Jaki Deck Building zakupić ?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1654
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Jaki Deck Building zakupić ?

Post autor: sirwei »

+1 dla MDM. Gorąco polecam, chętnie pogram w warszawie bo moi obecni współgracze zaniżają mi poziom ;)
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Jaki Deck Building zakupić ?

Post autor: rattkin »

Ja nie polecam. Utopisz kasę w grze, w którą nie będzie z kim grać. Nie ma sceny, nie ma gry. A sceny już nie będzie, bo gra zdycha. Zresztą Wizkids zabija te swoje wynalazki jeden po drugim.

Jak chcesz pograć w grę podobnego kalibru, tyle że bez aspektu kolekcjonerskiego, to Quarriors. Też od Wizkids i też z problemami, ale przynajmniej stanowi zamkniętą całość.

Ogólnie, gier spełniających Twoje kryteria jest parę na krzyż. Deckbuilding, competitive, nie-coop, w trakcie gry - to chyba znak firmowy Star Realms i Ascension. Pozostałe to zawsze będą decki predefined albo składanie przed grą (wszystko od FFG, plus Summoner Wars i Ashes od PHG).

A poza tym to "kolekcjonerka" i "budowanie talii w trakcie" są, w ogólności, wymaganiami sprzecznymi. Albo jedno albo drugie.
Awatar użytkownika
Assaultmarine
Posty: 188
Rejestracja: 30 lis 2012, 21:55
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Jaki Deck Building zakupić ?

Post autor: Assaultmarine »

Dice Masters - ja akurat z Marvelem średnio (nie że nie lubię ale też dupy mi nie urywa uniwersum) ale wypuścili D&D i jestem zachwycony.

Kupiłem starter (potrzebny ze względu na podstawowe kości) i parę boosterów (i zawsze kilka kupię jak jestem w sklepie z grami bo kosztują mało i mają kostki :) ) złożyłem 2 "decki" i gra się przyjemnie jak ktoś zajrzy - nadal dokupuję boosterki i ulepszam oba "decki" i mam zamkniętą planszówkę, a wkrótce będę miał 3 "deck" :) Kiedy faktycznie bede miał już kilka kompletów kostek rozejrzę się za singlami i tyle.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Jaki Deck Building zakupić ?

Post autor: raiden25 »

D&D to rozumiem elfy, krasnoludy i takie tam?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki Deck Building zakupić ?

Post autor: pattom »

raiden25 pisze:D&D to rozumiem elfy, krasnoludy i takie tam?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak dokładnie :-) Smoki, Drowy i cały klimat z Forgotten Realms.
Nawet takie postacie jak:

Obrazek

Tu znajdziesz wszystkie dostępne karty: http://dicemastersdb.com/catalog/dungeons-dragons/

W DM D&D dodali jedną fajną rzecz - experience !!! Nasi bohaterowie mogą rozwijać swoje postacie :-) ( no może nie tak jak w klasycznym RPG ale zawsze to fajny klimat)
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Jaki Deck Building zakupić ?

Post autor: Darboh »

High Command! High Command! High Command!
Trzy core sety (Warmachine, Hordes, Faith & Fortune) czyli 12 frakcji. + 5 dodatków już wydanych do każdego coreseta..
Klimat miodnego fantasy - steampunka.
Trzy poziomowy sposób budowy decka.
Świetnie chodzi na 2 osoby, w multi (3, 4) jeszcze lepiej.
Przy tym wszystkim mechanicznie gra nie jest skomplikowana a mindfucka robi jak nic.
Gra w cholerę niedoceniona - jak u nas mechanika DB ;)

Jedyny problem to dostępność w Polsce. Różnie z tym bywa a i ceny przez to wyższe. Ale zainteresować się na pewno warto.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Jaki Deck Building zakupić ?

Post autor: raiden25 »

Darboh pisze:High Command! High Command! High Command!
Trzy core sety (Warmachine, Hordes, Faith & Fortune) czyli 12 frakcji. + 5 dodatków już wydanych do każdego coreseta..
Klimat miodnego fantasy - steampunka.
Trzy poziomowy sposób budowy decka.
Świetnie chodzi na 2 osoby, w multi (3, 4) jeszcze lepiej.
Przy tym wszystkim mechanicznie gra nie jest skomplikowana a mindfucka robi jak nic.
Gra w cholerę niedoceniona - jak u nas mechanika DB ;)

Jedyny problem to dostępność w Polsce. Różnie z tym bywa a i ceny przez to wyższe. Ale zainteresować się na pewno warto.
Wygląda to fajnie jednak problemem może być bariera językowa. Gdzie w Star Realms np. daje rade bez problemu ale tam to karty po kilku grach idzie zapamiętać już, a poza tym język nie jest skomplikowany. Czy jesteś może z Wawy aby się spotkać i zagrać ?
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Jaki Deck Building zakupić ?

Post autor: Maxxx76 »

High Command to deckbuilding?
Jeśli mnie pamięć nie myli db oznacza budowanie talii W TRAKCIE gry, a nie przed nią :-)
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Jaki Deck Building zakupić ?

Post autor: Darboh »

Maxxx76 pisze:High Command to deckbuilding?
Jeśli mnie pamięć nie myli db oznacza budowanie talii W TRAKCIE gry, a nie przed nią :-)
Taki myk że budujesz przed grą deck z którego w trakcie gry budujesz deck :)
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Jaki Deck Building zakupić ?

Post autor: raiden25 »

Maxxx76 pisze:High Command to deckbuilding?
Jeśli mnie pamięć nie myli db oznacza budowanie talii W TRAKCIE gry, a nie przed nią :-)
Kupujesz?! :) z chęcią pogram w to, fajna mechanika jak widziałem na gameplayu :P


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Jaki Deck Building zakupić ?

Post autor: Maxxx76 »

Nie kuś :-D
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Jaki Deck Building zakupić ?

Post autor: raiden25 »

Maxxx76 pisze:Nie kuś :-D
Kompana do gry mial bys pod domem. Ja bym kupil ale najpierw musze sprawdzic czy to nieba duża bariera językowa choc na gameplayu wydaje sie byc całkiem spoko :) instrukcja tylko w Pl by sie przydała...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Jaki Deck Building zakupić ?

Post autor: Darboh »

Spokojnie zasady są bardzo proste i przejrzyste.
http://files.privateerpress.com/highcom ... lebook.pdf

Ja dałem rady to i Wy dacie ;) Maxxx76 dałeś radę z Doomtownem to czego się boisz? ;)

Problemy czasem robią akcje na jednostkach, szczególnie ich tajming, wtedy trzeba szukać na forum Privater Pressa, albo pytać tutaj. Większość problemów podczas gry chyba przerobiliśmy więc jak coś pytajcie.
Nieskromnie powiem że po 1,5 roku leżenia gry na półce udało mi się zarazić ludzi z którymi gram i na chwilę obecną mamy wszystkie coresety i dodatki. Gra jest tak skonstruowana że frakcje się bardzo sterylnie od siebie dzielą i spokojnie można ją dzielić pomiędzy graczy.
I w planach pierwszy chyba w Polsce Kingmaker - czyli sankcjonowany przez PP turniej :)
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Jaki Deck Building zakupić ?

Post autor: Jacek_PL »

Ja dodam jeszcze że do sprawdzenia czy gra podejdzie, poza oczywiście możliwością zagrania "u kolegi", można zainwestować w mini-starter dla dwóch graczy Rapid Engagement. Jest dosyć tani, chociaż ma dwie wady: nie ma fazy pre-deck-building :) i w tym starterze są frakcje dostępne później w osobnych core setach, więc ewentualna rozbudowa jest trochę utrudniona.
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Jaki Deck Building zakupić ?

Post autor: przemoo99 »

Cholera, ludzie, czy nie potraficie siedzieć cicho na tym forum??
Od 2 lat patrzę na ta grę i sie zastanawiam: tak czy nie...

A po przeczytaniu kilku ostatnich wpisów wychodzi zdecydowane tak...

Mój portfel nienawidzi tego forum ;)

Pozdrawiam
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Jaki Deck Building zakupić ?

Post autor: raiden25 »

Jesli sa problemy z interpretacja opisu kart to szczerze troche to zniechęca. Wiem co to znaczy po grze we Władcę Pierścienia LCG - tu w zasadzie do każdej karty można mieć watpliwości...
Z checia zagram jak ktoś by byl z Warszawy :) wyglada to bardzo fajnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Jaki Deck Building zakupić ?

Post autor: Maxxx76 »

Darboh pisze:Spokojnie zasady są bardzo proste i przejrzyste.
http://files.privateerpress.com/highcom ... lebook.pdf

Ja dałem rady to i Wy dacie ;) Maxxx76 dałeś radę z Doomtownem to czego się boisz? ;)
Nie to żebym się bał, po prostu kasy mi na gry nie starczy :)))
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Jaki Deck Building zakupić ?

Post autor: Darboh »

raiden25 pisze:Jesli sa problemy z interpretacja opisu kart to szczerze troche to zniechęca. Wiem co to znaczy po grze we Władcę Pierścienia LCG - tu w zasadzie do każdej karty można mieć watpliwości...
Z checia zagram jak ktoś by byl z Warszawy :) wyglada to bardzo fajnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie ten kaliber problemu :) Znam problemy LCG :)

I tak jak pisał Jacek_PL - zapomniałem dodać o tym starterze demo.
Może jedno także wypada dodać, że ze względu na niezrozumiałą dla mnie małą popularność HH, jest opcja że wydanie RE jest przedśmiertnym podrygiem. Aczkolwiek z pełnej puli kart można się długo i świetnie bawić :)
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Jaki Deck Building zakupić ?

Post autor: raiden25 »

Darboh pisze:
raiden25 pisze:Jesli sa problemy z interpretacja opisu kart to szczerze troche to zniechęca. Wiem co to znaczy po grze we Władcę Pierścienia LCG - tu w zasadzie do każdej karty można mieć watpliwości...
Z checia zagram jak ktoś by byl z Warszawy :) wyglada to bardzo fajnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie ten kaliber problemu :) Znam problemy LCG :)

I tak jak pisał Jacek_PL - zapomniałem dodać o tym starterze demo.
Może jedno także wypada dodać, że ze względu na niezrozumiałą dla mnie małą popularność HH, jest opcja że wydanie RE jest przedśmiertnym podrygiem. Aczkolwiek z pełnej puli kart można się długo i świetnie bawić :)
Co do podstawki i dodatków to są jakoś dostępne. Ale ten starter demo chyba jakoś ciężko.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 32 times
Been thanked: 19 times

Re: Jaki Deck Building zakupić ?

Post autor: Darboh »

raiden25 pisze: Co do podstawki i dodatków to są jakoś dostępne. Ale ten starter demo chyba jakoś ciężko.
No cudów nie ma, ale jest. W Gnomie i w Rebelu.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Jaki Deck Building zakupić ?

Post autor: Jiloo »

raiden25 pisze:(...)
Fajniejsza byłą by tematyka fantasy - choć te statki jak tak pograłem na telefonie w star realms też nieźle wyglądają :)
Jak Ci nie pasuje SF to może Ascension – prawie ta sama mechanika co Star Realms.

A jak chcesz w Star Realms na kartach pograć, to posiadam ;)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1386
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Jaki Deck Building zakupić ?

Post autor: raiden25 »

Jiloo pisze:
raiden25 pisze:(...)
Fajniejsza byłą by tematyka fantasy - choć te statki jak tak pograłem na telefonie w star realms też nieźle wyglądają :)
Jak Ci nie pasuje SF to może Ascension – prawie ta sama mechanika co Star Realms.

A jak chcesz w Star Realms na kartach pograć, to posiadam ;)
SR już posiadam. A ascension rozumiem ze podobna mechanika? Jutro kupuje Cthulhu Światy, temat tez średni ale zobaczymy może podejdzie :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki Deck Building zakupić ?

Post autor: pattom »

Może warto zastanowić się nad Ashes: Rise of the Phoenixborn?
Bardzo ładnie wydana gra, z fajnym pomysłem połączenia mechaniki kostek i kart.

http://boardgamegeek.com/boardgame/1674 ... hoenixborn
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2424
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Jaki Deck Building zakupić ?

Post autor: Jiloo »

raiden25 pisze:A Ascension rozumiem ze podobna mechanika?
Robert Dougherty, który stworzył SR był jednym z twórców Ascension – więc wiadomo jak to wygląda.
Gry są podobne mechanicznie – karty wychodzą na stół losowo po zakupie. Ale tytuły są na tyle różne, że można spokojnie grać raz w jedną raz w drugą.
Podstawowa różnica jest taka, że w SR atakujemy bezpośrednio drugiego gracza – negatywna interakcja :) Przy większej liczbie graczy mogą się tworzyć chwilowe sojusze itp.
W Ascension zbieramy punkty – bardziej podobnie do Dominiona. Na szczęście wyeliminowano największą, moim zdaniem, bolączkę Dominona – możliwość wygrania praktycznie samymi monetami. W Ascension karty też dają punkty zwycięstwa na koniec, więc trzeba w nie inwestować, bez tego się nie wygra.
Star Realms ma bazy, a Ascension – konstrukty, które dają jakieś zyski jak są wyłożone na stole. Moim zdaniem konstrukty są jednak mniej istotne od baz w SR.
W Ascension gramy na razie tylko na tablecie, ale wersja karciana już do mnie leci.
Jutro kupuje Cthulhu Światy, temat tez średni ale zobaczymy może podejdzie :)
Też się nad tym zastanawiam. Mnie osobiście odrzuca oprawa graficzna. Wolałbym, żeby gra o Cthulhu była utrzymana w mrocznym, a nie zabawnym klimacie. Rysunki za to bardzo podobają się żonie, więc wcześniej czy później pewnie kupimy :)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
ODPOWIEDZ