Gra dla dwojga, pojedynek fantasy.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 479
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 102 times

Gra dla dwojga, pojedynek fantasy.

Post autor: Zaan84 »

Hej wszystkim,
Poszukuję porady w związku z poszukiwaniem gry.
Jestem dość świeżym graczem planszowym, moja kolekcja to zaledwie jeden tytuł: Robinson Crusoe w którego gram z moją najlepszą połówką. Oboje lubimy, mimo że jest trudno (znaczy się sama gra jest trudna, zasady mamy opanowane). Teraz szukamy czegoś innego, chcemy gry dla dwojga, w której będziemy grali przeciwko sobie i (jak to określiła moja luba) mamy się nawzajem zabijać :). Pożądany klimat to fantasy, s-f zdecydowanie odpada. Karcianka, kościanka czy figurki raczej nie mają większego znaczenia, ważne jest aby gra była regrywalna. Raczej zależy nam na tym aby nie trzeba było dokupować 15 dodatków.
Wstępnie myślałem o Mage Wars... szczególnie że Mage Wars Arena wkrótce ma się pojawić wspieram .to. Ale czy warto? może powinienem zainteresować się czymś innym?
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: Gra dla dwojga, pojedynek fantasy.

Post autor: vincentblack »

A myślałeś o Summoner Wars?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Gra dla dwojga, pojedynek fantasy.

Post autor: rastula »

Obie ww. a do tego dopisałbym Seasons - Pory Roku.
Nesmeer

Re: Gra dla dwojga, pojedynek fantasy.

Post autor: Nesmeer »

Może z grubej rury, ale polecam Runewars, gra jest na tyle rozbudowana, że podobnie jak robinson spędzicie nad nią wiele godzin. Pierwsze kilka partii to poznawanie zasad, jest ich sporo, jest to tytuł dość wymagający, ale jeżeli macie zaparcie to pasuje on jak ulał. Jeśli chodzi o konfrontację w tej grze, to może nie jest to bezpośrednie jak Summoner/Mage Wars [stajecie przeciw sobie i zaczyna się mordobicie], ale nie da się jej pominąć, a stosując agresywne podejście, będzie jej bez liku. Po kilku partiach rozgrywka już się nie dłuży, na dwie osoby downtime jest absolutnie akceptowalny, a samą rozgrywkę w 2h spokojnie można zakończyć. Klimat aż się wylewa z pudełka, elementy są na najwyższym poziomie, używaną w bardzo dobrym stanie poniżej 200zł można nabyć.

Co do karcianek, o które pytasz...
Summoner Wars miałem, sprzedałem - zaznaczę, że to tylko moja ocena (grywałem również z lepszą połową) - nie podeszła nam, gra jest szybka, prosta, można kombinować, ale do tego potrzeba już rozszerzyć swoje talie, pobawić się nimi, mi ten produkt wcale się nie spodobał (po przygodzie MtG od kart wymagam dużo więcej), nie chcecie dodatków, a w Przywoływaczach, pomimo, że talii w Master Secie jest sporo, prędzej czy później będzie trzeba je kupić.
Mage Wars - w ten tytuł jedynie grałem, wydaje mi się, że wraz z zakupem spellbooka jest bardziej klimatyczny niż Summonerzy, mamy tutaj więcej możliwości jeżeli chodzi o zbudowanie własnego zestawu, wydaje mi się, że jest bardziej rozbudowana niż Summoner Wars, mamy większy zakres oddziaływać jak np. czary, leczenia i wszystko co w klasyce fantasy się pojawia.

Podsumowując z dwóch tytułów, o których wspomniano brałbym Mage Wars - albo czekał na edycję polską, albo brał w niskiej cenie używaną angielską, których po zapowiedzi GWP będzie od zatrzęsienia. Zaznaczę jednak, że przy karciankach tak to już jest, że dodatki prędzej czy później "przydałyby się", w polskiej edycji nie wiadomo jak to dalej - o ile podstawa wypali - będzie, do angielskiej mamy ich całą masę.
Swoją propozycję polecę z podobnej -do Twojej - perspektywy, najpierw miałem ŚD: Ankh-Morpork, potem Robinsona, dalej kupiłem Runewars, a później... wpadłem w sidła kolekcjonerstwa.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7334
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1108 times

Re: Gra dla dwojga, pojedynek fantasy.

Post autor: detrytusek »

takich gier to sporo jest. Z niewymienionych może Claustrophobia? Tu jeden jest grupą śmiałków, drugi usiłuje go zadziabać hordą potworków. Kemet, Tash-Kalar....
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla dwojga, pojedynek fantasy.

Post autor: Pixa »

Summoner Wars powinien podpasowac - szczegolnie Master Set. 6 grywalnych armii, czysta przyjemnosc.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
eAdamek
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2013, 11:24

Re: Gra dla dwojga, pojedynek fantasy.

Post autor: eAdamek »

Battlelore, od wielu lat gram z żoną bez żadnego znudzenia (od jakiegoś czasu w 2 edycję)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Gra dla dwojga, pojedynek fantasy.

Post autor: akahoshi »

Władca Areny.
Z żoną młócimy się aż miło 8)
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 479
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 102 times

Re: Gra dla dwojga, pojedynek fantasy.

Post autor: Zaan84 »

Dziękuję wszystkim za propozycje, przedstawię je wybrance serca. Seasons odpada z racji nie tego klimatu. Raczej szukamy czegoś cięższego. Luba mówi, że chce żeby były potworki (gobliny, orki, smoki, jaszczury) no i żeby były czary, ona chce czarować!!! I ma być klimat!
Ja bym był jak najbardziej za Summoner Wars jednak jej nie bardzo pasuje że ta gra ma planszę i element taktyczny. Z tego samego powodu odpada Battlelore, bo hexy są be...
Najprościej to wszystko ujmując: wydaje mi się ze szukamy Magica bez elementu kolekcjonowania.
PS. Claustrophobia kiedyś na pewno też zagości na półce, ale to kiedyś tam.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Gra dla dwojga, pojedynek fantasy.

Post autor: rastula »

Nie chcę się kłócić, ale czego z wymienionych rzeczy barkuje w Seasons? bo wszystkie stwory fantastyczne są, czarowanie jak najbardziej? Rysunki za ładne i wolicie takie pokraki jak w Summoner Wars? ;)...


proponuję spróbować online albo u znajomych - bo pierwsze wrażenie może być mylące - to nie jest przyjacielska turlanka, tylko prawdziwy pojedynek :)
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Gra dla dwojga, pojedynek fantasy.

Post autor: Fegat »

Dla 2 osób to może Krosmaster Arena?:D
Obrazek
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Gra dla dwojga, pojedynek fantasy.

Post autor: KonradT »

Zaan84 pisze:Najprościej to wszystko ujmując: wydaje mi się ze szukamy Magica bez elementu kolekcjonowania.
Mage Wars Academy.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: Gra dla dwojga, pojedynek fantasy.

Post autor: TuReK »

To powinno pasowac Magic: The Gathering – Arena of the Planeswalkers
Ale chyba jeszcze w PL nie można kupic
Z pustego i Saruman nie naleje
pioma10
Posty: 299
Rejestracja: 05 lut 2015, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Gra dla dwojga, pojedynek fantasy.

Post autor: pioma10 »

Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 479
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 102 times

Re: Gra dla dwojga, pojedynek fantasy.

Post autor: Zaan84 »

Witam ponownie.
Po raz kolejny dziękuję(my) za podpowiedzi. Wymyśliliśmy coś jeszcze innego i już zamówiliśmy (bo promocja jest fajna w jednym ze sklepów 90 zł z dostawą!).
Gra będą ca połączeniem karcianki i kościanki (poniekąd). Wybraliśmy Herosów. Postanowiliśmy w dalszym ciągu wspierać polską scenę grową :). No i jest czarowanie (z emocjami) i potworki. Odrobina taktyki i planszy ale to raczej symbolika. No i gra jest bardzo ładnie wydana.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Gra dla dwojga, pojedynek fantasy.

Post autor: rastula »

...i działa "w czasie rzeczywistym" - to dość rzadkie ( nie przez przypadek) zjawisko w świecie gier planszowych. Ale życzę przyjemności.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Gra dla dwojga, pojedynek fantasy.

Post autor: Błysk »

Zaan84 pisze:Witam ponownie.
Po raz kolejny dziękuję(my) za podpowiedzi. Wymyśliliśmy coś jeszcze innego i już zamówiliśmy (bo promocja jest fajna w jednym ze sklepów 90 zł z dostawą!).
Gra będą ca połączeniem karcianki i kościanki (poniekąd). Wybraliśmy Herosów. Postanowiliśmy w dalszym ciągu wspierać polską scenę grową :). No i jest czarowanie (z emocjami) i potworki. Odrobina taktyki i planszy ale to raczej symbolika. No i gra jest bardzo ładnie wydana.

Daj znać jak wrażenia. Ja grałem kilka razy i mam nadzieję, że do Herosów powstaną dodatki, aby można było ładnie kupić w Master Secie. Gra bardzo mi się podobała, ale miałem wrażenie, że "za mało wszystkiego!", w sensie różnorodności zaklęć i jednostek. Z drugiej strony, za cenę, za jaką da się dostać nowych Herosów jest tam masa zawartości.
Awatar użytkownika
SaszaPL
Posty: 361
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra dla dwojga, pojedynek fantasy.

Post autor: SaszaPL »

Czemu nikt nie podsunął Strife'a jeszcze?
Moje gry: Board Game Geek.
Poszukuję Kilku tytułów - sprawdź!
S/W:CampRoskilde i inne (chętniej wymienię)

If you don't know where you're going, any road will get you there.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Gra dla dwojga, pojedynek fantasy.

Post autor: Rocy7 »

Jesli lubicie klimat Śródziemnia to może Wojna o Pierścień za jakis czas sie przyda? Lub Bitwa 5 Armii.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Gra dla dwojga, pojedynek fantasy.

Post autor: sqb1978 »

Zdziwiony, że wcześniej ta propozycja nie padła, miałem właśnie dopisać Wojnę o Pierścień, ale kolega Rocy mnie ubiegł :)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1300 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Gra dla dwojga, pojedynek fantasy.

Post autor: vinnichi »

Albo ustawić się w kolejkę po 2 edycję Pana Lodowego Ogrodu, grałem tylko na 2 osoby i świetnie się sprawdza.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
ODPOWIEDZ