Pięta Achillesa - gry w które najczęściej przegrywacie

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Pięta Achillesa - gry w które najczęściej przegrywacie

Post autor: sqb1978 »

"Zainspirowany" wczoraj kolejną już w wtopą, postanowiłem założyć ten luźny plotkarski temat ;)

W jakie gry najczęściej przegrywacie?

Ja przegrywam większość rozgrywek w Netrunnera. Strzelam na oko, że ok. 80%. A przegrywam z żoną. Tą samą żoną, o której myślałem, że nigdy na dłuższą metę w tę grę nie pogra ...bo kobieta i hakowanie ...bo sci-fi to nie jej klimaty. A tymczasem jedzie mnie jak Polak wieprzowinkę!
A im więcej przegrywam tym bardziej fascynuje mnie ta gra. Nie jestem masochistą, chcę się odegrać, a kolejne rozgrywki są coraz lepsze.

W inne gry jakoś jest równowaga, ale te statystyki w Netrunnerze to zagadka :)
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Pięta Achillesa - gry w które najczęściej przegrywacie

Post autor: Chaaber »

Qwirkle!
O matko bosko, jaki wymlot mi dziewczyna w to spuszcza, to sie nie dzieje.
Pewnie dlatego to jej ulubiona gra :)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3362
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1041 times
Been thanked: 2026 times

Re: Pięta Achillesa - gry w które najczęściej przegrywacie

Post autor: Ardel12 »

Runewars 1ed - moja gra, ale nigdy w nią nie wygrałem. Za każdym razem, gdy już mam ściąć wszystkich przeciwników to nagle jeden z nich wygrywa z ledwo przędącą gospodarką. Wiem gdzie leży mój problem, ale mimo kilku rozgrywek zawsze kończę tak samo:( przegrany
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2818
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 103 times
Been thanked: 159 times
Kontakt:

Re: Pięta Achillesa - gry w które najczęściej przegrywacie

Post autor: Ink »

Od zawsze przegrywam w Dungeon Lords, chociaż je uwielbiam i dobijam już do 20 partii.

Od niedawna natomiast przegrywam i kompromituję się w Terra Mystica.


W obu staram się grać sensownie i za kolejną partią absolutnie nie dostrzegam, gdzie popełniam błędy.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Pięta Achillesa - gry w które najczęściej przegrywacie

Post autor: akahoshi »

Z żoną w: Ankh-Morpork. Z grą w: Robinson Crusoe.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Pięta Achillesa - gry w które najczęściej przegrywacie

Post autor: karawanken »

Żona bezwzględnie ogrywa mnie w Netrunera i w Osadników NI.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Pięta Achillesa - gry w które najczęściej przegrywacie

Post autor: espresso »

U mnie Waleczne Piksele - na ponad 20 partii wygrałam jakieś 2-3 :( A mimo wszystko bardzo lubię tę grę!
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Pięta Achillesa - gry w które najczęściej przegrywacie

Post autor: sqb1978 »

karawanken pisze:Żona bezwzględnie ogrywa mnie w Netrunera...
Łączę się w "bólu" ;) Coś w tej grze jest takiego, że wyczuwają słabe punkty.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Pięta Achillesa - gry w które najczęściej przegrywacie

Post autor: karawanken »

sqb1978 pisze:
karawanken pisze:Żona bezwzględnie ogrywa mnie w Netrunera...
Łączę się w "bólu" ;) Coś w tej grze jest takiego, że wyczuwają słabe punkty.
One bezbłędnie wyczuwają kiedy kłamiemy. Dlatego granie z żoną w grę wymagająca blefu mija się z celem.
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Pięta Achillesa - gry w które najczęściej przegrywacie

Post autor: cezarr »

Caylus. Przegrałem ostatnie kilkanaście partii z żoną. Na początku wygrywała raz ona, raz ja, a potem już tylko ona, co bym nie robił. Podobnie w Ora et Labora - ale tu na szczęście 1 na 5 gier jeszcze wygrywam. Nie wiem co takiego jest w tych grach, ale mają to coś, czego ja nie ogarniam, a ona ma w małym palcu. :)

Dawno już nie graliśmy w oba te tytuły. Chyba dlatego, że mnie się nie chce znów przegrywać, a dla niej to już żadna sensacja znów wygrać. Na szczęście w mnóstwo innych gier toczymy wyrównaną walkę i te lądują na stole dużo częściej.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Pięta Achillesa - gry w które najczęściej przegrywacie

Post autor: Pixa »

Zdecydowanie Patchwork w grze z dziewczyna :-) Czlowiek analizuje, liczy, gra taktycznie a i tak 80% gier wygrywa ona.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Pięta Achillesa - gry w które najczęściej przegrywacie

Post autor: siekan »

Właśnie o Patchwork miałem pisać ;p no jakiś koszmar, myślę nad ruchami co by było najlepsze, jakie ruchy dadzą zaraz najwięcej guzików ale to wszystko na nic. Żona szyje kocyk znacznie lepiej ode mnie ;p Dostaje też regularne baty w Smallworld pomimo tego że całą grę myślę że wygrywam 8)
andy h
Posty: 75
Rejestracja: 16 lut 2014, 23:08
Has thanked: 1 time

Re: Pięta Achillesa - gry w które najczęściej przegrywacie

Post autor: andy h »

Ja miałem ciekawą sytuację z Puerto Rico - prawie wszystkie partie jakie zagrałem w więcej niż 2 osoby wygrałem, natomiast jak graliśmy z żoną we dwójkę - zawsze przegrywałem. Ale największą moją bolączką była Agricola o czym Sqb wiesz najlepiej:) W Agri z jakichś bliżej nieokreślonych powodów zawsze, no prawie zawsze przegrywałem:)
Marcussz
Posty: 50
Rejestracja: 04 maja 2011, 19:45
Been thanked: 2 times

Re: Pięta Achillesa - gry w które najczęściej przegrywacie

Post autor: Marcussz »

Dobrych kilka/kilkanaście rozgrywek i ani razu nie udało mi się jeszcze wygrać w Carcassonne: Morza Południowe. Przez całą grę panuję przeświadczenie wśród wszystkich graczy o nieuchronności mej wygranej, a gdy przychodzi do liczenia końcowego, to du..
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Pięta Achillesa - gry w które najczęściej przegrywacie

Post autor: rastula »

Ja przegrywamy w gry typu szachy, warcaby, rój czy inne gipfy... za głupi jestem.
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: Pięta Achillesa - gry w które najczęściej przegrywacie

Post autor: ahrian »

rastula pisze:Ja przegrywamy w gry typu szachy, warcaby, rój czy inne gipfy... za głupi jestem.
coś w tym jest... ostatnio wtopiłem trzy partie z rzędu w Duke'a ze szwagrem. w Yinsha z kolegą Tehanu udało mi się wygrać chyba raz, a partii kilka było. podobnie z 'małą' Zimną Wojną CIA vs KGB - nie pamiętam, czy wygrałem chociażby raz - wątpię. dużo mam też przegranych w Warhammera Inwazję - pewnie jakieś 60-70%.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Pięta Achillesa - gry w które najczęściej przegrywacie

Post autor: Paskudnik »

Jeszcze nie zdarzyła mi się taka partia w Splendor, w której nie miałbym najmniejszej liczby punktów :evil: - "nie idzie mi w tą grę" to określenie zdecydowanie za słabe dla faktycznego stanu rzeczy.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
alagor
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:25

Re: Pięta Achillesa - gry w które najczęściej przegrywacie

Post autor: alagor »

Jedyną grą, w którą nigdy nie wygrałem jest Wysokie napięcie. Na pocieszenie zostaje fakt, że partii, jak na razie, było niewiele :wink:
rastula pisze:Ja przegrywamy w gry typu szachy, warcaby, rój czy inne gipfy... za głupi jestem.
Z tego typu grami też mam problem, ale zamierzam kiedyś przysiąść i potrenować. Kiedyś...
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Pięta Achillesa - gry w które najczęściej przegrywacie

Post autor: Gambit »

Najbardziej jaskrawy przykład to Spartacus: A Game of Blood and Treachery. Kości mnie nienawidzą w tej grze. Mogę wyjść kozakiem na jakiegoś leszcza, a i tak dostanę po pysku, a potem wszystko się sypie. Karty nie dochodzą takie jak trzeba. Generalnie lipa.

A poza tym przegrywam regularnie w każdą grę, którą rozłożymy na stole ze znajomymi, a która jest moja. Jeśli coś pochodzi z mojej półki, to na bank nawet nie zbliżę się do podium.
Awatar użytkownika
splocki
Posty: 540
Rejestracja: 06 mar 2013, 09:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Pięta Achillesa - gry w które najczęściej przegrywacie

Post autor: splocki »

Żona leje mnie w Splendora jak mokre żyto.
Ostatnio też dostaje baty w Puerto Rico na BGA, a to bardzo irytujące, bo kocham tą grę i nawet coś tam kumam.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Pięta Achillesa - gry w które najczęściej przegrywacie

Post autor: rastula »

Gambit pisze:
A poza tym przegrywam regularnie w każdą grę, którą rozłożymy na stole ze znajomymi, a która jest moja. Jeśli coś pochodzi z mojej półki, to na bank nawet nie zbliżę się do podium.




wiadomo - człowiek życzliwy to pomaga, tłumaczy, prezentuje strategie i alternatywy, koryguje ewidentne błędy - i przegrywa w końcu z debiutantami :)
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Pięta Achillesa - gry w które najczęściej przegrywacie

Post autor: donmakaron »

Moja w Draculę i Claustrophobię leje mnie jak burą sukę w sieni (jak już używamy takiej pięknej polszczyzny w tym wątku!). Co bym nie wymyślił, po której stronie bym nie był - zawsze wklepa.

No i jeszcze Alchemicy. To gra w którą z kobietami nie masz sznas.

W sumie to wychodzi z tego tematu, że naszą (Panów) piętą achillesową są nasze Panie!
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Pięta Achillesa - gry w które najczęściej przegrywacie

Post autor: Gambit »

rastula pisze:
Gambit pisze:
A poza tym przegrywam regularnie w każdą grę, którą rozłożymy na stole ze znajomymi, a która jest moja. Jeśli coś pochodzi z mojej półki, to na bank nawet nie zbliżę się do podium.
wiadomo - człowiek życzliwy to pomaga, tłumaczy, prezentuje strategie i alternatywy, koryguje ewidentne błędy - i przegrywa w końcu z debiutantami :)
Tja...też to sobie tak tłumaczę...tylko to nie są cholera debiutanci :/
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5609
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 797 times
Been thanked: 1243 times
Kontakt:

Re: Pięta Achillesa - gry w które najczęściej przegrywacie

Post autor: mat_eyo »

Descent. Gramy w kampanię, ja vs. trójka znajomych. jesteśmy już pod koniec, a ja nie wygrałem jeszcze ani jednego scenariusza...
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Pięta Achillesa - gry w które najczęściej przegrywacie

Post autor: Błysk »

Ja ostatnio przegrałem koło 20 partii do dwóch wygranych w gierkę z Biedronki, polegającą na ułożeniu 4 kółeczek w linii pionowej, poziomej lub na skos. Podejrzewam, że to dlatego, że jestem ślepy. Słaby jestem też w gry, w których chodzi o dobrą znajomość najlepszych/ możliwych ruchów- i tak w szachy nie jestem dobry. Kumpel, który znał otwarcia po prostu rozjeżdżał mnie stale, a mnie nie bardzo chciało się uczyć tych otwarć.

Natomiast Rój i Warcaby szły mi lepiej.

Ostatnio miałem okropną passę w Mage Knight- 4 gry z rzędu przegrane, ale wczoraj udało mi się ją przełamać (tylko trochę zmanipulowałem kumpla, żeby nie brał tego OP na Podbój głupiego elfa).

Inwazja to gra, w którą wiele przegrałem, bo uparcie chciałem grać krasnoludami w podstawce- a mając za przeciwnika najmocniejszych chyba podstawowo orków dostawałem regularny oklep.
ODPOWIEDZ