Gra miesiąca - październik 2015

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 996
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 56 times
Been thanked: 47 times

Gra miesiąca - październik 2015

Post autor: charlie »

Widzę, że Wszystkich Świętych wykończyło graczy i nikt nie założył comiesięcznego wątku, co niniejszym czynię :)
W październiku sporo graliśmy z dzieciakami, stąd powróciły gry przeznaczone właśnie dla młodszych i najmłodszych graczy.

Nowości: Smash Up, 5 Sekund, Pylos, Nogi Stonogi
Powroty: Carcassonne, San Juan, Fungi, Story Cubes, Guillotine, Palazzo, Court of the Medici, Dobble, Cytadela, W ogrodzie
Stałe tytuły: Stone Age, Seasons, Red7, Koryo, Abyss, Diam's, Splendor, Dice Masters, Can't Stop, Kameleon
Najwięcej Partii: Diam's
Powrót miesiąca: San Juan - powrót po ok 2 latach (wreszcie mam swoją kopię). Pomimo prostoty, nadal się w to gra przyjemnie i dla nowicjuszy też bardziej przyjazne, niż Race for the Galaxy. A może minimalnie rekompensuje brak RftG na stole, bo swój egzemplarz pożyczyłem ponad rok temu i jeszcze nie wrócił.
Chwiler miesiąca: Koryo
Nowość miesiąca: Smash Up
Rozczarowanie miesiąca: 5 Sekund - jako imprezówka nie jest zła, ale nie podoba mi się jakie te pytania są nierówne, zwłaszcza jak trzeba odpowiadać więcej iż jednym słowem - gra mocno na tym traci.
Gra miesiąca: Smash Up - to jest niesamowite ile człowiek może mieć przyjemności z takiej głupkowatej gry. Ma wszystko, czego szukam ostatnio w planszówkach - ciekawy pomysł, prostotę, szybką i dynamiczną rozgrywkę.
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - październik 2015

Post autor: elprzybyllo »

U mnie pierwszy taki miesiąc owocny w nowości, wyjazd do Essen zrobił swoje.

King of Tokyo - fajne
New York 1901 - takie se, ale podejrzewam, że to wina tłumaczącej zasady, za bardzo nie skumaliśmy dokładnie o co chodzi
Rattle, Battle, Grab the Loot - fajne
Codenames - super, chociaż granie po angielsku przeciwko dwóm Anglikom z góry skazywało nas na porażkę
Alchemists - rewelacja!!!
Traders of Osaka - takie se
Raptor - takie se
Five Tribes z dodatkiem - bardzo fajne
Switching Tracks - bardzo fajne!
King & Assassins - fajne
For Sale - rewelacja!!
Hengist - słabe, w porywach do takie se

Gra miesiąca to Alchemists!

I jeszcze na wyróżnienie zasługuje aplikacja Galaxy Trucker. W zasadzie brakuje w niej tylko min współgraczy jak ich statek rozpada się kawałek po kawałku.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra miesiąca - październik 2015

Post autor: misioooo »

U mnie gra miesiąca i nowość za razem: Studium w Szmaragdzie 2nd ed.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - październik 2015

Post autor: Indar »

Nowości: 7 Cudów, Terra Mystica
Powroty: Filary Ziemi
Stałe tytuły: Zimna Wojna, Shogun, Gra o Tron II ed.
Najwięcej Partii: 7 Cudów
Powrót miesiąca:
Rozczarowanie miesiąca: ABYSS
Gra miesiąca: TERRA MYSTICA (Przyznam że podchodziłem z rezerwą, ale po trzech partiach uznaję TM za super grę :) )
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3347
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1031 times
Been thanked: 1985 times

Re: Gra miesiąca - październik 2015

Post autor: Ardel12 »

Nowości: Thrash'n Roll, Każdy potrzebuje przyjaciela (O:NI),
Robinson Crusoe: Adventures on the Cursed Island, Martwa Zima
Powroty: Chaos in the Old World
Stałe tytuły: Legendary Alien, O:NI, Pory Roku
Najwięcej Partii: Legendary Alien
Powrót miesiąca: Chaos in the Old World
Gra miesiąca: Martwa Zima
Żucho
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:33
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - październik 2015

Post autor: Żucho »

U mnie październik, zarówno w Essen, jak i już po targach, upłynął pod znakiem Dice City. Może nie jest to tytuł absolutnie genialny, ale grałem w niego w ubiegłym miesiącu dużo (najwięcej spośród wszystkich gier w mojej kolekcji) i za każdym razem było bardzo fajnie, więc na miano gry miesiąca chyba zasługuje. Więcej szans muszę dać Among Nobles, bo po jednej partii ciężko ocenić, na razie bez ogromnej rewelacji, ale z pewnym potencjałem.
Rozczarowanie miesiąca - zdecydowanie Ophiuchus.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gra miesiąca - październik 2015

Post autor: Bea »

W tm miesiącu 33 partie (na stole) w 22 gry: https://boardgamegeek.com/plays/thumbs/ ... 2015-10-31

Tylko jedna nowość ale za to bardzo dobra: Myrmes
Powroty: Sztuka Wojny, Evo
Najwięcej partii: Nations: The Dice Game, Splendor
Gra miesiąca: Terra Mystica, jednak wymiata. Na drugim miejscu The Speicherstadt z dodatkiem oczywiście.
Awatar użytkownika
ignus
Posty: 129
Rejestracja: 20 lis 2008, 15:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gra miesiąca - październik 2015

Post autor: ignus »

Nowości: Portal: The Uncooperative Cake Acquisition Game, Roll for the Galaxy
Powroty: Dominion, Władca Pierścieni: Konfrontacja
Najwięcej partii: Dominion, Tiny Epic Galaxies
Gra miesiąca: Roll for the Galaxy
"tym gorzej dla faktów"
Mam lub chcę mieć
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra miesiąca - październik 2015

Post autor: Dellas »

Ten miesiąc bardzo udany - zwłaszcza pod względem gry w epiki. 33 rozgrywki w 20 tytułów (w tym 9 nowych dla mnie gier).

Nowości:
- Tikal - bardzo przyjemna (zaskakująco) gra
- Power Grid - także grało się bardzo przyjemnie
- Pandemic The Cure - prosta turlanka - żaden szał
- Okko - taki bitewniak na planszy - scenariusz wprowadzający raczej mnie nie zachwycił.
- Kemet - tak! to gra w którą chcę grać więcej i więcej.
- Galaxy Trucker - szalona gra, idealna na imprezę.
- Dominion: Intrigue - nie, nie, nie, nie będę znęcał się nad tym tytułem
- Ulitimate Warriorz - przypasowała 5-letniemu synowi - zatem chyba na plus.

Warte wspomnienia w tym miesiącu: Neuroshima Hex, Eclipse (tradycyjnie), Runewars, Twilight Imperium, Chaos w Starym Świecie, Kemet, Power Grid, Tikal.
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 964
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 347 times
Been thanked: 748 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - październik 2015

Post autor: Apos »

Nowości: Rosyjskie Koleje, CO2, The Gallerist i Get Bit!...
Powroty: Brak!
Najwięcej Partii: CO2
Gra miesiąca: Rosyjskie Koleje - bardzo elegancka mechanicznie i szybka rozgrywka sprawiają że overall plasuje się wyżej niż np. The Gallerist do którego potrzeba będzie kilku rozgrywek aby ocenić pełnię możliwości tego tytułu :).
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - październik 2015

Post autor: mauserem »

Miesiąc Październik był raczej z tych "chudych" jeśli chodzi o ilość ale za to był "kaloryczny" w kontekście jakości. :D

ze stałych ostatnio pozycji (kolejność przypadkowa):
mocny Istanbul rodzinnie, zabawnie - tak ma być
Tiny Epic Galaxies - nadal zadziwiający poziom rozkminy w tym maleństwie
Mage Knight - próbował zostać w kolekcji... niestety, już sprzedany
Battle Lore - command & colors w każdej postaci daje radę

nowości:
długo wyczekiwane Zamki Szalonego króla Ludwika - porządny pewniak, oj będzie długo na stole

po Essen:
Star Realms - Colony Wars - jeszcze więcej dobrego
The Gallerist - Vital Lacerda po prostu rządzi! - mimo rozegrania jednej partii - największe WOW!

rozczarowanie miesiąca:
Epic Card Game - już sprzedany, zapomniany, shame... :oops:
Ships - wydanie mówi wow! a po zagraniu - takie sobie... :?
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - październik 2015

Post autor: siekan »

Gra miesiąca: LOTR LCG
Rozczarowanie miesiąca: Cyklady (nie jako gra ogółem, ale jako gra miesiąca - bardzo słaba partia gdzie gra pokazała co może wyczyniać snowball)
Najwięcej partii: Takenoko, Pokolenia, LOTR (solo w miesiąc ponad 50...)
Gra ever: Wojna o Pierścień i LOTR będzie się zbliżał
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra miesiąca - październik 2015

Post autor: pattom »

Nowości: Ashes: Rise of the Phoenixborn - jedna z fajniejszych gier w ostatnim czasie :-), Imperium Atakuje w trybie kampanii bardzo przypadło do gustu mi i znajomym.
Najwięcej partii: Dice MAsters
Gra miesiąca:Ashes: Rise of the Phoenixborn
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra miesiąca - październik 2015

Post autor: mig »

48 rozgrywek w 25 tytułów, w tym 14 nowości

Najwięcej rozgrywek: Puerto Rico
Powrót miesiąca: Alien Frontiers (po ponad 3 latach spędzonych na półce:)
Rozczarowanie miesiąca: Nowy Jork 1901, Hengist
Pozytywne zaskoczenie: Hollywood, Celestia
Filler (?) miesiąca: Bitwa o Tortugę
Nowość miesiąca: Studium w Szmaragdzie, Ships, Zamki Szalonego Króla Ludwika
Gra miesiąca: chyba jednak Studium w Szmaragdzie :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
pingus
Posty: 753
Rejestracja: 25 lut 2008, 18:50
Has thanked: 72 times
Been thanked: 110 times

Re: Gra miesiąca - październik 2015

Post autor: pingus »

130 rozgrywki w 57 tytułów w tym 40 nowości.

Pozytywne wrażenia: Fool's Gold, Pandemic Legacy, Pi Mal Pflaumen, Broom Service, Codenames, Nippon, Blood Rage, Las Vegas, Celestia, Tiny Epic Kingdoms i Galaxies, Epic, Studium w szmaragdzie 2. ed, Bitwa o Tortugę

Rozczarowania: Hengist (aż dziw że to Uwe), Haus der Sonne (2 osobówka bez emocji), Porta Nigra (ładne ale nudna)

Gra miesiąca: 7 cudów pojedynek.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra miesiąca - październik 2015

Post autor: zakwas »

Tylko 41 partii.

Nowości: The Ravens of Thri Sahashri, Sekary, Badacze Głębin, 7 cudów: Pojedynek,
Powroty: Packet Row, Power Grid, Puerto Rico, Cytadela
Najwięcej Partii: Sekary (15)
Powrót miesiąca: Cytadela (do piwa, to ta gra jest chyba nieśmiertelna) :)

Gra miesiąca: The Ravens of Thri Sahashri - absolutnie niesamowita gra! Asymetryczna kooperacja dla dwóch graczy. Zagrałem do tej pory w zasadzie półtorej partii, ale już się zakochałem. Warte mojego wysiłku włożonego w PnP, bo gra absolutnie niedostępna w regularnej sprzedaży.

Drugie miejsce o włos ma u mnie 7 cudów: Pojedynek - bardzo przyjemnie, szybko i gładko się w to gra, miła alternatywa dla dwóch graczy.
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1959
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 190 times
Been thanked: 833 times

Re: Gra miesiąca - październik 2015

Post autor: Neoptolemos »

72 partie w 26 tytułów :)

Nowości:
Świat Dysku: Sekary - bardzo fajne, ale z męczącym downtimem
Potwory w Tokio + doładowanie - ma pewnie potencjał na fajną grę, ale niestety zasady tłumaczyli 2 gimnazjaliści, którzy smai je średnio ogarniali - stąd pewien sceptycyzm
Szalone zegarki - tylko raz na Narodowym i to niepełna rozgrywka, ale mój nowiutki egzemplarz już przyszedł i czeka na granie :)
Kotobirynt - prościutki, ale przyjemny i do tego śliczny
Age of War - zaskakująco wciągająca turlanka, niby nic wielkiego, a każdy chce zagrać
Dice masters - jak ja mogłem to tak późno odkryć? Świetne!
Patchwork - przyjemne, wymagające, może być
Hook! - mnie się spodobało, ale niektórym współgraczom umiarkowanie, zbyt się stresowali
A Touch of Evil - ameritrashy wciąż nie znam i znać nie potrzebuję, ale czuć całkiem spoko klimat

Powrót miesiąca: Wsiąść do pociągu
Odkrycie miesiąca: Dice Masters!
Rozczarowanie miesiąca: Homeland, które po pierwszej fali zachwytów okazało się słabo zbalansowane
Najwięcej partii: Boost!
Gra miesiąca: z uwagi na zbyt późne odkrycie DM, tytuł wędruje do Age of War

Poza tym grane były: Pic na wodę!, Callisto, Świat Dysku: Ankh Morpork, Mexica, Avalon, Pandemia z dodatkiem, Ucieczka: Świątynia Zagłady, Colt Express, Blokus, List miłosny, Timeline: Wynalazki, Pandemia: Lekarstwo, Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy oraz Tajemnicze Domostwo.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Żucho
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:33
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - październik 2015

Post autor: Żucho »

zakwas pisze:Gra miesiąca: The Ravens of Thri Sahashri - absolutnie niesamowita gra! Asymetryczna kooperacja dla dwóch graczy. Zagrałem do tej pory w zasadzie półtorej partii, ale już się zakochałem. Warte mojego wysiłku włożonego w PnP, bo gra absolutnie niedostępna w regularnej sprzedaży.
Mnie też Kruki zachwyciły już w zeszłym roku i bardzo się cieszę, że polscy gracze odkrywają ten nieznany i niedoceniany tytuł (jak i całą działalność Kuro i wydawnictwa Manifest Destiny).
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Gra miesiąca - październik 2015

Post autor: bubu »

Gra miesiąca: zdecydowanie Blood Rage. Gramy w to co tydzień i wciąż mamy mało. Mało tego, wciąż mam wrażenie, że dopiero poznaję możliwości drzemiące w grze a nie użyliśmy jeszcze żadnych KS bonusów.
Jeszcze-nie-zagrałem miesiąca: Pandemic: Legacy. Zastanawiam się czy nie zacząć w styczniu i nie jechać zgodnie z kalendarzem : )
Powrót miesiąca: Dixit. I znowu fajnie.
Ekscytacja miesiąca: końcówka kampanii The Others: 7 Sins na KS
Rozczarowanie miesiąca: brak kart promo do dodatku do Dixita, informacja o opóźnieniu B-Sieged.
Nadzieja na listopad: że moi współgracze będą chcieli grać ze mną w Grę o tron LCG 2 ed.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra miesiąca - październik 2015

Post autor: zakwas »

Żucho pisze:
zakwas pisze:Gra miesiąca: The Ravens of Thri Sahashri - absolutnie niesamowita gra! Asymetryczna kooperacja dla dwóch graczy. Zagrałem do tej pory w zasadzie półtorej partii, ale już się zakochałem. Warte mojego wysiłku włożonego w PnP, bo gra absolutnie niedostępna w regularnej sprzedaży.
Mnie też Kruki zachwyciły już w zeszłym roku i bardzo się cieszę, że polscy gracze odkrywają ten nieznany i niedoceniany tytuł (jak i całą działalność Kuro i wydawnictwa Manifest Destiny).
Ubolewam, że nie słyszałem o tej grze wcześniej. :)
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 123 times
Been thanked: 79 times

Re: Gra miesiąca - październik 2015

Post autor: eltadziko »

zakwas pisze:Tylko 41 partii.

Nowości: The Ravens of Thri Sahashri, Sekary, Badacze Głębin, 7 cudów: Pojedynek,
Powroty: Packet Row, Power Grid, Puerto Rico, Cytadela
Najwięcej Partii: Sekary (15)
Powrót miesiąca: Cytadela (do piwa, to ta gra jest chyba nieśmiertelna) :)

Gra miesiąca: The Ravens of Thri Sahashri - absolutnie niesamowita gra! Asymetryczna kooperacja dla dwóch graczy. Zagrałem do tej pory w zasadzie półtorej partii, ale już się zakochałem. Warte mojego wysiłku włożonego w PnP, bo gra absolutnie niedostępna w regularnej sprzedaży.

Drugie miejsce o włos ma u mnie 7 cudów: Pojedynek - bardzo przyjemnie, szybko i gładko się w to gra, miła alternatywa dla dwóch graczy.
Skoro tak zachwalacie The Ravens of Thri Sahashri i wspominasz o swoim wysiłku w PnP, to masz może jakieś pliki, którymi chciałbyś się podzielić? xD
Awatar użytkownika
pinata
Posty: 613
Rejestracja: 11 mar 2014, 23:39
Been thanked: 11 times

Re: Gra miesiąca - październik 2015

Post autor: pinata »

Na BGG jest taka mieszkająca w Japonii Australijka, która oferuje pomoc w zdobywaniu egzotycznych, japońskich tytułów. Miała mi wysłać TRoTS, ale sprawa rozbiła się o PayPal-a. Musiałbym go sobie założyć i potem jakoś te parę jenów przesłać, co mnie przerosło :)

Ale jak komuś zależy, to można się z ową Mandy skontaktować:
https://www.boardgamegeek.com/user/merc007
http://missmerc007games.com/

Gdyby ktoś ogarnął te jeny i paypale, to nawet chętnie bym się do TRoTS podczepił.

edit: przy czym ostatnio rozmawiałem z nią chyba w kwietniu, więc nie jestem pewien, czy jeszcze jakieś egzemplarze TRoTS ma.

edit2: gdyby ktoś chciał zrobić PnP, to jestem w posiadaniu zdjęć wszystkich kart z gry. Przy czym jest to tylko materiał poglądowy do poznania układów "kratek" na kartach i tekstu. Ilustracje i design są chronione prawami autorskimi. Za ich skopiowanie można pójść do piekła.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2015, 15:36 przez pinata, łącznie zmieniany 1 raz.
Żucho
Posty: 156
Rejestracja: 24 sty 2012, 12:33
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - październik 2015

Post autor: Żucho »

To ja tylko jeszcze nadmienię, że w lutym w 89. numerze Rebel Timesa popełniłem dość obszerny tekst o TRoTS i innych grach Kuro - odsyłam zainteresowanych jak ta bardzo dziwna gierka w ogóle działa. Niestety wszystkie produkcje Manifest Destiny powstają w bardzo małych nakładach - na zeszłorocznym Essen TRoTS wyprzedały się przed końcem targów, potem był chyba robiony jeszcze dodruk, ale rzędu 100 egzemplarzy, więc obawiam się, że w sklepach się tego tytułu łatwo nie dostanie.

Chyba się trochę offtopic zrobił, więc dalszą dyskusję o tym konkretnym tytule można chyba przenieść już w osobny wątek :wink:
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra miesiąca - październik 2015

Post autor: zakwas »

eltadziko pisze:
zakwas pisze:Tylko 41 partii.

Nowości: The Ravens of Thri Sahashri, Sekary, Badacze Głębin, 7 cudów: Pojedynek,
Powroty: Packet Row, Power Grid, Puerto Rico, Cytadela
Najwięcej Partii: Sekary (15)
Powrót miesiąca: Cytadela (do piwa, to ta gra jest chyba nieśmiertelna) :)

Gra miesiąca: The Ravens of Thri Sahashri - absolutnie niesamowita gra! Asymetryczna kooperacja dla dwóch graczy. Zagrałem do tej pory w zasadzie półtorej partii, ale już się zakochałem. Warte mojego wysiłku włożonego w PnP, bo gra absolutnie niedostępna w regularnej sprzedaży.

Drugie miejsce o włos ma u mnie 7 cudów: Pojedynek - bardzo przyjemnie, szybko i gładko się w to gra, miła alternatywa dla dwóch graczy.
Skoro tak zachwalacie The Ravens of Thri Sahashri i wspominasz o swoim wysiłku w PnP, to masz może jakieś pliki, którymi chciałbyś się podzielić? xD
Gra nie jest udostępniona przez wydawcę, pliki nie są ogólnodostępne, wyniuchałem jednak na BGG użytkowników, którzy je mają. :)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Gra miesiąca - październik 2015

Post autor: Rocy7 »

Gra miesiąca Blood Rage - 5 partii, godny następca Chaosu w Starym Świecie.

Nowości Zamki Szalonego Króla Ludwika 2 rozgrywki mimo nikłej interakcji dobra na spokojniejsze lżejsze spotkania.
ODPOWIEDZ