Ile bylibyście w stanie dać za dobrą grę?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Dominiquita pisze:Kurcze, dlaczego wiadomosci pw niby przeze mnie wyslane zapisuja sie w folderze "do wyslania" a nie wyslane? W koncu nie wiem, czy poszly czy tez nie..
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 7705#47705
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

Z gier tradycyjnych na rynku brakuje na pewno dystrybutora Mancali czyli Wari czyli po polsku siewcy. Jak już była mowa o Carrom, to warto też pomyśleć o Crockinole.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

ile jestem sklonny dac za naprawde dobra gre? taka ktora dla mnie bedzie zdecydowanie lepsza niz wszystkie inne, taka w ktora zona bedzie ZAWSZE chciala zagrac, i ZAWSZE bedzie wolala zagrac w nia niz w cos innego?

Age of Steam - 240 pln
Age of Steam expansion 2 - 80 pln
Age of Steam expansion 3 - 80 pln
Age of Steam expansion 4 - 80 pln
Age of Steam DiscoInferno/Soul Train - 100 pln
Age of Steam Mars/Moon - 100 pln
Age of Steam Netherlands - 20 pln
Age of Steam Sun/London + pensylvania/california + mississippi/golden spike + 6maps essen pack - 600 pln
Age of Steam mapy do testów - wydrukowanie ładne z pdf-a - 4 * 50 pln

tyle _juz_ poszlo.

jeśli chcesz sciągać dodatki do Age of Steam kupię wszystko czego nie mam :-) niestety do momentu aż wyjdzie wreszcie Age of Steam 3rd edition będę pewnie jedynym klientem (chyba że masz sposób na ściągnięcie większej ilości podstawek)

a tak na serio - na NAPRAWDE dobra grę jestem w stanie wydać prawie dowolnie dużo. NAPRAWDE dobrych gier jest jednak NAPRAWDE malo - 20-30 godzin w miesiacu moge grac w jedna gre tylko, wiecej czasu zwyczajnie nie ma zeby grac tyle jeszcze w inna...
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Nie kupiłem nigdy gry droższej niż 134zł :) Taka jest prawda, nieważne jaka była niesamowita, jak wykonana i jak grywalna. Oczywiście wydałem znacznie więcej niż 134zł kupując naraz kilka gier, ale tej jednostkowej sumy nigdy nie przekroczyłem. Po prosto uważałem, że gra planszowa powyżej pewnej granicy nie warta jest już swojej ceny. I muszę przyznać się, że udało mi się trzymać tej zasady. Wiem, dupa ze mnie, a nie prawdziwy maniak :)
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

Pancho pisze: Wiem, dupa ze mnie, a nie prawdziwy maniak :)
Niniejszym wystosuję petycję do Nataniela, ażeby usunął Cię z tego forum :D

U mnie z jednej strony decyduje impuls - widzę coś fajnego co chciałem mieć i kupuję, a w przypadku innych gier, lub zakupów grupowych, które długo trwają, wybór poprzedza dobre rozpoznanie rynku. Ale jednak częściej staram się gry w aktualnej promocji kupować. Chyba nie wydałem więcej niż 170 zł za grę.
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Pancho pisze:Nie kupiłem nigdy gry droższej niż 134zł :)
Kutwa :-P.

A ja chyba podobnie jak Ty. Najdrozszym zakupem bylo Twilight Struggle za ok 40 USD. Zobaczymy ile teraz wydam na Starcrafta...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Ja raz dałem za grę 169 zł i to było maksimum. Zazwyczaj kupuję gry poniżej 130 zł. Częściej w okolicach 80-100 zł. Wszystko zależy od tego co jest w pudełku i jak bardzo mi się gra podoba.

Pancho - Twoja górna granica byłaby pewnie troszkę wyżej, gdybyś kupił niektóre tytułu w polskim sklepie, np. Shoguna.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

Pancho pisze:Nie kupiłem nigdy gry droższej niż 134zł :)
Wiem, dupa ze mnie, a nie prawdziwy maniak :)
Też jestem dupa, ale może sie to zmieni, bo mam ochote na Canal Manię.
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

draco pisze: Też jestem dupa, ale może sie to zmieni, bo mam ochote na Canal Manię.
Nawet jak kupisz droższą grę draco, nie zmieni to faktu, że jestes dupa :twisted:
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wilk »

Czy fakt posiadania Twilight Struggle kupionego za wiecej niz 134 PLN eliminuje z grona dup? (Podejrzewam, ze nie, ale co szkodzi zapytac. :lol: )
A powaznie, dla mnie psychologiczna bariera jest 200 PLN, ale tyle moze dla mnie kosztowac gra zza Wielkiej Wody, ktora jest obiektywnie trudniejsza do sprowadzenia niz gra, ktora mozna np. zamowic z Niemiec. Generalnie, jesli cokolwiek kosztuje wiecej niz 150 PLN to zaczynam sie zastanawiac 5x dokladniej czy aby na pewno to chce, staram sie stosunkowo wiecej testowac, z wiekszym zaangazowaniem szukam promocji itd. Jednoczesnie, w moim przypadku mozna mowic dopiero o zawiazkach kolekcji gier, wiec nie mam jeszcze jakiegos wielkiego zakupowego doswiadczenia.
Dominiquita
Posty: 13
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:36
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Dominiquita »

Dziekuje Wszystkim za wypowiedzi. Przemyslalam dokladnie sprawe i postanowilam narazie postawic na carrom i inne grupowe gry. Tanie, a wciagajace. Chyba moje wspolniczki narazie nie pozwola mi na szalenstwa zakupowe gier zza wielkiej wody. Poza tym, skupimy sie chyba na dotarciu do nie-fanow i specyficznych klientow walesajacych sie po kawiarniach :)
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

No to teraz aż mnie głowa rozbolała, jak przeczytałem wasze posty :lol: Czy wydając na Cywilizacje 280 zł będę członkiem honorowym klubu dup ? :lol: :lol: :lol:

Jeżeli gra jest fajna, podoba mi się i spełnia pare moich niekoniecznie ogromnych wymagań, jestem w stanie za nią zapłacić tyle ile będzie kosztować :wink:
Awatar użytkownika
evilmg
Posty: 33
Rejestracja: 01 gru 2007, 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: evilmg »

gdyby gra byla REWELACYJNA: z klimatycznymi grafikami, pieknymi planszami, dobrymi znacznikami, wysmienitym systemem walki, wieloma mozliwosciami, alternatywnymi zakonczeniami i sposobami zwyciestwa, to hmm.. mysle ze bylbym w stanie dac nawet 500-700 PLN za takie cudo, ale podkreslam - musialby to byc OLBRZYMI HIT, naprawde ultra starannie wykonany i z ogromna grywalnoscia.
ODPOWIEDZ