The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

The 7th Continent (Ludovic Roudy, Bruno Sautter)

Post autor: ChlastBatem »

Cześć,

moim zdaniem gra godna uwagi. Zapowiada się ciekawa gra przygodowa. Jest to kooperacja (a szkoda trochę). Czas trwania zmagań od 5 do 1000 minut - muszę przyznać, iż dosyć oryginalne ;p

LINK

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Palmer »

Od pierwszych zapowiedzi mam ją na celowniku, mam nadzieję że będzie jakieś grupowe zamówienie z forum ;)
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: elprzybyllo »

Kickstarter startuje 29/09/2015.
Do obejrzenia na stoisku Serious Poulp (Booth 7-J113) - edit: na Essen oczywiście :wink:

I już zapowiedziany pierwszy dodatek :-)
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: The 7th Continent

Post autor: ChlastBatem »

Jak myślicie, są szanse aby ktoś to wydał w Polsce? Chociaż prędzej niż na 2017 nie ma co liczyć.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Banan2 »

ChlastBatem pisze:Jak myślicie, są szanse aby ktoś to wydał w Polsce? Chociaż prędzej niż na 2017 nie ma co liczyć.
Dużo tekstu, czyli tylko PL :?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: The 7th Continent

Post autor: kamron6 »

Czy ktoś się wczytywał w te artykuły? Czy ja dobrze zrozumiałem, że nie da się przegrać (tylko tracisz wszystko co zdobyłeś i grasz na tej samej mapie etc.)? Bo po pierwszym zauroczeniu teraz obawiam się, że to będzie długa jednorazowa opowieść (choć może to nie tak źle).
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: The 7th Continent

Post autor: jax »

kamron6 pisze:Czy ktoś się wczytywał w te artykuły? Czy ja dobrze zrozumiałem, że nie da się przegrać (tylko tracisz wszystko co zdobyłeś i grasz na tej samej mapie etc.)?
Jeśli znajdziesz checkpointa, to po śmierci odradzasz się tam bez wyposażenia i poruszasz się po tej samej mapie. Ale ile razy możesz tak ginąć - nie wiadomo.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: The 7th Continent

Post autor: kamron6 »

Z jednej strony wygląda bardzo zachęcająco, ale czy tylko mnie się wydaje, że po trzech partiach (dłuższych), będzie wymagało dodatków? Są teoretycznie mechanizmy zwiększające regrywalność, ale jak dla mnie trochę mało ... Interesował się ktoś tym na tyle, by rozwiać moje obawy ?

Co do checkpointów to dobre rozwiązanie (bo nie ma to jak rozegrać 950 minut i wpaść w przepaść), ale mam nadzieję, że nie zmieni się w dzień świstaka: budujesz przedmioty, przygotowujesz się, próbujesz, umierasz i znowu, aż do skutku :wink:
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Re: The 7th Continent

Post autor: jax »

kamron6 pisze:Z jednej strony wygląda bardzo zachęcająco, ale czy tylko mnie się wydaje, że po trzech partiach (dłuższych), będzie wymagało dodatków? Są teoretycznie mechanizmy zwiększające regrywalność, ale jak dla mnie trochę mało ... Interesował się ktoś tym na tyle, by rozwiać moje obawy ?
Scenariusze Robinsona są bardzo regrywalne a przecież tu będzie 10x więcej mechanizmów zwiększających regrywalność. Nie zawsze będzie dostępnych te kilkanaście możliwych do wykonania akcji a ogromnej samej mapy pewnie w kazdej rozgrywce będzie układać się tylko kawałek.
kamron6 pisze: Co do checkpointów to dobre rozwiązanie (bo nie ma to jak rozegrać 950 minut i wpaść w przepaść), ale mam nadzieję, że nie zmieni się w dzień świstaka: budujesz przedmioty, przygotowujesz się, próbujesz, umierasz i znowu, aż do skutku :wink:
Też mam nadzieję, że koniec gry będzie przemyślany.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: The 7th Continent

Post autor: pan_satyros »

Czekam z zaciekawieniem. Wygląda trochę jak planszowa wersja czegoś na kształt Don't Starve z PCtów.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2330 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Curiosity »

Po obejrzeniu pierwszego filmiku widzę, że ta gra to jedna wielka ściana tekstu. To już wolę fabularne RPG.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: The 7th Continent

Post autor: ChlastBatem »

Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: The 7th Continent

Post autor: kamron6 »

Co do regrywalności to mniej boję się o elementy "mechaniczne", bo zakładam, że to będzie na odpowiednim poziomie, chodzi mi o elementy fabularne, czy nie będą zbyt liniowe, czy po pierwszej wygranej grze nie znikną emocje związane z czytanym tekstem. Eldricht czy Robinson przykładowo umieją tworzyć różne historie, a trochę tekstu tam jest (choć raczej mało kto zwraca na to uwagę). Tu tekstu będzie dużo i będzie dość ważny, chciałbym zobaczyć porządny gameplay, pokazujący jak dwa różne rozpoczęcia gry mogą się od siebie różnić.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Reid666
Posty: 309
Rejestracja: 04 lut 2011, 15:39
Lokalizacja: Skawina / Kraków

Re: The 7th Continent

Post autor: Reid666 »

Jeśli dobrze wyczytałem to podstawka ma zawierać 4 scenariusze, każdy skupiony wokół innej części wyspy.
Jeżeli czas potrzebny do ukończenia jednego scenariusza to ok. 10-15 godzin to o regrywalność bym się nie martwił. Nawet jeśli scenariusze będą jednorazowe to i tak dostajemy 40-60 godzin zabawy, a jak ktoś będzie chciał więcej to zawsze może dokupić kolejne scenariusze i dodatki.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: The 7th Continent

Post autor: kamron6 »

W sumie racja, a jeśli wykonają to tak, że nikt nie będzie mógł wielokrotnie powtarzać tych samych sytuacji (np. z powodu opłacalności, jak zmarnowałeś tratwę to już się nie bawisz w pływanie albo w jaskini mogłeś odpocząć to już tam nie wracasz przez strach przed czymś co tam znajdziesz przy ponownych odwiedzinach) to nie będę miał już żadnych wątpliwości. Teraz trzeba czekać ...
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: The 7th Continent

Post autor: elprzybyllo »

Kolejny dodatek zapowiedziany.
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 969
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: The 7th Continent

Post autor: Wallenstein »

Jutro startuje Kickstarter.
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Moniczka.s
Posty: 549
Rejestracja: 18 lut 2010, 20:06
Lokalizacja: Ostrowiec Św.\Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Moniczka.s »

elprzybyllo pisze:Kolejny dodatek zapowiedziany.
Uwielbiam dodatki do gier, które jeszcze nie wyszły. :evil:
Mam rabat 10% w Planszomanii i chętnie pomogę w zakupach.
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Palmer »

A dzisiaj rzucili instrukcję.
Dobra, kto jutro zakłada wątek z zamówieniem zbiorowym ? :P
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: The 7th Continent

Post autor: magneticzero »

O ktorej startuje? Sa early birdy?
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Pan_K »

Palmer pisze:A dzisiaj rzucili instrukcję.
Dobra, kto jutro zakłada wątek z zamówieniem zbiorowym ? :P
Nie wiem, kto zakłada, ale jeśli nie zabiją ceną, to się chyba dopisuję. Mam smaka na ten tytuł...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: The 7th Continent

Post autor: kamron6 »

Zależnie od ceny też będę chętny, ale 600 dużych dwustronnych kart i jakieś bzdety (kostki, tekturki, figurki) to tanie nie będzie. Przepowiadam 69$ za podstawową wersję.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Palmer
Posty: 1267
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: The 7th Continent

Post autor: Palmer »

Na bgg w wątku prekickstarterowym są ceny, bodajże 60euro podstawka, 90 z wszystkimi (na razie wiadomo o 3) dodatkami.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: The 7th Continent

Post autor: kamron6 »

Czyli się nie pomyliłem, a dla kogoś kto chce early bird: 21:00 dziś się zaczyna. Zakładam, że na pakiety kilku gier early bird na pewno się ktoś skusi. Składa ktoś grupowe?
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: The 7th Continent

Post autor: ChlastBatem »

Ja bym chętnie się złożył ale obawiam się tej ogromnej zależności językowej (bo tak się zapowiada, ktoś pisał, że same ściany tekstu). Jeśli faktycznie tak jest to obawiam się, że nie będę miał z kim pograć, a gra solo na tyle godzin odpada.
Serce swoje, rozum swoje...
ODPOWIEDZ