona błędami, czy dostałeś kiedyś od producenta nową, czy może jedynie FAQ w wersji pdf i to tylko jak ją sobie sam poszukałeś. No ale cóż, może to ja jestem jakiś inny i nie rozumiem o co tu chodzi. W każdym bądź razie rezygnuj jeśli chcesz, ale nie miej potem pretensji do Cthulhu (jak już nadejdzie), że nas oszczędzi a Ciebie nie ;)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Teomachia

Post autor: misioooo »

Nie ma co marudzić. Dla mnie ta kampania to koszmar jakiś. Z prostej gry robi się już zakup za sumę trzycyfrową z 2 z przodu. Dobrze, że więcej dodatków nie będzie!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Teomachia

Post autor: Szaweł »

misioooo pisze:Nie ma co marudzić. Dla mnie ta kampania to koszmar jakiś. Z prostej gry robi się już zakup za sumę trzycyfrową z 2 z przodu. Dobrze, że więcej dodatków nie będzie!
A to inna inszość i z nią się zgodzić, niestety, muszę. No ale cóż, przynajmniej będę miał megawypasiony zestaw, a takie najbardziej lubię :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Teomachia

Post autor: smalco »

Wsparlem poprzednia kampanię Teomachei i uważam że gra jest słaba. Fgh skacze po różnych portalach wyciągając wielokrotnie pieniądze na wydanie tego samego.
Zapewne po kampani na wspieram.to ruszy kampania w Niemczech (Ogólnie polityka wydawnictwa jest żenująca).

W poprzedniej kampani instrukcja również miała być wisienką na torcie.

Z pewnością zostanę objechany ale zwyczajnie wychodzącej na naciągaczy.

Wysłane z mojego ST23i przy użyciu Tapatalka
mrozy16
Posty: 292
Rejestracja: 10 paź 2014, 19:01
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Teomachia

Post autor: mrozy16 »

Nie znam gry - poznam gdy do mnie przyjdzie, ale mata jest dla jednego gracza? Czyli jakbym chciał grać na czterech z matami to powinienem wydać 160 zł?
ODPOWIEDZ