Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: karawanken »

bamboklat pisze:TL;DR

Możecie przybliżyć czy to coś zmienia osobie chcącej potencjalnie wejść w iksy? Jakieś praktyczne różnice pomiędzy nowym a starym starterem?
Wydaję mi się, że nowy starter będzie podobny do starego.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: karawanken »

http://galakta.pl/piloci-do-maszyn/ Juz jest zapowiedz Galakty. Dostępność w drugiej połowie września :D Gdyby nie ten wcześniejszy przeciek to by było dopiero zaskoczenie.
keldorn
Posty: 564
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 22 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: keldorn »

Wg mnie niczym w zasadzie dzialania nic sie nie bedzie roznic. Jedynie inne statki (nowsze) gdyz bazuja na nowym filmie ktory wchodzi do kina w grudniu (7 czesc SW). Dolozyli we wzornikach jeden nieznany ruch i nowe karty ulepszen. Kary statków oraz karty rozszezen i ulepszen mozna wymieszac.
Jak dla mnie to tylko lekkie odswiezenie starego startera.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: karawanken »

Fani i tak kupią. Ja już się zastanawiam. Dodatkowe myśliwce zawsze się przydadzą. A jak jeszcze nie kupilem drugiej normalnej podstawki dla dodatkowych kości, wzorników, to jakie mam argumenty przeciw?
keldorn
Posty: 564
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 22 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: keldorn »

w sumie dla osob ktore bazuja tylko na jednej podstawce to rozwiazanie bardzo atrakcyjne. Ja juz niemal od poczatku kupilem druga podstawke dla dodatkowych modeli oraz zestawu kości (liczylem osobno i wyszlo duuuzo taniej).

Skoro odswiezyli podstawke dajac nowe statki, to zapewne beda wychodzily kolejne fale statów z nowych fimów.
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1342
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 552 times
Been thanked: 281 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Atamán »

Niestety ja drugą podstawkę kupiłem już jakiś czas temu (dla dodatkowych kości i statków), więc zakup trzeciej średnio mi się widzi. Ale z drugiej strony kusi ta wersja, bo ma jednak inne statki, inne ulepszenia.

Dla nowych graczy - jeśli nie zależy wam specjalnie na klimacie starej trylogii - to poleciłbym nową podstawkę, głównie z tego powodu, że te statki z nowej podstawki mają ciekawsze manewry, zdolności i akcje do wykonania. Gra na samej podstawce może mieć większy sens w przypadku tej nowej edycji (wcześniej w tym wątku odradzałem granie na samej podstawce i radziłem kupić choć dwa dodatki).
Awatar użytkownika
Sokoov
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2011, 17:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Sokoov »

Po ponad roku opierania się niestety uległem i wszedłem w świat X-winga (mój portfel już jęczy) :( Na start zakupiłem dwie podstawki (stara i nowa) oraz HWK-290, bo był w dobrej cenie :) Mam pytanie co do większych statków - co dalej? Czy najpierw kupować Sokoła i Slave'a, czy mogę sobie od razu kupić YT-2400? Ma to jakiekolwiek znaczenie?
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: aryss »

Jeśli chcesz balansować frakcje w miare równorzędnie to Slave+Sokół fajna opcja. Oprócz tego że to bardzo klimatyczne statki to posiadają one karty modyfikacji które fajnie modyfikują istniejące statki. Potem mimo wszystko cofnałbym się do pierwszej fali i kupił zestaw X-Wing oraz Tie-Fighter dla pilotów. Howlrunner/Wedge.

http://xwing-miniatures.wikia.com/wiki/ ... tures_Wiki Tu masz wszystkie karty ulepszenia wylistowac, mozesz poprzegladac jakei statki maja manewry, zdolnosci pilotow.
Awatar użytkownika
SaszaPL
Posty: 361
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: SaszaPL »

Ja też niedawno zacząłem przygodę z X-Wingiem.

Wciąga.

Polecam http://xwing-builder.co.uk/build - możesz się nakręcać robiąc "theory crafting". Zaznaczam, że w życiu jak to w życiu, teorie mało kiedy weryfikowane są pozytywnie. ;)
Mi przyszło osiągnąć punkt, w którym budowanie kolejnych zestawów boli, bo np. muszę kupić zestawy od Szumowin, mi kompletnie nieprzydatne bo nie chcę nimi grać, ale tam siedzą karty ulepszeń (ps. może ktoś chce kupić wybrakowanego StarVipera?), co gorsza - pojedyncze karty ulepszeń. Grając Imperium, boli też to, że tytuł do Tie Advanced jest tylko w Raiderze za trzy stówki. Bez tego, grając nim masz wrażenie, jakby był wybrakowany... (tytuł sprawia że masz dodatkowe ulepszenie za darmo) :/

A mimo to, radość z gry jest tak wielka, że zastanawiam się tylko nad tym skąd wziąć kasę na kolejne zakupy (macie jakieś dobre zniżki w sklepach z zestawami do X'a?!). Polecam :)
Moje gry: Board Game Geek.
Poszukuję Kilku tytułów - sprawdź!
S/W:CampRoskilde i inne (chętniej wymienię)

If you don't know where you're going, any road will get you there.
Awatar użytkownika
Sokoov
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2011, 17:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Sokoov »

Wiem, że w X-wing'u i Tie Fighterze są dobre karty, ale z drugiej strony mam już 4xTie i 2xX-wing, więc kolejny statek chciałbym kupić już jakiś inny :D
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: aryss »

@SaszaPL
Co do znizek to chyba najtaniej dostac mozna w Gamelord ( tam znizek niestety nie ma). A co do tytulu to czasem na grupie na fb pojawiaja sie ogloszenia o sprzedazy kompleta tytul+atc.
I analogicznie mozesz tam probowac sprzedawac statki bez kart, czesto sie oferty takie przewijaja
Awatar użytkownika
SaszaPL
Posty: 361
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: SaszaPL »

@aryss
Pewnie tak w końcu zrobię.
Sprawdzam ceny i faktycznie, bez dodatkowych zniżek jednym z najtańszych miejsc jest Gamelord. Z drugiej strony, przy zakupach za ok. 200, jeśli znajdziesz uczynną duszę z rabatem np. w 3trollach i pojawi się jakiś czasowy event zniżkowy to będzie tam taniej. I chyba poczekam na nich ;)

Przy okazji, jeśli zaczynasz grę w X'a to polecam rozejrzeć się i brać udział w lokalnych turniejach. Świetna sprawa - można poznać naprawdę ciekawe taktyki, zobaczyć jak ludzie zaskakująco wykorzystują niektóre statki i opanować meandry zasad. Bardzo pozytywne wrażenia :) Nawet jeśli przychodzisz z czymś niezbyt wyszukanym na początku.
Moje gry: Board Game Geek.
Poszukuję Kilku tytułów - sprawdź!
S/W:CampRoskilde i inne (chętniej wymienię)

If you don't know where you're going, any road will get you there.
Awatar użytkownika
Sokoov
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2011, 17:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Sokoov »

Mam pytanie odnośnie zasad. Jak rozumieć "darmową akcję"? Czy są to akcje przypisane na karcie pilota?
Awatar użytkownika
SaszaPL
Posty: 361
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: SaszaPL »

Darmowa akcja wykonywana jest w momencie i czasie wskazanym przez odpowiednią instrukcję / kartę. One wówczas też powie, czy jest to akcja z "belki" danego pilota czy raczej jakaś konkretna wskazana. Np. Turr (pilot TIE Interceptora) po wykonaniu ataku może wykonać darmową akcję boost lub beczkę.
Mam nadzieję, że pomogłem.
Moje gry: Board Game Geek.
Poszukuję Kilku tytułów - sprawdź!
S/W:CampRoskilde i inne (chętniej wymienię)

If you don't know where you're going, any road will get you there.
Awatar użytkownika
Sokoov
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2011, 17:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Sokoov »

Czyli krótko mówiąc - będzie dokładnie zaznaczone, że akcja jest darmowa, tak?

Kolejne pytanko - czy tekst na kartach pilotów liczymy jako akcję? Na przykładzie - czy jeśli użyję beczki jako akcji, to czy mogę wykorzystać jeszcze zdolność pilota?
Awatar użytkownika
beerbear87
Posty: 96
Rejestracja: 11 mar 2014, 17:34
Lokalizacja: Gliwice

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: beerbear87 »

zdolności pilota, droidów, załogantów czy innych rozszerzeń to nie akcje - chyba że mają napisane na karcie [akcja] przykład R2-D2 praz R2-F2.

Analogicznie przy pilotach, jeżeli nie ma napisane "akcja" to jego zdolność jest uaktywniania zgodnie z opisem na karcie (kiedy atakuje/kiedy się bronisz/kiedy coś tam coś tam)
Awatar użytkownika
SaszaPL
Posty: 361
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: SaszaPL »

beerbear87 pisze:zdolności pilota, droidów, załogantów czy innych rozszerzeń to nie akcje - chyba że mają napisane na karcie [akcja] przykład R2-D2 praz R2-F2.
Przykłady:
R2-D2 pisze:Po wykonaniu zielonego manewru możesz odzyskać 1 osłonę (nie przekraczając swojej wartości osłon).
Czyli to nie jest akcja.
R2-F2 pisze:Akcja: Do końca tej rundy zwiększ swoją wartość zwrotności o 1.
Jak sam test wskazuje, jest to akcja. :)
Moje gry: Board Game Geek.
Poszukuję Kilku tytułów - sprawdź!
S/W:CampRoskilde i inne (chętniej wymienię)

If you don't know where you're going, any road will get you there.
Awatar użytkownika
Sokoov
Posty: 59
Rejestracja: 28 mar 2011, 17:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Sokoov »

Ok, dziękuję za łopatologiczne wyjaśnienie :-)
Gra wciąga jak cholera. Szkoda tylko, że taka hajso-żerna...
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: kwiatech »

Przymierzam się do zakupu x-wing`a - myślałem jeszcze nad imperium atakuje ale na dwoje...hmmm.
Na wstępnie dodam, że jesteśmy z moją ładniejszą połową (i tylko razem będziemy grali) fanami oryginalnej trylogii. Chociaż po nowym zwiastunie przebudzenia mocy może się to już 19 grudnia zmienić :D
Doradźcie, które myśliwce i w jakich ilościach oprócz podstawki (no chyba że dwie podstawki) trzeba na początek zakupić żeby balans był w miarę zachowany a były w nich m.in:
1. Sokół Millenium
2. Prom Lambda
2. Tie Advanced
3. X-wing
4. Y-wing
5. Slave I

1.2.5 - nie muszą być od razu?!
Chyba, że na początek zestaw startowy z przebudzenia mocy, pograć trochę i potem pomyśleć co dalej? Już sam nie wiem :(
Zapomniałem wspomnieć, że nigdy nie mieliśmy okazji zagrać w x-wing. Czy nam się spodoba...?
Z góry dzięki.

PS Gdyby wyszło SW dice masters problem by się sam rozwiązał :D
aryss
Posty: 266
Rejestracja: 22 lis 2013, 15:22
Lokalizacja: Festung Krakau
Has thanked: 11 times
Been thanked: 19 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: aryss »

Wez 1 nowa 1 stara podstawke ( rozne statki/piloci/asteroidy) a dostaniesz przynajmniej 2 komplety kostek i miarek.

Z wymienionch zestawow najlepiej na start wziac sobie Slave I oraz Sokola. Dodatkowo blister X-winga oraz Tie Fightera dla pilotow ( Wedge oraz Howlrunner). Pozostale beda wymagac dodatkowych rzeczy i tak:
- Lambda moze nie wymaga dodatkowych kart ale sama z siebie jest dosc ciezkim statkiem do gry, ale bardzo klimatycznym i moze sluzyc w rozpisakch turniejowych ( z Palpatine z Raidera ). Ja bym poczekal z zakupem az troche statkow zbierzesz ( np rownoczesnie wziac z HWK dla Rebelii )
- Tie Advanced - nie liczac Vadera slabo grywalni piloci, wyszedl do nich fix w raiderze z tytulem oraz systemem dedykowanym(i nowi piloci) ale to wiekszy wydatek. Mozesz popolowac za zestawami tych 2 kartna grupie X na fb czasem ktos sprzedaje
- Y-wing, na samych dodatkach co wymieniasz grany bedzie wylacznie z jonowka jako kontrolny element rozpiski. Przydalyby mu sie albo tytuly z Most Wanted ( by moc strzelac 2x na runde) lub twin turret z K-Winga ( to juz do topowych rozpisek).

Podsumowujac na start kupilbym:
2 rozne podstawki, X-Wing, Tie Fighter, Sokol, Slave.

nastepnie Tie-Interceptor -> B-Wing -> Lambda -> HWK
Zakapior
Posty: 12
Rejestracja: 29 gru 2014, 15:14

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Zakapior »

aryss pisze:Wez 1 nowa 1 stara podstawke ( rozne statki/piloci/asteroidy) a dostaniesz przynajmniej 2 komplety kostek i miarek.

Z wymienionch zestawow najlepiej na start wziac sobie Slave I oraz Sokola. Dodatkowo blister X-winga oraz Tie Fightera dla pilotow ( Wedge oraz Howlrunner). Pozostale beda wymagac dodatkowych rzeczy i tak:
- Lambda moze nie wymaga dodatkowych kart ale sama z siebie jest dosc ciezkim statkiem do gry, ale bardzo klimatycznym i moze sluzyc w rozpisakch turniejowych ( z Palpatine z Raidera ). Ja bym poczekal z zakupem az troche statkow zbierzesz ( np rownoczesnie wziac z HWK dla Rebelii )
- Tie Advanced - nie liczac Vadera slabo grywalni piloci, wyszedl do nich fix w raiderze z tytulem oraz systemem dedykowanym(i nowi piloci) ale to wiekszy wydatek. Mozesz popolowac za zestawami tych 2 kartna grupie X na fb czasem ktos sprzedaje
- Y-wing, na samych dodatkach co wymieniasz grany bedzie wylacznie z jonowka jako kontrolny element rozpiski. Przydalyby mu sie albo tytuly z Most Wanted ( by moc strzelac 2x na runde) lub twin turret z K-Winga ( to juz do topowych rozpisek).

Podsumowujac na start kupilbym:
2 rozne podstawki, X-Wing, Tie Fighter, Sokol, Slave.

nastepnie Tie-Interceptor -> B-Wing -> Lambda -> HWK

Lepiej nie dało się tego opisać! Brawo!
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: kwiatech »

Wielkie dzięki aryss za szczegółowy opis.
Co do tego dodatkowego x-winga i TIE fightera to ze starej czy nowej serii? Z tego co się orientuje to nowe TIE maja chyba osłony a x-w ma możliwość ustawienia się pod kątem 90.
Jeszcze poprsze o link gdzie można nabyć/wymienić karty na FB.
Awatar użytkownika
SaszaPL
Posty: 361
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: SaszaPL »

Link do FB: https://www.facebook.com/groups/Xwingminiature/
Aryss wspominał o modelach ze starej serii (odnosił się do pilotów: Howlrunnera i Wedga).
Moje gry: Board Game Geek.
Poszukuję Kilku tytułów - sprawdź!
S/W:CampRoskilde i inne (chętniej wymienię)

If you don't know where you're going, any road will get you there.
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: kwiatech »

SaszaPL pisze:Link do FB: https://www.facebook.com/groups/Xwingminiature/
Aryss wspominał o modelach ze starej serii (odnosił się do pilotów: Howlrunnera i Wedga).
THX VM :)
jimmyyy8
Posty: 5
Rejestracja: 02 maja 2015, 14:27

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: jimmyyy8 »

Czy ta gra ma sens tylko z jednym egzemplarzem nowej podstawki?

Chciałbym zacząć grę z kolegą. Możemy kupić zestaw podstawowy na dwóch czy raczej każdy z nas powinien mieć swoją podstawkę?

Czy każdy kolejny dodatek w który zaopatrzy się gracz A (a gracz B nie) daje mu automatycznie przewagę? ;)
ODPOWIEDZ