Nowości od Czech Games Edition

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9414
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 500 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Nowości od Czech Games Edition

Post autor: MichalStajszczak »

Po zasięgnięciu informacji u znawcy gry
KubaP pisze:Ma znaczenie, gdzie leży karta. Wyobraź sobie kwadrat 5x5 z kart. To widzą wszyscy. Teraz dwóch przywódców drużyn widzi (tylko oni) tajny kartonik, na którym na matrycy 5x5 zaznaczono 9 kwadratów niebieskich, 8 czerwonych, jeden czarny i 7 neutralnych. Zaczyna drużyna niebieska (dlatego ma o jeden wiecej do zgadnięcia). Tylko przywódcy wiedzą, która karta ma jaki kolor.
przekonałem się, że ważne jest równiez położenie kart. I dlatego zamiast kombinacji 25 kart z 200 należy zastosować wariacje bez powtórzeń 25 z 200, z uwzględnieniem tego, że każda karta może być niezależnie od innych odwrócona. Wychodzi więc (tak jak w zmodyfikowanym poście BartaP) około 2,35 x 10^64 możliwości. Czyli szansa na powtórzenie się jest mniejsza, niż na otrzymanie 13 kart w jednym kolorze 5 razy pod rząd :wink:
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Nowości od Czech Games Edition

Post autor: palladinus »

Nie wiem, czy uwzględniliście, że karta matrycy może być ułożona na 4 sposoby, zmieniając wzornik dla każdej drożyny.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5826
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Nowości od Czech Games Edition

Post autor: KubaP »

palladinus pisze:Nie wiem, czy uwzględniliście, że karta matrycy może być ułożona na 4 sposoby, zmieniając wzornik dla każdej drożyny.
True, jest w końcu kwadratem.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Nowości od Czech Games Edition

Post autor: palladinus »

Możecie się zapoznać z naszym rzutem oka na tę imprezówkę Chvatila:

Zagrałem w Codenames (rzut okiem)
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Nowości od Czech Games Edition

Post autor: Bary »

Trochę info o tym, co szykuje dla nas CGE: https://www.youtube.com/watch?v=mzq6ejUAYwE.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4115
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 306 times
Been thanked: 338 times

Re: Nowości od Czech Games Edition

Post autor: tomb »

Ciekawy film o procesie produkcji (na przykładzie Kutna Hora) -
Najbardziej zaskakująca jest końcówka - pudło wypełnione po brzegi to problem w transporcie.

Jestem pod wrażeniem tego, jak profesjonalnym sprzętem dysponuje CGE. Jeszcze do niedawna było to jedno z najważniejszych dla mnie wydawnictw i filmik pokazuje, że za sukcesami ich gier stoi poważny zespół.

Dla mnie to trochę opowieść z cyklu "jak to jest, że Czesi tacy mali, a wszystko robią od nas lepiej". Nawet przykład Kutnej Hory się w to wpisuje - wydają na rynek międzynarodowy grę osadzoną w rodzimych realiach historycznych i jeszcze zachowują czeski tytuł. Tylko pozazdrościć, brawo.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
ODPOWIEDZ