Memoir '44 (Richard Borg)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Nasibu
Posty: 61
Rejestracja: 19 wrz 2009, 17:03

Re: Memoir'44

Post autor: Nasibu »

Flamaster pisze:Witam. Czy może ktoś z was wie gdzie można nabyć specjalne pudełka na figurki armii do tej gry?? Kiedyś widziałem to dostępne w sprzedaży, a teraz nie mogę znaleźć.
Jeśli widziałeś takowe, to chyba tylko dlatego, że ktoś sobie zrobił. Ale takie różne samoróbki widuję czasami na ebaju :wink:
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Memoir'44

Post autor: TTR_1983 »

Polscy wydawcy, usłyszcie wołania o polską edycję :)
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Memoir'44

Post autor: karawanken »

mulek18 pisze:Polscy wydawcy, usłyszcie wołania o polską edycję :)
Po tylu latach od wydania gry, która dorobiła się miliona dodatków a wszyscy, którzy chcieli ją mieć, mają w wersji oryginalnej z tłumaczeniem. Bądźmy realistami. Bez szans.
Awatar użytkownika
Nasibu
Posty: 61
Rejestracja: 19 wrz 2009, 17:03

Re: Memoir'44

Post autor: Nasibu »

W związku z tym, że coś się ruszyło w tym wątku mam pytanie czy ktoś gra w D-Day Landings?
Awatar użytkownika
Zimnywojak :-)
Posty: 41
Rejestracja: 12 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Memoir'44

Post autor: Zimnywojak :-) »

Niestety nie mam tego rozszerzenia, jak zresztą wielu innych, ale z chęcią zagrałbym.
Awatar użytkownika
Nasibu
Posty: 61
Rejestracja: 19 wrz 2009, 17:03

Re: Memoir'44

Post autor: Nasibu »

Ja mam ale mam również kilka pytań i chciałem się zorientować czy będą chętni na odpowiedź :wink:
Awatar użytkownika
Zimnywojak :-)
Posty: 41
Rejestracja: 12 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Memoir'44

Post autor: Zimnywojak :-) »

Mała sonda. Noszę się z zamiarem zorganizowania turnieju w grudniu w Memoira. Chciałbym zorientować się, czy będą chętni.
pioma10
Posty: 299
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Memoir'44

Post autor: pioma10 »

Zimnywojak :-) pisze:Mała sonda. Noszę się z zamiarem zorganizowania turnieju w grudniu w Memoira. Chciałbym zorientować się, czy będą chętni.
Sądzę, że wiele będzie zależało od lokalizacji.
Awatar użytkownika
Zimnywojak :-)
Posty: 41
Rejestracja: 12 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Memoir'44

Post autor: Zimnywojak :-) »

Miejsce: Łódź, w centrum miasta.
Awatar użytkownika
Nasibu
Posty: 61
Rejestracja: 19 wrz 2009, 17:03

Re: Memoir'44

Post autor: Nasibu »

I od konkretnego terminu. U mnie soboty odpadają, bo pracuję do 14tej. Potem mogę wsiąść w auto i przyjechać, a biorąc pod uwagę, że pewnie myślisz o weekendzie to chętnie bym się zapisał ale tylko w sobotę wieczorem lub w niedzielę od rana :wink:
Awatar użytkownika
Zimnywojak :-)
Posty: 41
Rejestracja: 12 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Memoir'44

Post autor: Zimnywojak :-) »

Proponowana data to 12-13 grudnia. Godziny: w sobotę od 15:00, a w niedziele też prawdopodobnie od 15:00 względnie 13:00. Wszystko zależy od tego ile osób zgłosi się. Jeśli mniej to niewykluczone, że cały uda się rozegrać w sobotę. Wstępnie przyjąłem, że minimum to 10 uczestników maksimum 20. Niedługo jak zakończę rozmowy ze sponsorem rzucę dokładną informację w dziale turniejowym. Przewidziane będą nagrody za trzy pierwsze miejsca - dodatki do Memoira. Za pierwsze będzie Equpiment Pack, za następne to się jeszcze okaże.
Awatar użytkownika
Nasibu
Posty: 61
Rejestracja: 19 wrz 2009, 17:03

Re: Memoir'44

Post autor: Nasibu »

Rozmawiałem z 2 kumplami, z którymi spotykam się cyklicznie na Memoir i generalnie byliby za ale na pewno nie w grudniu bo to nie sprzyja zaprzyjaźnieniu się z Gwiazdorem. Styczeń to już termin bardzo realny... :wink:
Awatar użytkownika
Zimnywojak :-)
Posty: 41
Rejestracja: 12 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Memoir'44

Post autor: Zimnywojak :-) »

Problem polega na tym, że głównym organizatorem i sponsorem będzie pub "Z Innej Beczki", a właścicielowi odpowiada tylko podany przeze mnie termin. W rachubę zatem wchodzi tylko grudzień.
olok
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2013, 13:51

Re: Memoir'44

Post autor: olok »

Witajcie, przymierzam się do kupna fajnej gry do grania solo i sporadycznie we dwójkę. Poczytałem trochę że w memoir ludzie grają solo, mam do was pytanie, czy taki wariant jest regrywalny, i czy ma w ogóle sens?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Memoir'44

Post autor: rastula »

moim zdaniem gra solo w memoir jest bez sensu


powiedz czego oczekujesz od gry to na pewno znajdzie się lepszy tytuł do solowych rozgrywek...
Awatar użytkownika
Zimnywojak :-)
Posty: 41
Rejestracja: 12 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Memoir'44

Post autor: Zimnywojak :-) »

Popieram, grając solo albo widzisz karty obu stron, albo losujesz wybraną. W pierwszych przypadku odpada element niepewności co zrobi przeciwnik, w drugim zagrania są przypadkowe.
Jeśli nie masz z kim grać to polecam platformę online Memoira'44. Znajdziesz ją na oficjalnej stronie tej gry. Jej ściągnięcie jest darmowe, dwie plansze również są za free, za pozostałe płaci się goldami (2 lub 3) od jednej bitwy. Na zachętę dostajesz 40 lub 50 goldów (nie pamiętam dokładnie), później możesz zdecydować, czy chcesz zapłacić, czy po prostu utworzyć nowe konto i zacząć zabawę od początku.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2015, 14:58 przez Zimnywojak :-), łącznie zmieniany 1 raz.
olok
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2013, 13:51

Re: Memoir'44

Post autor: olok »

gra online odpada, planszówki są dla mnie odskocznią po całym dniu przed komputerem. Jeśli chodzi o gry to nie chciałbym czegoś bardzo ciężkiego(dotychczas gram raczej w lekkie tytuły: TTR Europa, Dominion+większość dodatków(już chyba z 500 partii :) )a na ten sezon z Żoną kupiliśmy sobie Five Tribes i też jest super. Jednak gram z nią co najwyżej 1 raz w tygodniu. Chciałbym mieć coś fajnego co mogę rozłożyć o 22 jak już wszyscy śpią i zakończyć przed północą. Po dziesiątkach artykółów zastanawiam się nad Suburbią, Zombicide(tylko ta cena), Szklanym Szlakiem, Le Havre(chyba trochę za ciężkie), no i może jakaś przygodówka. Dzięki za szybką odpowiedź, teraz trzeba się decydować :)
Awatar użytkownika
Zimnywojak :-)
Posty: 41
Rejestracja: 12 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Memoir'44

Post autor: Zimnywojak :-) »

Z gier, w które grałem, wariant jednoosobowy ma wbudowany Labirynt: wojna z terroryzmem 2001-?. Szczerze mówiąc nie wiem jak wypada taka rozgrywka, bo zawsze miałem z kim w tą grę zagrać. Sama gra jest jednak czasochłonna i dwie godziny raczej nie wystarczą, zwłaszcza na początku, ale po w graniu leży to w zasięgu możliwości. Gra na pewno trzyma klimat wojny asymetrycznej, wiele dróg prowadzi do zwycięstwa, ogólnie rzecz biorąc polecam.
Jednoosobowo można również spokojnie grać w wydane przez IPN gry 303: bitwa o Wielką Brytanię i 111: alarm dla Warszawy. Są one jednak bardzo proste i jakoś dużo radości z grania nie dają.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Memoir'44

Post autor: rastula »

Pan sobie weźmie Legendary Aliena albo Predatora i będzie Pan ( i małżonka) zadowolony...
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Memoir'44

Post autor: Maxxx76 »

Popieram Aliena, wariant solo (oraz nie-solo) jest miodny. Szybki do nauczenia, klimatyczny, po prostu mlask, ;-)
olok
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2013, 13:51

Re: Memoir'44

Post autor: olok »

a jak z instrukcją do Labiryntu? Myślałem o tej grze nie tylko ze względu na wariant solo. Żona zajarana jest serialem Homeland, więc też pewnie z chęcią usiądzie do rozgrywki. Czytałem jednak wiele opinii o fatalnej instrukcji i trudnościach z opanowaniem gry. faktycznie jest tak ciężko na początku?
Awatar użytkownika
Nasibu
Posty: 61
Rejestracja: 19 wrz 2009, 17:03

Re: Memoir'44

Post autor: Nasibu »

olok pisze:a jak z instrukcją do Labiryntu? Myślałem o tej grze nie tylko ze względu na wariant solo. Żona zajarana jest serialem Homeland, więc też pewnie z chęcią usiądzie do rozgrywki. Czytałem jednak wiele opinii o fatalnej instrukcji i trudnościach z opanowaniem gry. faktycznie jest tak ciężko na początku?
Panowie, zaczyna się oftop. Proszę rozmowę na temat innych tytułów przenieść gdzie indziej.
Awatar użytkownika
Zimnywojak :-)
Posty: 41
Rejestracja: 12 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Memoir'44

Post autor: Zimnywojak :-) »

Wracając do głównego wątku zapraszam wszystkich fanów Memoira'44, którzy posiadają konto na FB do dołączenia do grupy Memoir' 44 PL - First to play:
https://www.facebook.com/groups/1921723104719602/
Awatar użytkownika
Zimnywojak :-)
Posty: 41
Rejestracja: 12 wrz 2013, 16:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Memoir'44

Post autor: Zimnywojak :-) »

Zapraszam do udziału w turnieju w Memoir'44. Więcej na ten temat w wątku: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 50&t=38587
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Memoir'44

Post autor: wirusman »

Które dodatki najlepiej zakupić na pierwszy strzał?
ODPOWIEDZ