Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tassman »

MisterC pisze:
Lothrain pisze:O A zapomnij, chyba, że w kopertę chcesz zapakować :)
Jak długo sprzedaję swoje planszówki i wymieniam się na MatHandlu, tak w historii paczkomatów mam tylko jedno (1) nadanie w rozmiarze B. Paczkomat jako A przyjmuje paczki do 9 cm (wysokość faktyczna, a nie podana na ich stronie). Standardowe pudło (a'la TtR, Dominion) ma około 7,5 cm, więc z kartonem i folią bąbelkową wchodzi na gładko.
To nawet nie chcę wiedzieć ile straciłem 8) nadając 80% w B
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Lothrain »

MisterC pisze:
Lothrain pisze:O A zapomnij, chyba, że w kopertę chcesz zapakować :)
Jak długo sprzedaję swoje planszówki i wymieniam się na MatHandlu, tak w historii paczkomatów mam tylko jedno (1) nadanie w rozmiarze B. Paczkomat jako A przyjmuje paczki do 9 cm (wysokość faktyczna, a nie podana na ich stronie). Standardowe pudło (a'la TtR, Dominion) ma około 7,5 cm, więc z kartonem i folią bąbelkową wchodzi na gładko.
Też zawsze nadaję B, ale może wynika to z faktu, że pudła mam z odzysku z różnych źródeł i rzadko kiedy trzymają idealnie wymiar pudła. Jeśli więc DarkSide takimi dysponuje, to sorki za wprowadzenie w błąd.
Awatar użytkownika
Wookasch
Posty: 131
Rejestracja: 10 sty 2015, 23:37
Lokalizacja: Berlin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wookasch »

Nie bardzo ogarniam system wysylki.
Paczkomat ani odbior osobisty niestety nie wchodza w gre, w ankiecie wypelnilem pole komentarza.
Ktos wie, czy paczki beda wysylane na adres korespondencyjny z profilu wspieram.to czy jaki jest plan? :)
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Aduanath »

Wookasch pisze:Nie bardzo ogarniam system wysylki.
Paczkomat ani odbior osobisty niestety nie wchodza w gre, w ankiecie wypelnilem pole komentarza.
Ktos wie, czy paczki beda wysylane na adres korespondencyjny z profilu wspieram.to czy jaki jest plan? :)
Kontaktuj się z chłopakami bezpośrednio ;) . Albo czekaj na odpowiedź na to, co w "komentarzu" w formularzu wypełniłeś ;)
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: vojtas »

https://www.facebook.com/events/929708280430393/

Dla tych, którzy nie lubią FB:
Nadejszła wiekopomna chwila!

Oficjalna premiera Zamków szalonego króla Ludwika!
Jeśli zamawialiście z odbiorem osobistym to doskonały moment na realizację Waszego zamówienia!

Na miejscu spotakcie też od 12.30 do 14.30 Agnieszkę "Anez" Dąbrowiecką - autorkę grafik. Przez dwie godziny będziecie mogli poprosić ją o autograf i rysunek na pudełku.

Przez cały dzień będzie można również nawrzucać Michałowi za opóźnienia, pooglądać grę z bliska no i przedewszystkim zagrać w Zamki, a my oczywiście wytłumaczymy zasady.

To będzie też ostatnia chwila na zakup gry w przedsprzedażowej cenie - 119 zł. SCD będzie wynosić 149 zł. Można trochę zaoszczędzić.

Na evencie będziemy mieć też jeszcze kilka koszulek, kubeczków i plakatów. Gdyby ktoś chciał się w takowe zaopatrzyć to będzie ostatnia okazja.

Zapraszamy!
Awatar użytkownika
olocop
Posty: 325
Rejestracja: 22 wrz 2011, 13:43
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 140 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: olocop »

tokage pisze: Mam nadzieję że większość paczek wyjdzie od nas środa/czwartek tak żebyście w weekend mogli rozegrać pierwsze partie.
Czy paczki już wyszły? I dlaczego jeszcze nie? ;) ;)
"Wojna? Kataklizm? Po co? Diabły te przysłały Europie coś, co się nazywa: Mah-jong. Mah-jong jest to taka chińska gra, w którą umiał grać dobrze jeden stuletni mandaryn, ale się wreszcie powiesił" Kornel Makuszyński, "Wycinanki",1925
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Iesthir »

olocop pisze:I dlaczego jeszcze nie? ;) ;)
Bo jak już spakowali to wszystko, to stwierdzili, że trzeba odpocząć trochę...
Jak już tak odpoczywali, to stwierdzili, że dobrze by uczcić w końcu zakończenie akcji...
I tak jakoś się potoczyło 8)
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Aduanath »

Wysyłacie Panowie te paczki, czy nie wysyłacie...? :roll: Ja tam cierpliwa jestem, ale Mąż mi od tygodnia już odlicza dni do pierwszej rozgrywki (termin sobie na sobotę wyznaczył... :D )
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: rastula »

jak dostanę sms'a od paczkomatu to uwierzę...na razie to jakby było w Chinach :P
Kheldar
Posty: 56
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:30

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Kheldar »

Skoro nie ma do tej pory, to chyba nie dostaniemy gier w tym tygodniu. A szkoda. Chciałem ograć w niedzielę.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: vojtas »

Kheldar pisze:Skoro nie ma do tej pory, to chyba nie dostaniemy gier w tym tygodniu. A szkoda. Chciałem ograć w niedzielę.
Ano, mówi się trudno. Wytrzymałem tyle miesięcy, wytrzymam jeszcze kilka dni. :)
glocked
Posty: 141
Rejestracja: 07 gru 2014, 23:22
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: glocked »

Na facebooku wrzucili że można odebrać w sobotę w heliosie... Mieszkam 500 metrów obok Astry i nie mogę tam tego odebrać ? Po za tym - skąd mają wiedzieć kto gdzie i ile skoro żadnych maili jeszcze nie było ?

No ale dajmy szanse dopiero Czwartek 23, może jutro się wyjaśni co z tymi odbiorami osobistymi :-)
glocked
Posty: 141
Rejestracja: 07 gru 2014, 23:22
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: glocked »

MisterC pisze:
glocked pisze:Mieszkam 500 metrów obok Astry i nie mogę tam tego odebrać ? Po za tym - skąd mają wiedzieć kto gdzie i ile skoro żadnych maili jeszcze nie było ?
Mam 11 km, a bywam tam ze trzy razy w tygodniu. Idąc po bułki zajrzyj i zapytaj, żeby już klawiatury na maila nie strzępić.
Dzięki za radę, jesteś niesamowity

Pozdr,
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: skanna »

rastula pisze:jak dostanę sms'a od paczkomatu to uwierzę...na razie to jakby było w Chinach :P
No póki co, na szczęście, Wrocław w Chinach nie leży, a ręczę własną głową, że gry są we Wrocławiu. Wczoraj widziałam tę górę kartonów na własne oczy i akcję pakowania również - chłopaki zasuwają jak roboty.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: mig »

skanna pisze:
rastula pisze:jak dostanę sms'a od paczkomatu to uwierzę...na razie to jakby było w Chinach :P
No póki co, na szczęście, Wrocław w Chinach nie leży, a ręczę własną głową, że gry są we Wrocławiu. Wczoraj widziałam tę górę kartonów na własne oczy i akcję pakowania również - chłopaki zasuwają jak roboty.
Z drugiej strony i z gry znajdującej się w Chinach i z gry będącej we Wrocławiu mam taki sam pożytek ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
hutriel
Posty: 1221
Rejestracja: 11 maja 2012, 07:13
Lokalizacja: Legionowo
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: hutriel »

skanna pisze:chłopaki zasuwają jak roboty.
Dziewczyny robią to lepiej: https://youtu.be/nPf309OP-Zk
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: skanna »

mig pisze:
skanna pisze:
rastula pisze:jak dostanę sms'a od paczkomatu to uwierzę...na razie to jakby było w Chinach :P
No póki co, na szczęście, Wrocław w Chinach nie leży, a ręczę własną głową, że gry są we Wrocławiu. Wczoraj widziałam tę górę kartonów na własne oczy i akcję pakowania również - chłopaki zasuwają jak roboty.
Z drugiej strony i z gry znajdującej się w Chinach i z gry będącej we Wrocławiu mam taki sam pożytek ;)
No jakaś logika w tym jest :), nie da się zaprzeczyć.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: ernin »

Potwierdzenie nadania przyszło. Szkoda, że na weekend nie będzie :(
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: 8janek8 »

Przecież w sobotę też rozwożą
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Kheldar
Posty: 56
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:30

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Kheldar »

Paczkomaty działają w soboty chyba, to kto wie x) Też właśnie dostałem.

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4041
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: AkitaInu »

Z mojego doswiadczenia wynika ze jutro zagramy w zamki :) Paczka już jedzie, zawsze praktycznie dostaje paczki z piątku (jeżeli wyruszyły) w sobotę. W Końcu ! :
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: rastula »

Potwierdzam - ale niestety w Poznaniu nie przypominam sobie żebym w sobotę dostał paczkę do paczkomatu...ale kiedyś musi być pierwszy raz.
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Aduanath »

A u mnie nadal cisza... :(
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: detrytusek »

tak sobie czytam o tej akcji od dłuższego czasu jako osoba nie zainteresowana zupełnie tą grą (a czytam bo akcja jest niesamowita). Oglądnąłem recenzję i nie zrozumiałem o co tyle szumu ale nieważne. Nikomu nie życzę ale co będzie jeśli ta gra okaże się średnia/słaba? :) Chyba, że to już po prostu niemożliwe przy tym stopniu hajpu :). Proszę o brak linczu :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Trolliszcze »

detrytusek pisze:Nikomu nie życzę ale co będzie jeśli ta gra okaże się średnia/słaba? :)
Będzie to samo, co przy każdej innej średniej/słabej grze: sprzeda się i kupi coś innego. Bo to przecież nie jest tak, że tylko w crowdfundingu trafiają się gry, które koniec końców nie spełniają naszych oczekiwań. Żadna wielka tragedia!
ODPOWIEDZ