Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: detrytusek »

Trolliszcze pisze:
Trolliszcze pisze:
Aduanath pisze:A u mnie nadal brak info o nadaniu :(
Nie jesteś jedyny :D Ale obiecali, że w poniedziałek wyjdzie reszta, więc poczekam do jutra, zanim zacznę przesyłać pogróżki :twisted:
No proszę, wystarczyła sama groźba konsekwencji i Planszóweczka już działa :D 11.47 potwierdzenie wysyłki, 12.05 potwierdzenie dotarcia paczki do celu. I niech mi ktoś powie, że się nie starają...
Nie mówiłeś, że mieszkasz w planszóweczce :D
W sumie to zazdroszczę!
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3035
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: DarkSide »

Czy Ci którzy mają otrzymać paczkę kurierem też otrzymają jakieś powiadomienie (mail,sms)? A jaka firma kurierska rozwozi tak w ogóle?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1031 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Trolliszcze »

detrytusek pisze:Nie mówiłeś, że mieszkasz w planszóweczce :D
W sumie to zazdroszczę!
Mieszkam ~20 km od Wrocławia, ~30 km od DH Astry. W 20 minut raczej by nie dojechali - potwierdzenie musiało wyjść z opóźnieniem - ale i tak szacun, że wyszło w poniedziałek i doszło w poniedziałek.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: detrytusek »

Trolliszcze pisze:Mieszkam ~20 km od Wrocławia, ~30 km od DH Astry. W 20 minut raczej by nie dojechali - potwierdzenie musiało wyjść z opóźnieniem - ale i tak szacun, że wyszło w poniedziałek i doszło w poniedziałek.
Często korzystam z paczkomatu nawet w tym samym mieście ale jeszcze nigdy nie miałem sytuacji dowozu w ten sam dzień już nie wspominając o kilku godzinach. Dziwnie to wszystko czasem działa.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: mig »

detrytusek pisze:
Trolliszcze pisze:Mieszkam ~20 km od Wrocławia, ~30 km od DH Astry. W 20 minut raczej by nie dojechali - potwierdzenie musiało wyjść z opóźnieniem - ale i tak szacun, że wyszło w poniedziałek i doszło w poniedziałek.
Często korzystam z paczkomatu nawet w tym samym mieście ale jeszcze nigdy nie miałem sytuacji dowozu w ten sam dzień już nie wspominając o kilku godzinach. Dziwnie to wszystko czasem działa.
Dowozy pewnie są zawsze dość podobnie rozłożone czasowo, ale dość regularnie zdarza się InPostowi wysyłaś informacje o statusie paczki nieadekwatne do rzeczywistości. Więc bardziej brałbym pod uwagę, że paczka wysłana była w piątek, ale z jakiś dziwnych przyczyn informacja o nadaniu wyszła dziś. Odbieram miesięcznie kilkanaście paczek w paczkomatach i jakaś 1/4-1/3 z nich ma powiadomienia wysłane w niewłaściwym terminie.

Natomiast, co do samej gry, to wspina się szybko na podium najczęściej granych gier w moim domu - głównie za sprawą mojej żony, której bardzo przypadła do gustu (pewnie dlatego, że ciągle wygrywa;) Jak na razie wszystkie rozgrywki były dwuosobowe i uważam, że ten wariant naprawdę jest bardzo fajny. Partyjka zajmuje nam 20-30 minut. Bardzo udany zakup :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
glocked
Posty: 141
Rejestracja: 07 gru 2014, 23:22
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: glocked »

Jak ktoś jest zainteresowany zamkami, to mam na zbyciu parę kopii z dodatkami ze wspieram.to.
Dodatek nigdy nie będzie dodrukowany ani dostępny w żadnej innej wersji językowej. A kafelki wygladają przepięknie! Jak co to PW :)


Co do gameplayu zauwayżyłem, że długość partii na 2 graczy zależy od doboru kart. Miałem do tej pory dwa skrajne przypadki - w 1 grze mielismy sporo sypialni (zZzZ) które wydłużają grę a w kolejnej jedynie 2 razy i poszło niesamowicie szybko :D

Co do dodatku Polskie Zamki polecam usuwać 1 kafelek więcej niż w instrukcji. Ten 1 dodatkowy kafelek wpływa bardzo mocno na wyczerpanie stosu > punkty za każdy posiadany kafelek z wyczerpanego stosu. Z racji, ze któryś stos się wyczerpał znaczy że każdy z graczy(przy 2 osobwej grze) ma conajmniej 2-3 takie kafelki więc jest to przeważnie 2-4-6 punktów przewagi nad przeciwnikiem, co jest około 10% całości wyniku. IMO duże zaburzenie oryginalengo balansu :-)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: detrytusek »

mig pisze:Więc bardziej brałbym pod uwagę, że paczka wysłana była w piątek, ale z jakiś dziwnych przyczyn informacja o nadaniu wyszła dziś. Odbieram miesięcznie kilkanaście paczek w paczkomatach i jakaś 1/4-1/3 z nich ma powiadomienia wysłane w niewłaściwym terminie
Dokładnie to samo sobie pomyślałem po wykluczeniu mieszkania po drugiej stronie ulicy i podrzuceniu gry na wycieraczkę :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: wirusman »

30 minut, to wtedy będzie to najszybsza gra w mojej kolekcji:)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: mig »

wirusman pisze:30 minut, to wtedy będzie to najszybsza gra w mojej kolekcji:)
wiesz, trzeba tu wziąc pod uwagę, że to były gry dwuosobowe i że współgraczem była moja żona, która w motywowaniu do szybkiego podejmowania decyzji działa lepiej niż klepsydra, czy aplikacja w XCom ;) Nasza dwuosobowa Partyjka w Pokolenia, czy Lords of Waterdeep też trwa zwykle max 30 minut :D

A co do wyczerpywania stosów kafelków, to ja zawsze usuwam tyle co winstrukcji +1 za dodatek (czyli zostaje 5 lub 4, w zależności czy to małe czy duże komnaty) i nie zdarzyło mi się, żeby kiedykolwiek skończył mi się jakiś stos). Gdyby nie to, że pewnie by to zachwiało balansem kart bonusów, to pewnie bym zdejmował jeszcze jeden z każdego stosu ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Smh
Posty: 38
Rejestracja: 04 sie 2010, 10:57
Lokalizacja: Gda / Wro

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Smh »

Właśnie wpadłem na BGG myśląc, że wszyscy już zawalili zagranicznych graczy fotami super PL wersji a tam cisza... :O Ciut zawiedzion jestem postawą przyznam :P
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Aduanath »

No w koooooońcu! Przyszedł mail, że paczka nadana :D . A jutro we Wrocku będę^^. Ale oby po powrocie, paczka już w Paczkomacie leżała... :)
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Gambit »

Aduanath pisze:No w koooooońcu! Przyszedł mail, że paczka nadana :D . A jutro we Wrocku będę^^. Ale oby po powrocie, paczka już w Paczkomacie leżała... :)
Mam to samo...oprócz tego Wrocka :) Mam nadzieję, że jutro dojedzie :)
Awatar użytkownika
Malash
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2012, 22:49
Lokalizacja: Warszawa Praga Płd.
Has thanked: 14 times
Been thanked: 19 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Malash »

W formularzu wysyłki "Zamków Szalonego Króla Ludwika" poprosiłem na pudełku o rysunek: "Jednorożca patatającego obok zamku"...
Dodałem również, że "przezacnie byłoby, gdyby po drugiej stronie owego zamku stał sam Szalony Król Ludwig". Byłem przekonany, że rysunek albo nie powstanie, albo będzie na kartonowym pudełku, jak na pudełku od pizzy.
Jednak to co zrobiła Planszoweczka.pl przerosło moje najśmielsze oczekiwania...
Spoiler:
‪#‎MadKingLudwig‬ ‪#‎ZamkiSzalonegoKrólaLudwika‬ ‪#‎Planszówki‬ ‪#‎Planszóweczka‬
Jedno z tych pudełek, z których frontowej folii się nigdy nie ściąga.
Dziękuje autorowi tego dzieła i pozdrawiam serdecznie!!! :)
WImięZasad.ZnadPlanszy.pl
także na: Facebooku , YouTube, Spotify i Apple Podcasts.
Analizujemy gry i ich mechaniki. Nie boimy się wytykać im błędów.
Często je naprawiamy, bądź przebudowujemy za pomocą prostych home rules.
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: bartek_mi »

A w moim pudełku woreczka brak.

Chyba cały karton się trafił lewy bo w zbiorczym nie było dodatku :(

edit: woreczek się odnalazł :) akcja odwolana :)
Ostatnio zmieniony 22 paź 2015, 15:42 przez bartek_mi, łącznie zmieniany 1 raz.
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: crsunik »

W moim pudełku także brak woreczka EDIT: z poprawionymi kaflami oraz dodatkiem :<
Ostatnio zmieniony 19 paź 2015, 21:15 przez crsunik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: mig »

crsunik pisze:W moim pudełku także brak woreczka :<
A powinien być jakiś? Może chodzi o woreczki strunowe? akurat te były ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10022
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1308 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: rastula »

mig pisze:
crsunik pisze:W moim pudełku także brak woreczka :<
A powinien być jakiś? Może chodzi o woreczki strunowe? akurat te były ;)

no woreczek z poprawionymi płytakami za 250 i dodatkiem polskie zamki + naklejeczki na oratorium i pion 1 gracza...
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: rhcorvin »

no to ja mam pytanie odnośnie jakości kafelków tego dodatku

Mianowicie naklejki nakleiłem czyli ok. Wszystko przepiękne czyli bardzo ok. Ale wykonanie tych dodatkowych żetonów 250 co zastąpić mają te oryginalne z błędem pozostawiają wiele do życzenia:(.
Pomijam fakt że jak porówna się te z błędami to kolorystyka inna, pomijam fakt że jak na tył żetonu spojrzy się pod światło to widać wyduszenie od prasy czego nie ma na tych błędnych ale niestety nie mogę pominąć faktu że pomimo że ta prasa się bardzo starała to i tak cztery tyły tych nowych kafelków będę musiał kleić bo najzwyczajniej w świecie odchodzą od całości zamieszczam zdjęcie.

Poza tym mankamentem gra jest przepiękna i już nie mogę doczekać się rozgrywki i marzę o dodatku aby także wyszedł w pl i z obrazkami Anez.

https://drive.google.com/file/d/0B8RlBr ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B8RlBr ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B8RlBr ... sp=sharing
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: tokage »

Ło. nie klej. Napisz do nas maila. doślemy poprawione. Jakbyście w najbliższym czasie słyszeli o sprawie karnej Michała M. to znaczy że złapali mnie za urwanie głowy kolesiowi co to robił.

Jutro mamy odebrać kolejną partię, mam nadzieję że będzie lepsza, bo z tą kilka osób wymieniało kafle. Najszybciej pisać na biuro@planszoweczka.pl.

Z tematem brakujących dodatków niech odezwie się do nas organizator zamówienia zbiorowego. Na 99% we wszystkich były dodatki w jednym z kartonów, marne szanse że gdzieś uciekły, ale gdyby faktycznie się tak zdażyło to będziemy rozmawiać.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: vojtas »

Też dzisiaj dostałem SMSa z InPostu tuż po 11 i w końcu mogę się delektować Zamkami. :D Dla tych, co szukają koszulek: generalnie pasują mini American/USA.

Pytanie odnośnie setupu: dołożyć kafelki polskie do ogólnej puli, potasować, a następnie zgodnie z instrukcją odłożyć odpowiednią liczbę w przypadku gry w składzie mniejszym niż 4-osobowy. Czy tak ma być? Czy może coś jeszcze mam odłożyć?


@ tokage

Jeśli będziecie robić zbiórkę na dodatek (na co liczę), to nie miałbym nic przeciwko, by dołożyć kilka zł na wyprodukowanie i dosłanie poprawionej partii k.250 z oryginalnej fabryki. Gra jest przepiękna i szkoda, że tak wyszło z tymi rewersami. Naklejki na Oratorium są spoko - nakleiłem tak dokładnie, że nikt się nie zorientuje, dopóki nie dotknie palcem.
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: rhcorvin »

też jestem za poprawką z oryginalnej fabryki:) bo gierka zasługuje na najlepsze. maila zaraz wyskrobię
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: crsunik »

Czyli dodatki były luzem w kartonie z pudłami?

Dla części osób kto inny był organizatorem, a kto inny adresatem paczki;) Kogo w takim wypadku na was nasłać?
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Piehoo »

Dodatki powinny być doklejone jak zazwyczaj karty promo. (taśmą do poszczególnych pudełek)
Dzisiaj mieliśmy tego typu sytuację, że zjechało się 10 osób z całej Warszawy, a okazało się że w paczce tylko pudełka z grą.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
TTR_1983
Posty: 3932
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: TTR_1983 »

tyle czasu pakowali, a i tak dali dupy? LOL
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: crsunik »

Ja odebrałem swoją kopię od Lothraina chwilę przed tym jak spotkał się z wami w Chwili. Więc pewnie wszystkie z jednego kartonu.
ODPOWIEDZ