[Stół do gier]

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: [Stół do gier]

Post autor: kwiatosz »

Wystarczy nawiązać współpracę z BBC i już można na licencji robić stoły, które są "bigger on the inside" :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
wirusman
Posty: 1975
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 86 times
Been thanked: 28 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: wirusman »

Rigna78 pisze:Witam Wszystkich,

Robert Ignaczak R&P Dice.
Precyzując wypowiedź mojego kolegi co do stołu rozkładanego. Rozkładana oczywiście będzie powierzchnia blatu górnego użytkowego, powierzchnia do grania pozostanie ta sama. Przewidujemy, że każdy z naszych stołów rozkładanych będzie można poszerzyć o 80cm. Wydaje mi się, że jest to sporo dodatkowego miejsca na przykład na rodzinne obiady.
Blatu do grania w żaden sposób nie do się poszerzyć zachowując jego obecną formę i jakość. Nie przewidujemy płótna na "zwijanej" rolce, tym bardziej, że nasze stoły mają blaty do grania dwustronne.
O coś takiego mi chodziło:D
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: crsunik »

No to czekam z niecierpliwością na projekt takiego stołu :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: rastula »

po tych skromnych początkach wreszcie coś dla bogatych ludzi będzie w ofercie ;D...
Awatar użytkownika
Rigna78
Posty: 4
Rejestracja: 11 cze 2015, 14:04
Kontakt:

Re: [Stół do gier]

Post autor: Rigna78 »

Przewidujemy, że koszt stołu rozkładanego o dwie 40cm dostawki nie powinien być wyższy niż 400zł od standardowej ceny z cennika na naszej stronie przy poszczególnych rozmiarach.
wirusman
Posty: 1975
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 86 times
Been thanked: 28 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: wirusman »

Na stronie....
Pmonk1979
Posty: 17
Rejestracja: 30 kwie 2015, 21:24

Re: [Stół do gier]

Post autor: Pmonk1979 »

Witam serdecznie.
Dziękuję za cierpliwość.
Poniżej link do świeżutkich zdjęć stołu 160x90cm z możliwością rożłożenia dwóch skrzydeł po 40cm każde. Rozkładane niezależnie.
Nietypowe nogi w stylu "ławy" na specjalne życzenie klienta.
Stół zrobiony z jesionu, szczotkowanego i olejowanego.

https://www.dropbox.com/sh/72kramwdewfg ... YlJCa?dl=0


Pozdrawiam
Piotr Monkiewicz
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: rastula »

stół ma akcept psa stolarza :) (zdjęcie nr 24)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: rastula »

ja mogę napisać, że stół mój podoba się ludziom zupełnie nie związanym z planszówkami ( nawet nie wiedzą że kryje sekretną skrzynię) tj. szwagierce, teściowej , sąsiadce i mamie ;) - tak więc można uznac, że również jako mebel "niefunkcjonalny" wypada pozytywnie. To ważne dla osób, gdzie nie cała rodzina jest wkręcona w hobby.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2015, 14:43 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
Pmonk1979
Posty: 17
Rejestracja: 30 kwie 2015, 21:24

[Stół do gier]

Post autor: Pmonk1979 »

Bardzo mnie to cieszy, że stół cieszy kobiece oczy [emoji3]
pieczkins
Posty: 185
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 6 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: pieczkins »

Czy te stoły rozkładane planujecie robić tylko na dwóch podporach? Czy jest szansa na wersję z rozstawieniem nóg tak jak w przypadku stołów nierozkładanych?
Pmonk1979
Posty: 17
Rejestracja: 30 kwie 2015, 21:24

Re: [Stół do gier]

Post autor: Pmonk1979 »

Stoły są standardowe. Akurat ten model ma nietypowe nogi specjalnie na życzenie klienta.
Domyślnie robimy na normalnych czterech nogach.
pieczkins
Posty: 185
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 6 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: pieczkins »

Poczułem ulgę.. :)
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1401
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: raiden25 »

Pmonk1979 pisze:Witam serdecznie.
Dziękuję za cierpliwość.
Poniżej link do świeżutkich zdjęć stołu 160x90cm z możliwością rożłożenia dwóch skrzydeł po 40cm każde. Rozkładane niezależnie.
Nietypowe nogi w stylu "ławy" na specjalne życzenie klienta.
Stół zrobiony z jesionu, szczotkowanego i olejowanego.

https://www.dropbox.com/sh/72kramwdewfg ... YlJCa?dl=0


Pozdrawiam
Piotr Monkiewicz
Taki stół to do pokera jest może i fajny ale w większość gier to się na nim nie zagra, tam gdzie np. każdy ma swoje karty/plansze postaci itd. Nie wyobrażam sobie aby sięgać gdzieś daleko/w dół do swojego "pionka" :)
Ja miałem plan po prostu zrobić sobie płyty które będę kładł na mały stolik w kuchni. Prostym sposobem można z małego stolika 80x80cm zrobić 160x100 i to tylko gdy potrzeba. Jednak takie płyty trzeba też gdzieś trzymać. Aktualnie odpuściłem bo będę zmieniał mieszkanie i tam już kupie po prostu zwykły "szybko" rozkładany stół :)
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: akahoshi »

Tylko tu nie chodzi o samo powiększenie powierzchni roboczej, ale również możliwości "zasejwowania" rozgrywki.
Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłaby możliwość podniesienia wnęki do poziomu górnej powierzchni stołu.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: costi »

Ja kupiłem sobie takie płyty do grania w bitewniaki. Dwie płyty 120x60 cm (dające stół 120x120) z oklejeniem krawędzi kosztowały mnie w Castoramie 50zł. Kładę je na normalnym stole, pod spód daję wkład antypoślizgowy do szuflad, kupiony swego czasu w Biedrze (nada się też np. podkład antypoślizgowy pod dywaniki), na to ew. mata.
Sprawdza się doskonale, dzięki podkładowi nic się nie przesuwa, a po grze obie połówki blatu wstawiam za szafę.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: janekbossko »

Zdjecia mozna? :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1401
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: raiden25 »

costi pisze:Ja kupiłem sobie takie płyty do grania w bitewniaki. Dwie płyty 120x60 cm (dające stół 120x120) z oklejeniem krawędzi kosztowały mnie w Castoramie 50zł. Kładę je na normalnym stole, pod spód daję wkład antypoślizgowy do szuflad, kupiony swego czasu w Biedrze (nada się też np. podkład antypoślizgowy pod dywaniki), na to ew. mata.
Sprawdza się doskonale, dzięki podkładowi nic się nie przesuwa, a po grze obie połówki blatu wstawiam za szafę.
I to uważam najlepsze rozwiazanie. Trzeba mieć tylko do tego szafę za która mozna to chować :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
HoLi
Posty: 693
Rejestracja: 11 lut 2014, 21:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 77 times
Been thanked: 70 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: HoLi »

Jeżeli chodzi o gry zajmujące dużo przestrzeni na stole, to ja używam zwykłej tablicy korkowej (na np. alledrogo taka tablica 120x90cm kosztuje ok 40zł + koszt przesyłki), którą podobnie jak przedmówca po skończonej partii chowam za szafę. Dodatkowo można, jeśli zajdzie taka potrzeba, użyć pinezek żeby niektóre elementy gry ustabilizować, żeby nie przesuwały się niepotrzebnie (oczywiście nie przypinając ich za pomocą pinezek do tablicy, tylko robiąc z tych pinezek coś na kształt "stopperów" czy holderów :) )
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: rastula »

raiden25 pisze:
Taki stół to do pokera jest może i fajny ale w większość gier to się na nim nie zagra, tam gdzie np. każdy ma swoje karty/plansze postaci itd. Nie wyobrażam sobie aby sięgać gdzieś daleko/w dół do swojego "pionka" :)

cóż można poradzić że masz tak słabą wyobraźnię :) - warto spróbować na jakimś konwencie zanim się wygłosi tak kategoryczny sąd :)

zapewniam cię że "sięganie do pionków w tą "przepastną dziurą" jest żadnym problemem - a 90 procent gier rozgrywać można nawet przy zdjętych 2 z 3 płyt - mam taki stół (nawet mniejszy 90x120) i komfort ( podkreślam słowo komfort) grania na nim jest dużo większy niż na normalnym stole.

dodatkową zaletą jest ponadto wewnętrzny blat obity suknem (nawet 2 kolory zależnie od nastroju) - na suknie się dobrze gra.

oczywiście można mieć deski chowane za szafą i obrus - wedle woli :)
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1401
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: raiden25 »

rastula pisze:
raiden25 pisze:
Taki stół to do pokera jest może i fajny ale w większość gier to się na nim nie zagra, tam gdzie np. każdy ma swoje karty/plansze postaci itd. Nie wyobrażam sobie aby sięgać gdzieś daleko/w dół do swojego "pionka" :)

cóż można poradzić że masz tak słabą wyobraźnię :) - warto spróbować na jakimś konwencie zanim się wygłosi tak kategoryczny sąd :)

zapewniam cię że "sięganie do pionków w tą "przepastną dziurą" jest żadnym problemem - a 90 procent gier rozgrywać można nawet przy zdjętych 2 z 3 płyt - mam taki stół (nawet mniejszy 90x120) i komfort ( podkreślam słowo komfort) grania na nim jest dużo większy niż na normalnym stole.

dodatkową zaletą jest ponadto wewnętrzny blat obity suknem (nawet 2 kolory zależnie od nastroju) - na suknie się dobrze gra.

oczywiście można mieć deski chowane za szafą i obrus - wedle woli :)
Moje zdanie i tyle. Zagraj na tym w 7 cudów, Zombicide lub inne gry gdzie przed tobą lezą twoje planszy graczy i żetony, na tej ramce sie to nie zmieści a na płynniejszy zbyt daleko. Grałem na podobnym stole cos jak do bilarda i wygodnie nie było.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 261
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: Shimrod »

raiden25 pisze: Moje zdanie i tyle. Zagraj na tym w 7 cudów, Zombicide lub inne gry gdzie przed tobą lezą twoje planszy graczy i żetony, na tej ramce sie to nie zmieści a na płynniejszy zbyt daleko. Grałem na podobnym stole cos jak do bilarda i wygodnie nie było.
Zobacz stół RnP na jakimś konwencie, a najlepiej na nim zagraj. Akurat w 7 cudów sam na nim nie grałem, ale w Blood Rage, Zombicide i parę innych tytułów już tak i jak dla mnie jest to wygodniejsze niż normalny stół. Ta "przepastna dziura" ma około 10 cm głębokości i nie ma problemu by opierając łokcie na krawędzi stołu, dłońmi manipulować wewnątrz, nawet jeśli planszetka, karty czy żetony leżą przy samej wewnętrznej krawędzi.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: rastula »

raiden25 pisze:
rastula pisze:
raiden25 pisze:
Taki stół to do pokera jest może i fajny ale w większość gier to się na nim nie zagra, tam gdzie np. każdy ma swoje karty/plansze postaci itd. Nie wyobrażam sobie aby sięgać gdzieś daleko/w dół do swojego "pionka" :)

cóż można poradzić że masz tak słabą wyobraźnię :) - warto spróbować na jakimś konwencie zanim się wygłosi tak kategoryczny sąd :)

zapewniam cię że "sięganie do pionków w tą "przepastną dziurą" jest żadnym problemem - a 90 procent gier rozgrywać można nawet przy zdjętych 2 z 3 płyt - mam taki stół (nawet mniejszy 90x120) i komfort ( podkreślam słowo komfort) grania na nim jest dużo większy niż na normalnym stole.

dodatkową zaletą jest ponadto wewnętrzny blat obity suknem (nawet 2 kolory zależnie od nastroju) - na suknie się dobrze gra.

oczywiście można mieć deski chowane za szafą i obrus - wedle woli :)
Moje zdanie i tyle. Zagraj na tym w 7 cudów, Zombicide lub inne gry gdzie przed tobą lezą twoje planszy graczy i żetony, na tej ramce sie to nie zmieści a na płynniejszy zbyt daleko. Grałem na podobnym stole cos jak do bilarda i wygodnie nie było.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

jasne, że to opinia - tyle że moja oparta na doświadczeniu, a twoja na wrażeniu ...i nie ma co kontynuować "sporu"...

najlepiej, tak jak napisałem i inni radzą, spróbować zagrać na tym stole na jakimś konwencie czy u kogoś kto posiada...naprawdę nie spotkałem nikogo kto po rozgrywce by narzekał ...ale to oczywiście też tylko opinie :)
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: costi »

rastula pisze: oczywiście można mieć deski chowane za szafą i obrus - wedle woli :)
Ironiczny przytyk zupełnie nietrafiony, bo do bitewniaków taki stół się nie nadaje, a deski chowane za szafą - owszem.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: [Stół do gier]

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Ja się zastanawiam czy nie kupić stołu do bilarda z opcją blatu biesiadnego. Raczej bym grał na górnym blacie okazjonalnie na wewnętrznym. Tylko nie wiem czy nie za duży. Szerokość 146cm, długość 249cm. Siedząc naprzeciwko siebie to prawie półtora metra. Powierzchnia fajna do jakiś większych gierek ale w przypadku jakiś karcianek dwuosobowych to co przeciwnik wykłada może być ciężkie do odczytania. Można niby na rogu stołu sobie grać ale nie wiem czy to do końca wygodne. Miał ktoś może doświadczenia z dużymi stołami?
ODPOWIEDZ