Gra planszowa dla 9 latka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: Bea »

Spoiler:
Wiedziałam że to wyciągniesz ;). Trochę się z Tobą droczyłam bo chciałam Ci tylko uświadomić, że wygląd to rzecz gustu i w grze może nie być najważniejszy. To, że grafiki nie podobają się dorosłemu, to jeszcze nie powód, żeby nie pokazać fajnej gry dziecku.
Ale już koniec offtopu!
Awatar użytkownika
Edmund Czarna Szyja
Posty: 332
Rejestracja: 20 sty 2010, 09:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: Edmund Czarna Szyja »

detrytusek pisze:
Edmund Czarna Szyja pisze:To nie są żadne gusta tylko ta sama estetyka. Jedyna różnica polega na tym, że w jednym przypadku kolorki są groteskowo nasycone.
Jak Ty tu widzisz taką samą estetykę to faktycznie o gustach się nie powinno dyskutować:)
Odpisałem tutaj http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 7&start=50
OMA77
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2015, 21:41

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: OMA77 »

Z tego co czytałem myślę, że Potwory w Tokio byłyby fajnym wyborem. Podoba mi się również Niagara ale chyba już tej gry nie można kupić. Po angielsku odpada, bo dziecko ma się czuć swobodnie grając a nie męczyć. Pewnie, że fajne są gry podczas których można również rozwijać u dziecka umiejętność czytania, ale nie szukam tu czegoś bardzo skomplikowanego. Kupiłem kiedyś Było Sobie Życie, gdzie z synem naprawdę fajnie się bawiłem i czytanie kart nie męczyło.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: Gromb »

Talizman nie meczy. A oprawa graficzna i wykonanie wynagradza grę. Poza tym zobaczysz jak młody szybko wciągnie sie w grę. Myślę, że ty również.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: rastula »

OMA77 pisze:Z tego co czytałem myślę, że Potwory w Tokio byłyby fajnym wyborem. Podoba mi się również Niagara ale chyba już tej gry nie można kupić. Po angielsku odpada, bo dziecko ma się czuć swobodnie grając a nie męczyć. Pewnie, że fajne są gry podczas których można również rozwijać u dziecka umiejętność czytania, ale nie szukam tu czegoś bardzo skomplikowanego. Kupiłem kiedyś Było Sobie Życie, gdzie z synem naprawdę fajnie się bawiłem i czytanie kart nie męczyło.


powtórzę - Potwory z Tokio na 2 osoby są najgorszym wyborem z tutaj wymienionych - gra traci całą warstwę taktyczną - (kiedy wyjść z miasta, z kim zawrzeć chwilowy sojusz ) i zamienia się w losową rzucankę. Na pewno jest bardzo atrakcyjna graficznie i tematycznie ale to nie wystarczy żeby zatrzymać przy niej 2 osoby na dłużej. Co innego jeśli do gry dołączą jeszcze 2 osoby - wtedy z czystym sumieniem polecam. Choć nie ma tu elementu przygody i angażującego rozwoju postaci ...

pomyśl dobrze...
Awatar użytkownika
Wookasch
Posty: 131
Rejestracja: 10 sty 2015, 23:37
Lokalizacja: Berlin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: Wookasch »

Nie walka i potwory, ale dobre doswiadczenie z mlodym mam z Ognistym Podmuchem.
adamsb81
Posty: 46
Rejestracja: 06 paź 2013, 10:12

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: adamsb81 »

Podpisuję się pod Summoners Wars. Mój 7 latek jak dostał zestaw ogniste elfy i turkusowe orki był zachwycony. Przez rok uzbierał jakieś 12 frakcji i własną talię nawet zrobił. Nigdy nie skarżył się na grafiki choć w domu jest np: warhammer inwazja czy władca pierścieni lcg.
Awatar użytkownika
Trampon
Posty: 359
Rejestracja: 26 mar 2012, 13:44
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: Trampon »

Inną fajną 2-osobówką do zagrania z juniorem jest Drako. Jedna strona gra smokiem, druga prowadzi grupę krasnoludów którym się zamarzyło zdobyć smocze skarby. Nie jedt to jednak gra na 2 godziny - w tym czasie zdążysz rozegrać 2 - 3 rozgrywki.

Wysłane za pomocą telepatii.
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
OMA77
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2015, 21:41

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: OMA77 »

Na chwilę obecną kupiłem Potwory w Tokio ale dziękuję za sugestie bo wiele z nich są naprawdę interesujące. Nie spodziewałem się jednak, że planszówki mogą być tak drogie:) ale tak czy siak to fajny kierunek do spędzania czasu z dzieckiem.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: rastula »

OMA77 pisze:Na chwilę obecną kupiłem Potwory w Tokio ale dziękuję za sugestie bo wiele z nich są naprawdę interesujące. Nie spodziewałem się jednak, że planszówki mogą być tak drogie:) ale tak czy siak to fajny kierunek do spędzania czasu z dzieckiem.

drogie w porównaniu do czego?


gier komputerowych?
klocków lego?
plastikowego badziewka z licencją disney / star wars?


wypadają taniej i dają możliwość spędzenia czasu z rodziną, więc policz jeszcze raz :)



życzę wiele przyjemności z gry
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Gra planszowa dla 9 latka

Post autor: Gromb »

Właśnie, życzymy. Wykładnia jest cena przez ilość zagranych partii. Plus radość ze spędzenia razem czasu, nie wspominając, jak gra planszowa wpływa pozytywnie na młody umysł. W odniesieniu do wyjścia do kina nie jest już tak całkiem drogo.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
ODPOWIEDZ