The Curse of the Black Dice

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

Jak kapitan w ładowni popija rum, to załoga szaleje i dysputy forumowe prowadzi :)

Ale już beczki z rumem zliczone (jest o jedną mniej) więc pora odpowiadać na pytania :)

1. Osobisty odbiór tatuażu jest oczywiście możliwy.
2. Dzisiaj również można odebrać grę, zapraszamy we Wrocławiu na ul. Wagnera 35/12 od godziny 17. Wcześniej prosimy o telefon pod numerem 537 007 223.
3. Czy gra dostarcza emocji - moim zdaniem tak (inaczej byśmy jej nie wydali :)) - przy stole pełno dyskusji, podpuszczanie, śmiech i zabawa, są fajne twisty jeśli chodzi o możliwości wykorzystania umiejętności piratów itp. Zapraszamy do spróbowania :)
4. Premiera sklepowa - po Essen oczywiście, ale zamówienia już można składać - my też zapraszamy do naszego sklepu http://shop.boardanddice.com poza grami znajdziecie plakaty do naszych nowych gier i kilka innych gadżetów - ot takie pirackie zabawki :P

Co do dwóch kapitanów a jednym okręcie i wspólnej kajucie… cóż… jakoś trzeba sobie radzić na morzu :P
pieczkins
Posty: 185
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 6 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: pieczkins »

Kiedy planujecie zacząć rozsyłać gry?
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Board&Dice »

pieczkins pisze:Kiedy planujecie zacząć rozsyłać gry?
Po Spiel2014. W samym Essen odbieramy też ostatnie komponenty np. Dice Towery.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: misioooo »

I pierwsze rozgrywki za mną. Skład nietypowy. Ja, małżonka, teściowa. Teściowa nie grająca. 20 lat temu w chińczyka grała ostatnio.
Gra po grillowaniu, wszyscy zmęczeni ;)
Efekt... 3 gry. Przygoda nr 1. Dwie gry przegrane, łajba poszła na dno jak ołowiana kula.
Trzecia gra "na poważnie". Wygrałem z 49 dublonami. Drugi majtek miał ich ok 35.

Jak do tego doszło? Nikt nie chciał po grillu grać. Tylko pokazałem grę, poopowiadalem o zajebiaszczości kości etc. Inicjatywa wyszła od małżonki. Gramy! (choć miał być koniec dnia i lulu). Po porażce, replay! "teraz wiem o co chodzi, jeszcze raz! ".

Wszyscy odebrali grę pozytywnie:
1. Ja, gracz. Jest trochę do pokombinowania, interakcji mnóstwo (gadanie przy stole). Fajne!
2. Żona. Pseudo-gracz (szczegóły jak ktoś chce znać opiszę kiedy indziej). "jutro jeszcze raz"
3. Teściowa. Nie-gracz. "Ale to fajne jest. Teraz już wiem o co chodzi, jutro jeszcze raz! "

Mniej więcej tak dzisiejszy wieczór się zakończył...

Pewnie graliśmy źle, jakieś reguły pominąłem (kto by tam dzienniki pokładowe czytał), ale zabawa przednia! Sam się nie spodziewałem takiej frajdy i kombinowania jak współzałogantów wykiwać przy rabowaniu skarbów...

Dla mnie RWELACJA!
Najlepiej wydane ok 100pln na grę planszową. Jakość bomba, ffg niech się uczy. Sama gra lekka, przyjemna, dla wyjadaczy i początkujących - dokładnie taka, jaka miała być (wg mnie).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Pan_K »

Wczoraj partyjka z rodziną. Wszyscy zadowoleni. Dobrze się gra sprawdza jako rodzinne turlanie. Dla kogoś, kto oczekuje dymów znad głów przy kombinowaniu strategii polecam jednak raczej coś bardziej feldowskiego. Ja osobiście doceniam Klątwę w kategorii, o którą najbardziej mi chodziło: gier rodzinnych.
A - u nas interakcji negatywnej jak na lekarstwo, bo część rodziny nie przepada.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 330
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: niwgnip »

Ktoś grał na 2 osoby i może coś powiedzieć jak było?:P
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 974
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Bart Henry »

Średnio na dwie osoby. Nie było źle, ale mam wrażenie, że im więcej, tym lepiej, o ile zapanujecie nad chaosem i losowym graniem. Jest kilka 'myków', których przypilnowanie daje przewagę graczom bardziej zaawansowanym. Aczkolwiek gra zdaje się dobra do wprowadzania nowych w planszówki.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: misioooo »

Te kości są przeklęte!
Cały weekend tylko turlanie i turlanie... Przez tę klątwę nie zagrałem jeszcze ani razu w Exoplanets...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 330
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: niwgnip »

A ja się przełamałem.. Spóźniony na akcję zamówiłem 2 egzemplarze (oczywiście te z epickimi kośćmi) - dla siebie i brata :D
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: rastula »

Mimo, że generalnie to mam w pompie takie sytuacja, zwrócę mimo wszystko uwagę.

To, że gra kosztuje mnie w sklepie ( fakt że po rabacie) tyle samo co na wspieram.to mi nie przeszkadza aż tak bardzo, jak sytuacja w której grę wysłaliście do sklepów przed wysłaniem jej wspierającym.

W ten sposób osoby, które was nie wspierały zagrają sobie w grę sporo wcześniej, niż ci którzy dali wam kasę na jej wydanie.


Iście piracka ch..wa zagrywka IMHO. Niezbyt widzę sens wspierania takich projektów w przyszłości.
Nesmeer

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Nesmeer »

rastula pisze:Mimo, że generalnie to mam w pompie takie sytuacja, zwrócę mimo wszystko uwagę.

To, że gra kosztuje mnie w sklepie ( fakt że po rabacie) tyle samo co na wspieram.to mi nie przeszkadza aż tak bardzo, jak sytuacja w której grę wysłaliście do sklepów przed wysłaniem jej wspierającym.

W ten sposób osoby, które was nie wspierały zagrają sobie w grę sporo wcześniej, niż ci którzy dali wam kasę na jej wydanie.


Iście piracka ch..wa zagrywka IMHO. Niezbyt widzę sens wspierania takich projektów w przyszłości.
+1głos poparcia, resztę zostawię dla siebie
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

The Curse of the Black Dice

Post autor: adikom5777 »

To moja wina, małe nieporozumienie z wydawnictwem. Gra jest już u nas niedostępna, sprzedaż po Spiel 2015. Bardzo przepraszam za zamieszanie, przedessenowe zmęczenie daje znać.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2015, 17:17 przez adikom5777, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 429 times
Been thanked: 126 times

Re: Odp: The Curse of the Black Dice

Post autor: Coen »

rastula pisze:Iście piracka ch..wa zagrywka IMHO. Niezbyt widzę sens wspierania takich projektów w przyszłości.
+1
A tak wszystko fajnie wyglądało podczas akcji, a tu taki ZONK.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Andreal
Posty: 344
Rejestracja: 10 mar 2014, 12:32
Lokalizacja: Białystok
Been thanked: 1 time

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Andreal »

W sumie racja, a jedynym bonusem do gry, czyli tatuażem się nie wykpicie...
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: adikom5777 »

Już dajcie spokój, napisałem powyżej, że to ja namieszałem.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: adikom5777 »

Już dajcie spokój, napisałem powyżej, że to ja namieszałem.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: rastula »

adikom5777 pisze:Już dajcie spokój, napisałem powyżej, że to ja namieszałem.


wybaczam Tobie i B&D w takim razie

Ego Te Absolvo ;)
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: donPedro »

Kolejny sklep wysyła już gry, a u wspierających cisza, jakbym wiedział to bym nie rezygnował z tatuażu ;)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: rastula »

słabizna...
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: crsunik »

Lipnie wyszło. Zastanawiam się po co w ogóle była akcja na wspieram.to. Zabawne jest też to, że w sklepie można kupić ją taniej
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 429 times
Been thanked: 126 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: Coen »

crsunik pisze:Lipnie wyszło. Zastanawiam się po co w ogóle była akcja na wspieram.to. Zabawne jest też to, że w sklepie można kupić ją taniej
Też mnie nurtuje to pytanie. Wygląda na wyciągnięcie większej kasy - bo przecież kupiliśmy praktycznie gotowe gry drożej niż sklepy, w których teraz (z rabatami) będzie można osiągnąć cenę niższą niż 1 sztuka z paczki 6 sztuk - to nie jest zabawne, to jest żałosne :evil:
Czy wspierający otrzymają coś więcej? Tatuaże, z których niektórzy zrezygnowali, żeby w przyszłym tygodniu otrzymać grę.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: crsunik »

Najtańsza oferta dostepna na i-szop bez rabatów to 108 zł. O cenach gier w ramach dodatków nie wspominając. Bardzo słabo. Czuję się zrobiony w balona.
MisioKret
Posty: 180
Rejestracja: 26 cze 2013, 10:44
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: MisioKret »

Jeśli jest tak faktycznie, to nieciekawa sytuacja. Dodatkowo w sklepie B&D gry są droższe.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: The Curse of the Black Dice

Post autor: mig »

MisioKret pisze:Jeśli jest tak faktycznie, to nieciekawa sytuacja. Dodatkowo w sklepie B&D gry są droższe.
Wydawca niemal zawsze sprzedaje drożej, żeby nie nie zniechęcać sieci dystrybucji do brania od niego gry.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 429 times
Been thanked: 126 times

Re: Odp: The Curse of the Black Dice

Post autor: Coen »

mig pisze:
MisioKret pisze:Jeśli jest tak faktycznie, to nieciekawa sytuacja. Dodatkowo w sklepie B&D gry są droższe.
Wydawca niemal zawsze sprzedaje drożej, żeby nie nie zniechęcać sieci dystrybucji do brania od niego gry.
Ok. Tutaj zgoda, ale sytuacja gdzie na wspieram.to jest drożej a gry otrzymujemy później niż sklepy jest nie w porządku do wspierających.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
ODPOWIEDZ