(Nie) Kupie Eldritch Horror.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
ShareAze
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2015, 18:30
Been thanked: 1 time

(Nie) Kupie Eldritch Horror.

Post autor: ShareAze »

Witam. Od jakiegoś czasu śledzę forum. Miałem swój temat ale za bardzo się rozbił wiec poprosiłem o zamknięcie i pisze jeszcze raz. Tutaj bardziej postaram się sprecyzować swoje wymagania.
Chciałem kupić Eldritch Horror + większy dodatek. Lecz dziś dowiedziałem się że brakuje go na rynku dodruk jest planowany w tym roku ale nie wiadomo kiedy.
Mocno myślę o Horror w Arkham. Ale boje się że będzie zbyt skomplikowane przy czym w tej kwestii Eldritch Horror jest wiele lepszy.
Szukam gry dla dwóch osób.
Z mocnym klimatem.
Może być przygodowa.
Z dużą ilością części.
Z dużą ilością dodatków.
W języku Polskim.
Cenie sobie ładne figurki!
Może być w klimacie zombi
Może lecz nie musi być kooperacyjna
Chętnie też przygarnę gry na wzór Super Dungeon Explore. Nie orientuje się czy są takie gry w języku Polskim.
Najważniejszy jest klimat i regrywalność.
Cena może sięgać do 400. Jeżeli będą droższe też chętnie zobaczę!
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2015, 19:38 przez ShareAze, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 478
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: (Nie) Kupie Eldritch Horror.

Post autor: ixi24 »

Nie wiem czy dokładnie chodzi ci o horror, ale jeżeli nie to Robinson Crusoe będzie wypisz wymaluj co napisałeś.

Przygoda,fabuła, kooperacja, ogromny klimat,emocje, scenariusze, dodatki, mini-dodatki itp

Chyba, że już grałeś, bo jeżeli nie bierz z zamkniętymi oczyma.
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2015, 01:25 przez ixi24, łącznie zmieniany 2 razy.
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
ShareAze
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2015, 18:30
Been thanked: 1 time

Re: (Nie) Kupie Eldritch Horror.

Post autor: ShareAze »

Posiadam ;)
Awatar użytkownika
ixi24
Posty: 478
Rejestracja: 03 lut 2015, 00:23
Has thanked: 109 times
Been thanked: 41 times

Re: (Nie) Kupie Eldritch Horror.

Post autor: ixi24 »

Najlepiej dodaj podpis z listą swoich gier na BBG będzie łatwiej :D

To jak przygodówka to na stówę Mage Knight. Tylko tutaj może być problem, bo polski nakład jest na wyczerpaniu. Ja swój egzemplarz ledwo dostałem w jeszcze świetnej cenie. ;)
Jeżeli nie posiadasz to też bierz w ciemno, bo w taką przygodówke jeszcze nie grałeś. Jak Heroes III, ale na stole ;) Do gier solo chyba najlepszy tytuł, bo w 3 i 4 strasznie się już dłuży, ale polecam w każdym składzie, bo klimat, przygoda i satysfakcja z rozgrywki jakich mało ;)
Sprzedam Kupie IG

Zniżki: 3% ALEplanszowki
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: (Nie) Kupie Eldritch Horror.

Post autor: detrytusek »

ja akurat odradzam MK. Ta gra powinna się nazywać optymalizacja bo głównie w niej liczysz. Dla mnie to zabójstwo dla przygody.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: (Nie) Kupie Eldritch Horror.

Post autor: Rafalm »

ShareAze pisze:Szukam gry dla dwóch osób.
Z mocnym klimatem.
Może być przygodowa.
Z dużą ilością części.
Z dużą ilością dodatków.
W języku Polskim.
(...)
Najważniejszy jest klimat i regrywalność.
Cena może sięgać do 250. Jeżeli będą droższe też chętnie zobaczę!
Według mnie powyższe warunki spełnia idealnie Władca Pierścieni LCG. Podstawkę możesz zdobyć za ok 120 - 130 PLN, za podaną przez Ciebie kwotę dokupisz sobie jeszcze co najmniej jeden dodatek - na początek polecam Khazad-Dum (jeśli chcesz grać scenariusze fikcyjne), albo Hobbit: Na Progu lub Czarni Jeźdźcy (jeśli chcesz grać scenariusze oparte na oryginalnych książkach Tolkiena). Potem mnogość dodatków sprawi, że limitem jest tylko grubość portfela. Regrywalność bardzo duża, trudność scenariuszy bardzo różna. Trzeba tylko lubić gry karciane.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: (Nie) Kupie Eldritch Horror.

Post autor: detrytusek »

Rafalm pisze:Według mnie powyższe warunki spełnia idealnie Władca Pierścieni LCG. Podstawkę możesz zdobyć za ok 120 - 130 PLN, za podaną przez Ciebie kwotę dokupisz sobie jeszcze co najmniej jeden dodatek - na początek polecam Khazad-Dum (jeśli chcesz grać scenariusze fikcyjne), albo Hobbit: Na Progu lub Czarni Jeźdźcy (jeśli chcesz grać scenariusze oparte na oryginalnych książkach Tolkiena). Potem mnogość dodatków sprawi, że limitem jest tylko grubość portfela. Regrywalność bardzo duża, trudność scenariuszy bardzo różna. Trzeba tylko lubić gry karciane.
Zgadzam się z przedmówcą. Spełnia idealnie. U mnie co prawda nie zatrybiło (dlatego sprzedaję) ale mnóstwo ludzi sobie chwali. Tak naprawdę dopóki nie spróbujesz to nie będziesz wiedział czy Ci taka gra podpasuje ale jeszcze raz podkreślę, że wszystkie Twoje warunki spełnia :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
ShareAze
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2015, 18:30
Been thanked: 1 time

Re: (Nie) Kupie Eldritch Horror.

Post autor: ShareAze »

Nie chcemy zdecydowanie karcianki mamy Inwazje którą chcemy sprzedać to nie dla nas wolimy plansze ;) Za Tolkienem również nie przepadam wiem grzeszę :D
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: (Nie) Kupie Eldritch Horror.

Post autor: Rafalm »

ShareAze pisze:Nie chcemy zdecydowanie karcianki mamy Inwazje którą chcemy sprzedać to nie dla nas wolimy plansze ;) Za Tolkienem również nie przepadam wiem grzeszę :D
W tej sytuacji nie polecam :D

A z klimatów H.P.Lovecrafta (których tez jestem fanem) to zerknij na Posiadłość Szaleństwa. To moja ulubiona gra z tego uniwersum jak na razie, a warunki powinna spełniać (choć może nieco wystawać poza budżet). No i ważne, że jest to gra 1 vs reszta (coś jak Descent), więc gra dla dwóch osób to pojedynek gracza kierującego 'złem' z drugim, który kieruje poszukiwaczami.
ShareAze
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2015, 18:30
Been thanked: 1 time

Re: (Nie) Kupie Eldritch Horror.

Post autor: ShareAze »

Myślałem właśnie o tym + dodatek ale boje się że na dwie osoby dobrze nie będzie działało ;<
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: (Nie) Kupie Eldritch Horror.

Post autor: sirafin »

W dwie osoby może być zbyt kameralnie (choć nie każdemu to musi przeszkadzać, wszystko zależy od graczy). Posiadłość jest mega erpegowa, w dużej mierze chodzi po prostu o rozegranie klimaciarskiej opowieści z dreszczykiem, a cała planszówkowa mechanika pozwala w prosty sposób utrzymać to w ryzach. Da się grać w dwie osoby, ale nie trudno sobie wyobrazić, że gdy w historię będzie zaangażowanych kilka osób, to będą się wzajemnie nakręcać, wspólnie ekscytować porażkami i sukcesami, każdy lepiej wczuje się w prowadzoną postać (w grze na 2 osoby gracz-badacz zapewne kierowałby przynajmniej 2 postaciami) itd. Do kierowania siłami zła też potrzebny jest odpowiedni rodzaj gracza, który potrafi wyczuć, kiedy badaczom odrobinę odpuścić, bo sama mechanika nie zbalansuje wszystkich możliwych sytuacji, trzeba być trochę takim erpegowym "mistrzem gry", a nie tylko graczem-przeciwnikiem. Ogólnie jednak Posiadłość to bardzo ciekawy, nietypowy tytuł, który na pewno warto sobie wypróbować w odpowiednim gronie :)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
ShareAze
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2015, 18:30
Been thanked: 1 time

Re: (Nie) Kupie Eldritch Horror.

Post autor: ShareAze »

Właśnie tutaj pojawia się problem że nie mamy znajomych którzy się tym interesują ... Dlatego mam tak wielkie obawy. A szkoda kasę wyrzucić w błoto jak gra ma leżeć nie używana.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: (Nie) Kupie Eldritch Horror.

Post autor: Rafalm »

ShareAze pisze:Właśnie tutaj pojawia się problem że nie mamy znajomych którzy się tym interesują ... Dlatego mam tak wielkie obawy. A szkoda kasę wyrzucić w błoto jak gra ma leżeć nie używana.
Ja grywałem w różnych konfiguracjach. Przyznaję, że najlepiej grało nam się w 4 osoby (t.j. 1 zły i 3 poszukiwaczy), ale na dwie osoby (1 vs 1) też było spoko. Największym minusem wtedy jest fakt, że gracz kierujący poszukiwaczami nie ma z kim skonsultować podpowiedzi. Wprawdzie są one dość oczywiste jak się dobrze wczytać, ale jak nie zwrócisz uwagi na jakiś szczegół, to nikt nie wyprowadzi cię z błędu.

Jeśli chodzi o mechanikę gry to ma ona wbudowany dość fajny mechanizm skalujący, który powoduje, że przy mniejszej ilości graczy kierujący 'złymi' ma mniejsze możliwości szkodzenia (a dokładniej dłużej musi 'zbierać' na coś spektakularnego).
ShareAze
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2015, 18:30
Been thanked: 1 time

Re: (Nie) Kupie Eldritch Horror.

Post autor: ShareAze »

A coś innego ?:)
Awatar użytkownika
SaszaPL
Posty: 361
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: (Nie) Kupie Eldritch Horror.

Post autor: SaszaPL »

Zerknij na Magię i Myszy oraz Gears of War. :)
Moje gry: Board Game Geek.
Poszukuję Kilku tytułów - sprawdź!
S/W:CampRoskilde i inne (chętniej wymienię)

If you don't know where you're going, any road will get you there.
ShareAze
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2015, 18:30
Been thanked: 1 time

Re: (Nie) Kupie Eldritch Horror.

Post autor: ShareAze »

Patrzyłem na Magie i Myszy :) Aczkolwiek boli mnie brak dodatków ;<
Awatar użytkownika
SaszaPL
Posty: 361
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: (Nie) Kupie Eldritch Horror.

Post autor: SaszaPL »

ShareAze pisze:Patrzyłem na Magie i Myszy :) Aczkolwiek boli mnie brak dodatków ;<
Wszyscy mamy nadzieję, że zostaną wydane w naszym rodzimym języku. No i można mieć nadzieję, że sama podstawa da ładnych kilka(naście) godzin zabawy.

Pamiętaj też, że sam fakt istnienia dodatków nie oznacza,że one przedłużą życie danego tytułu. Np. jeśli są nudne jak flaki z olejem, to okaże się że na tych dodatkach jedynie wywalasz dodatkową kasę a i tak nie da się grać nawet kilku więcej godzin... :( Dlatego od warunku "dużo dodatków" proponowałbym "wiele godzin równie dobrej rozgrywki" (co swoją drogą jest mega subiektywnym odczuciem).

EDIT: no i widziałem ostatnio w całkiem przyjemnej cenie tutaj: http://www.neerd-planszowki.pl/ (było za 180, teraz nie wiem).
Moje gry: Board Game Geek.
Poszukuję Kilku tytułów - sprawdź!
S/W:CampRoskilde i inne (chętniej wymienię)

If you don't know where you're going, any road will get you there.
ShareAze
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2015, 18:30
Been thanked: 1 time

Re: (Nie) Kupie Eldritch Horror.

Post autor: ShareAze »

Wezmę pod uwagę wszystkie propozycje czekam na dalesze!!!
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: (Nie) Kupie Eldritch Horror.

Post autor: c08mk »

ShareAze pisze:Najważniejszy jest klimat i regrywalność.
Zobacz jeszcze Dungeonquest: Smocze Lochy. Polska wersja jest w 3 edycji.
Gears of War też warto zobaczyć jeżeli chodzi o klimat i figurki.
ShareAze
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2015, 18:30
Been thanked: 1 time

Re: (Nie) Kupie Eldritch Horror.

Post autor: ShareAze »

Oba tytuły znam. Jestem bardzo wybredny nie wiem czym to jest spowodowane; wybaczcie. Co myślicie o Rycerzach Pustkowi?
Chętnie bym kupił Wrath of Ashardalon,The Legend of Drizzt lecz z tego co wiem nie ma wersji PL.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: (Nie) Kupie Eldritch Horror.

Post autor: Pan_K »

Może Star Wars: Imperium atakuje?
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
ShareAze
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2015, 18:30
Been thanked: 1 time

Re: (Nie) Kupie Eldritch Horror.

Post autor: ShareAze »

Mi się osobiście bardzo podoba Star Wars lecz mojej towarzyszce nie za bardzo ;/
ShareAze
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2015, 18:30
Been thanked: 1 time

Re: (Nie) Kupie Eldritch Horror.

Post autor: ShareAze »

Rzecz biorąc podjąłem decyzję zakupimy Posiadłość szaleństwa + Zew Dziczy . Tylko takie pytanie do was jakie koszulki będą odpowiednie na karty?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: (Nie) Kupie Eldritch Horror.

Post autor: sirafin »

Wymiary Standard American (zielone) i Mini American (żółte), jak w większości przygodówek od FFG.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
ODPOWIEDZ